Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Racunica je prosta. Opozicija olicena u SZS sada jednostavno nema vise mogucnosti da izadje na izbore.

I ako izadje, potencijalni glasaci te koalicije nece izaci, pa ce SZS u tom slucaju doziveti dvostruki fijasko.

Logicno je da postoji politicka opcija koja ce podrzati bojkot, 

jer je to trenutno najveci rezervoar glasova u opoziciji. 

Verovatno 600-800.000 ljudi.

 

Bas me zanima u kakvoj ce to koaliciji Zoran Zivkovic moci da racuna na neke glasove,

ili Sergej. To ce morati da budu neki novi glasaci, politicki isprani.

Zivo me interesuje u kojoj formi ce ih AV promovisati ne bi li namakli 5%. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Velika razlika u odnosu na danas, tada DS nije bila glavna opozicija pa bojkot nije ni uspeo, a tada najjace opozicione stranke SPO i SRS su ucestvovale.

Nije bila ali je snaga tadasnjeg DS i stranaka koju su bojkotovale zajedno sa njima dosta jaca od sadasnje snage SZS u svakom smislu

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, A sad said:

 

Tu je kljucno pitanje na koji nacin ce Vucic oslabiti ako bojkot ne uspe? Neuspeli bojkot je takodje davanje legitimiteta Vucicu, cak i vece nego izlazak na izbore. 

 

Moje misljenje je bas suprotno od tvog. Neuspeli bojkot je politicko samoubistvo. Izlazak na izbore bar moze da dovede do rasciscavanja stvari u opozicionim redovima, ako nista drugo. Na svim izborima do sada opozicija je u zbiru dobijala preko 30% glasova. Samo grupisanje tih glasova oko jedne ili eventualno dve liste i eliminisanje ostalih bi bio veliki uspeh za opoziciju i stvaranje alternative vlasti koja bi mogla da oslabi Vucica i ugrozi ga na nekim od narednih izbora. 

 

Jednostavno ne vidim kakvu korist moze da donese bojkot koji nece uspeti, a losih stvari vidim jako mnogo. 

Ti opoziciju projektujes na 30%. Tu je koren naseg neslaganja. Ja mislim da ne mogu preci 15-20%. I tu onda nema uspelog i neuspelog bojkota, vec je on vise pokazna vezba i za unutrasnju i za medjunarodnu pozornicu . 

Put uspeha opozicije vodi preko oslobodjenih medija.

Put uspeha bojkota izbora, takodje vodi preko slobodnih medija. Ne moze se kvalitetno sprovesti ideja bojkota, bez slobodnih medija.Vrzino kolo.

Nista, iz ugla opozicije gledano, ne moze da se postigne, ako 90% stanovnistva nema nikakvo saznanje o delovanju opozicije (osim skromne twiter zajednice).

Nemam zacementiran stav o ovom pitanju, ali ga trenutno vidim na ovaj nacin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

Jednostavno. Demantovaće vesti iz 2010, sa nekih hrvatskih portala, kao i ostale slične informacije, a možda će pritisnuti i Sergejevog dilera, ili se bar dogovoriti sa njim da mu daje slabiju robu.

 

Imaju oni sada mnogo sofisticiranije metode podrske nego direktno, ili vidljivo.

Znacemo ako vidimo Zorana Z na 5%, Sergeja, tako to.

Treba u skupstinu ugurati I radikale, liberale, nadam se da ce biti glasova za sve njih.

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Imaju oni sada mnogo sofisticiranije metode podrske nego direktno, ili vidljivo.

Znacemo ako vidimo Zorana Z na 5%, Sergeja, tako to.

Treba u skupstinu ugurati I radikale, liberale, nadam se da ce biti glasova za sve njih.

 

 

Ma to sam se zezao, a ima sto načina. Bio je svojevremeno na B92 neki Tulimirović koji je osnovao stranku NOPO (Nijedan od ponuđenih odgovora) pa je nešto muljao sa Đorđem Vukadinovićem i stranku registrovao kao da zastupa vlašku manjinu, tako da verujem da ova dvojica mogu i sami da nešto odrade. Ako još dodamo i to da ima ljudi koji su protiv režima i hoće da glasaju, možda nešto i dobiju. Uostalom, eno i Čede u Skupštini, a partija mu nema čak ni web prezentaciju. Još će ispasti da vinogradar i onaj buzdovan mogu da nekog preveslaju.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, A sad said:

Ovaj potencijalni bojkot nece postici nista od navedenog, tako da je promasen.

 

Zašto unapred imaš takav stav? OK, poštujem tvoj stav, ali nekako mi je, pomalo negativno, tj pesimitičan..ako me razumeš.

 

 

12 hours ago, Zvezdarac said:

Nije se cak ni to desilo,1997 je SPO imao oko pola miliona glasova ako se dobro secam,njih je na statisticku gresku svelo to sto nisu hteli u DOS(mislim da su trazili previse mandata).

 

DOS je osnovan u prostorijama SPO-a u Knez Mihailovoj 48. Par meseci pre izbora SPO je izašao iz DOS-a jer je tražio 60 posto mandata i 60 posto funkcionerskih mesta...etc...pa je zabranio članovima SPO-a da izlaze na mitinge DOS-a...kandidat SPO-a za predsednika bio je Vojislav Mihailović i izgubio je..i SPO je tada počeo da se gasi...sada i dalje postoji i podržava AV, zbog mesta u UO raznih velikih i malih državnih firmi...   

 

8 hours ago, Doc Holiday said:

i iako je svima jasno da opozicija sad kako jeste ipak i na najslobodnijim izborima ne moze jos uvek da pobedi SNS i bratiju, moze ipak da uspe da osvoji nesto od opstina po lokalu, pre svega kao i prosli put po Vojvodini,  pa cak i sam grad Beograd , cime bi kao i 1997  napravili mostobran za konacnu pobedu nakon sto se zavrsi prica sa Kosovom

 

Najveći problem su mediji. Kada bi samo sedam dana a ne 6 meseci bili slobodni, situacija na našoj političkoj sceni bi bila drugačija..mislim i na štampane i na elektronske medije- sve, od Pinka, Studija B do Kurira. 

 

Meni je jedan advokat rekao da se izlaskom na lokalne izbore daje legitimitet svim izborima..tačno je. Ne znam baš koliko je to tačno. Svaki birač ima pravo da glasa za opštinske odbornike, a listić za parlamentarne izbore može da pojede 🙂 da odnese kući...

 

Jesam za bojkot, ali onda ćemo još gledati sve ove..pa ako ni naredni izbori ne budu regularni, opet će možda bojkotovati...i Vesić će onda zaista napraviti ruševine po gradu..:( 

 

Da ne zaboravim, pored medija ogroman problem su crni džipovi, pretnje, ucene i ostalo..

 

Usput,  AV ima adut pred međunarodnom zajednicom- evo DSS izašao, pa Sergej, pa Čeda, Čanak- izašla je opozicija na izbore..

 

Ne znam zaista šta da mislim. Jedva čekam da dođe septembar pa da saznamo bar mi koji smo članovi stranaka SZS kako će bojkot izgledati.

 

Ali, ne mogu i neću i ne smem da budem pesimista i da unapred pričam- ništa nećemo uraditi bojkotom..tim stavom ne može da se animira javnost da bojkotuje izbore.. 

Link to comment
Share on other sites

Uhvatili ste se medija kao da bi time sve bilo reseno,ajde da se ne lazemo ko hoce da se informise moze i sada a one price eto ljudi po selima nemaju N1 itd...Pa oni su i od 2000-2012 glasali vecinski za SRS i SPS,njima samo N1 da uvedes od kanala nece se mnogo promeniti...Neka se malo zamisle oni u SZS koliko ljudi ima koji su apsolutno protiv Vucica a ne bi glasali za njih ili zasto je Beli dobio glasova koliko je dobio,na te ljude ne utice Pink itd...a iskreno se nadam da se nece predavati neke liste na lokalu selektivno gde misle da imaju sanse,to je tek ozbiljna budalastina.Mada ovo Bastacevo eksponiranje u zadnje vreme mi lici na tu pricu

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Zašto unapred imaš takav stav? OK, poštujem tvoj stav, ali nekako mi je, pomalo negativno, tj pesimitičan..ako me razumeš.

 

 

 

DOS je osnovan u prostorijama SPO-a u Knez Mihailovoj 48. Par meseci pre izbora SPO je izašao iz DOS-a jer je tražio 60 posto mandata i 60 posto funkcionerskih mesta...etc...pa je zabranio članovima SPO-a da izlaze na mitinge DOS-a...kandidat SPO-a za predsednika bio je Vojislav Mihailović i izgubio je..i SPO je tada počeo da se gasi...sada i dalje postoji i podržava AV, zbog mesta u UO raznih velikih i malih državnih firmi...   

 

 

Najveći problem su mediji. Kada bi samo sedam dana a ne 6 meseci bili slobodni, situacija na našoj političkoj sceni bi bila drugačija..mislim i na štampane i na elektronske medije- sve, od Pinka, Studija B do Kurira. 

 

Meni je jedan advokat rekao da se izlaskom na lokalne izbore daje legitimitet svim izborima..tačno je. Ne znam baš koliko je to tačno. Svaki birač ima pravo da glasa za opštinske odbornike, a listić za parlamentarne izbore može da pojede 🙂 da odnese kući...

 

Jesam za bojkot, ali onda ćemo još gledati sve ove..pa ako ni naredni izbori ne budu regularni, opet će možda bojkotovati...i Vesić će onda zaista napraviti ruševine po gradu..:( 

 

Da ne zaboravim, pored medija ogroman problem su crni džipovi, pretnje, ucene i ostalo..

 

Usput,  AV ima adut pred međunarodnom zajednicom- evo DSS izašao, pa Sergej, pa Čeda, Čanak- izašla je opozicija na izbore..

 

Ne znam zaista šta da mislim. Jedva čekam da dođe septembar pa da saznamo bar mi koji smo članovi stranaka SZS kako će bojkot izgledati.

 

Ali, ne mogu i neću i ne smem da budem pesimista i da unapred pričam- ništa nećemo uraditi bojkotom..tim stavom ne može da se animira javnost da bojkotuje izbore.. 

 

 kao sto sam i naveo gore ,  medjunarodnu zajednicu zabole za ljudska prava u Srbiji...  Pruzace podrsku AVu dokle god ima sanse da zavrsi sa Kosovom...  Uz sve to , i pored toga sto malo pa ide u Moskvu, pa kupuje neke krseve od oruzja koje vise predstavlja opasnost za korisnike nego za protivnike,  AV nije ( barem otvoreno) za to da Srbija postane Ruska gubernija kao sto to navija Bosko Obradovic a dobrim delom mu pomaze Jeremic...  Jedini koji nije za tu opciju iz opozicije je Djilas...

 

 Sa time sto "ne damo Kosovo"  i sa time sto otvoreno tezi ka Rusiji   nece opozicija nikad dobiti podrsku zapada...  A bez toga nema nista od sklanjanja AV-a...  a kao sto rekoh zapad zabole za stanje demokratije u Srbiji

  A cini mi se ni preterano od Rusije....  AV je ( sa Dacicem ) Rusiji sasvim dovoljan da ima da podbada zapad .  Za nesto vise im Srbija i ne treba...

Edited by Doc Holiday
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Jel stvarno negde bilo ili sam procitao kod Somborca u stripu, da je neko iz opozicije ponudio AVu: Mi te podrzimo u resenju za Kosovo, a ti nama fer izbore. 😄

 

Mislim da se opoziciji u ovakvoj raspodeli svakako ne zuri, jer je lakse da se malo tvituje, proseta neka subota, saceka da AV prizna Kosovo +  neka manja ekonomska kriza i onda mogu iz svih oruzja da ga napadnu.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Zvezdarac said:

Uhvatili ste se medija kao da bi time sve bilo reseno,ajde da se ne lazemo ko hoce da se informise moze i sada a one price eto ljudi po selima nemaju N1 itd...Pa oni su i od 2000-2012 glasali vecinski za SRS i SPS,njima samo N1 da uvedes od kanala nece se mnogo promeniti...Neka se malo zamisle oni u SZS koliko ljudi ima koji su apsolutno protiv Vucica a ne bi glasali za njih ili zasto je Beli dobio glasova koliko je dobio,na te ljude ne utice Pink itd...a iskreno se nadam da se nece predavati neke liste na lokalu selektivno gde misle da imaju sanse,to je tek ozbiljna budalastina.Mada ovo Bastacevo eksponiranje u zadnje vreme mi lici na tu pricu

 

Gde da se informiše kada MTS Telekom "ratuje" sa SBB-om, i trenutno taj MTS Telekom kopa svuda po gradu neke svoje kablove? I nije SBB najveći problem. Najveći problem su RTS, Pink, O2...Niko od opozicije i od uglednih stručnjaka iz mnogih oblasti- saobraćaj, građevina, npr nema pristup tim medijima. Problem su i tabloidi kao što je Alo i njemu slični jer sve vreme pljuju i izmišljaju laži o liderima opozicije. SZS želi i traži promenu ljudi u info redakcijama tih medija...i u REM-u.

 

Što se Belog tiče, opšte je poznato da je on bio Vučićev trojanac na izborima.

 

13 hours ago, Doc Holiday said:

 

AV nije ( barem otvoreno) za to da Srbija postane Ruska gubernija kao sto to navija Bosko Obradovic a dobrim delom mu pomaze Jeremic...  Jedini koji nije za tu opciju iz opozicije je Djilas...

 

 

 

https://dveri.rs/van-eu-savez-sa-rusijom  Gde ovde piše da su SP Dveri za Rusku guberniju?  Molim da se navede bar jedan link iz nekog medija gde je Boško Obradović rekao da hoće Rusku guberniju.

Jedno je saradnja sa nekom jakom svetskom silom, nešto drugo je biti nečiji vazal.Naravno da Narodna stranka ima slične stavove kao SP Dveri jer su im programi slični i ideologija.

 

EU? Kada ćemo ući u nju i da li ćemo stvarno ući u nju? Koliko je poglavlja do sada otvoreno? Zašto Britanija izlazi iz EU?  Što se saveza sa NATO tiče, zar nije bolje da budemo vojno neutralna zemlja?

 

2 hours ago, AgroUrban said:

Jel stvarno negde bilo ili sam procitao kod Somborca u stripu, da je neko iz opozicije ponudio AVu: Mi te podrzimo u resenju za Kosovo, a ti nama fer izbore. 😄

 

Mislim da se opoziciji u ovakvoj raspodeli svakako ne zuri, jer je lakse da se malo tvituje, proseta neka subota, saceka da AV prizna Kosovo +  neka manja ekonomska kriza i onda mogu iz svih oruzja da ga napadnu.

 

 

Nisam nigde to pročitala, i mislim da nema šanse da se to desi. 

 

Za ovaj drugi deo..hmm.. ne znam šta da kažem. Liderima opozicije se možda žuri, možda ne..ali svim opoziciono orijentisanim građanima se žuri...meni lično se žuri...ne želim da moj sestrić posle završenog fakulteta ode iz zemlje jer ovde nema uslova za pristojnu platu i pristojan život...plus..muka mi je od ovog zla, od ovog dna..

 

Usput rečeno, o svemu ovome smo mogli da pišemo na temi "Srpska opozicija-istine i zablude" jer ova tema je predviđena za bojkot...ali nema veze...

Edited by Devojka Luke Razića
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vredni mrav said:

Rezervoar SzS je plafon 500 000, a verovatno i manje.

 

Jedan od ključeva izbora je DS, koji ako ne izađe  na izbore prestace da postoji. Opozicija koja se okupi oko Đilasa nema nikakve šanse da bilo kada pobedi.

 

Gde je vršeno to istraživanje javnog mnjenja, ko ga je vršio i kada?

 

Ne verujem da će DS napustiti SZS i izaći na izbore. Što se Dragana Đilasa tiče, čemu ovakva reakcija? Pa on je i okupio ove stranke, prva stranka koja je ušla u SZS su Dveri, a Đilas se deklariše kao levičar, pa..

 

Zašto ljudima toliko smeta Dragan Đilas?    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devojka Luke Razića said:

 

Gde da se informiše kada MTS Telekom "ratuje" sa SBB-om, i trenutno taj MTS Telekom kopa svuda po gradu neke svoje kablove? I nije SBB najveći problem. Najveći problem su RTS, Pink, O2...Niko od opozicije i od uglednih stručnjaka iz mnogih oblasti- saobraćaj, građevina, npr nema pristup tim medijima. Problem su i tabloidi kao što je Alo i njemu slični jer sve vreme pljuju i izmišljaju laži o liderima opozicije. SZS želi i traži promenu ljudi u info redakcijama tih medija...i u REM-u.

 

Što se Belog tiče, opšte je poznato da je on bio Vučićev trojanac na izborima.

 

 

https://dveri.rs/van-eu-savez-sa-rusijom  Gde ovde piše da su SP Dveri za Rusku guberniju?  Molim da se navede bar jedan link iz nekog medija gde je Boško Obradović rekao da hoće Rusku guberniju.

Jedno je saradnja sa nekom jakom svetskom silom, nešto drugo je biti nečiji vazal.Naravno da Narodna stranka ima slične stavove kao SP Dveri jer su im programi slični i ideologija.

 

EU? Kada ćemo ući u nju i da li ćemo stvarno ući u nju? Koliko je poglavlja do sada otvoreno? Zašto Britanija izlazi iz EU?  Što se saveza sa NATO tiče, zar nije bolje da budemo vojno neutralna zemlja?

 

 

Nisam nigde to pročitala, i mislim da nema šanse da se to desi. 

 

Za ovaj drugi deo..hmm.. ne znam šta da kažem. Liderima opozicije se možda žuri, možda ne..ali svim opoziciono orijentisanim građanima se žuri...meni lično se žuri...ne želim da moj sestrić posle završenog fakulteta ode iz zemlje jer ovde nema uslova za pristojnu platu i pristojan život...plus..muka mi je od ovog zla, od ovog dna..

 

Usput rečeno, o svemu ovome smo mogli da pišemo na temi "Srpska opozicija-istine i zablude" jer ova tema je predviđena za bojkot...ali nema veze...

Po velikim gradovima gde bi trebalo da je vecina onih koji glasaju za opoziciju SBB je i dalje lider.Ne znam po kom zakonu mogu da traze promenu ljudi u info redakcijama(ajde za RTS iako nije po zakonu moze da postoji opravdanje ali PINK itd...privatna svojina)Sto se Belog tice nisi razumela moje pitanje pa cu pojedostaviti...ko je kriv za to sto veliki deo ljudi(mogu slobodno da kazem i vecina) koji su protiv Vucica nece glasati za SZS pa onda biraju Belog,GG,Sergeja, itd???Pink,Alo,Rem...?ili ti isti lideri SZS koji su svojom idiotskom strategijom uspeli sami da uguse energiju i same proteste?neka se zapitaju malo...pisao sam ovo 1000 puta i ponovicu 1001 put...i pored medijskog mraka,izbornih uslova itd postoji potencijal da jedna opoziciona lista osvoji oko 30% iako to nije dovoljno za pobedu to bi bio pocetak kraja,a zasto nisu ni blizu potencijala...e to su sami krivi i to je druga tema

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Gde je vršeno to istraživanje javnog mnjenja, ko ga je vršio i kada?

 

Ne verujem da će DS napustiti SZS i izaći na izbore. Što se Dragana Đilasa tiče, čemu ovakva reakcija? Pa on je i okupio ove stranke, prva stranka koja je ušla u SZS su Dveri, a Đilas se deklariše kao levičar, pa..

 

Zašto ljudima toliko smeta Dragan Đilas?    

Imas najnovije istazivanje Ipsosa...ok neka bude Ipsos laze ali neka uradi SZS svoje istrazivanje koje ce potpisati i iza njega stati neka renomirana strana agencija npr...pa da.vidimo kako stoje,a ne kukakaju na tudja istrazivanje...ok svi lazu ali ajde da vidimo onda vase...A Djilas hmmm...pa meni smeta zato sto je bio mali AV dok je bio gradonacelnik...ko se seca studia b u vreme kada se onaj most zavrsio bukvalno nista drugacije nije bilo nego ovo sa ovim putevima,jos su stavili tih dana umesto loga studia b skicu mosta...eto ga jedan razlog

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Gde je vršeno to istraživanje javnog mnjenja, ko ga je vršio i kada?

 

Ne verujem da će DS napustiti SZS i izaći na izbore. Što se Dragana Đilasa tiče, čemu ovakva reakcija? Pa on je i okupio ove stranke, prva stranka koja je ušla u SZS su Dveri, a Đilas se deklariše kao levičar, pa..

 

Zašto ljudima toliko smeta Dragan Đilas?    

 

Je l ti mislis da SzS ne radi redovno svoja istrazivanja? Đilas se ceo život bavi medijima i javnim mnjenjem, tako je napravio imperiju. Da u tim istraživanjima ima iole nekog "mesa" o bojkotu se ne bi ni razmišljalo. Pritom je njihova procena bila da će bojkotom radikalizovati proteste i podici brojnost, a desilo se suprotno.

 

Đilas, kao i većina lidera SzS su potrošeni političari sa dugačkim stažom na vlasti. Koliko politička scena žudi za novin ljudima najbolje pokazuje to sto Sergej na bazi kurca ima cenzus, dok je Beli na drustvenim mrežama skupio 10%, dok Obradović pogibe u skupštini i na televizijama i internetu i ne može da se makne sa 2%. Jednostavno nece ih ljudi. Sto reče Zvezdarac ljudi sa protesta ne žele da glasaju za njih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

https://dveri.rs/van-eu-savez-sa-rusijom  Gde ovde piše da su SP Dveri za Rusku guberniju?  Molim da se navede bar jedan link iz nekog medija gde je Boško Obradović rekao da hoće Rusku guberniju.

 

E jebiga sad i ti, praviš se malo luda. Naravno da Boškić neće da izađe i kaže, hoćemo da Srbija bude ruska gubernija, toliko pameti ima. Ali kad nekom u planu i programu stoji - “van EU, prekid pogubnog (!) puta u EU, ne u NATO, već Rusija kao glavni partner” - onda je to, de facto, ruska gubernija, sviđao se tebi taj izraz ili ne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vredni mrav said:

 

Je l ti mislis da SzS ne radi redovno svoja istrazivanja? Đilas se ceo život bavi medijima i javnim mnjenjem, tako je napravio imperiju. Da u tim istraživanjima ima iole nekog "mesa" o bojkotu se ne bi ni razmišljalo. Pritom je njihova procena bila da će bojkotom radikalizovati proteste i podici brojnost, a desilo se suprotno.

 

Đilas, kao i većina lidera SzS su potrošeni političari sa dugačkim stažom na vlasti. Koliko politička scena žudi za novin ljudima najbolje pokazuje to sto Sergej na bazi kurca ima cenzus, dok je Beli na drustvenim mrežama skupio 10%, dok Obradović pogibe u skupštini i na televizijama i internetu i ne može da se makne sa 2%. Jednostavno nece ih ljudi. Sto reče Zvezdarac ljudi sa protesta ne žele da glasaju za njih.

 

Jos vise je politicki potrosen Saruman koji je usput i 100% promenio politiku samo da bi vladao pa ga to ne sprecava da ima 2/3 birackog tela iza sebe.

 

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Što se Belog tiče, opšte je poznato da je on bio Vučićev trojanac na izborima.

 

Kako je opste poznato?

 

Svi osim Vucica koji su se pojavili na predsednickim izborima su samom svojom pojavom doprinosili vecoj sansi da bude 2 kruga. Beli bi bio trojanac da je postojao Jankovic od 30%-40% kome bi on uzimao glasove, sa Jankovicem od 16% i bez Belog sta bi dobili?

 

Jankovica od 21%? Pa koga to interesuje, sta nam to donosi, zasto bi to Vucicu manje odgovaralo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, goldberg said:

 

Jos vise je politicki potrosen Saruman koji je usput i 100% promenio politiku samo da bi vladao pa ga to ne sprecava da ima 2/3 birackog tela iza sebe.

 

 

 

 

Vučić 90ih nije previse potrošen, njegova borba za dolazak na vlast je trajala 12 godina, mnogo poraza je bilo na tom putu, ali nije odustajao. Danasnja opozicija bi da se okupi danas i sutra da dodje na vlast i to uz gomilu idiota koji izjavljuju svakojake gluposti.

 

Sns je mnogo radio na infrastrukturi, a danasnja opozicija kupuje stranke i menja im imena. 

 

Sto se tice birackog tela, Tadic je bio ovan koji je prosao onako kako je zasluzio, ali imaj u vidu da je koalicija koja je vladala 2008-2012 na izborima zbirno osvojila vise glasova 2012 nego 2008, uprkos ocajnim rezultatima. Pali su sa vlasti prilično slučajno uz malu gurku spolja.

 

Vučić je otprilike na pola mandata koje je umao DOS u raznim oblicima. Neće pasti do 2028. Ako bude pametan oticice sam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Svi osim Vucica koji su se pojavili na predsednickim izborima su samom svojom pojavom doprinosili vecoj sansi da bude 2 kruga.

 

Da opušteno kažem: Basic logic. 

 

Ne može prostije od ovoga + što lično znam neke ljude lično iz http://www.samojako.rs/?m=1 koji i dalje ozbiljno u Mladenovcu rade. Pisali smo o ovome već ovde i @devojka Luke Razića to dobro zna jer je u rapravi i učestvovala, i posle par meseci opet pokrećemo Beli Trojanac priču....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

E jebiga sad i ti, praviš se malo luda. Naravno da Boškić neće da izađe i kaže, hoćemo da Srbija bude ruska gubernija, toliko pameti ima. Ali kad nekom u planu i programu stoji - “van EU, prekid pogubnog (!) puta u EU, ne u NATO, već Rusija kao glavni partner” - onda je to, de facto, ruska gubernija, sviđao se tebi taj izraz ili ne.

 

Tu je i ekonomski program, gde je jasno navedeno da Rusija treba da bude glavni partner, što je samo po sebi umobolno i ravno ekonomskom samoubistvu..

 

16 minutes ago, Vredni mrav said:

 

Vučić 90ih nije previse potrošen, njegova borba za dolazak na vlast je trajala 12 godina, mnogo poraza je bilo na tom putu, ali nije odustajao. Danasnja opozicija bi da se okupi danas i sutra da dodje na vlast i to uz gomilu idiota koji izjavljuju svakojake gluposti.

 

Sns je mnogo radio na infrastrukturi, a danasnja opozicija kupuje stranke i menja im imena. 

 

Sto se tice birackog tela, Tadic je bio ovan koji je prosao onako kako je zasluzio, ali imaj u vidu da je koalicija koja je vladala 2008-2012 na izborima zbirno osvojila vise glasova 2012 nego 2008, uprkos ocajnim rezultatima. Pali su sa vlasti prilično slučajno uz malu gurku spolja.

 

Vučić je otprilike na pola mandata koje je umao DOS u raznim oblicima. Neće pasti do 2028. Ako bude pametan oticice sam.

Ima tu još jedna bitna stavka, a to je da SNS nije na vlasti zato što je AV lep i pametan, već zato što je u pitanju mnogo komplikovaniji sistem. Tačno je da imaju stranačku infrastrukturu u maltene svakom zaseoku, ali ne treba isključiti ni mnogo bitnije igrače koji se ili nalaze u institucijama, ili i sami učestvuju u vlasti. Kao jedan primer mogu da navedem Gašića, ordinarnu seljačinu koji se već dugo mota po vojsci i policiji, odnosno BIA. Ukoliko se pogleda njegova biografija koju nudi Istinomer, jasno je da mu kvalifikacije i nisu baš bliske za vojsku ili BIA, a za koje su kvalifikovaniji 'eksperti' kao što su Drecun ili Lazanski. Gašić očigledno nije imao ovakve funkcije jer je ekspert za pitanja bezbednosti, već zato što ima podosta novca koji ulaže u stranku i faktički je kupio mesto potpredsednika i one funkcije. Sličan primer je i dr Neša, čiji otac mlati silne pare, a na čije brljotine sinčićevo ministarstvo žmuri na oba oka. Tu je i čuveni Jutka, seksualni manijak i lokalni šerif koji je menjao stranke, a koji je i dalje u sedlu uprkos svinjarijama koje je napravio. Ovde je korisno napomenuti da se kao predsednik opštine Brus pita za gradnju na Kopaoniku, pa zato nije ni čudo što ga ruka pravde još nije dotakla.

 

Zbog čega spominjem ovu trojicu? Iako je spisak duži, ovde se vidi način funkcionisanja - grupa onih koji imaju $$$, a koji znaju da sami mogu da sakupe političku podršku koliko i oni jogi letači. Napravljena je očigledna simbioza - frontmen dobija pare za stranku, od čega se finansira stranačka infrastruktura, izborna kampanja i tome slično, a finansijeri dobijaju mogućnost da povećaju količinu $$$ u džepu. Isto važi i za ostale stranke - isture nekoga za koga smatraju da može da im obezbedi glasove,a  oni daju novac i ostvaruju svoj interes.

 

Ukoliko ovo spustimo na gradski nivo, priča je manje ili više ista. Iako BG ima formalnog gradonačelnika, Vesić se tu pita jer je naprosto bratija koja gradi infrastrukturu uspela da ga progura i opet važi simbioza - ja te proguram da vodiš grad, a ti meni obezbeđuješ posao, dok pare delimo.

 

Post ću namerno ostaviti bez zaključka, ali mislim da su sada neke stvari jasnije.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Vide li se euronews u Srbiji? Mislim da bi trebalo. Pogledajte vecernje vesti ako da.

 

Tenk slucajan i ovo hapsenje ono pljuvanje i precenje «drugoj Srbiji». Cisto sumnjam.

 

Neko dize ulog.

 

@DJ_VasaOvo sa Radujkom, to su «nase» zemljacke veze, u datom slucaju kninska. Tu su partije irelevantne. 

 

Odnosi se na prvi link.

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...