Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

14 hours ago, GlennGould said:

@goldberg

 

Ja zaista ne znam sa kojim delom mog posta polemišeš. Ne prepoznajem se ni u jednom delu onoga čemu repliciraš. 

 

DOS bolji od SM : da, ali nedovoljno

OPOZICIJA bilja od AV : da, ali nedovoljno

DOS bolji od OPOZICIJE ?

 

*Vi (ne zameri) se ovde rvete sa vetrrnjačama, još od bivšeg VoxPopuli-a. Niko, osim par trolova (pa ni oni) se ne zalaže, niti misli da je ovaj talog što je isplivao na vlas’ bolji od onog dela DOSa koji je bio odstreljen. Pa i sama DS (vidi pod Gligorov) je u začetku, kao i sve partije u Srbiji, nastala spojom dve nekompatibilne struje - jedna nacionalna/tradi/legalistička & druga evropska/progres/pragmatična (da šematizujemo). Ono jedino što želimo* (ponovo oprosti na pluralu) ukazati je da je ta bivša struja od prevrata da dana današnjeg, a bogami ako je sudeći po naznakama, pa i forumskim, sve minornija na sceni političkoj u ovom pretpolitičkom nacional-kolektivističkom društvu koje odgovara na ime Srbija. Kapiraš? 

Razumem ja tebe, ali se bojim da me ti baš onako obilaziš kao proverbijalna kiša Kragujevac. Ako već snivamo novi 5.X - ne bi trebalo isključiti mogućnost postavljanja pitanja: a šta će biti 6.X. Zar ne?

 

E to mi odgovori i iznesi argumentovanu pretpistavku. 

‘Vako, trošimo tastaturu...

 

 

 

 

Ne zameram, cak je i dobro sto si pomenuo (iako nisam ucestvovao na bivsem Vox Populi temi). To je jednostavno razlika izmedju idealizma i pragmatizma.

 

Mozda sam spomenuo negde da nisam glasao 2012. Nisam mislio da je krucijalno bitno da DS, takva kakva je, ostane na vlasti. Da Boris Tadic ostane predsednik. Bio sam misljenja kao i ti i delio ga 100%.

 

Sada, u 2019. godini mislim da nisam bio u pravu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje mislim da je Bota odgovoran za AVa.

 

Meni upravo pragmatizam nalaže da prihvatim neke realnosti i podvučem crtu. Na primer:

nacionalizam bad - EU good

narod manipulisan - građani odgovorni 

kolektivizam beda - liberalizam mogućnost zarade

 

Daj mi neki građanski pokret bez nacional predznaka* i ideološkog ostrašćenja** i kreni da skupljaš poene. Strpljivo, planski sa verom u ono što radiš. Pridobićeš ne samo moj glas...

 

*ovo podrazumeva neki otklon od svega in the name of proteklih 30 godina

**ovo znači da ti je prvi i osnovni princip sloboda, poštovanje privatne svojine i zakonom garantovana prava u RL - opet diskontinuitet svega od Obrenovića, da ne idemo dublje

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

Sada, u 2019. godini mislim da nisam bio u pravu.

 

Ja sam se iz daleka “hvatala” za glavu jer sam ovu danasnju realnost videla jasno, a nisam Vidovita Zorka.

Jedino objasnjenje mi je bilo godina proizvodnje i nedostatak dovoljnog opipljivog iskustva sa alternativom. 

 

@GlennGould Znas kad ce to da profunkcionise tako, kad Amerima uzmu licno naoruzanje, meseca limburga dakle.

 

Ali podrzavam uz svu skepsu.

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Kinik said:

...

Oko 'Kopernikusa' si naseo (opet!:lol_2:) na opoziciJonu zvaku. Pogledaj malo i druge izvore.

 

>> ... https://www.anti.media/istrazivanja/dosije/sbb-od-kablovskog-operatera-do-finansijsko-politicke-paukove-mreze/

DOSIJE 05. dec 2018. / Slučaj Dragan Šolak, I deo
Od prodaje piratskih kaseta do medijsko-telekomunikacionog monopola na Zapadnom Balkanu
Istražio: Antidot tim

 

https://www.anti.media/istrazivanja/dosije/politicko-medijski-tragovi-balkanske-hobotnice/

DOSIJE 05. jun 2019. / Ekskluzivno: slučaj Dragan Šolak, II deo
Hardingov izveštaj srušio mit o Šolakovim "nezavisnim" medijima
Istražio: Antidot tim ... <<

 

Steta da ovo ne ostane 'uokvireno' - jos jednom 😄 

cuj anti-dot... kopernikus i 'nasedanje'... 😄 

Bilo bi mnogo bolje, za sve nas, da si ispostovao svoju rec i ostao na starom forumu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

45 minutes ago, Belgrade said:

... 

 

Meni tvoji saveti, kako o zivotu, tako i oko 'srpske opozicije' - uopste ne trebaju.

Citaj / gledaj koga hoces, samo nemoj posle toga kukati / jaukati / sliniti.

Sam si to izabrao.

 

Te linkove koje sam postovao - pa tamo ima vise desetina stranica teksta i puno tabela / podataka.

Sve si procitao?

:wink2:

Evo ti jos malo, kad si tako brz.

 

https://www.anti.media/istrazivanja/analize/spin-majstori-sa-n1-korporativni-interes-solakovih-kompanija-ili-borba-za-slobodu-medija/
 

>> ... ANALIZE 06. avg 2019.
Odgovor urednika Antidota spin-majstorima sa N1
Korporativni interes Šolakovih kompanija pod maskom borbe za slobodu medija
Piše: Zoran Janić 

Nakon uvredljivog, neistinitog i zlonamernog pisanja o radu portala Antidot – a sve povodom naših tekstova o metodama poslovanja vlasnika TV N1 Dragana Šolaka – uredništvo smatra da je krajnje vreme da se jednom zauvek stane na put grubim insinuacijama, klevetama, paušalnim ocenama i tendencioznim kvalifikacijima na račun rada našeg portala i pisanja naših saradnika, od kojih je ona o “skribomanstvu” možda još i najmanje uvredljiva. Već iz najpovršnijeg pregleda sadržaja našeg sajta da se odmah videti kako su teme koje obrađujemo, po pravilu, plasirane najčešće u razmaku od mesec dana i više, upravo iz profesionalnih obzira što se tiču ponajviše tačnosti i verodostojnosti informacija koje prenosimo. Neistine i klevete koje su rukovodioci TV N1 i "Junajted grupe" izrekli na račun Antidota, više su nego bedan pokušaj odgovora. Ukoliko iko smatra da u našem pisanju ima makar kakve materijalne neistine, pravdu i zadovoljenje može zatražiti sudskim putem, biće nam drago da sučelimo argumente pred nezavisnim forumom ... <<

 

https://www.anti.media/istrazivanja/dosije/brevijar-politickog-licemerja-u-srbiji-pocetkom-21-veka/

 

>> ... DOSIJE 24. jul 2018.
Pregled mehanizama koji se koriste za očuvanje statusa kvo na političkoj sceni Srbije (1)
Brevijar političkog licemerja u Srbiji - početkom XXI veka (1. deo)

Istražio: Antidot tim

 

Bezmalo puna dva veka moderne srpske istorije, obeležio je beskonačni niz primera otpora reformama i bilo kakvim pokušajima sprovođenja promena koje bi srpsko društvo približile porodici naprednih evropskih nacija. Iza mnogobrojnih pojavnih oblika otpora onih društvenih i političkih snaga, koje su opšte dobro i interes društva kao celine redovno podređivali očuvanju svojih nasleđenih privilegija i partikularnih interesa, po pravilu se skrivao gotovo identičan obrazac koji se ogledao u odbacivanju bilo kakvih promena od strane ustoličene društvene elite i značajnih konzervativnih delova društva.

Kad god je neko od lidera, koji su se na čelu Srbije nalazili od 1830. godine pa sve do današnjih dana, pokušao da se uhvati u koštac sa problemima društvene i tehnološke zaostalosti, bivao je izložen kolosalnim otporima, da bi u odmeravanju snaga, u kojem najčešće nisu birana sredstva, u tome bio zaustavljen bilo nasilnom smenom ili čak i ubistvom kao metodom promene vlasti koju je Evropa odbacila nekoliko vekova ranije.

Upravo ova vrsta pokušaja zaustavljanja napretka i promena, učinila je da početkom 21. veka, dva politički potpuno različita lidera Srbije, među kojima je generacijska i vladavinska razlika skoro pune dve decenije, budu na isti način zaustavljani. Zoran Đinđić, koji je izabran za prvog demokratskog premijera Srbije posle smene režima Slobodana Miloševića, rušen je od trentuka preuzimanja vlasti, po očigledno ranije kreiranoj matrici difamacije, lepljenjem lažnih etiketa i izmišljenih optužbi, da bi se sve završilo tragičnim ubistvom 12. marta 2003. godine.

Deceniju i po kasnije, drugi premijer, Aleksandar Vučić, na politički suprotnom polu od Zorana Đinđića, različit po mnogo čemu, imao je jednu, kobnu, zajedničku osobinu sa Đinđićem. Najpre kao premijer, a potom i kao predsednik Republike, pokazao je želju i odlučnost da reformiše Srbiju, približi je najrazvijenijim evropskim nacijama i stvori od nje savremenu, bogatu i uglednu državu. Čim je tu svoju nameru u praksi i demonstrirao, mehanizmi korišćeni u satanizaciji njegovog reformskog prethodnika počeli su da deluju. Skoro identične optužbe, kreirane i plasirane istim redom, krenule su da se prišivaju i Vučiću. ... <<


https://www.anti.media/istrazivanja/dosije/brevijar-politickog-licemerja-u-srbiji-2-deo/

 

>> ... DOSIJE 30. avg 2018.
Pregled mehanizama koji se koriste za očuvanje statusa kvo na političkoj sceni Srbije (2)
Brevijar političkog licemerja u Srbiji - početkom XXI veka (2. deo)

Istražio: Antidot tim

 

U prvom delu serijala o političkom licemerju u Srbiji u 21. veku, pomoću brojnih primera pokazali smo da se u pokušajima zaustavljanja napretka i reformi, od strane onih društvenih grupa i pojedinaca koji na taj način žele da zadrže stečene privilegije i status kvo, primenjuju identični obrasci difamacije i satanizacije onih koji bi, po dolasku na vlast, pokazali želju i odlučnost da reformišu Srbiju. Pored toga što se u obračunu sa refomski usmerenim vlastima, u različitim vremenskim periodima primenjuju identični mehanizmi, zapanjujuće je to da u kreiranju i primeni tih obrazaca učestvuju isti ljudi, iste društvene grupe i isti mediji, kao i to što se na isti način, gotovo identične optužbe koriste u napadima na personalno i vremenski potpuno različite vlade kojima je jedino zajedničko to što su se opredelile za politiku reformi i modernizacije. Ideja serijala svakako nije da stavi znak jednakosti između lidera i vlada koji su prolazile kroz identičan medijski linč, s obzirom na to da okolnosti, način vođenja politike i reformski potezi nisu bili identični, kao ni sami lideri, pre svega Aleksandar Vučić i Zoran Đinđić, već da pokaže da se ista matrica sprovodi od strane istih ljudi i medija u  napadima na one koji su menjali Srbiju. ... <<

 

...

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, GlennGould said:

... Ja i dalje mislim da je Bota odgovoran za AVa ...

 

Ja bih samo dodao - nije Bota napravio AVa - to je bila normalna posledica politike u srbiji, a Bota je samo otvorio vrata, pa je sve provalilo. To je bila politika koja je nuzno ocijukala sa nekim idejama (bolje je reci - 'osecanjima') u ovom provizorijumu, a AV je dosao kao 'kec na deset'.

 

Da se ne lazemo - to i 'pozicija' i 'opozicija', uopsteno govoreci - citava srbija hoce.

To me nimalo ne cudi - o tome svedoce rezultati glasanja.

 

U ovom slucaju, tzv. opozicija samo pokusava da izvede kozmeticki tretman, takorekuc pedikir na srpskoj politickoj azdahi.

:smiley26:

 

Znas, ima jedna zgodna budisticka pricica, kad se neki monah pogodi sa manastriom da im na tavanici oslika zmaja. Pa mu nikako nije islo. Onda on odluci da se pomoli Budi i zamoli ga da mu prikaze zmaja da ga sto vernije naslika.

Buda mu uslisi molbu, zmaj proviri na prozorce - a monah padne u nesvest!

:thumbup:

 

...

Link to comment
Share on other sites

On ‎8‎/‎3‎/‎2019 at 11:27 PM, GlennGould said:

 

 Srbi vole rad, red & disciplinu kada postoji sistem u kojem nemaju izbora, te im isti ne bih dopustio.  

 

 

On ‎8‎/‎4‎/‎2019 at 9:19 AM, GlennGould said:

...na poštovanju ljudskih prava i sloboda

 

 

Kontradiktorni ste. Ne prvi put, samo mozda do sada ne ovako flagrantno.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, GlennGould said:

 

 

Daj mi neki građanski pokret bez nacional predznaka* i ideološkog ostrašćenja** i kreni da skupljaš poene. Strpljivo, planski sa verom u ono što radiš. Pridobićeš ne samo moj glas...

 

*ovo podrazumeva neki otklon od svega in the name of proteklih 30 godina

**ovo znači da ti je prvi i osnovni princip sloboda, poštovanje privatne svojine i zakonom garantovana prava u RL - opet diskontinuitet svega od Obrenovića, da ne idemo dublje

Takav se pokret nije pojavio da ja pamtim u srbiji a bogami se i neće u skorije pojaviti jer niko nije spreman da za ideale "gine". U Srbiji se u politiku ulazi da bi se brzo zaradilo a ne da se promeni život običnog čoveka. Možda se može naći neki pojedinac da je ostao veran ali taj je odavno van političke scene. Pa samo pogledajte gde su i šta rade nekadašnji opozicionari i predstavnici građanske i  nenacionalne Srbije. Niko propao nije veće se prilično obogatio.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Vidis li, ja nisam menjao partije kao prljave carape pa posle kukao kako je zivot surov.

Ovi koji se 'roje' nisu sposobni da smisle nijednu ideju koja radi, vec se samo dele u sve manje i beznacajnije politicke partijice.

Uskoro ce po svojim predsobljima da kace ukusno odstampana 'majstorska pisma Samoodbrane'.

:lol_2:

 

Oni koji se mahom bave c/p (a i podvlace prstom dok sricu) nisu u stanju da izadju na kraj sa onima koji umeju da pisu. Otud i pozivi za ignorisanje.

No, sta drugo ocekivati od ignoranata?

 

Posto ti volis c/p,  mogao bi da okacis ono Djitlerovo dzandarsko pismo u stilu 'Alo, alo!', sa onim zavrsetkom: 'tla!

Video sam ga na 'Brlogu 92'.

:wink2:

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Beonegro said:

 

 

Kontradiktorni ste. Ne prvi put, samo mozda do sada ne ovako flagrantno.

 

Pa i ne baš. 

Ja, kao i ti, živim u jednom takvom sistemu. Red & disciplina nije u kontradikciji sa ljudskim pravima. Bar ne u mojoj knjizi. 

 

Ako pak bukvalno porediš onaj deo citiranog (ne ostaviti im izbor), valjda je jasno na šta se cilja - kao kad decu ne pitaš da li su gladna i šta bi da pojedu, već im spremiš ručak i vikneš...  à table! 

 

8 hours ago, perkos said:

Takav se pokret nije pojavio da ja pamtim u srbiji a bogami se i neće u skorije pojaviti jer niko nije spreman da za ideale "gine". U Srbiji se u politiku ulazi da bi se brzo zaradilo a ne da se promeni život običnog čoveka. Možda se može naći neki pojedinac da je ostao veran ali taj je odavno van političke scene. Pa samo pogledajte gde su i šta rade nekadašnji opozicionari i predstavnici građanske i  nenacionalne Srbije. Niko propao nije veće se prilično obogatio.  

 

Ponavljam, tužno je što je ovo što pišem protumačeno kao nekakav idealizam - meni je to baš običan pragmatizam. 

 

Drugo, ako ćemo pravo, uz SDU i Koraća, osim Kruga  (sa sve satelitima koji su oko istog gravitirali) u Srbiji, da ne kažem BGDu, predstavnika neke građanske i van nacionalne političke priče nisam sreo.

Edited by GlennGould
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Plavi Golub said:

 

Ja sam se iz daleka “hvatala” za glavu jer sam ovu danasnju realnost videla jasno, a nisam Vidovita Zorka.

Jedino objasnjenje mi je bilo godina proizvodnje i nedostatak dovoljnog opipljivog iskustva sa alternativom. 

 

@GlennGould Znas kad ce to da profunkcionise tako, kad Amerima uzmu licno naoruzanje, meseca limburga dakle.

 

Ali podrzavam uz svu skepsu.

 

 

 

Pa jedino TO probali nisu :wink2:

 

Meni je neprijatno da potežem tu priču kako smo bili u pravu. No, svako iole razborit i sposoban za izvođenje zaključka putem kritičke analize dinamike društva mogao je bez mnogo nedoumice sve ovo predpostaviti. 

Link to comment
Share on other sites

Pa pretpolitičkoj deci ne ostavlja, ali ni ne treba... pa kad odrastu, mogu sami da biraju. 

 

Ima jedan velika misconception oko “moje” kuhinje. Ja jedino insistiram na nekom civilizacijskom minimumu koji bi od nacional-kolektivizma to društvo stavilo na put savremene evropske države XXI veka. Pa nek oni posle biraju da li da liče na Češku / Poljsku ili Francusku / Nemačku...

Edited by GlennGould
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...