Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Mene nije smorila ali kako sam propustila prvu epizodu još pokušavam da pohvatam tačno ko je kome šta i ko je sve s kim spavao :classic_biggrin:

Inače me više podseća na Tvin Piks nego na prvu sezonu. Zasad mi se sviđa, a još više mi se sviđa što ima samo 6 epizoda :classic_biggrin: samo da ne ostave neki klifhanger

Spoiler

ili neki završetak tipa Lost, pu pu pu daleko bilo.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://m.imdb.com/title/tt15837600/

 

Izbindžovao sam Griseldu posle ispita, lako se gleda jer ima samo 6 epizoda. Prvi put da sam gledao Sofiu Vergaru u nekoj ozbiljnoj ulozi i dobro je odglumila.

 

Radi se o životu Griselde Blanco, ženska verzija Pabla Eskobara, pa ako nekog to zanima preporučujem da pogleda. 

Edited by Урош19
  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Kakva je milina sada preko Kodija gledati. Izbacuju nove strane, domace i flmove iz regiona. Ubacili su masu domacih i stranih serija, kako novih koje su u toku, tako i starijih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Kakva je milina sada preko Kodija gledati. Izbacuju nove strane, domace i flmove iz regiona. Ubacili su masu domacih i stranih serija, kako novih koje su u toku, tako i starijih. 

Dobar je mada je meni stremio bolji, bio mi je lakši za podesiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2024 at 12:37 PM, ras kass said:

Odgledao par epizoda Ozark, nije me odusevilo, ne verujem da cu nastaviti. Likovi, prica, atmosfera nisu po mom ukusu. Preferiram neamericke serije.

 

 

Tako je meni bilo u pocetku, posle me uvukla skroz i to mi je jedna od boljih serija koju sam gledala. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Урош19 said:

https://m.imdb.com/title/tt15837600/

 

Izbindžovao sam Griseldu posle ispita, lako se gleda jer ima samo 6 epizoda. Prvi put da sam gledao Sofiu Vergaru u nekoj ozbiljnoj ulozi i dobro je odglumila.

 

Radi se o životu Griselde Blanco, ženska verzija Pabla Eskobara, pa ako nekog to zanima preporučujem da pogleda. 

 

Valjda zato sto je na spanskom uglavnom pa zvuci ozbiljnije. Na Sofiju mislim. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, berti said:

Kakva je milina sada preko Kodija gledati. Izbacuju nove strane, domace i flmove iz regiona. Ubacili su masu domacih i stranih serija, kako novih koje su u toku, tako i starijih. 

 

Može li neki link ka uputstvu kako ga podesiti da radi upravo to, ja ga već par godina koristim na Smart TVu ali interno za gledanje (i slušanje) multimedije sa mog kućnog servera..?  

Svojevremeno mi je ortak pričao da on uz pomoć Kodija gleda streaming serije s neta ali me je smorilo kroz kakve je muke prolazio kod podešavanja Add-Onova i stalno malo opet morao to da radi - pa sam zaključio da mi je lakše da ostanem na torrentu...

 

Inače, za ljubitelje Keri Russel (što su, za početak, otprilike,  svi muškog pola 16+ :default_coffee:) - odgledao sam prvu sezonu The Diplomat i - nisam razočaran. :classic_happy:

U više navrata me je podsetila na njen master class u The Americans :innocent:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fancy said:

 

Može li neki link ka uputstvu kako ga podesiti da radi upravo to, ja ga već par godina koristim na Smart TVu ali interno za gledanje (i slušanje) multimedije sa mog kućnog servera..?  

Svojevremeno mi je ortak pričao da on uz pomoć Kodija gleda streaming serije s neta ali me je smorilo kroz kakve je muke prolazio kod podešavanja Add-Onova i stalno malo opet morao to da radi - pa sam zaključio da mi je lakše da ostanem na torrentu...

 

Inače, za ljubitelje Keri Russel (što su, za početak, otprilike,  svi muškog pola 16+ :default_coffee:) - odgledao sam prvu sezonu The Diplomat i - nisam razočaran. :classic_happy:

U više navrata me je podsetila na njen master class u The Americans :innocent:

:default_coffee:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fancy said:

 

Može li neki link ka uputstvu kako ga podesiti da radi upravo to, ja ga već par godina koristim na Smart TVu ali interno za gledanje (i slušanje) multimedije sa mog kućnog servera..?  

Svojevremeno mi je ortak pričao da on uz pomoć Kodija gleda streaming serije s neta ali me je smorilo kroz kakve je muke prolazio kod podešavanja Add-Onova i stalno malo opet morao to da radi - pa sam zaključio da mi je lakše da ostanem na torrentu...

 

Inače, za ljubitelje Keri Russel (što su, za početak, otprilike,  svi muškog pola 16+ :default_coffee:) - odgledao sam prvu sezonu The Diplomat i - nisam razočaran. :classic_happy:

U više navrata me je podsetila na njen master class u The Americans :innocent:

https://www.routerwlan.com/kako-instalirati-robin-hood-kodi-addon/

Skines Kodi i ovaj addon ubaciš, imas sve lepo objasnjeno. 

Pre instalacije ovog robin huda treba da ubacis mogucnost titlova. Mada, moguce je da su vec filmovi i serija sa prevodom, mada nisam siguran. Za titlive imas uputstva na yt, mozes recimo 

Kad to sredis i instaliras robin gud, otvara ti se milion opcija. Balkanteka- Tu imas domace i strane filmove i serije, Vavo tv- Sve Arene i Sk, Balkan tv- ex yu kanali. Ima world tv sa milion kanala iz celog sveta. Otvara se i Videoteka, ali tu imas malo vise posla, postoji addons Scrubs koji sve otvara, ali ima malo cise petljanja.

Deluje ti sve konfuzno sigurno, ali nije. Samo krenes, imas uputstva na yt i u tekstovima širom neta.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

 

Može li neki link ka uputstvu kako ga podesiti da radi upravo to, ja ga već par godina koristim na Smart TVu ali interno za gledanje (i slušanje) multimedije sa mog kućnog servera..?  

Svojevremeno mi je ortak pričao da on uz pomoć Kodija gleda streaming serije s neta ali me je smorilo kroz kakve je muke prolazio kod podešavanja Add-Onova i stalno malo opet morao to da radi - pa sam zaključio da mi je lakše da ostanem na torrentu...

 

Inače, za ljubitelje Keri Russel (što su, za početak, otprilike,  svi muškog pola 16+ :default_coffee:) - odgledao sam prvu sezonu The Diplomat i - nisam razočaran. :classic_happy:

U više navrata me je podsetila na njen master class u The Americans :innocent:

Stremio je dosta lakši za podesiti, probaj to ako ti je Kodi cimanje. Od add-ona imaš torrentio za filmove i serije i ima jedan za titlove (zaboravio sam kako se zove) i to je to. Podesi se sve za bukvalno 3 minute.

Edited by Урош19
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potvrdjujem za stremio, bas lak za podesiti i vrhunski sljaka. Moze se skinuti na EON aplikaciji i od tad samo tako gledam serije.

 

Sto se True Detective tice, ova sezona je imala potencijal i prica deluje zanimljivo, ali dijalozi su mlaki (precesto na ivici loseg), nekako nema emocija kod glumaca sve deluje zbrzano. Takodje mi je jako cudno kako su svi čil i lagani pred onim leševima, kao da je every day scena i neki postupci nemaju smisla za tako ozbiljan slucaj. Za tako mali grad gde je cudno da se desi ovako nesto bas nema neke reakcije ili straha kod ljudi a ni kod detektiva/policajaca. Za ocekivati je da se bar zapitaju ili zabrinu s obzirom na nacin na koji su pronadjeni lesevi, ali stice se utisak kao da resavaju slucaj kradje u lokalnom marketu a ne visestrukog ubistva. Nekako anti climactic sto bi se reklo kad se sve stvari uzmu u obzir i za sad je jako mlaka ocena po meni, nadam se dobrom kraju bar ako nista

Edited by kojan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kojan said:

stremio, bas lak za podesiti i vrhunski sljaka. Moze se skinuti na EON aplikaciji i od tad samo tako gledam serije.

 

Skinuo i instalirao, krenuo da probam i pustim prvu seriju i traži mi pretplatu na Amazon prime... wtf?!

Možda se nismo dobro razumeli? 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, fancy said:

 

Skinuo i instalirao, krenuo da probam i pustim prvu seriju i traži mi pretplatu na Amazon prime... wtf?!

Možda se nismo dobro razumeli? 

Ima ona ikonica što kao puzla izgleda, tu klikneš i onda će ti izbaciti listu add-ona pa ih tu instaliraš i onda kad ukucaš seriju/film izbaciće ti više opcija 720p,1080p.... uglavnom sve što ima na torentu. 

 

Evo neka lista add-ona mada već sam pisao da ja samo torrentio koristim za filmove i serije.

Edited by Урош19
Zamenio link, ovde ima više
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

Mislim da Deca zla i Znam kako dišeš serije imaju engleski titl na HBO Max. Možda imaju i ostale iz regiona?

izgleda HBO Max kod nas ne postoji 😞 

Pitam se da li bi moglo preko onog EON da se uzme, i da li bi to uopšte radilo u inostranstvu (neki kanali rade, neki ne)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drug Crni said:

Ne postoji HBO Max u Kanadi? :classic_blink: E,svašta se može saznati..meni je EON bio kompletno blokiran kad sam pre nekog vremena odlazio u inostranstvo..rekoše mi čak da ne može da se gleda van..

Mislim da ovde Crave ima prava na veći deo HBO sadržaja. 

Ja inače koristim kodi + real debrid + seren. Ali nema sadržaja sa balkana koji bi se mogao prikazati strancima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...