Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

49 minutes ago, alcesta said:
Spoiler

E da, kad sam opet pogledala scenu Prajorove smrti sad mi više liči da je u poslednjem momentu rešio da ga sin ubije, što pravi od njega još mnogo goreg oca nego što je od početka izgledao.

 

 

Spoiler

Ili boljeg? :classic_biggrin:

 

Doduše kapiram šta hoćeš da kažeš... treba živeti s tim :thumbsup:

 

Link to comment
Share on other sites

Uf,uf..svaštara od poslednje epizode TD.
Nategnuto,pretenciozno..ostade mi utisak da sam dobio više nekih pitanja nego odgovora. I ovo što pišem je dosta blagonaklono od mene,inače vrlo tanka epizoda,posebno za ono što je kao poslednja trebala doneti.
Ode još jedna sezona u prosečnost i zaborav. Ali je gledanost bila izuzetna koliko sam ispratio..možda je to autorima i dovoljno?

Zato Poroci Tokija nastavljaju da voze..u slučaju druge epizode na dva točka :thumbsup: Zapravo..zapravo..(mnoći će reći da preterujem),ali meni je druga epizoda bila bomba! Iako se ništa epohalno nije u njoj dogodilo,pace odličan, sjajna introdukcija nekoh novih likova i prvoligaški setup za nastavak priče za koji očekujem da bude jedan organozovani džumbus :thumbup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam baš razočarana. Jedino što sam propustila neke scene pa još mogu da se uzdam da nisu u pitanju rupe u priči nego taj deo koji sam propustila, ali poslednje dve epizode su baš srozale sezonu koja je imala potencijal na početku. I zna li iko na kraju ko je ostavio onaj jezik i zašto? 

Neverovatno mi je koliki je deo epizode bio prazan hod za nešto što treba da bude finale. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drug Crni said:

Uf,uf..svaštara od poslednje epizode TD.
Nategnuto,pretenciozno..ostade mi utisak da sam dobio više nekih pitanja nego odgovora. I ovo što pišem je dosta blagonaklono od mene,inače vrlo tanka epizoda,posebno za ono što je kao poslednja trebala doneti.
Ode još jedna sezona u prosečnost i zaborav. Ali je gledanost bila izuzetna koliko sam ispratio..možda je to autorima i dovoljno?

Nadmašila je gledanost prve sezone.

Samo što je na kraju ova sezona po meni najlošija u celom serijalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Nadmašila je gledanost prve sezone.

Samo što je na kraju ova sezona po meni najlošija u celom serijalu.

Malo je nezgodno to usporedjivati, posto su 2014. to bile ratings/viewership brojke, a danas to isto plus streaming.

Plus,HBO boli kuki* za gledanost, oni zive od pretplate.

 

*Prema van, u press clippingsima,im je to ko fol bitno. In reality im je potpuno nebitno

Edited by Kosta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekako mi je I sezonam Fortitjuda (samo sam nju pogledala) bolja od 4 sezona TD?

Plan mi je da nastavim sa Fortitjudon a nemam volju da gledam II i III sezonu TD.

Sta su navalili sa tom Aljaskom? Mislim, lepo je videti sve te predele i mlade inuitske glumce ali, brate, malo mi je mnogo. 

Jos nesto: pretstavnici zakona uzimaju pravdu u svoje ruke u oba vrlo popularna serijala, nigde pravnog poretka, nigde birokrarske procedure u sprovodjenju zakona, nista od pravnog poretka,  od svih tih zavrzlama koje truju zivot svim postenim pretstavnicima zakona?  Jako mi mirise na anarhiju ili na to kako mali Mikica zamislja detektivki zivot. Ubijes i nista?

Link to comment
Share on other sites

Aljaska je u modi.

Kao što su do skora razne Nordijske zemlje bile u modi sa svojim dark-Euro serijama... mode dolaze i odlaze.

Čekam da opet uđu u modu sunčani rajevi od Floride do Kariba... :s_w:

 

In d mintajm... 5. sezona Fargo je isporučila :capone_2:, sva očekivanja ispunjena, a posebna preporuka za žensku ekipu s Feminizma i renesanse :default_coffee:

Da prozovem dame @DameTime & @𝓑𝓪𝓫𝔂 možda pogledaju pa im se svidi :thumbsup:

 

Malo sam out of time kod sledeće serije, nije nova, ima jedno 3 godine i već 3 sezone, počinjao sam da je gledam pa odustajao, ali dok čekah 6. epizodu 4. sezone Pravog Detektiva i lažne Jody Foster :wicked: kao i da se nakupe epizode Halo koje neću da iščekujem od nedelje do nedelje, konačno sam odlučio da pogledam englesku seriju Cobra.

Nije toliko o savladavanju kriznih situacija (iako je to fokus, više manje klasičeni disaster plotovi) koliko o savremenom političkom trenutku u Britaniji - a i šire, društvenim mrežama, uopšteno o savremenoj podeli u kojoj se svet nalazi bez trunke razuma (osim, naravno kod glavnih junaka :classic_smile:) i s retkom željom da se prevaziđu razlike, o političkoj beskrupuloznosti, korisnim idiotima, tupavim milenijalcima itd, itd... drži pažnju, plus glumi odlična ekipa. Robert Carlyle za početak - i meni je bilo dovoljno :s_d:  Ništa spektakularno, ali lepo je slušati sve akcente engleskog - od Londonskog preko Velškog pa do Jorkšira na severu, Škotskog i Irskog...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Četvrta sezona TD je na kraju ne razočarenje,nego teško smeće.

Na silu se pokušavalo da dva glavna lika imaju tu hemiju kao u prvoj sezoni.

Pročitao sam dobar komentar u vezi ove sezone.

Rešili su 0 ubistava,a zataškali su 8.

A ime serije je u prevodu "Pravi detektiv". Cirkus.

 

Mislim,imaju na netu i reakcije Nika Picolata,kreatora ovog serijala šta misli o ovoj sezoni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Lepo je @alcesta od starta govorila da je šest epizoda malo..mislim da je trebalo biti 8. Ni to nije bila garancija da bi se nešto suštinski promenilo,ali ovaj bućkuriš na kraju je ispao horor. Kad smo kod horora - poslednja epizoda me malo podsetila na Karpenterovog Stvora. Po ambijentu pre svega.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam, kad pogledaš kolika je minutaža od tih 6 epizoda otišla na beskonačna ponavljanja pojedinih scena i dijaloga dve policajke o stvarima koje smo valjda shvatili posle prve dve epizode, mogao se taj prostor i te kako bolje iskoristiti za konkretnije detalje zapleta. Ovako kako su napravili i samo ovu poslednju epizodu, još dve takve ništa ne bi pomogle. Ok mi je da se neke scene produže i da bude više epizoda s bolje raspoređenim sadržajem, pa eventualno i više kadrova mraka i zime mi ne smeta radi atmosfere (mada bi uz takve scene mogla ići bolja muzika od ove koju smo dobili) ali ne nauštrb smislene radnje.

 

I dalje mi ne ide u glavu, ne znam ni ima li smisla više ali ajde da ipak stavim spojler,

Spoiler

kako su njih dve ostavile malog Prajora da se reši očevog tela eto tako sam a one otrčale da traže pećinu po mećavi uz objašnjenje da to mora odmah jer će inače nevreme uništiti dokaze, kao da se ubistvo juče desilo a u međuvremenu nijedne mećave nije bilo. To što se laboratorija odjednom stvorila iznad pećine koju su jedva našli u ledenoj pustari i što grupa eskimskih bakica pobi onolike ljude bez ostavljanja vidljivih tragova nije ni za razmatranje.

Žao mi je i što lik Rouz nije bolje iskorišćen, ovo za šta su je upotrebili u poslednjoj epizodi je blago rečeno nebulozno. Što reče Stevica gore, kao da nikom nije problem sakrivanje i probadanje leševa i uništavanje dokaza, to tamo onako rutinski rade ne samo policajci nego i većina meštana, samo dođi da im kažeš koga treba ubiti ili da ima neki leš kog se treba otarasiti, no brainer, ništa specijalno, da završimo to časkom pa ajmo dalje dok idući ne bude ubijen.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Au uzasan kraj TD, iznevjerovao sam na kraju. Million rupa u radnji, nebuloznih razgovora, i filler scena cisto da se popuni epizoda, bez uticaja na bilo sta.

Cistacice uzele pravdu u svoje ruke i pobile naucnike.

Mali Prajor lagano baca les oca, bez trunke pokajanja, jer je eto pokusao da ubije njegovog sefa.

Denvers razbija staklo sipkom iako ima pistolj u ruci.

Sva misterija oko glasova i duhova koji se pojavljuju je cisto radi atmosfere, ne utice na radnju.

Pola epizode besmisleni razgovor Denvers i Navoro, gdje je Fuck u svakoj mogucoj recenici.

Dzodi Foster koji u svakoj sceni pokazuje previse emocija, dok se nadam da  Kali Reis nece vise nigdje dobiti aganzman.

Spoiler za Fancy.

Edited by Don Dusko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2024 at 4:26 AM, fancy said:

Aljaska je u modi.

Kao što su do skora razne Nordijske zemlje bile u modi sa svojim dark-Euro serijama... mode dolaze i odlaze.

Čekam da opet uđu u modu sunčani rajevi od Floride do Kariba... :s_w:

 

In d mintajm... 5. sezona Fargo je isporučila :capone_2:, sva očekivanja ispunjena, a posebna preporuka za žensku ekipu s Feminizma i renesanse :default_coffee:

Da prozovem dame @DameTime & @𝓑𝓪𝓫𝔂 možda pogledaju pa im se svidi :thumbsup:

 

 

 

Nisam pratila seriju, pa bas ne bih da krenem od petog serijala pogotovo ako su povezane... 

Link to comment
Share on other sites

Sezone su i vremenski i radnjom i likovima nepovezane.  Nešto kao True Detective.

Mogu da se gledaju kojim god hoćeš redosledom ili pojedinačno bilo koju od njih, ništa ne propuštaš... osim dobre zabave ako ne pogledaš :s_d:

 

Link to comment
Share on other sites

Navukli ste me sa ovom pricom da su povezane cetvrta i prva sezona, pa sam masterpiece ponovo odgledao, cisto da se spremim za ovo novo. Sad citam da je sranje, plus vidim i na imdb da je prebedno ocenjeno. Mada cenim da cu dati sansu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...