Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Hackett je prosle sezone u Bambergu bio ocajan. Nije za njega uloga lidera, u CSKA moze da odradjuje zadatke jer ima ko da vodi kolo.

 

Dok je npr Aaron Jackson vec druga prica, on u vecini el timova moze da igra kljucnu ulogu ali sumnjam da ce se vracati u Evropu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uini said:

 

hackett je luksuz za nas, mi ne možemo da uzmemo stranca na pleju da bude role player. samo kažem da lik zna znanje 

Sustina. Prodisao covjek kad nonstop imas Dekoloa, Caca, Klajburna i Higinsa da ti vuku odbranu na stranu. 

Link to comment
Share on other sites

Kako se ne bih sjecao. On, Stefan Miljevic i Vlada Masulovic aka nosim koseve dovedeni kad je Zmago dosao da budu nove mlade snage, prvo u juniore, a Luka Bogdanovic kasnije kao isto godiste kasnije kao zvezda prelaznog roka odmah u prvi tim.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Milijaš #10 said:

Ko je pisao tekst u Telegrafu da prestane da prati kosarku, na nivou predloga Pavija s yt.

 

image.png.6ad8f6c7cd982011e769dc0ab1c645ca.png

 

image.png.43933558858bde17d48c191cfd867aaa.png

 

 

ide i Kahwi iz Toronta, napisala mu sestra na twiteru pa obrisala

ako smo davali svojevremeno Bjelici 400.000 realno za Lenarda da izdvojimo 200 meleona

 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Sector said:

Hackett je prosle sezone u Bambergu bio ocajan. Nije za njega uloga lidera, u CSKA moze da odradjuje zadatke jer ima ko da vodi kolo.

 

Dok je npr Aaron Jackson vec druga prica, on u vecini el timova moze da igra kljucnu ulogu ali sumnjam da ce se vracati u Evropu. 

 

Do dolaska Dorela Rajta, Heket je bio najbolji igrač Bamberga. Starter je bio još u Montepaskiju i Armaniju i ništa mu nije falilo u toj ulozi: osvojio je dve titule (jednom bio i MVP finalne serije), sa Armanijem igrao i četvrtfinale EL (njihov poslednji dobar rezultat u Evroligi). Overall kudikamo bolji igrač od recimo Pefija Markovića, koji se ovde priziva... Uz pametnu selekciju na ostalim pozicijama, može lagano da bude startni plej u ekipi kalibra Crvene zvezde.

 

Mada je cela diskusija potpuno besmislena, navukao nas Telegraf da polemišemo od tome da li je Heket dovoljno dobar za Zvezdu... :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma jasno je meni to, samo ne kapiram na osnovu čega on ima kvalitet za startnog pleja EL Zvezde, a Heket nema. Heket je tu ulogu imao u Montepaskiju i Armaniju, osvajao i neke titule, igrao četvrtfinale EL... Kada se Pefi dokazao u toj ulozi, na tom nivou? Po igračkim karakteristikama i pre svega napadačkim limitima, pre se za njega može reći da je tipičan role player i da ne može biti više od toga u EL ekipi. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Guru said:

Ma jasno je meni to, samo ne kapiram na osnovu čega on ima kvalitet za startnog pleja EL Zvezde, a Heket nema. Heket je tu ulogu imao u Montepaskiju i Armaniju, osvajao i neke titule, igrao četvrtfinale EL... Kada se Pefi dokazao u toj ulozi, na tom nivou? Po igračkim karakteristikama i pre svega napadačkim limitima, pre se za njega može reći da je tipičan role player i da ne može biti više od toga u EL ekipi. 

 

 

Sve tacno, osim sto i dalje ne verujem da pricamo o Heketu. Ova recenica sa Bjelicom i Markovicem je Marijanski rov ne samo novinarstva nego i logike generalno. 

Link to comment
Share on other sites

@Guru

 

Pa iskazana je odredjena doza skepse da Markovic sam moze da iznese poziciju pleja. Podrazumjeva se da se Stefan mora upariti sa nekim kompatibilnim saigracem. Isto mora biti uradjeno i sa Heketom. A ipak mislim da je za nase uslove Markovic/neko sa strane bolje nego Heket/isti taj igrac. 

 

I isto se ne bih slozio da je Heket bolji igrac, ako je uopste bez obzira na raniju karijeru. Markovic je rijedak igrac u danasnje vrijeme spreman da ostane u sjeni i podredi se timu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pepe sancez said:

Kako se ne bih sjecao. On, Stefan Miljevic i Vlada Masulovic aka nosim koseve dovedeni kad je Zmago dosao da budu nove mlade snage, prvo u juniore, a Luka Bogdanovic kasnije kao isto godiste kasnije kao zvezda prelaznog roka odmah u prvi tim.

 

Mašulovićevog ćaleta je pre neku godinu neki manijak koji mu je dugovao pare bukvalno istranžirao, jedno od monstruoznijih ubistava u poslednjih nekoliko godina.

 

2 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Aleksej Nesovic, covece, kakav je to bio talenat, i evo sad karijeru zavrsava u Novom Pazaru.

 

Klasičan akcelerant, bio je uvek jak kao konj za tu poziciju, sve ostalo krajnje prosečno, normalno za nivo profesionalnog košarkaša. Ni sam ne znam kako je napravio solidnu karijeru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

@Guru

 

Pa iskazana je odredjena doza skepse da Markovic sam moze da iznese poziciju pleja. Podrazumjeva se da se Stefan mora upariti sa nekim kompatibilnim saigracem. Isto mora biti uradjeno i sa Heketom. A ipak mislim da je za nase uslove Markovic/neko sa strane bolje nego Heket/isti taj igrac. 

 

I isto se ne bih slozio da je Heket bolji igrac, ako je uopste bez obzira na raniju karijeru. Markovic je rijedak igrac u danasnje vrijeme spreman da ostane u sjeni i podredi se timu. 

 

Pa i Heket je spreman da ostane u seni i podredi se timu, to mu je i uloga u CSKA. :classic_smile: A za razliku od Markovića, dokazao se makar negde na EL nivou i u drugačijoj ulozi. U ovoj fazi karijere je bolji igrač na obe strane terena - napadački je uvek i bio potentniji i raznovrsniji, a imajući u vidu da je Pefi poslednje 2-3 godine pao u defanzivi, bolji je i tu (i generalno je jedan od boljih defanzivaca na spoljnim pozicijama u Evropi). 

 

Mislim cela priča je besmislena, meni deluje da je i Pefi prilično nerealan, a kamoli Heket, al' da od njih dvojice moram da biram startnog pleja, uvek bih birao potonjeg (igrački, ne gledajući domaći/stranac). Mada stoji i to da obojici više leži drugačija uloga.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa vecinom. Samo ne ide hvaliti Heketa za igru u napadu, jer ona nije dovoljna ni za sta vise osim onoga sto smo vec ustanovili - pomocno osoblje. Nikakav napad on ne moze predvoditi, a da nije strogo sistemski kao i Pefi uostalom. U tom smislu obojici treba postapalo, tj. saigrac na poziciji drugacijih karakteristika.

 

Tako da bi eventualna odluka koga uzeti (naravno hipoteticka) trebala vise da vaga druge stvari, a ne napad.

 

Kao hvalimo Heketa sto je dobar j.... jer on moze 6 minuta, a Pefi 5 takorec' 😄

Link to comment
Share on other sites

Tesko da Heket moze da pridje Pefiju što se tiče organizacije napada i plejmejkerskih veština. Lično je doktor za Heketa. Sto se tice suta obojica bacaju kamenje iza linije za 3 poena i svaki pogodak je statistička greska. 

 

Heket je ove sezone imao manje od 2 asistencije u ekipi koja daje po 90+ poena što je bas skroman učinak. 

 

Pefi je za klasu bolje rešenje od Heketa za bilo koju ekipu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...