Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

3 hours ago, mare80 said:

Jes,gospodin covek koji je uz pokojnog Mikija,istog tog Caneta i Mila najbukvalnije stvorio tu SNS...

 

 

Da nije pobedio SNS pobedili bi radikali kad tad. Deplasirano je svako malo henjati po tom Tadiću i u njega kriviti za ovo što danas imamo, ali ako nemate ništa drugo na repertoaru...

 

Problem je što se mnogima toliko smučio Tadić da se nisu libili da glasaju za ove gubare samo da ga sklone, bez da traže jasan program i nova lica. A sad im se vučić izgleda toliko osladio, tj. državni novac koji im ugurava, pa henjaju o tim istim programima i novim licima kao razlog što nikome u opoziciji ne mogu da daju svoj glas, a ovamo moleći boga da njihov vukica doživotno bude na vlasti, pa makar totalno razvalio državu... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Issey said:

Da nije pobedio SNS pobedili bi radikali kad tad. Deplasirano je svako malo henjati po tom Tadiću i u njega kriviti za ovo što danas imamo, ali ako nemate ništa drugo na repertoaru...

 

A to se razlikuje od ovog danas kako?

 

Imali smo heroinskog zavisnika (Srbiju) koja bi s Radikalima dotakla dno i ili bi isplivali ili bi overili... ovako moramo da sačekamo da "reformisani" radikali, dožive katarzu i vrate se na prvobitni kolosek pa da vidimo gde smo... ili ti lagano povećavamo dozu heroina, pa stičemo imunitet i agonija se samo produžava i za ovisnika i za ekipu oko njega, porodicu... a put vidimo da ne ide nikako na dobro, a kad će kraj? Ne zna se.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Issey said:

Da nije pobedio SNS pobedili bi radikali kad tad. Deplasirano je svako malo henjati po tom Tadiću i u njega kriviti za ovo što danas imamo, ali ako nemate ništa drugo na repertoaru...

 

Problem je što se mnogima toliko smučio Tadić da se nisu libili da glasaju za ove gubare samo da ga sklone, bez da traže jasan program i nova lica. A sad im se vučić izgleda toliko osladio, tj. državni novac koji im ugurava, pa henjaju o tim istim programima i novim licima kao razlog što nikome u opoziciji ne mogu da daju svoj glas, a ovamo moleći boga da njihov vukica doživotno bude na vlasti, pa makar totalno razvalio državu... 

Ne, nije u tome poenta. U dosta država koje prolaze kroz ozbiljne strukturne reforme se desi ta osveta tranzicionih luzera (ovih sa skromnim pemzijama i sličnih) koja privremeno odvede društvo pet koraka nazad. I to je OK, dođu orci na vlast godinu, dvije, tri, ljudi shvate u kakvu ih propast vode, i onda opet glasaju za nekog normalnog pa sa pojačanim konsenzusom ponovo u reforme. Naša specifičnost je ovaj kolektivni stokholmski sindrom koji luzere na vlasti održava već više od sedam godina. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Issey said:

Problem je što se mnogima toliko smučio Tadić da se nisu libili da glasaju za ove gubare samo da ga sklone, bez da traže jasan program i nova lica

 

Ja nisam glasala. Ni za Tadića a ni za Nikolića..

 

Pitam se da li su oni koji su tada glasali za sns-Nikolića shvatili da su napravili grešku..

 

Što se Šolaka tiče...ma, on je kriv za sve..i za male plate i penzije i za ceo sunovrat ove države poslednjih sedam godina ..ma on i Đilas, i Jeremić garant..i Obradović je u šemi...glavni krivci :classic_biggrin:  

 

Nepotpisane tekstove manje poznatih portala obožavam :classic_biggrin:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Beonegro said:

Ne, nije u tome poenta. U dosta država koje prolaze kroz ozbiljne strukturne reforme se desi ta osveta tranzicionih luzera (ovih sa skromnim pemzijama i sličnih) koja privremeno odvede društvo pet koraka nazad. I to je OK, dođu orci na vlast godinu, dvije, tri, ljudi shvate u kakvu ih propast vode, i onda opet glasaju za nekog normalnog pa sa pojačanim konsenzusom ponovo u reforme. Naša specifičnost je ovaj kolektivni stokholmski sindrom koji luzere na vlasti održava već više od sedam godina. 

 

Tačno. 

A možemo li o razlozima za isti ili još bolje/korisnije o načinu da se oni prevaziđu?

Link to comment
Share on other sites

...

 

22 minutes ago, GlennGould said:

... možemo li o razlozima za isti ili još bolje / korisnije o načinu da se oni prevaziđu?

 

1. Razlozi za isti: 'kolektivni stokholski sindrom' vazi kako za vlast, tako za opoziciju.

2. Vreme:  "... ali ne, sve je ruzan san / jutro ce promijeniti sve ..."

:wink2:

 

...

Link to comment
Share on other sites

Nije nebitno, ali nije isključivo. 

 

Idi, slobodno, iskoristi to sredstvo, samo nemoj meni da sputavaš poriv da se pitam da li nam je cilj isti. 

Ja eto mislim da nema šanse da smaknu AVa. Može sam da se oklizne ili da mu se pokažu vrata sa strane. Želeo bih da sam u krivu. 

Edited by GlennGould
Better wording
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Ne bi radikali nikad pobedili da su ostali Srbende.
Zato i nisu ostali, dozvoliti nekom takvu politicku transformaciju, jos im rejting nije doziveo nikakav udarac sta vise vidimo gde su sada je zanimljiva tema.
Takodje se vratilo prodavanje dupeta SPSu pa su vratili ovi prvom prilikom.

 

S rezervom da se ne radi o politickoj transformaciji nego o mimikriji,

ovo je dokaz da je srpsko politicko telo jedna amorfna masa, sa odlikama plastelina. 

Ovce rastrcane po livadi koje neki iskusni pastir samo treba da pokupi I usmeri u tor.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kido from Junkovac said:

... 

 

 

Idi!

I sta kazes - 'mimikrija'?

'Amorfna masa sa odlikama plastelina' koje iskusni pastiri' nikako ne uspevaju da sa 'evribadi na livadi' pokupe i usmere u tor?

 

Priceless!

 

Pa tim pastirima da das dve ovce - oni bi izgubili tri!

:roflmao:

To samo treba surovo 'marshkati!'

:wicked:

Stalno ista tuzna prica - 'zasto, ali zasto, te ovce nikako nece u opoziciJoni tor!? ... sram da ih bidne!

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kido from Junkovac said:

 

S rezervom da se ne radi o politickoj transformaciji nego o mimikriji,

ovo je dokaz da je srpsko politicko telo jedna amorfna masa, sa odlikama plastelina. 

Ovce rastrcane po livadi koje neki iskusni pastir samo treba da pokupi I usmeri u tor.

 

 

Trebao sam po " " da stavim transformacija.
Vucic/Toma su koliko ima sati za "srbske" stranke i da je jedini nacin da dodju do tih fotelja, "transformacija" u "napredne evropejce".
 Rezulati desnicarskih stranaka pokazuju da nema velikog % glasaca za takve ideje, doduse deo tog desnicarskog glasackog "pola" nastavio da glasa za SNS.
I sa njim sumnjam da je preko 35%, sto je malo za fotelje.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Pruska / nemacka opozicija je stalno kukala protiv Bizmarka - koristi nase ideje / praole da bi ostao na vlasti!

:wink2:

A u rusiji se jedna partija zalila protiv 'boljsevika' - ukrali su nas partijsko program!

Na sta im je bilo odgovoreno - pa kakva je to partija koju treba oterati sa vlasti da bi se sprovodio njen program!?

 

...

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2019 at 9:10 PM, Issey said:

 

Da nije pobedio SNS pobedili bi radikali kad tad. Deplasirano je svako malo henjati po tom Tadiću i u njega kriviti za ovo što danas imamo, ali ako nemate ništa drugo na repertoaru...

 

Problem je što se mnogima toliko smučio Tadić da se nisu libili da glasaju za ove gubare samo da ga sklone, bez da traže jasan program i nova lica. A sad im se vučić izgleda toliko osladio, tj. državni novac koji im ugurava, pa henjaju o tim istim programima i novim licima kao razlog što nikome u opoziciji ne mogu da daju svoj glas, a ovamo moleći boga da njihov vukica doživotno bude na vlasti, pa makar totalno razvalio državu... 

 

Ne bi pobedili.

 

Iz istog razloga samo kod ljudi koji su poceli da prate politiku pre 2 ili 3 godine moze da prodje prica da su glasaci 2012. doveli na vlast SNS. Nisu, doveo ih je taj Tadic svojim neckanjem i nepristajanjem na zahteve EU jer "radikali". Pa su onda rekli, daj da ti radikali dodju na vlast, ali samo ako ce da rade ono sto im se kaze. Tadic se slozio jer je naivno verovao da ce on biti Murta, a SNS Kurta, vajne patriote su jedva docekale da za vlast prodaju svu svoju ideologiju i desilo se to sto se desilo.

 

Zasto Tadic misli da cemo da zaboravimo da 2012. beli listici nisu doveli na vlast SNS, nego URS i SPS, Mladjan Dinkic i Ivica Dacic svojim prelaskom na stranu SNS? Sta bi mi imali od Borisa kao predsednika i Vucica kao PPV i kasnije PV? Nista. Nikakva razlika bio nepismeni Toma ili lepi Boris na nebitnoj funkciji i stvarno je vreme da Tadic i svi koji to ponavljaju prestanu da se ponasaju kao da pricaju ovcama.

 

Tadic je 2014. nudio da udje u vladu sa SNS, samo ako SPS ne bude u vladi. Djilas je 2014. hvalio sadasnjeg predsednika. Jedini razlog zasto su oni danas opozicija je sto u Sarumanovoj Srbiji nema nezavisnog misljenja - ili ces da govoris ono sto Saruman govori (neki iz SNS ulazu trud da bukvalno lice na svog ucitelja dok izgovaraju besmislice koje im je on rekao da izgovaraju) ili neces nista da govoris.

 

Ovi iz opozicije imaju preveliki ego i zato su opozicija, jer nisu bas nesposobni kao Ceda ili klovnovi kao Seselj i Vacic pa da pristaju na to.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na starom forumu su me redovno `zaskakali` jer sam cesto pravila osvrt na meni oduvek omrazenog Tadica.

`Tadic ti je kriv za sve` otpisivali su ili `Evo je ova sada ce opljune Tadica` i tako dalje...Mislim da sam sa Tadicem navukla najveci odijum na svoj nick.

 

Da, zaista ne bi trebalo da se zaboravi Tadiceva krivnja niti da se ona umanjuje.

 

Od Ava, radikala, raznih dacica znalo se sta moze da se ocekuje, oni nisu neko iznenadjenje, ali Maneken?!

Zar nije trebalo da bude drugaciji od ovih istih? Po meni on nikada nije ni bio drugaciji, ovo kazem zbog onih koji su mu godinama verovali i glasali.

Takodje ne bi trebalo zaboraviti da nije cika Dobricin mali i DS bio taj za koga se glasalo toboz ili iskreno za manje zlo,

vec su ljudi (naravno ne svi, znamo to dobro da nisu svi) glasali za ubijenog Zorana Djindjica. Tako je Tadic profitirao na smrti.

 

edit/ A profit 00. Nistavan.

 

 

 

 

Edited by Mama_mia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se malo nadovežem na @goldberg....SNS je formirana 2008.godine. Tada su Nikolić i AV napravili poslaničku grupu "Napred Srbijo" i realno, ma šta mislili o radikalima, oteli su im poslaničke mandate ( kao što su i DSS-u ukradena 43 mandata ranije ).

 

Posle te poslaničke grupe "Napred Srbijo" nastaje sns- namerno se trudim da pišem stalno malim slovima, jer to dno od stranke nije zaslužilo da im se skraćenica piše velikim slovima.

 

Đilas je hvalio 2014.godine tadašnjeg predsednika jer je bio u UO nekog sportskog kluba ( izvinjavam se ali sport ne pratim i ne znam gde je Đilas bio, tj koju funkciju je imao ). 

 

Hvalio je da bi taj klub dobio novac od države. 

 

Slažem se sa postom koji je napisao @goldberg i lajkovala sam i slažem se i kada su ego i sujete u pitanju. 

 

Ovim i demantujem mnoge koji misle da sam PR SZS:classic_smile:  Nisam PR, ali jesam za ujedinjenu opoziciju- pravu, jer Čeda, Čanak i Šešelj su "ukrasna opozicija"-paravan AV koji svetu može da kaže- eto imamo opoziciju.

 

Samo ujedinjeni mogu da sruše režim AV.  U jednoj koloni.. Nijedna stranka ne može sama da pobedi ovo zlo. Nijedna. 

 

Svesna sam mana SZS i stranaka koje čine taj Savez, ali sam uz njih.   Svi oni skupa su, prvo kao ljudi, a zatim kao i političari, milion puta bolji od dna..

 

O svemu ovome pišemo, a zapravo i ne znamo hoće li ovaj Savez izaći na izbore ili će početi aktivni bojkot...i šta će dalje biti..

 

Mislim da nas čeka vrela jesen..politički vrela..  

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

....Za male sisteme, kakav je naš, dometi politike i ekonomije su samo regionalni. Demokratija se ne može vratiti na početke bez saradnje sa susedima, koji su opredeljeni za EU i NATO, i uticajnim evropskim partnerima. Demokratija se ne može obnoviti bez verodostojnih političkih stranaka, umesto interesnih klubova pod kontrolom Vučića, Đilasa i policijsko-vojnih struktura.

Nisu slučajno i vlast i SzS opozicija u neprijateljskom gardu prema Evropi i susedima. Zato su dileme o bojkotu gotovo besmislene.

U tamnom vilajetu, svaka odluka biće pogrešna....

(Nikola Samardzic)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovim i demantujem mnoge koji misle da sam PR SZS:classic_smile:  Nisam PR, ali jesam za ujedinjenu opoziciju- pravu, jer Čeda, Čanak i Šešelj su "ukrasna opozicija"-paravan AV koji svetu može da kaže- eto imamo opoziciju.

 

 

 

Nema potrebe da svaki put demantujes da si pr szs ili cega vec. Niko to nije izjavio osim tebe koja demantujes.

 

A recimo moje misljenje suprotno. Za mene su ovi kojima Vucic pridaje veliku paznju - Djilas, Obradovic, Jeremic ta ukrasna opozicija i paravan.

Jer i oni i on a i mi neki, znamo, da je takva opozicija san svakog diktatora.

 

Evo, da zamislim sebe na mestu vlasti,

zar ne bih pozelela neke koje mogu lako da pobedim da mi budu konkurenti i onda u javnosti blefiram, pravim paniku oko njih, dizem im cenu,

kao mnogo su opasni...a iza zatvorenih vrata im se smejem.

 

Ali to je ta razlicitost pogleda na istu stvar.

I jedino sto mrzim kada su ovakve stvari u pitanju to je da budem u pravu. Volela bih da nisam u pravu. Kad shvatis da nisi u pravu, to znaci da je sve ispalo kako treba, sve povoljno, sve se menja na bolje a ti nisi verovao. Zato zelim da nisam u pravu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mama_mia said:

Nisu slučajno i vlast i SzS opozicija u neprijateljskom gardu prema Evropi i susedima.

 

Srbija je danas udaljenija od članstva u Evropskoj uniji nego što je bila 2012. godine. Obnovićemo proces stvarnih evrointegracija sa ciljem da građani Srbije što pre dostignu prava i standarde koje imaju građani Evropske unije "  - ovo je iz Programa SSP.

 

https://ssp.rs/programska-platforma/

 

****

 

Btw, ovo je tema o bojkotu izbora. SZS je dao rok sns-u do sredine septembra za ispunjenje svih onih uslova...ali se jasno vidi da od toga neće biti ništa...i...biće samo- bojkot...Kako će on izgledati, šta će se sve dešavati, videćemo...

 

A moje lično mišljenje o bojkotu, mislim da sam već napisala.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, GlennGould said:

Idi, slobodno, iskoristi to sredstvo, samo nemoj meni da sputavaš poriv da se pitam da li nam je cilj isti. 

Upravo ova zamjena teza je problem ove teme i podforuma politika. Niko ovdje ne brani da se kritikuje sadašnja opozicija, ali mnogi jesu nastupali sa shotgun argumentacijom svi su isti i zato nema svrhe smjenjivati ovu vlast. Zato vas molim da mi ne imputirate sopstveni obrazac ponašanja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...