Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 minutes ago, Zvezdarac said:

Pa Djilas i Jeremic ni sada nisu u parlamentu niti igraju bilo kakvu institucionalnu ulogu pa ih napadju,napadace ih i dalje ako vidi da ga ugrozavaju.A tu pricu Av nece dozvoliti,ako ce u necemu biti uporan i dosledan to je da svakog svog izvede na biralista u to budi ubedjen...prvo sto su biraci SNS jako discplinovani drugo sto ce izvesti sve one koji direktno zavise od SNS(zaposleni,njihove porodice).Pa pogledaj izlaznost za savete MZ u Alibunaru juce.Izveo 55% a svi drugi bojkotovali,to da ce se glasaci SNS uspavati na to se ne moze racunati.A sto se rezimske opozicije tice pa tu smo se slozili,bukvalno ce unovciti to da budu i dalje rezimski i tu nema problema,taj dil AV ce rado ispostovati

 

Da su mu biraci toliko disciplinovani ne bi morao da ih ih izvoda na biralista sa ucjenama, prjetnjama, kupovinom glasova, bugarskim vozom, da se vozaju tamo crnim dzipovima bez registracija i slicno. U svakom slucaju SPS nema tih problema, Vucic ima, i u slucaju  bojkota izbora bice mu znatno teze da ih izvede, morat ce vise da prijeti, vise da ucjenjuje i slicno. I jedna stvar su izbori u Alibunaru kad se kompletna stranacka i drzavna masinerija koncentrise na jedno mjesto, a druga stvar su izbori u citavoj Srbiji na nekih 8500 birackih mjesta u istom momentu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cak i kad bi zanemarili apsolutnu neregularnost ovih izbora, kao glavnog razloga za bojkot,

ni sa cisto politicke strane nece biti opcija za koje vredi glasati, ( nijedna od tih partija nema nikakvu

viziju)

Niti ce biti bilo kakve prave debate o politickim pitanjima,

niti ce neko ponuditi nesto drugacije od ovog tekuceg propadanja,

tako da i sa te strane ne vredi ucestvovati u svemu tome

 

 

Link to comment
Share on other sites

I nesto sad guglam Alibunar i nalazim samo ovo:

 

Čak 54.75 odsto od ukupno 18.037 glasača podržalo je danas listu Srpske napredne stranke na izborima za mesne zajednice u opštini Alibunar. Glasanje se sprovodilo na 24 glasačka mesta za 10 mesnih zajednica

 

Je l' ima negdje informacija koliko je SPS osvojio glasova u Alibunaru? :classic_wink:

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Atreid said:

 

Da su mu biraci toliko disciplinovani ne bi morao da ih ih izvoda na biralista sa ucjenama, prjetnjama, kupovinom glasova, bugarskim vozom, da se vozaju tamo crnim dzipovima bez registracija i slicno. U svakom slucaju SPS nema tih problema, Vucic ima, i u slucaju  bojkota izbora bice mu znatno teze da ih izvede, morat ce vise da prijeti, vise da ucjenjuje i slicno. I jedna stvar su izbori u Alibunaru kad se kompletna stranacka i drzavna masinerija koncentrise na jedno mjesto, a druga stvar su izbori u citavoj Srbiji na nekih 8500 birackih mjesta u istom momentu.

Mislio sam na one koji ga zaista obozavaju(penzioneri i sl).Oni ce izaci pa makar taj dan ceo dan tajfuni udarali...Pa dobro ne slazemo se oko te stvari,po mom misljenju ako je nesto sigurno to je da se AV nece opustiti zato sto neko bojkotuje ali mozda nisam u pravu...Inace ubedjen sam da je pocetak kraja AV kada neka zdruzena opoziciona lista osvoji vise od 25% i solidan broj opstina,prvo se to mora desiti pa tek na sledecim izborima totalna pobeda,e sada zasto SZS nije pametnije iskoristio ove proteste dok su jos bili u zamahu i time obezbedio takvu podrsku na izborima pod ovim uslovima,to je neka sira tema

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Atreid said:

I nesto sad guglam Alibunar i nalazim samo ovo:

 

Čak 54.75 odsto od ukupno 18.037 glasača podržalo je danas listu Srpske napredne stranke na izborima za mesne zajednice u opštini Alibunar. Glasanje se sprovodilo na 24 glasačka mesta za 10 mesnih zajednica

 

Je l' ima negdje informacija koliko je SPS osvojio glasova u Alibunaru? :classic_wink:

Ja sam samo pronasao vest da je na izbore do 19 h izaslo oko 50% i da druge stranke nisu ni imale listu...tako da predpostavljam da ni SPS nije imao listu

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Zvezdarac said:

Ja sam samo pronasao vest da je na izbore do 19 h izaslo oko 50% i da druge stranke nisu ni imale listu...tako da predpostavljam da ni SPS nije imao listu

 

Cekaj, ako su ovi osvojili 54.75% uz sve ucjene, ko je onda osvojio 45.25%? Toliko fali do 100%, mislim, morao je neko i to da dobije, osim ako nije 45.25% nevazecih. I pri tome opozicija je bojkotovala ove izbore u Alibunaru.

 

Edited by Atreid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Atreid said:

 

Cekaj, ako su ovi osvojili 54.75%, ko je onda osvojio 45.25%? Toliko fali do 100%, mislim, morao je neko i to da dobije, osim ako nije 45.25% nevazecih.

Ako sam dobro skapirao vest,oni su osvojili 100% od izaslih a ovih 54.75% je procenat od ukupnog broja glasaca u birackom spisku.Lose srocena vest,da nisam procitao da je do 19 h izaslo oko 50% ne bi ni ja skapirao o cemu se radi a mislim da je ovako,bar mi se brojevi nekako uklapaju

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zvezdarac said:

Ako sam dobro skapirao vest,oni su osvojili 100% od izaslih a ovih 54.75% je procenat od ukupnog broja glasaca u birackom spisku.Lose srocena vest,da nisam procitao da je do 19 h izaslo oko 50% ne bi ni ja skapirao o cemu se radi a mislim da je ovako,bar mi se brojevi nekako uklapaju

 

Nije vijest lose srocena, vec se nesto krije :classic_wink:

 

Mislim, 100% je 18.037 glasaca:

 

"Čak 54.75 odsto od ukupno 18.037 glasača podržalo..."

 

Od toga je cak 54.75% glasalo za SNS, dakle 9739 glasaca je glasalo za SNS, a 45.25% nije glasalo za SNS, dakle 8298 glasova je otislo kome? :classic_wink:

 

I to sve u situaciji kad prava opozicija bojkotuje izbore u Alibunaru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Umesto što postavljate pitanje šta je cilj bojkota, možda bi bolje bilo da odgovorite šta je cilj učestvovanja na ovakvim izborima?

Dakle, u državi gde institucije ne postoje, gde sudovi nisu nezavisni, gde parlament nema apsolutno nikakvu funkciju, gde jedna političko-kriminalna organizacija na čelu sa svojim vođom drži sve uzde i ima na svojoj strani i policiju, i vojsku, i obaveštajne službe, i navijače, i kriminalne grupe, i medije... o kakvim mi jebenim izborima pričamo?

Bojkot sam po sebi možda ništa neće doneti, ali ključno je to možda, dok izlazak na izbore pod ovakvim okolnostima sasvim sigurno neće ništa doneti osim da se posluži kao ikebana i da se da legitimitet ovoj kriminalnoj organizaciji.

Sam bojkot svakako nije dovoljan, ja ne verujem da tzv. kritične mase ima za nešto više ali bar treba probati, jer alternativu u ovom trenutku ne vidim.

Bilo kako bilo, mislim da su predsednički izbori 2022. prva dobra šansa da se nešto promeni (u redu, možda samo prividno), ali će i od razvoja situacije sa Kosovom dosta stvari zavisiti, jer bi se reklo da mu vreme tu ističe.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo ne znam kako ljudi misle da ce priznanje Kosova (ako se desi) ista promeniti, bas imajuci u vidu strukturu SNSovih glasaca. Lako ce on kod Marica i Sarape zasto je tako moralo da bude, a ovi sto glasaju za njega iz direktne koristi bi ga glasali bez obzira na sve.

 

Da ne pricamo sto ako padne zbog verovatno jedine dobre stvari koju ce uraditi u tih skoro 10 godina, ne znam sta ocekujete, kakve sanse ovo drustvo ima.

 

Ako se to stvarno desi, mozemo da spustimo roletnu i ovu zemlju treba da napusti apsolutno svako sa 2 grama mozga pa makar prao case do kraja zivota u nekoj austrijskoj ili nemackoj vukojebini.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ja samo ne znam kako ljudi misle da ce priznanje Kosova (ako se desi) ista promeniti, bas imajuci u vidu strukturu SNSovih glasaca. Lako ce on kod Marica i Sarape zasto je tako moralo da bude, a ovi sto glasaju za njega iz direktne koristi bi ga glasali bez obzira na sve.

 

 

Eventualno priznanje Kosova sigurno bi dovelo do nekih turbulencija, a šta bi dalje bilo ostaje da se vidi. Takođe, to sam pomenuo pre svega u kontekstu tih predsedničkih izbora koji bi u tom slučaju bili verovatno i ranije, tj. išlo bi se na generalne?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

 

Nije vijest lose srocena, vec se nesto krije :classic_wink:

 

Mislim, 100% je 18.037 glasaca:

 

"Čak 54.75 odsto od ukupno 18.037 glasača podržalo..."

 

Od toga je cak 54.75% glasalo za SNS, dakle 9739 glasaca je glasalo za SNS, a 45.25% nije glasalo za SNS, dakle 8298 glasova je otislo kome? :classic_wink:

 

I to sve u situaciji kad prava opozicija bojkotuje izbore u Alibunaru.

Lose je vest napisana izgleda...izsaslo je 54,75% od ukupnog broja a jedino je SNS imao listu...i umesto da napisu SNS dobio 100% glasova a izlaznosz je bila 54,75% oni su napisali % glasova koje je SNS osvojio u ukupnom birackom telu a ne % glasova koji su osvojili od izaslih

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djole said:


 

 


Eventualno priznanje Kosova sigurno bi dovelo do nekih turbulencija, a šta bi dalje bilo ostaje da se vidi. Takođe, to sam pomenuo pre svega u kontekstu tih predsedničkih izbora koji bi u tom slučaju bili verovatno i ranije?

 

 

Mislim da ovaj dovoljno dugo vlada da bi trebalo vec da znamo da svaki put kad smo se nadali da ce doci do "nekih turbulencija" to se ne desi.

 

Struktura njihovih glasaca je kljucna. Za njega glasaju kupljeni, ucenjeni, oni koji su u sistemu. To je skoro milion ljudi. Ostatak su "krezubi" sto bi rekla opozicija. Njima mozes preko Pinka da objasnis i da je Zemlja ravna ploca i to ce lagano da ti prodje, a kamoli kako je voljeni predsednik morao da pusti Kosovo da ode.

 

A u krajnjoj liniji, i da izgubi delic podrske, mnogo vecem broju ljudi ne pada na pamet da koristi to i staje u kolonu sa nacosima kako bi pokusali da ga skinu.

 

A izbori ce biti kad on bude hteo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ja samo ne znam kako ljudi misle da ce priznanje Kosova (ako se desi) ista promeniti, bas imajuci u vidu strukturu SNSovih glasaca. Lako ce on kod Marica i Sarape zasto je tako moralo da bude, a ovi sto glasaju za njega iz direktne koristi bi ga glasali bez obzira na sve.

 

Da ne pricamo sto ako padne zbog verovatno jedine dobre stvari koju ce uraditi u tih skoro 10 godina, ne znam sta ocekujete, kakve sanse ovo drustvo ima.

 

Ako se to stvarno desi, mozemo da spustimo roletnu i ovu zemlju treba da napusti apsolutno svako sa 2 grama mozga pa makar prao case do kraja zivota u nekoj austrijskoj ili nemackoj vukojebini.

 

Na kom god pitanju da padne (ako ikad za života padne), dobro će biti za ovu zemlju. Jer sa njim na vlasti nam je roletna zagarantovana...

Link to comment
Share on other sites

Nije me dugo bilo, ali sam čitao dosta pažljivo šta se pisalo po politikama, ispratio sam ovu sagu sa botovanjem i napuštanjem foruma i tako dalje... Kao prvo tema, bojkot izbora, hm, ja zaista ne uspevam da smislim nekakvu varijantu u kojoj bi bilo smisla izlaziti na izbore u sledećih 12-18 meseci, ne uspevam da vidim nikakvu korist, ni na lokalu, a pogotovo ne na republičkom nivou. Odnosno, kakva god da se malena korist može tu dobiti, mislim da smo odavno ušli u fazu u kojoj je samo samourušavanje sistema i prekorni pogledi spolja nešto što može da pomeri pomalo ovu zaista jako stabilnu ravnotežu. Nisam siguran kako su podeljene uloge oko ovog fingiranog dijaloga - da li to opozicija koristi da se dodatno na vreme izdiferencira i da svako ima svoj red "režanja iza ograde", svakako mi deluje besmisleno, odnosno nisam dovoljno inteligentan i dalekovid da sagledam nekakve koristi od svega toga.

 

Da treba sutra da izađem na slobodne izbore na kojima bi izašli svi, pa i SNS i SPS, najverovatnije bih dao glas Đilasu i nekakvoj njegovoj grupaciji. Da treba da izađem na slobodne izbore na kojima nema SPSa i SNSa, jer su u međuvremenu ukinuti ili zabranjeni, verovatno bih glasao za nekakav lepo i konkretno sročeni žuti program, ali to je sada potpuno nevažno. Na ovakve izbore nemam nameru da izlazim.  I dalje tripujem da bi bilo, u najmanju ruku, jako interesantno videti kako bi u Srbiji prošao jedan mali pokret direktne akcije, online odlučivanja, Srbi i Balkanci ionako vole aktivnosti tipa pošalji sms da Banija popuši Samiju i slično, možda bi se to baš primilo dobro ovde, ali ko zna? 

 

Kakve poglede imam o političkoj sceni (pomalo isključive), takve imam i o forumu - smatrao sam od početka da nije trebalo dozvoljavati priču o hiljadu cvetova, ne zato što je inherentno pogrešna, već zato što se opstruira dijalog, ciljno, svesno, namerno i bezobrazno. Vox92 je živi dokaz kako jedan parazit dolazi stidljivo do domaćina, pipka ga i pušta nežne grančice, poput loze, a onda, čim oseti da je iole bezbedan i da ga prvi udar vetra neće izbaciti, kreće da isisava sve sokove (koristeći lukavo fizička ograničenja u vremenu čitanja i vremenu postovanja ostalih) iz drveta. Drago mi je što je to, za sada, sprečeno. Takođe, ne vidim ništa loše u tome - naprotiv. Kao što biram sa kim želim da se družim i idem na pivo u RL, tako je i sa online zajednicom.

 

Pošto sve pišem ovde, da izrazim i žaljenje što je Taliesin izgleda permanentno banovan. Razumeo sam objašnjenje moderatora i mislim da shvatam njegovu perspektivu, ali se takođe nadam da je sa relativnim prečišćavanjem topika i korisnika možda moguće da obe strane malo razmotre i druga rešenja. Ne kritikujem moderaciju, ne prizivam nikakve revizije, samo mi je žao. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mare80 said:

U okolini Beograda, nebitno, mlatim se po GSP i Lasti skoro svakodnevno,slusam ljude kako psuju,negoduju zbog guzvi,zastoja,losih i polupokvarenih autobusa,ali sustinski 90% njih te probleme ne povezuje sa SNS, paradoksalno ali nazalost tako je...

 

Ovo je na žalost tačno do koske.

nemamo mi tu svest, da nam od vlasti zavisi prevoz, zato na istu ne kukakmo... a opet smo donekle svesni da na sve načine izbegavamo plaćanje istog pa ti je to vrzino kolo... 

najgore kad kažeš ljudima na staici ili u prevozu: Evo vam ga SNS i Vučić i gradski prevoz... odma će da te pokopaju sa žutim lopovima ukro Djilas autobuse, Vuk jeremić je musliman iz Bosne koji je $iptarski plaćenik i lobista, njegov deda handžar divizija...  alo LJUDI SRBI!!!!!!!!!   GRADSKI I PRIGRADSKI PREVOZ KAKAV POZERAC KAKAV DJILAS KAKVI $IPTARI i Kosovo republika...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Stondisha said:

 

Ovo je na žalost tačno do koske.

nemamo mi tu svest, da nam od vlasti zavisi prevoz, zato na istu ne kukakmo... a opet smo donekle svesni da na sve načine izbegavamo plaćanje istog pa ti je to vrzino kolo... 

najgore kad kažeš ljudima na staici ili u prevozu: Evo vam ga SNS i Vučić i gradski prevoz... odma će da te pokopaju sa žutim lopovima ukro Djilas autobuse, Vuk jeremić je musliman iz Bosne koji je $iptarski plaćenik i lobista, njegov deda handžar divizija...  alo LJUDI SRBI!!!!!!!!!   GRADSKI I PRIGRADSKI PREVOZ KAKAV POZERAC KAKAV DJILAS KAKVI $IPTARI i Kosovo republika...

Ma kakav Djilas,Handzar divizija i slicno...

Otprilike kada pomenes Vucica ide ovako :

Ma dobar je Vucic vidis kako se bori,al' ovi njegov prave sranja,uh on kad bi vid"o ovo (zastoje,pokvarene autobuse,guzve itd.) on bi njih sve oter'o...

Onda dodju izbori pa ih pitas zasto su glasali za SNS na lokalu,kada cetiri godine kukaju da nista ne funkcionise,a oni ti odgovore : Nismo mi glasali za SNS (Vesica,ili nekog drugog predsednika opstine) nego za Vucica, vidis kako se on bori za Srbiju...

I hajde sad ti menjaj nesto u zemlji kada ti je 80% stanovnistva tog mentalnog sklopa....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

Ma kakav Djilas,Handzar divizija i slicno...

Otprilike kada pomenes Vucica ide ovako :

Ma dobar je Vucic vidis kako se bori,al' ovi njegov prave sranja,uh on kad bi vid"o ovo (zastoje,pokvarene autobuse,guzve itd.) on bi njih sve oter'o...

Onda dodju izbori pa ih pitas zasto su glasali za SNS na lokalu,kada cetiri godine kukaju da nista ne funkcionise,a oni ti odgovore : Nismo mi glasali za SNS (Vesica,ili nekog drugog predsednika opstine) nego za Vucica, vidis kako se on bori za Srbiju...

I hajde sad ti menjaj nesto u zemlji kada ti je 80% stanovnistva tog mentalnog sklopa....

 

 

zato ja i ne pominjem vučića, nego SNS...  i ovo tvoje je čest odgovor koji se dobija.  NE ZNA ACA ŠTA SE RADI...  ON DA ZNA... ON BI... nego ga lažu... te dve opcije ili tri imaju:

Jedna je ova da ga lažu

Druga je: oćeš da ti na vlas dodju izdajnici koji su prodali kosovo

Treća: Izdajnici i lopovi.


Ne zna se šta je veća nebuloza :krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:

Eventualno priznanje Kosova sigurno bi dovelo do nekih turbulencija, a šta bi dalje bilo ostaje da se vidi. Takođe, to sam pomenuo pre svega u kontekstu tih predsedničkih izbora koji bi u tom slučaju bili verovatno i ranije, tj. išlo bi se na generalne?

 

Pa dobro, i Ivan Stambolic, i Milosevic, i Kostunica, i Tadic su pali na pitanju Kosova. Nije iskljuceno da i Vucic nece pasti na pitanju Kosova kao i svi prethodnici mu.

 

2 hours ago, Zvezdarac said:

Lose je vest napisana izgleda...izsaslo je 54,75% od ukupnog broja a jedino je SNS imao listu...i umesto da napisu SNS dobio 100% glasova a izlaznosz je bila 54,75% oni su napisali % glasova koje je SNS osvojio u ukupnom birackom telu a ne % glasova koji su osvojili od izaslih

 

Dobro, ako je tako kako ti kazes, da su osvojili 100% od 54.75% izaslih, a vijest sroce ovako, onda su oni u ozbiljnom problemu. :classic_wink:

 

Mislim, ako je to tacno sto se fino ne pohvale da su od 54.75% izaslih osvojili 100%, jer narod cijeni politiku Velikog Vodje. :thumbup:

 

Pa cijeli svijet bi mu se smijao. :lol_2:

 

U svakom slucaju, bojkot ce im ovako ili onako poremetiti odnose, i mozda, ali mozda iz toga ispadne nesto. Bez bojkota ostaje status quo, odnosno agonija se produzava.

Edited by Atreid
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uh pa ne znam kako su gore pobrojani pali po pitanju Kosova,ajde mozda Milosevic i jeste ali ne moze da se poredi.Milosevic je protiv sebe imao izuzetno jaku i organizovanu opoziciju,spolja ne samo da nije imao podrsku nego su direktno radili protiv njega i vec je doziveo poraz na izborima(dikutabilno je koliko je to bio poraz,vecinski sistem je bio u pitanju a u zbiru glasova je koalicija zajedno posle prvog kruga bila na 2 mestu ali zbog sistema se poklopilo da uzmu sve vece gradove) i taj poraz psiholoski mnogo znaci.Opozicija je vec od 92 drzala dosta opstina i gradova a pogledaj gde su sada.Bojkot se namece kao jedino resenje tu se slazemo ali ne samo zbog uslova,nego zbog nemogucnosti opozicije da u tim uslovima napravi solidan rezultat.Itekako bi oni ucestvovali kada bi znali da mogu da osvoje 20+% glasova i uzmu 20+ opstina po Srbiji...Pa to je i Jeremic skoro u za neke novine izjavio

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Zvezdarac said:

Uh pa ne znam kako su gore pobrojani pali po pitanju Kosova,ajde mozda Milosevic i jeste ali ne moze da se poredi.Milosevic je protiv sebe imao izuzetno jaku i organizovanu opoziciju,spolja ne samo da nije imao podrsku nego su direktno radili protiv njega i vec je doziveo poraz na izborima(dikutabilno je koliko je to bio poraz,vecinski sistem je bio u pitanju a u zbiru glasova je koalicija zajedno posle prvog kruga bila na 2 mestu ali zbog sistema se poklopilo da uzmu sve vece gradove) i taj poraz psiholoski mnogo znaci.Opozicija je vec od 92 drzala dosta opstina i gradova a pogledaj gde su sada.Bojkot se namece kao jedino resenje tu se slazemo ali ne samo zbog uslova,nego zbog nemogucnosti opozicije da u tim uslovima napravi solidan rezultat.Itekako bi oni ucestvovali kada bi znali da mogu da osvoje 20+% glasova i uzmu 20+ opstina po Srbiji...Pa to je i Jeremic skoro u za neke novine izjavio

 

Mozda si mladji pa ne znas, ali kljucan momenat  za Ivana Stambolica je njegova posjeta Pristini kad su mu izlozili tamosnje probleme, a on poslje sastanka otisao na veceru u hotel na Brezovici, citavih sedam dana poslje Milosevic dolazi na Kosovo Polje i tad je bila ona cuvena "niko ne smije da vas bije". Ivan Stambolic je sedam dana ranije samo slegnuo ramenima, a Milosevic obecao da ce se stvar rjesavati. Dalje, Milosevic je izgubio izbore kad je izgubio Kosovo poslje bombardovanja, a Kostunica je zavrsio karijeru kad je Kosovo proglasilo nezavisnost. Od Tadica je sa druge strane Merkelova trazila da ukine institucije Srbije na Kosovu, sto je on odbio, i tu je izgubio podrzku Zapada i zavrsio karijeru. Vucic je svima svasta naobecavao, a morat ce na nesto staviti potpis i na isti ili slican nacin zavrsiti karijeru kao i ovi prethodnici mu ili u najbolju ruku po njega to ce biti samo jedan segment veceg skupa problema koji ce dovesti do zalaske ove briljantne karijere.

 

Naravno, kod svih ovih nabrojanih vazi isto, cak i ako Kosovo nije kljucna stvar, a ono, igra vrlo bitnu ulogu u okoncanju karijere.

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GlennGould said:

Dobro, znači bojkot kao jedina opcija koja ne garantuje ništa ali može da obeća nešto za X godina (ako se poče nešto planski i strpljivo raditi u ‘opoziciji’). Ok. Bumo videli...

Ma bojkot izbora se namece kao logicno resenje ako gledamo logikom da iz principa ne treba ucestvovati na ovim izborima,samo ne znam dali bi onda stoji teza da npr nije trebalo ucestvovati i na izborima 2000?tom logikom ni na sledecim ne treba ucestvovati cak i ako opozicija bude imala sanse ako se ne ispuni oni 40 i kusur zahteva.jel se bojkotuje zbog losih uslova ili zato sto pod tim uslovima opozicija nema sanse?

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...