Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 hours ago, Zvezdarac said:

Ma bojkot izbora se namece kao logicno resenje ako gledamo logikom da iz principa ne treba ucestvovati na ovim izborima,samo ne znam dali bi onda stoji teza da npr nije trebalo ucestvovati i na izborima 2000?tom logikom ni na sledecim ne treba ucestvovati cak i ako opozicija bude imala sanse ako se ne ispuni oni 40 i kusur zahteva.jel se bojkotuje zbog losih uslova ili zato sto pod tim uslovima opozicija nema sanse?

 

Pa bio je bojkot na izborima 1998. godine, a protesti su bili '96/'97. To ti nista ne govori u odnosu na 2000. godinu?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Stondisha said:

najgore kad kažeš ljudima na staici ili u prevozu: Evo vam ga SNS i Vučić i gradski prevoz... odma će da te pokopaju sa žutim lopovima ukro Djilas autobuse, Vuk jeremić je musliman iz Bosne koji je $iptarski plaćenik i lobista, njegov deda handžar divizija...  alo LJUDI SRBI!!!!!!!!!   GRADSKI I PRIGRADSKI PREVOZ KAKAV POZERAC KAKAV DJILAS KAKVI $IPTARI i Kosovo republika...

 

Dok čekam moj mini bus, ili neki drugi prevoz, obično glasno prokomentarišem u stilu : " Evo šta Vesić uradi od ovog grada, a šta Vučić od države". Oni koji su za SNS sagnu glavu, ostali psuju i Vesića i Vučića i Tadića što stvori SNS. 

 

Ne lažem, nemam razloga da lažem, ali ovo su reakcije ljudi koji čekaju gradski prevoz. Taksisti otvoreno pljuju i Vučića i Vesića i sve redom u vlasti- idem s vremena na vreme i taksijem.

 

*

E, sad što se bojkota tiče, u uvodnom postu sam naglasila da je bojkot mač sa dve oštrice. Jeste. 

 

Ne može podrška SZS i strankama koje nisu u njoj da se meri brojem učesnika protesta. Evo, mene lično je poslanica moje stranke oslobodila odlazaka na te subotnje proteste onog momenta kada su u nekim manjim mestima počeli nemiri na protestima. Oslobodila me je zbog mojih zdravstvenih problema sa kojima je upoznata a zna da radim neke druge stvari u OO... A koliko je još takvih ljudi kao što sam ja- dosta..

 

Cilj tih protesta više nije brojnost već da se održi kontinuitet i da AV zna da su ljudi na ulicama- parafraziram izjavu gospodina Zorana Lutovca koju je dao za N1 ili za neki drugi medij..možda i na nekoj net mreži, ne sećam se, ali reči pamtim.

 

Kada je poslednji put vršeno ispitivanje javnog mnjenja a da to nije radio Ipsos? 

 

Ja se slažem sa većinom od 42 uslova koja je SZS postavila AV...Ali, budimo otvoreni, iskreni:

 

1. Set ovih izbornih zakona donela je prethodna DS vlast, sns je promenila samo Uputstvo RIK-a za izbore održane 2017.

 

2. Birački spisak nikada, ama baš nikada ne može biti 100 posto ažuran - onih koji su rođeni 18..i neke ima u b spisku jer porodice nisu prijavile smrt tog člana porodice matičarima- što je slučaj u seoskim sredinama gde su se na groblju mrtvi sahranjivali bez tog izvoda MKU.  Ne može da bude ažuran jer dva dana pre izbora Pera ode iz Beograda u Novi Sad, on ostaje u b spisku U Beogradu, sve dok se birački spisak  ponovo ne "otvori" za ažuriranje..Birački spisak se inače zaključuje 15 dana pre izbora. Po meni, mogao bi da se zaključi i kasnije, jer se sve radi putem računara a ne ručno- znači RIK mora da promeni svoj rokovnik za vršenje izbornih radnji   

 

Razloga za bojkot ima:

 

1. Ne može predsednik države da učestvuje kao predsednik jedne stranke na izborima i zakonski je nelegalno da bude nosilac svih izbornih lista- npr SNS za bolju Staru Pazovu-Aleksandar Vučić. Nosilac izbornih lista po opštinama je uvek prvi sa liste kandidata.

 

2. Mediji - 

 

3.

 

4., 5...etc..

 

I ima više razloga za bojkot ali mene lično užasno nervira što onda dajemo ovom dnu da rasturi zemlju do kraja...Zato sam u jednom trenutku bila za opciju onih izbora 96-97 gde su se posle izbora pisali prigovori pa smo šetali i dobili 42 opštine.

 

Bojkotovaću izbore, naravno, jer SSZ neće učestvovati.

 

I sada jedno pitanje pre spavanja 🙂 Da li se to samo meni čini da se Sergej Trifunović sprema za izbore i da bi želeo da učestvuje na njima? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Atreid said:

 

Pa bio je bojkot na izborima 1998. godine, a protesti su bili '96/'97. To ti nista ne govori u odnosu na 2000. godinu?

Pa poenta je u tome da su gori izborni uslovi bili 2000 kada se nije bojkotovalo nego 1997 kada su DS i jos neke stranke bojkotovale

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

I sada jedno pitanje pre spavanja 🙂 Da li se to samo meni čini da se Sergej Trifunović sprema za izbore i da bi želeo da učestvuje na njima? 

Kao sto sam ti pre par meseci ako se secas rekao da sam siguran da DSS i Sapic zajedno ucestvuju tako sam sada za Sergeja misljenja da je blizi ucetvovanju nego bojkotu.Takve signale salje.Stamatovic takodje ucestvuje(jel on SZS?) A bice jos izneadjenja siguran sem,sve vodi ka tome

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zvezdarac said:

Ma bojkot izbora se namece kao logicno resenje ako gledamo logikom da iz principa ne treba ucestvovati na ovim izborima,samo ne znam dali bi onda stoji teza da npr nije trebalo ucestvovati i na izborima 2000?tom logikom ni na sledecim ne treba ucestvovati cak i ako opozicija bude imala sanse ako se ne ispuni oni 40 i kusur zahteva.jel se bojkotuje zbog losih uslova ili zato sto pod tim uslovima opozicija nema sanse?

 

To. 

Možemo mi da se vrtimo u krug, no čini mi se da ‘opozicija’ mora da na nečemu pozitivnom gradi svoj politički kapital - ja to nešto (hint: jasan kalendar otvaranja/zatvaranja EU poglavlja i pristupa uniji) i dalje čekam. 

Sa bojkotom ili ne. 

Link to comment
Share on other sites

Kuka opozicija na mlako , fakticki nikakvo reagovanje evrope na bojkot.  Ne kapiraju sustinu...  Opozicija jednostavno ne pokazuje znake da bi mogla pregovarati oko Kosova i prihvatiti stanje , eventualno izvuci neke ustupke i nesto opipljivo za Srbiju.  Znaju samo ono " ne damo Kosovo !! "...   Uz to mnogi potajno a neki i javno navijaju da postanemo ruska gubernija u srcu evrope...   Sa takvim stavom nikad nece dobiti podrsku EU a pogotovo ne SAD.  AV ce vladati i dalje ... Zabole njih za stanje demokratije u Srbiji. Zabole njih sto je AV polufasisticki diktator... Hebe im se. Dokle god bude iole konstruktivan oko Kosova...  Sto kaze Vinston Cercili.... Nece oni ziveti u ovome sranju vec mi...   Clanstvo u EU je veoma daleko ako ne i nedostizno.  Ostavice nas fakticki zauvek u ovako visecem stavu.... Dokle god ne postanemo normalni ili ne nestanemo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne slažem se. 

 

Od demokratskih promena, u Srbiji se servira jedan populistički diskurs, da karikiram, “neće nas Evropa”!

 

Što može, ali ne mora da bude tačno. Ono što je sigurno, to je da se u Srbiji jako malo, ako i toliko, NE RADI NIŠTA bez prisile EU. Pa kakva je to logika? 

 

Valjda se prvo ti pitaš šta i gde hoćeš, zasučeš rukave i počneš planski, temeljno da radiš (a program je poznat i isti za sve potencijalne članice), pa tek onda lobiraš da te kao takvog umivenog prime. 

Ne, ovde ‘vlast’ ne radi ništa što ne mora (a mora vrlo malo) da bi ostala na vlasti, a ‘opozicija’ ni toliko (da bi došla na vlast). 

A narod? Pa narod pokazuje nulti interes, koji je u konstantnom opadanju...I naravno, kriva EU. 

 

How, yes, NO

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, GlennGould said:

, a ‘opozicija’ ni toliko

 

opozicija (SZS) je u fazonu: Mi se pozicionoiramo kao jedina opozicija i prava opozicija i boli nas ćoše... mi se u stvari spremamo za one izbore tamo, a sad nam je u interesu da svaku drugu anti režimsku i antisistemsku ekipu da ugasimo i sabotiramo, da bi se mi postavili tako i imali monopol na opoziciono delovanje... jer metodom i logikom velikih brojeva, mora jednog dana doći i naš red da budemo vlas', a ako ostale opozicione činioce pometemo sa scene... onda se tom logikom naše šanse da bidemo vlas'  povećavaju iz dana u dan 😉

Link to comment
Share on other sites

Covek proda Kopernikus za 200m evra i kupi sta kupi, ima sve medije i ucenjuje csk i javno ljude i neko se pita da li treba da izadje na izbore. Ko god izadje od "opozicije" pa i SZS provesce se ko bos po trnju.

 

Bojkot je velika sansa da se uzdrma ne vucic, vec Evropa. Nesto je trulo tu kada u zemljama treceg sveta u EU ljudi bojkotuju izbore itd...solidno jak udarac za EU gde ce rezultat biti da ne znaju da srede svoje dvoriste..

 

Taman kad se probudite na dan izbora, sednete i vidite ko ide na glasanje, iznenadicete se..

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji ni promil sansi da bojkot uspe. Meni ovo vise lici na neku alibi varijantu opozicije koja je svesna svoje nesposobonosti i toga da bi na eventualnim izborima prosla jako lose, nego na neki smisleni plan.

 

Na starom forumu sam precizno izanalizirao u jednoj raspravi sa Barklijem zasto bojkot nece uspeti, da se ne ponavljam sad. 

 

Bojkot moze biti dobro politicko oruzje i treba ga koristiti kada postoji velika sansa da taj bojkot uspe, u kombinaciji sa faktorom da medjunarodna zajednica ima intres i intresovanje za te izbore. Znaci on se primenjuje kada je biracko telo u najmanju ruku podeljeno. Nijedan od tri navedena uslova kod nas ne postoji, tako da bojkot ne moze da donese apsolutno nikakvu korist opoziciji, a samim tim je ova drzava osudjena na jos jedan SNS mandat i to bez ikakve kontrole. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, A sad said:

Ne postoji ni promil sansi da bojkot uspe.

 

Sta podrazumjevas pod "uspjesnim bojkotom"?

 

15 minutes ago, A sad said:

tako da bojkot ne moze da donese apsolutno nikakvu korist opoziciji, a samim tim je ova drzava osudjena na jos jedan SNS mandat i to bez ikakve kontrole. 

 

Odlicno. Tako treba. :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Atreid said:

 

Sta podrazumjevas pod "uspjesnim bojkotom"?

 

 

 

Pa sta cini jedan bojkot uspesnim? Drasticno smanjenje izlaznosti koje dovodi do toga da ne postoji legitimitet parlamenta i vlade koju on bira, sto treba da rezultira pritiskom medjunarodne zajednice na vladajuce strukture ili povecanjem besa kod gradjana i eskalacijom antivladinih protesta. 

 

Ovaj potencijalni bojkot nece postici nista od navedenog, tako da je promasen.

 

Uostalom, primeri sirom sveta nam govore da bojkot, cak i kad uspe nije bas mera koja donosi neke korisne rezultate. Tako da nama tek nece doneti nista jer nece ni uspeti.

 

Opozicija koristi bojkot kao alibi za svoju neorganizovanost, pa zasto reci i nesposobnost, ali verovatno i to sto zeli da se izuzme iz potoncijalnog procesa donosenja nekih odluka koje se ocekuju od narednog parlamenta ( Kosovo) (naravno ovo je spekulacija, ali postoje indicije u tom smeru). Neuspesan bojkot nece dovesti do slabljenja Vucica, vec do njegovog dodatnog ucvrscivanja na vlasti

Link to comment
Share on other sites

Bojkot devedesetih je uspeo? Samo je SPO sveo na statisticku gresku, ako to smatramo za uspeh.

 

Bez medjunarodnog pritiska ne bi bilo nista. Kao sto ce sada samo biti jos gora situacija. Mada nema drugog resenja, jer na ove izbore kako god okrenes nema smisla izlaziti.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

Bojkot devedesetih je uspeo? Samo je SPO sveo na statisticku gresku, ako to smatramo za uspeh.

 

Bez medjunarodnog pritiska ne bi bilo nista. Kao sto ce sada samo biti jos gora situacija. Mada nema drugog resenja, jer na ove izbore kako god okrenes nema smisla izlaziti.

Nije se cak ni to desilo,1997 je SPO imao oko pola miliona glasova ako se dobro secam,njih je na statisticku gresku svelo to sto nisu hteli u DOS(mislim da su trazili previse mandata)...1997 bojkot je bio ozbiljan fijasko,par procenata je smanjena izlaznost i to je to.Svaka izlaznost iznad 40% ce znaciti da je bojkot neuspesan,a ako bude oko 50% to ce biti bas ozbiljan udarac SZS...Inace EU ce se zabriniuti oko bojkota kao oko napustanja parlamenta...jasno su oni rekli sta misle i o jednom i o drugom potezu

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, A sad said:

 

Pa sta cini jedan bojkot uspesnim? Drasticno smanjenje izlaznosti koje dovodi do toga da ne postoji legitimitet parlamenta i vlade koju on bira, sto treba da rezultira pritiskom medjunarodne zajednice na vladajuce strukture ili povecanjem besa kod gradjana i eskalacijom antivladinih protesta. 

 

Ovaj potencijalni bojkot nece postici nista od navedenog, tako da je promasen.

 

Uostalom, primeri sirom sveta nam govore da bojkot, cak i kad uspe nije bas mera koja donosi neke korisne rezultate. Tako da nama tek nece doneti nista jer nece ni uspeti.

 

Opozicija koristi bojkot kao alibi za svoju neorganizovanost, pa zasto reci i nesposobnost, ali verovatno i to sto zeli da se izuzme iz potoncijalnog procesa donosenja nekih odluka koje se ocekuju od narednog parlamenta ( Kosovo) (naravno ovo je spekulacija, ali postoje indicije u tom smeru). Neuspesan bojkot nece dovesti do slabljenja Vucica, vec do njegovog dodatnog ucvrscivanja na vlasti

Cilj bojkota, onako kako ga ja razumem, nije slabljenje Vucica, nego borba za mogucnost da se Vucic oslabi.Ta mogucnost je oduzeta citavom opozicionom korpusu...ne samo strankama, nego i grupama gradjana i pojedincima, koji zele da se ovo zlo ukloni sa politicke scene. 

Mislim da je svima u opoziciji jasno da je prohodnost u medijima kljuc svega.Sa ovakvim stanjem, ovaj ce vladati do smrti ili revolucije.,

Izlaskom na izbore, sa ovakvim stanjem u medijima, opozicija ne moze dobiti vise od 15%. Realno, sta imaju od toga?Gazenje i ponizavanje u skupstini, i davanje legimiteta za poslednji cin izdaje radikalskih manijaka?

Ako bojkot i nije idealno resenje, izlazak na izbore je politicko samoubistvo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GlennGould said:

Ne slažem se. 

 

Od demokratskih promena, u Srbiji se servira jedan populistički diskurs, da karikiram, “neće nas Evropa”!

 

Što može, ali ne mora da bude tačno. Ono što je sigurno, to je da se u Srbiji jako malo, ako i toliko, NE RADI NIŠTA bez prisile EU. Pa kakva je to logika? 

 

Valjda se prvo ti pitaš šta i gde hoćeš, zasučeš rukave i počneš planski, temeljno da radiš (a program je poznat i isti za sve potencijalne članice), pa tek onda lobiraš da te kao takvog umivenog prime. 

Ne, ovde ‘vlast’ ne radi ništa što ne mora (a mora vrlo malo) da bi ostala na vlasti, a ‘opozicija’ ni toliko (da bi došla na vlast). 

A narod? Pa narod pokazuje nulti interes, koji je u konstantnom opadanju...I naravno, kriva EU. 

 

How, yes, NO

Da parafraziramo jednog od bardova kosarkaskog novinarstva u Srba: nije EU protiv Srbije kao clanice, EU je protiv ovakve Srbije kao clanice.

😉

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, A sad said:

 

Pa sta cini jedan bojkot uspesnim? Drasticno smanjenje izlaznosti koje dovodi do toga da ne postoji legitimitet parlamenta i vlade koju on bira, sto treba da rezultira pritiskom medjunarodne zajednice na vladajuce strukture ili povecanjem besa kod gradjana i eskalacijom antivladinih protesta. 

 

Ovaj potencijalni bojkot nece postici nista od navedenog, tako da je promasen.

 

Uostalom, primeri sirom sveta nam govore da bojkot, cak i kad uspe nije bas mera koja donosi neke korisne rezultate. Tako da nama tek nece doneti nista jer nece ni uspeti.

 

Opozicija koristi bojkot kao alibi za svoju neorganizovanost, pa zasto reci i nesposobnost, ali verovatno i to sto zeli da se izuzme iz potoncijalnog procesa donosenja nekih odluka koje se ocekuju od narednog parlamenta ( Kosovo) (naravno ovo je spekulacija, ali postoje indicije u tom smeru). Neuspesan bojkot nece dovesti do slabljenja Vucica, vec do njegovog dodatnog ucvrscivanja na vlasti

 

u principu je tacno to sto kazes... opozicija jeste neorganizovana i mozda nezainteresovana... upravo zbog Kosova- niko nece da bude on taj koji je zavrsio tu pricu onako kako je ocigledno da ce se zavrsiti....

 

 Sa druge strane usled nedostatka elementarnih uslova za izbore bojkot jeste resenje ne bi li se EU i vlast naterali da izborne uslove upristoje...  pa da se odmah zatim organizuju malko slobodniji izbori...  i iako je svima jasno da opozicija sad kako jeste ipak i na najslobodnijim izborima ne moze jos uvek da pobedi SNS i bratiju, moze ipak da uspe da osvoji nesto od opstina po lokalu, pre svega kao i prosli put po Vojvodini,  pa cak i sam grad Beograd , cime bi kao i 1997  napravili mostobran za konacnu pobedu nakon sto se zavrsi prica sa Kosovom

Edited by Doc Holiday
Link to comment
Share on other sites

Opozicija ce, kada se/ako se izbori za barem delimicno prisustvo u medijima, imati prilicno jednostavan zadatak. On se sastoji u tome, da gradjanima na jedan jednostavan nacin objasni sta je sve vlast ukrala predhodnog dana. Gradjani to vec znaju, ali uvek, ko zna zasto, vole da se na to podsete uvece u 19.30h. Srbija je zemlja gnevnih ljudi. Taj gnev je do sada kanalisan sipanjem droge u etar...videcemo kako ce to ici kada se u etar bude sipao i protivotrov.

 

Bice ovo zanimljiva jesen.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ZnajJova said:

Cilj bojkota, onako kako ga ja razumem, nije slabljenje Vucica, nego borba za mogucnost da se Vucic oslabi.Ta mogucnost je oduzeta citavom opozicionom korpusu...ne samo strankama, nego i grupama gradjana i pojedincima, koji zele da se ovo zlo ukloni sa politicke scene. 

Mislim da je svima u opoziciji jasno da je prohodnost u medijima kljuc svega.Sa ovakvim stanjem, ovaj ce vladati do smrti ili revolucije.,

Izlaskom na izbore, sa ovakvim stanjem u medijima, opozicija ne moze dobiti vise od 15%. Realno, sta imaju od toga?Gazenje i ponizavanje u skupstini, i davanje legimiteta za poslednji cin izdaje radikalskih manijaka?

Ako bojkot i nije idealno resenje, izlazak na izbore je politicko samoubistvo.

 

Tu je kljucno pitanje na koji nacin ce Vucic oslabiti ako bojkot ne uspe? Neuspeli bojkot je takodje davanje legitimiteta Vucicu, cak i vece nego izlazak na izbore. 

 

Moje misljenje je bas suprotno od tvog. Neuspeli bojkot je politicko samoubistvo. Izlazak na izbore bar moze da dovede do rasciscavanja stvari u opozicionim redovima, ako nista drugo. Na svim izborima do sada opozicija je u zbiru dobijala preko 30% glasova. Samo grupisanje tih glasova oko jedne ili eventualno dve liste i eliminisanje ostalih bi bio veliki uspeh za opoziciju i stvaranje alternative vlasti koja bi mogla da oslabi Vucica i ugrozi ga na nekim od narednih izbora. 

 

Jednostavno ne vidim kakvu korist moze da donese bojkot koji nece uspeti, a losih stvari vidim jako mnogo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

 

u principu je tacno to sto kazes... opozicija jeste neorganizovana i mozda nezainteresovana... upravo zbog Kosova- niko nece da bude on taj koji je zavrsio tu pricu onako kako je ocigledno da ce se zavrsiti....

 

 Sa druge strane usled nedostatka elementarnih uslova za izbore bojkot jeste resenje ne bi li se EU i vlast naterali da izborne uslove upristoje...  pa da se odmah zatim organizuju malko slobodniji izbori...  i iako je svima jasno da opozicija sad kako jeste ipak i na najslobodnijim izborima ne moze jos uvek da pobedi SNS i bratiju, moze ipak da uspe da osvoji nesto od opstina po lokalu, pre svega kao i prosli put po Vojvodini,  pa cak i sam grad Beograd , cime bi kao i 1997  napravili mostobran za konacnu pobedu nakon sto se zavrsi prica sa Kosovom

 

To je moguce samo pod uslovom da bojkot uspe u sta ja sumnjam, cak sta vise siguran sam da nece uspeti. Ako bojkot dozivi debakl, tek tad ih niko nece pritiskati da daju pristojne uslove, a novi izbori ce biti za cetiri godine, a do tada potpuni mrak.

 

Kako ce opozicija uzeti neke opstine, ako bude bojkotovala izbore, a lokalni idu zajedno sa parlamentarnim. Ako bi ucestvovali selektivno na lokalnim izborima, samo bi olaksali posao SNSu da se skoncentrisu na tih nekoliko opstina, pobede u tim opstinama gde inace verovatno ne bi pobedili, a indirektno bi to uticalo i na povecanu izlaznost u tim opstinama i na parlamentarnim izborima. Znaci dupli gubitak.

 

Ds je bojkotovala izbore 1997, a lokalni izbori su bili 1996 i nije bilo bojkota, nastupali su kao koalicija Zajedno i ostvarili uspeh na lokalnim izborima, dok su parlamentarne izgubili. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, A sad said:

 

To je moguce samo pod uslovom da bojkot uspe u sta ja sumnjam, cak sta vise siguran sam da nece uspeti. Ako bojkot dozivi debakl, tek tad ih niko nece pritiskati da daju pristojne uslove, a novi izbori ce biti za cetiri godine, a do tada potpuni mrak.

 

Kako ce opozicija uzeti neke opstine, ako bude bojkotovala izbore, a lokalni idu zajedno sa parlamentarnim. Ako bi ucestvovali selektivno na lokalnim izborima, samo bi olaksali posao SNSu da se skoncentrisu na tih nekoliko opstina, pobede u tim opstinama gde inace verovatno ne bi pobedili, a indirektno bi to uticalo i na povecanu izlaznost u tim opstinama i na parlamentarnim izborima. Znaci dupli gubitak.

 

Ds je bojkotovala izbore 1997, a lokalni izbori su bili 1996 i nije bilo bojkota, nastupali su kao koalicija Zajedno i ostvarili uspeh na lokalnim izborima, dok su parlamentarne izgubili. 

 

mislio sam nakon bojkota ukoliko bojkot uspe.. pa da se izdejstvuju neki slobodniji izbori....
 jer moja misao je da i kad bi izdejstvovali bojkotom slobodnije izbore opozicija ne bi mogla dobiti SNS na republickom nivou ...  Opozicija moze osvojiti izbore samo po lokalu...  Vojvodina , Beograd...  slicno kao i 1996/7

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Atreid said:

 

Pa bio je bojkot na izborima 1998. godine, a protesti su bili '96/'97. To ti nista ne govori u odnosu na 2000. godinu?

 

Velika razlika u odnosu na danas, tada DS nije bila glavna opozicija pa bojkot nije ni uspeo, a tada najjace opozicione stranke SPO i SRS su ucestvovale.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...