Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 1/23/2023 at 2:09 PM, Beonegro said:

Vesele devedesete: super zabava, Red Forman GOAT sitcom karakter 😁

Definitivno se bacam na bindžovanje originalne serije ovijeh dana.

 

E ovo sam hteo da pitam - je l nije moderni cringe što bi deca rekla, to mi je nekako bio strah kad sam video da se radi "nastavak"? Tu mislim na ovu generaciju klinaca modernih koji su glavni u seriji. Mi smo manje više gotivili originalnu seriju, pa iz te perspektive.

Link to comment
Share on other sites

E ovo sam hteo da pitam - je l nije moderni cringe što bi deca rekla, to mi je nekako bio strah kad sam video da se radi "nastavak"? Tu mislim na ovu generaciju klinaca modernih koji su glavni u seriji. Mi smo manje više gotivili originalnu seriju, pa iz te perspektive.
Bojim se da gledam.
Skenjaću se ako mi se ponove OtvorenaVrata scenario

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

E ovo sam hteo da pitam - je l nije moderni cringe što bi deca rekla, to mi je nekako bio strah kad sam video da se radi "nastavak"? Tu mislim na ovu generaciju klinaca modernih koji su glavni u seriji. Mi smo manje više gotivili originalnu seriju, pa iz te perspektive.

Kako da se izrazim... Serija dobrim dijelom i vozi na tinejdžerskom krindžu, tako da ne smeta.

Da li to djeluje usiljeno? Na momente, ali uglavnom ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

Što vas više čitam sve sam sigurnija da ja ovo gledati neću :classic_biggrin:

 

Mikofobija? 😄

 

Meni fali samo još jedna stvar iz igrice, ali još ima vremena da to prikažu, a to je crafting. U igrici čim uđeš u novu prostoriju, prvo gledaš šta sve od krša možeš da pokupiš i šta od toga možeš da napraviš. A kombinacija ima mali milion. Pravi survival u postapokaliptičnom svetu.

 

Bezbol palica sa trakom zalepljenim makazama, bomba od eksera, shiv nož od parčeta gvožđa i trake ili kanapa (smrt za Clickere izbliza), prigušivač od flaše i krpe...

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Drug Crni said:

Meni je TLoU potpuna nepoznanica..mozda mi se zato toliko i dopada (bar na pocetku). Od slicnih "igara" su mi poznate samo Resident Evil i jos vise Silent Hill.

 

Imaš na Youtube kompletne walkthrough-ove, odvojiš 11-12 sati i gledaš 😁 A uskoro izlazi i verzija za Windows, pa možeš da odigraš i ako nemaš PS.

 

Naravno, sve to pošto odgledaš seriju, da ne spoil-uješ sam sebi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je taj deo sa prenošenjem najtanji deo u seriji.

 

Posle ove dve epizode zapravo nije do kraja jasno kako se bolest prenosi. Ako je samo ugrizom onda mi ne pije pricu to neverovatno brzo prenošenje i širenje po celoj planeti.

 

Ali da se prenosi sporama svi bi stalno morali da nose gas maske, što nije baš zgodno za seriju, da nismo u mogucnosti da vidimo lica likova.

 

Komuniciranje preko micelijuma mi se svidja

Link to comment
Share on other sites

Prenelo se preko zaraženog (da ne kažem ubuđalog) brašna, u igrici iz Južne Amerike, u seriji iz Azije. Nema leka, nema vakcine, a svaki zaraženi samo juri okolo i prenosi zarazu na koga god dohvati, a koji se razboli u roku od dva dana. Jedino sprečavanje širenja je metak u čelo zaraženom, a nemaju svi oružje niti znanje kako da ga upotrebe.

 

Spore ne mogu da prežive dugo na otvorenom, vetar, kiša, jako sunce ih eliminišu iz vazduha. Zatvoreni prostori su druga stvar, pogotovo jer i mrtvi zaraženi oslobađaju spore u vazduh (video si u prvoj epizodi jednog zalepljenog za zid, sa morem gljivica oko njega), zato se odmah i spaljuju, ako je moguće. Vatra je jedino na šta su svi zaraženi stvarno osetljivi.

 

 

Za mrave, The Last of Us je realnost. BBC Planet Earth serijal ser Dejvida Atenboroa, kako Kordiceps gljivica napada mravlju populaciju.

 

 

  • Like 6
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Stiletto said:

 

Mikofobija? 😄

 

Meni fali samo još jedna stvar iz igrice, ali još ima vremena da to prikažu, a to je crafting. U igrici čim uđeš u novu prostoriju, prvo gledaš šta sve od krša možeš da pokupiš i šta od toga možeš da napraviš. A kombinacija ima mali milion. Pravi survival u postapokaliptičnom svetu.

 

Bezbol palica sa trakom zalepljenim makazama, bomba od eksera, shiv nož od parčeta gvožđa i trake ili kanapa (smrt za Clickere izbliza), prigušivač od flaše i krpe...

 

Aaaaaa, tebe ne pustam u alatnicu, ima mi pobijes sav komsiluk (salim se, pusticu te, samo udri).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A sad mi se gleda, ali ko ce cekati po nedelju dana kada se odgledaju ove prve dve.

 

Strpiti se pa odgledati sve odjednom, taman da vidim i hoce li odrzati kvalitet do kraja sezone.

 

U svakom slucaju, izgleda kao nova hit serija, nesto sto vec neko vreme nismo imali. 

 

Dakle, mart. Kampaco i cela sezona TLOU.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Druga sezona Hunters je najbolji TV sadržaj koji se pojavio u proteklih godinu dana, moguće i duže, i to uprkos činjenici da sam svjestan da su na kraju pretjerali.

Pretposlednja epizoda, odnosno taj njen dio koji je vezan za kuću sa "duhovima" je remek-djelo, bez ikakvog pretjerivanja.

Link to comment
Share on other sites

Ćera i ja danas izbindžovali "The Ipcress file". Odlična špijunska serija čija se radnja dešava tokom 1963g. Ima 6 epizoda. Rađena je po knjizi a postoji i film iz 1965. Hladni rat, špijunske igre, ispiranje mozga, sve je tu. Drži pažnju sve vreme. Scenografija je vrhunska, gluma odlična. Meni se baš svidela.

 

https://m.imdb.com/title/tt13636038/

Edited by Knipex
Slovo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...