Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

10 hours ago, Mama_mia said:

 Takodje ne bi trebalo zaboraviti da nije cika Dobricin mali i DS bio taj za koga se glasalo toboz ili iskreno za manje zlo,

vec su ljudi (naravno ne svi, znamo to dobro da nisu svi) glasali za ubijenog Zorana Djindjica

Ovo je jedna neistinita konstrukcija. Da je istina, ljudi ne bi manje od godinu dana nakon ubistva Đinđića za premijera izabrali Vojislava Koštunicu na prvim izborima koji su održani nakon ubistva, niti bi DS na tim izborima dobio 25 poslaničkih mjesta manje.

Edited by Beonegro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Da se malo nadovežem na @goldberg....SNS je formirana 2008.godine. Tada su Nikolić i AV napravili poslaničku grupu "Napred Srbijo" i realno, ma šta mislili o radikalima, oteli su im poslaničke mandate ( kao što su i DSS-u ukradena 43 mandata ranije 

 

Dve totalno razlicite stvari.DSS je adimistrativni odbor oduzeo mandate a ovi poslanici SRS su presli u SNS i formirali poslanicku grupu

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kido from Junkovac said:

... da smlaci jedno zidarsko pivo za pred zadrugu ...

 

Ja mislim da niko vise ne spominje mlako zidarsko pivo pred zadrugu / sa neke radne akcije od dijasporaca.

Sta ti je uspomena - uhvatila, pa ne napusta!

:classic_laugh:

A u srbiju - stanje redovno - 'umirit' se ne moze', a dogadjaju se stvari kao i na mnogo drugih mesta, gde po nekom rezonu ne bi trebale da se dogadjaju.

Eto, i ovde stigao politicki progres.

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

Upravo ova zamjena teza je problem ove teme i podforuma politika. Niko ovdje ne brani da se kritikuje sadašnja opozicija, ali mnogi jesu nastupali sa shotgun argumentacijom svi su isti i zato nema svrhe smjenjivati ovu vlast. Zato vas molim da mi ne imputirate sopstveni obrazac ponašanja.

 

‘Ajde lepo junače da mi postaviš jedan jedini osobni post gde ilustriraš ovo što imputiraš gore. Može? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

Dve totalno razlicite stvari.DSS je adimistrativni odbor oduzeo mandate a ovi poslanici SRS su presli u SNS i formirali poslanicku grupu

 

Administrativni odbor je radno telo Skupštine Srbije i iskreno, više se ne sećam razloga za oduzimanje mandata, sećam se broja- ukupno 43.

 

Po zakonu, poslanik koji menja političku stranku, mora da podnese ostavku i na njegovo mesto dolaze sledeći sa liste. I ne branim ja radikale, ne volim ih nimalo, ali to nije bilo u redu šta je urađeno 2008.godine.

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, GlennGould said:

 

‘Ajde lepo junače da mi postaviš jedan jedini osobni post gde ilustriraš ovo što imputiraš gore. Može? 

Evo, pomučiću se pa ću se vratiti čak na prethodnu stranicu.

On ‎8‎/‎9‎/‎2019 at 11:38 AM, Kinik said:

1. Razlozi za isti: 'kolektivni stokholski sindrom' vazi kako za vlast, tako za opoziciju.

 

On ‎8‎/‎9‎/‎2019 at 11:46 AM, GlennGould said:

 

Upravo

 CQFD

 

Molim vas da mi ubuduće vrijeme oduzimate smislenijim pitanjima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Evo, pomučiću se pa ću se vratiti čak na prethodnu stranicu.

 

 CQFD

 

Molim vas da mi ubuduće vrijeme oduzimate smislenijim pitanjima.

 

Stani, kako tačno tvoj postavljeni citat odgovara ovome: svi su isti i zato nema svrhe smjenjivati ovu vlast ?

WTF

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači, ako zaključimo da je tvoj opis društva u Srbiji (aka Stokholmski sindrom) primenjljiv kako na vlast, tako i na opoziciju (koje se, uz kozmetičke promene, ne menjaju još od 90’) to u tvojoj glavi rezonuje kao  i zato nema svrhe smjenjivati ovu vlast ?

 

WoW

Link to comment
Share on other sites

Da, iz prostog razloga što ja nisam napisao da je stokholmski sindrom primjenjiv na opoziciju; pisao sam o sadašnjem otmičaru. Taj poriv da odmah pojednačim onoga ko poslednjih 7 godina razara Srbiju i bilo kakvu alternativu mi nikada neće biti jasan, zato se u takve konstrukcije i ne upuštam.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Znači, ako zaključimo da je tvoj opis društva u Srbiji (aka Stokholmski sindrom) primenjljiv kako na vlast, tako i na opoziciju (koje se, uz kozmetičke promene, ne menjaju još od 90’) to u tvojoj glavi rezonuje kao  i zato nema svrhe smjenjivati ovu vlast ?
 
WoW


Radi se o tome da smo imali već ovakvu situaciju. Razlika je samo u tome što smo tada imali SPS s jedne i, realno, većinske nacionaliste (DSS, Palma, Velja itd.) a danas imamo prerušene radikale i opet nacionaliste (Jeremić, Obradović pa i Đilas). Ako se do sada nije naučila lekcija onda ne znam odakle optimizam?
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Beonegro said:

Da, iz prostog razloga što ja nisam napisao da je stokholmski sindrom primjenjiv na opoziciju; pisao sam o sadašnjem otmičaru. Taj poriv da odmah pojednačim onoga ko poslednjih 7 godina razara Srbiju i bilo kakvu alternativu mi nikada neće biti jasan, zato se u takve konstrukcije i ne upuštam.

 

Da, ali ja to nisam nikada uradio.

 

Ako si me čitao na PDF Politika bivšeg foruma, uvek sam se izričito držao jednog pravila: uvek za alternativu i promenjljivost/smenjljivost vladajuće garniture do izgradnji političke kulture i nezavisnih institucija. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Beonegro said:

Ovo je jedna neistinita konstrukcija. Da je istina, ljudi ne bi manje od godinu dana nakon ubistva Đinđića za premijera izabrali Vojislava Koštunicu na prvim izborima koji su održani nakon ubistva, niti bi DS na tim izborima dobio 25 poslaničkih mjesta manje.

 

nisam govorila o dss vec o podrsci koju je ds dobila posle Atentata. To je podrska kakvu ds bez atentata nije imala.

 

A inace je poznato da je dss u to vreme imao nerazumno i nesrazmerno veliku podrsku,

jer da nije bilo tako Atentat se ne bi ni dogodio...takodje je poznato da kako je podrska dss naprasno porasla a clanstvo se brojalo stotinama hiljada,

istom brzinom je i opala i svela se na tri clana podrske dss  - kostunica, sekretarica i jedan zaslepljeni glasac. Pali su u zaborav brze nego sto su se popeli.

Zamenio ih je Sns - nove stare snage.

 

Btw, koji ljudi su izabrali vojslava kostunicu za premijera na tim izborima? Premijer obicno sam sebe izabere, glasaci nemaju veze s tim :wink2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

i vesna pesic:

 

Bojkot izbora je jedini odgovor na ukidanje demokratskih izbora i Vučićevo bezakonje. Da li u suprotnom očekujete da Vučić ispoštuje uslove za fer i poštene izbore? Da ukine sve tabloide i stavi izvan svoje kontrole sve četiri nacionalne frekvencije? Nemojmo se zavaravati, to se naprosto neće dogoditi. On u tom dijaloškom procesu može mnogo da obeća, pre svega da će poštovati zakone i Ustav, ali ko može da garantuje da će on obećanja ispuniti? I neće. On opet čeka dan kada će slaviti još jednu pobedu nad zlim „prethodnicima“ koji su sve uništili, što je uobičajena retorika SNS na svim nivoima. A odgovornost za njegovih sedam godina vlasti nema, prethodnici su i dalje krivi što Vučić ima slabe, gotovo nikakve rezultate u podizanju životnog standarda i razvoja zemlje. Zato opozicija mora da kaže da bi on odmah, sada, danas, morao potpuno da promeni svoje ponašanje i odbaci propagandu koju redovno vrši u svojim tabloidima i televizijama, jer samo tako bi se moglo poverovati da je zaista moguća priprema za demokratske izbore. Pošto u njegovom ponašanju promene nema, opozicija mora da istraje i kaže da ne želi da učestvuje na prividnim izborima koji bi samo učvrstili jednu nesnosnu, lažljivu i mafijašku vlast koja je već dovoljno uništila Srbiju. Vidite, pa, ovde je sve pod Vučićevom kontrolom, sudstvo, tužilaštvo, mediji, javni sektor, a i privatni, dok je korupcija dostigla neviđene visine. Nema nijednog signala da se Vučić priprema za demokratske izbore.

S druge strane, čini mi se da su mnogi građani svesni situacije u kojoj se nalazi Srbija i zato se politika ne percipira kao važna delatnost i angažman, što je tipično za diktature. BIRODI-jevo istraživanje potvrđuje visoku apolitičnost i antipolitičnost građana, što u datoj materijalnoj i sveukupnoj situaciji nagoni mnoge građane da odu iz zemlje koja više nema budućnost. Mnogo će truda biti potrebno da se napravi potpuno nova vizija Srbije, koja će iznići na kritici prošlosti i onog vremena i odluka kada je odlutala u pogrešnom pravcu. Od te tačke mora da se krene i da se pogrešan put osvetli reflektorima. To nije u stanju da učini sadašnja opozicija, ali može da se ujedini u borbi za demokratiju i odbije prevarantske izbore, s ciljem da otvori šansu sa nove politike koje će biti u stanju da skine s vlasti ovu mafijašku vlast, naglasila je Vesna Pešić.

 

...kako da se postigne konsenzus kako bi bojkot imao smisla?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GlennGould said:

 

Da, ali ja to nisam nikada uradio.

 

Ako si me čitao na PDF Politika bivšeg foruma, uvek sam se izričito držao jednog pravila: uvek za alternativu i promenjljivost/smenjljivost vladajuće garniture do izgradnji političke kulture i nezavisnih institucija. 

Ja se stvarno izvinjavam, prosto iz prethodnih postova, i ovih koje sam citirao ranije danas, nisam nikako uspio da steknem takav utisak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mama_mia said:

nisam govorila o dss vec o podrsci koju je ds dobila posle Atentata. To je podrska kakvu ds bez atentata nije imala.

Već sam napisao da je na prvim izborima održanim nakon ubistva Zorana Đinđića DS dobila 25 mandata manje nego na izborima na koje su izašli sa Đinđićem na čelu, tako da nisam siguran o kakvoj podršci posle atentata se radi, niti kako je Tadić izabran zahvaljujući Đinđićevoj pogibiji. Možda biste mogli da razradite tu tezu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Student Srđan Marković i jedan od organizatora protesta „1 od 5 miliona“, kojeg je u subotu uveče napalo obezbeđenje ispred zgrade Predsedništva, podigao je majicu na konferenciji za medije i pokazao modrice koje je zadobio u predelu stomaka i rebara.

 

Opoziciji je poručio da ne učestvuje u farsi i imitaciji dijaloga.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se pogrešno tumači srpska politička scena, tako što se za dešavanja u 2019, krive događaji u 2012 i ranije.

Neko je pomenuo da radikali ne bi pobedili na izborima, pa radikali su i ranije pobeđivali na izborima, a sad što su te pobede bile pirove i što nisu imali kapacitet da naprave vladu, to je druga stvar. Vrlo verovatno bi kad tad uspeli u svojoj nameri, no to nije sada toliko ni bitno.

Problem kod sadašnje opozicije je što su u godinama koji su usledili posle poraza, umesto da se konsoliduju, da naprave zdravu osnovu,  da počnu da rade više na lokalu, počeli međusobno da se bore za prevlast i došlo je do totalnog razbijanja opozicije, a ikreno i malo su se zbog svega toga ogadili građanima. Možda je pametnije da prestanu da lome glavu Vučićem, koji je sada za njijh nedostižan i da počnu da budu, što je moguće više, vidljivi na lokalu. Bukvalno od vrata do vrata, ali bukvalno. I naravno, potrebno je "penzionisati" neke likove i dati jasnu njihovu viziju Srbije posle Vučića.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, DonJuan said:

Mislim da se pogrešno tumači srpska politička scena, tako što se za dešavanja u 2019, krive događaji u 2012 i ranije.

Neko je pomenuo da radikali ne bi pobedili na izborima, pa radikali su i ranije pobeđivali na izborima, a sad što su te pobede bile pirove i što nisu imali kapacitet da naprave vladu, to je druga stvar. Vrlo verovatno bi kad tad uspeli u svojoj nameri, no to nije sada toliko ni bitno.

Problem kod sadašnje opozicije je što su u godinama koji su usledili posle poraza, umesto da se konsoliduju, da naprave zdravu osnovu,  da počnu da rade više na lokalu, počeli međusobno da se bore za prevlast i došlo je do totalnog razbijanja opozicije, a ikreno i malo su se zbog svega toga ogadili građanima. Možda je pametnije da prestanu da lome glavu Vučićem, koji je sada za njijh nedostižan i da počnu da budu, što je moguće više, vidljivi na lokalu. Bukvalno od vrata do vrata, ali bukvalno. I naravno, potrebno je "penzionisati" neke likove i dati jasnu njihovu viziju Srbije posle Vučića.


Nemoj da misliš da te proganjam al brate nešto sam se nakačio na tebe danas, ne zameri, mnogo 😄

elem, ja sam Opoziciju kontao posle izbora tih kao udavaču, tj svi su se nudili AV-u da budu koalicioni partner jer su imali u glavi neku sliku da su oni nešto bitni i da AV mora nekoga od njih uzeti za koalicionog, a ne Koferče, jer će tako pred Evropskim zvaničnicima da izgleda kao demokrata kao što se ovaj i predstavljao... neće imati legitimeite crveno/crna koalicija devedesetih, mora uzeti mene jer ja sam taj koji je najdemokratskiji od svih... i dok su se opozicioni lideri takmičili ko će da bude bolji i bolji koalicioni partner, on im izvlačio tlo pod nogama, dok ih maltene nije ugasio... i šta sad meni tu neki BoTa koji je pocepao DS pred izbore na pola jer mu je verovatno obećano neko ministarsko mesto ili koalicija  da mi priča o demokratijama, pravdama, politikama i evropskim unijama... Djilas koji se čepio na sve načine dok je bio gradonačelnik BGD, zahvaljivao se... znaš malo mi je trulo sve to.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stondisha said:


Nemoj da misliš da te proganjam al brate nešto sam se nakačio na tebe danas, ne zameri, mnogo 😄

elem, ja sam Opoziciju kontao posle izbora tih kao udavaču, tj svi su se nudili AV-u da budu koalicioni partner jer su imali u glavi neku sliku da su oni nešto bitni i da AV mora nekoga od njih uzeti za koalicionog, a ne Koferče, jer će tako pred Evropskim zvaničnicima da izgleda kao demokrata kao što se ovaj i predstavljao... neće imati legitimeite crveno/crna koalicija devedesetih, mora uzeti mene jer ja sam taj koji je najdemokratskiji od svih... i dok su se opozicioni lideri takmičili ko će da bude bolji i bolji koalicioni partner, on im izvlačio tlo pod nogama, dok ih maltene nije ugasio... i šta sad meni tu neki BoTa koji je pocepao DS pred izbore na pola jer mu je verovatno obećano neko ministarsko mesto ili koalicija  da mi priča o demokratijama, pravdama, politikama i evropskim unijama... Djilas koji se čepio na sve načine dok je bio gradonačelnik BGD, zahvaljivao se... znaš malo mi je trulo sve to.

Pa dobili su Dinkića, a konkretno i Tadić i Đilas i još par njih nose veliku odgovornsot za raspad opozicije posle izbora. Plašim se da nisu izvukli pouke.

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2019 at 3:18 PM, melankolic said:

 


Radi se o tome da smo imali već ovakvu situaciju. Razlika je samo u tome što smo tada imali SPS s jedne i, realno, većinske nacionaliste (DSS, Palma, Velja itd.) a danas imamo prerušene radikale i opet nacionaliste (Jeremić, Obradović pa i Đilas). Ako se do sada nije naučila lekcija onda ne znam odakle optimizam?

 

 

Komentarišem samo boldovani deo, tačnije postavljam pitanje:  Zašto smetaju nacionalisti? Nacionalisti nisu šovinisti. Ogromna je razlika između nacionalizma i šovinizma.

 

On 8/10/2019 at 3:54 PM, Mama_mia said:

 

nisam govorila o dss vec o podrsci koju je ds dobila posle Atentata. To je podrska kakvu ds bez atentata nije imala.

 

A inace je poznato da je dss u to vreme imao nerazumno i nesrazmerno veliku podrsku,

jer da nije bilo tako Atentat se ne bi ni dogodio...takodje je poznato da kako je podrska dss naprasno porasla a clanstvo se brojalo stotinama hiljada,

istom brzinom je i opala i svela se na tri clana podrske dss  - kostunica, sekretarica i jedan zaslepljeni glasac. Pali su u zaborav brze nego sto su se popeli.

Zamenio ih je Sns - nove stare snage.

 

Btw, koji ljudi su izabrali vojslava kostunicu za premijera na tim izborima? Premijer obicno sam sebe izabere, glasaci nemaju veze s tim :wink2:

 

 

 

1. U vezi DSS-a, to nije tačno...DSS i dan danas ima dobru stranačku infrastrukturu.

 

2. Ko kaže da je Đinđića na mestu premijera zamenio Koštunica?  Posle Đinđića premijer je bio Zoran Živković.  Tek posle njega Koštunica je postao premijer i uzabrala ga je Skupština, prvo za mandatara za sastav nove Vlade a zatim za premijera.     

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

 

 

1. U vezi DSS-a, to nije tačno...DSS i dan danas ima dobru stranačku infrastrukturu.

 

 


Dss ima stranačku strukturu kao SPO  taj neki nivo razvijenosti stranačke infrastrukture... samo da imaju neku Danu u UO NIS-a i imaju apsolutno istu, ovako ih šije SPO za Danu.

 

53 minutes ago, DonJuan said:

Pa dobili su Dinkića, a konkretno i Tadić i Đilas i još par njih nose veliku odgovornsot za raspad opozicije posle izbora. Plašim se da nisu izvukli pouke.


Da dobili su Dinkića, al iz senke da bude nešto za muljanje sa arapima, da se ne pojavljuje nigde... ovi su se nadali da će da budu full koalicioni partneri u rangu Dačić Ivice - maltretiranje i kinjenje kojem je Ivica izložen.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stondisha said:

... 

 

Mislim da je taj 'student' samo sluzbince na zadatku.

Ne znam ko je njega ovlastio / ispred koje firme nastupa i onako lajavo / histericno preti & postavlja ultimatume.

:hammer:

 

Sto se tice lazi, a to je traditional - uboji su mu kao da je igao kosarac, pa ga 'laktali', a po pitanju 'nagnjecenja glave' - ocigledno mu je to od rodjenja.

:classic_cool:

 Gledam sta drugi 4umasi pisu, pa nije bas da su jednodusni po pitanju 'diktature / mraka / kriminala / trenutnog odlaska.

Ima tu i iznijansiranih stavova sa kojima je interesantno upoznati se.

 

PS.

Oko Dinkica.

Tog lika uopste nije interesovala politika - on je samo voleo da bude blizu kese sa parama.

 

U vezi tuzne 'kombi' stranke DSS ne bih - to je komendija.

Prvom prilikom kad im se izduvala guma na krivini, a Vostunije Lojanica izasao da je zameni - ona 'zirafa devojka' veselo stisne gas i oni odglavinjaju na tri tocka.

:roflmao:

Kad covek pogleda koje sve prosao kroz tu 'stranku' - pa to je kao pizin park pored 'stajge'.

Zaista im je 'dobra stranacka struktura'.

 

...

Edited by Kinik
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...