Jump to content

Filip Čović - Tatin sin ili bek ap plej?


propolis

Recommended Posts

Secam se ja i Mekela i kako se pisalo o njemu kao o mesiji s istoka. No to je sve manje bitno, bitno je da stranac dobija korpu prvi ako nesto ne funkcionise kako treba.

 

Mislim lepo bi bilo i da se ratosiljate Covkinsa, ali ako se ratosiljate njega i onda sacekate jos mesec dana da sve profunkcionise posto je on jelte jedini problem, ode vam sezona.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Swift Pancakez said:

kakve argumente i stavove kad je apsolutno promasio i sezonu i igraca i projektovanu ulogu sa kojima pravi paralelu?

vise ljudi mu je konkretno i precizno ukazalo na gresku...i on i dalje vrti svoju trol pricu

sto je mnogo mnogo je...cak i za meka

 

Mekliša brani svoj stav na način kako on vidi i smatra  da je ispravan/učinkovit i diskutuje na forumu

Opet The Forumaši brane svoj stav i diskutuju na način koji oni smatraju ispravnim i učinkovitim.

Na moderaciji nije da seče i donosi odluke ko je u pravu, a ko nije, već je to na forumašima da odluče/procene  i sve ostalo što registracijom na forum ide.

koliko sam ispratio do sada, a ti me ispravi gde grešim i ako grešim,  nit je @McLeod provocirao, nit je prekršio neko forumsko pravilo nit išta, da bi ga moderacija udaljila sa teme Mali Nebojšin....

Na tebi je, kao i na @ivan9, @NMX  ili @realno *w  da argumentima odgovoriš na upise @McLeod ili da ga preskočiš, ne čitaš ili šta već.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Swift Pancakez said:

sjajno, primenicu

a i screenshotovacu ovo objasnjenje moderacije oko branjenja svog stava izmisljanjem argumenata

siguran sam da se moze siroko primeniti

 

nadam se da smo završili sa kritikom rada moderacije i drugih forumaša na ovom mestu koje za to nije predvidjeno sa ovim upisom.

na rad moderacije  kritike na odgovoarajućoj temi, zajedno sa kritikom drugih forumaša.

ako ne dobijete odgovarajuće odgovore, ima i ona glavna tema gore na vrhu početne strane  pa se može uputiti pitanje i supermoderatoru, adminima i ostalim moderatorima. 

Pozdrav


s.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, x|o said:

Goldberg, zaista si poprilicno omasio s postom, od prvog do poslednjeg slova. Ujedno izvlacis i neke banalne i nepovezane zakljucke. A, nije li ironija to sto si napisao poduzi post od 30-ak redova da bi objasnio da je moj dug!?

 

Ovo prosto nije tacno. Ako izuzmemo prazne redove, tvoj post ima 40 redova teksta, moj samo 13-14.

 

Zato je najverovatnije da i ostale floskule ("od prvog do poslednjeg slova", really?) koje si iskoristio ne odgovaraju istini.

 

11 hours ago, x|o said:

Takodje, termin "bezvezan" tesko da je neka uvreda. Sto se tice termina "pojava", odnosilo se na kompletnu forumsku pojavu pojedinaca. Od njihovog vokabulara, nacina komunikacije, pa do kompletnog forumskog djelovanja i utiska. 

 

Zasto je termin bot uvreda, kad vec bezveznjakovic nije? Reci bilo kome na svom radnom mestu ili u okruzenju da je "obican bezveznjakovic" i skoro da nema sanse da on to ne bi shvatio kao uvredu. Zato sto i jeste, izreceno je sa namerom da vredja i nipodistava.

 

11 hours ago, x|o said:

Neki od tih likova su jos na starom forumu veoma cesto vrijedjali druge forumase, a drugar moderator dodje i obrise njihove uvrede, a onda, umjesto njih, banuje ovog drugog forumasa koji je navodno iziritirao ove koji su ga vrijedjali, iako je upis bio potpuno benigan. I onda moderator jos i prizna da je obrisao te uvrede, a nije ih sankcionisao. I nikom nista. Al' u pravu si. Pokusacu sa upucivanjem protestne note.

 

Slazem se da sam u pravu u tom slucaju.

 

Vidis da moj upis nije "poprilicno promasen, od prvog do poslednjeg slova"?

 

11 hours ago, x|o said:

A, ne znam kako si dosao na ideju da izigravas forumskog saobracajca. Nema potrebe da bilo koga usmjeravas. I ti si uvijek slobodan da produzis dalje ukoliko ti se ne svidjaju ovakvi upisi, zar ne? Vidis kako su za'ebana ta tvoja rezonovanja. Uvijek ih mozes i na sebe upotrijebiti.

 

Razlika izmedju nas je u tome sto ovo tebi nije prvi put da pises prilicno dugacke postove nevezano za temu u kojima se stalno zalis na isto i u kojima stalno istices svoju superiornost i tudju inferiornost.

 

Ja sam to samo sad konstatovao i istakao da mi smeta. Sledeci put kada budes nastavio da pises dugacke zalbe nevezano za temu prijavicu te moderaciji.

 

11 hours ago, x|o said:

A, ovdje si samo onako usput i suptilno provukao da ja, kao, branim Covica!? Mislim, mani se takvih komentara.

 

Nisam ja nista suptilno i usput provukao. Ti si:

 

Quote

Tako su komunicirali i na starom forumu, tako komuniciraju i sada. Jednostavno su takvi i to nema nikakve veze sa Filipom. Danas je tema "Filip", sutra ce biti nesto drugo. Uvijek ce izmisliti razlog za "izdrkavanje". Da kod njih postoji makar zrno korektnosti, ne bi radili sve to, prije svega zbog postovanja prema drugim forumasima. Jasno je i njima da oni svojim svakodnevnim upisima, uvredama i optuzivanjem na ovom forumu apsolutno nista nece promijeniti u realnom zivotu, osim sto ce srozati kvalitet foruma i rastjerati normalnije forumase koji su ovdje zbog diskusije o sportu. 

 

Izmedju ostalog se zalis da vlada atmosfera vredjanja igraca, sto se u ovoj sezoni 99% odnosi na Covica (onih 1% je upuceno bivsem treneru).

 

Zato sam ti i napisao kako ide procedura, zalba moderatorima pa ako ne upali pomiris se sa tim da je ovo mesto gde se vredja Filip i gde tapsu jedni druge po ramenima, a moderacija radi los posao.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Izvini, sta nije tacno? Volters doveden, Vilijams otisao, tu Dzenkins, niko od njih nije pravi plej (Dzenkinsa ste tu gurali takodje, dok niste konacno shvatili), Jovic sustinski jedini organizator igre koji treba da igra pola sata i ne uspeva da pokrene tim u napadu, Volters promasaj, igrao sve manje i manje kako je sezona odmicala.

 

Kako je i kada Wolters doveden, a Williams otisao?

 

Pobrkao si i da je Rebic bio back up plej, on je to bio samo kada je trajao proces Mekelovanja.

 

Pogresio si i u poredjenju njega i Bozica. Bozic nije bio back up plej (to je bio Rasic, Bozic je bio neka vrsta 1/2 igraca) i Bozic je bio back up plej u mnogo slabijim sastavima Partizana, u kojima su i Djekic, Vranes i Milosevic bili back up igraci.

 

3 hours ago, McLeod said:

Kao sto sam vec rekao, da Braun moze da igra pola sata i ima 20ppg prosecno (ti sad mozes i da se smejes na ovo, za to ste ga doveli i planirali), Covicevih 5-7 ne bi bile ovakve crne rupe. A mogao bi i da ne igra uopste, vec da Dzenkins glumi pleja pet minuta po mecu.

 

Navedi mi jednu ekipu u kojoj plejmejker igra pola sata?

 

Ono sto ti pricas je samo parafraza RSB i Covicevskih spinovanja. "Daj da dovedemo azdaju na pleju, pa onda i Marijan Risticevic moze da bude back up, sta smeta?"

 

Osim sto ne postoji takva azdaja, nema takvog igraca, ima gomile Peytona Sivi i Alexa Renfroova po bogatijim evroligaskim klubovima.

 

Na sva ta spinovanja i opradavanja imam samo jedno pitanje: Zasto ne dovedemo bilo kog pleja, onako nasumice iz druge lige Srbije, zasto nam back up bek ne bi bio Jeremic, zasto back up krilo ne bi bio Keselj, zasto Tejic ne bi igrao back up cetvorku?

 

I onda da kazemo da su Jenkins, Perperoglou i D.Brown krivi jer ne isporucuju ono sto se od njih trazi, a ne gore pobrojani? Ili to vazi samo za gazdinog sina i samo on treba da ima privilegiju da moze da igra bez obzira na sve sto (ne) pokazuje na terenu?

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je Bozic 1/2 igrac to je i Covic. Nekad i ne prenosi loptu, nego samo stane u cosak i ceka da opali tricu. To je jos i cesce igrao dok je bio u FMPu, reklo bi se da je bas moderan kombo igrac u pitanju.

 

Mmm, uzmi random slabiju ekipu iz Evrolige i vidi koliko im otprilike minuta igraju bekap i prvi plej.

 

Nekad, u drugacijem formatu, je to bio i standard.

 

Da ne pricamo da je najveci uspeh na ovim prostorima napravio plej sa ovom minutazom:

 

https://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=002014&seasoncode=E2009

 

Da zelim da trolujem ili razvodnjavam diskusiju za sta me neki optuzuju, rekao bih da je to prvi uslov za uspeh - da imas pleja koji ce moci da igra pola sata na vrhunskom nivou. Bez toga nema fajnal fora jbg.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, McLeod said:

Ako je Bozic 1/2 igrac to je i Covic. Nekad i ne prenosi loptu, nego samo stane u cosak i ceka da opali tricu. To je jos i cesce igrao dok je bio u FMPu, reklo bi se da je bas moderan kombo igrac u pitanju.

 

U FMPu je on bio gospodar, nabijao je asistencije kao lud, samo on je imao loptu. Ne znam sta si gledao, on je bio sve suprotno od "stane u cosak i opali tricu".

 

Bozic je igrao nesto malo i on je imao i visinu za nekakvog komba i nije imao loptu u svom posedu. Covic jedino sto moze da igra sa 1.78 je plej, ne moze sa tom visinom da igra bez lopte.

 

Quote

Mmm, uzmi random slabiju ekipu iz Evrolige i vidi koliko im otprilike minuta igraju bekap i prvi plej.

 

Nekad, u drugacijem formatu, je to bio i standard.

 

Da ne pricamo da je najveci uspeh na ovim prostorima napravio plej sa ovom minutazom:

 

https://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=002014&seasoncode=E2009

 

Da zelim da trolujem ili razvodnjavam diskusiju za sta me neki optuzuju, rekao bih da je to prvi uslov za uspeh - da imas pleja koji ce moci da igra pola sata na vrhunskom nivou. Bez toga nema fajnal fora jbg.

 

Ne znam da li trolujes ili razvodnjavas diskusiju ili jednostavno nenamerno pises pogresne argumente.

 

Upravo sam ti napisao da je doba McCaleba proslost, da je doba kad su Djekic i Milosevic mogli da budu u 10 igraca ekipe proslost, da u ovom formatu evrolige vise niko ne igra sa 7-8 igraca. Kakve veze ima Partizan i McCaleb sa ovim? Mogao si da napises i da nam treba samo jedna cetvorka jer je Roberts igrao 30-35 minuta.

 

Evo uzmi sadasnje ili proslogodisnje sastave evroligasa i vidi ko to igra 25 - 30 minuta.

 

U ovom formatu evrolige samo Nick Calathes i Vasa Micic igraju duze od 30 minuta. U prosloj sezoni:

 

Mike James 33:56

Nick Calathes 31:18

Vasilije Micic 28:12

Kostas Sloukas 26:38

Nigel Williams Goss 26:15

 

Svi ostali ispod 25 minuta.

 

Primetices da su Mike James i Calathes prototipi plejmejkera koji igraju 30 i vise minuta i koje mozemo samo da mastamo da dovedemo jer kostaju 1,5 miliona i vise po sezoni.

 

Svi ostali plejmejkeri u Evropi su igraci za prosecnu minutazu i svaki tim ima dvojicu prilicno jednakih plejmekera:

 

Alba: Siva - Hermansson

Zenit: Renfroe - Albicy

Asvel: Diot - Taylor

Bayern: Nelson - Lo

Valencia: Colom - Van Rossom

Zalgiris: Perez - Lekavicius

 

Uzmi bilo koga iz ovog skupa igraca i neces dobiti mnogo bolju situaciju ako ga zamenis sa Brownom. Jednostavno, cim se na forumima i drustvenim mrezama pocela provlaciti ideja o "pleju za koga ne treba zaliti para" jasno je bilo kakav mracan plan stoji iza toga i hvala Teu, Markovicu i Jovicu sto nisu hteli da ucestvuju u tom cirkusu koji se sada pravi od kluba (hvala im sto su digli cenu vise nego sto nisu zeleli da dodju u Zvezdu).

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, McLeod said:

Da zelim da trolujem ili razvodnjavam diskusiju za sta me neki optuzuju, rekao bih da je to prvi uslov za uspeh - da imas pleja koji ce moci da igra pola sata na vrhunskom nivou. Bez toga nema fajnal fora jbg.

 

Pa lepo ti čovek rekao da nema takvih plejeva (osim ako ne platiš Vilbekina, Ćaća, Kalatesa, Džejmsa npr...mada s ei njima dozira minutaža zbog broja utakmica), što automatski znači da backup play danas ne sme da bude rupa, čak štaviše, ako već mora da bude 15, 20 min na parketu, povećava se značajnost njegovog kvaliteta, tj uticaja na igru! A mi ne da imamo slabijeg, nego imamo najgoreg u istoriji EL, u malom uzorku doduše!

 

Edited by Ljuba82
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stondisha said:

 



koliko sam ispratio do sada, a ti me ispravi gde grešim i ako grešim,  nit je @McLeod provocirao, nit je prekršio neko forumsko pravilo nit išta, da bi ga moderacija udaljila sa teme Mali Nebojšin....

Na tebi je, kao i na @ivan9, @NMX  ili @realno *w  da argumentima odgovoriš na upise @McLeod ili da ga preskočiš, ne čitaš ili šta već.

 

Brate, čovek je promašio fudbal, gol, teren, stadion, grad, državu, kontinent i planetu. Ljudi su ga pokopali brojkama, sezonama, kad je ko igrao, itd, valjda najveći fejl u istoriji foruma, on nastavlja dalje da troluje bez smisla & srama, a ti tu pozivaš na argumentovan razgovor?

 

Pa njemu se živo jebe za činjenice, to što se ne slažu sa njegovim narativom, tim gore po njih a i po one koji ih iznose...

 

Ovo je bezobrazluk bez presedana. Kako njegov, a još više tvoj sa ovako glupavim pokušajem odbrane neodranjivog.

Edited by Laki21
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ivan9 said:

 i on mi na sve to napise da +/- kolicnik ne znaci tako puno...WTF?!?! Ovako se ne brani stav.

 

Isto k'o sto na mnogim sajtovima postoje brojni tekstovi i ozbiljne analize u kojima je fino objasnjeno koliko je +/- statistika besmislena, al' to se ignorise, jer se ne uklapa u "koncepciju pljuvaca". 

 

Ojo, Lazic, Jenkins, Lorenzo, Derrick, Baron...Vise od pola tima ne igra nista(Derrick i bukvalno ne igra), od kojih su neki papreno placeni, a tebi je, kao, samo Filip najveci i jedini problem. Jedni nemaju pojma, drugi su van forme, a treci vjerovatno imaju zelju da sto prije napuste Beograd. Ima tu mnogo faktora koji uticu na igru i rezultate, a ne samo Filipova uloga koja je i minorna i u siroj slici potpuno nebitna. Niti on nesto donosi ekipi, niti toliko odnosi. Odnose oni igraci koji su debelo placeni da budu nosioci, a ucinak im je minoran ili ga uopste nema. Ako, pak, furas fazon nekog "borca protiv nepotizma", a vidimo da se mnogi pozivaju na taj nepotizam, onda bi lijepo, po logici stvari, fokus trebalo da bude na Nebojsi. Al' avaj, pojedinci malo po forumu skrabaju o tome kako su oni "casni ljudi", pa im smeta taj famozni nepotizam, a s druge strane kompletno njihovo djelovanje je u pravcu da Filip ode, a Nebojsa ostane i ujedno dovede nekog K.Irvinga za siromasne. U tom slucaju bi se, izgleda, mogao i "progutati" taj nepotizam. Zdrav razum bi rekao da je to ipak veoma izrazeno licemjerstvo pojedinaca. Samim tim, vec u startu sami sebe diskredituju i normalno da su i ostali njihovi argumenti na "klimavim nogama", jer na svoju vodenicu pokusavaju navuci samo one "argumente" koji njima odgovaraju.

 

Kol'ko vidim, nisi iznio nikakve ubjedljive argumente protiv McL-a, osim nekih brojki koje su vise za dokone ljubitelje statistike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, x|o said:

 

Isto k'o sto na mnogim sajtovima postoje brojni tekstovi i ozbiljne analize u kojima je fino objasnjeno koliko je +/- statistika besmislena, al' to se ignorise, jer se ne uklapa u "koncepciju pljuvaca". 

 

Ojo, Lazic, Jenkins, Lorenzo, Derrick, Baron...Vise od pola tima ne igra nista(Derrick i bukvalno ne igra), od kojih su neki papreno placeni, a tebi je, kao, samo Filip najveci i jedini problem. Jedni nemaju pojma, drugi su van forme, a treci vjerovatno imaju zelju da sto prije napuste Beograd. Ima tu mnogo faktora koji uticu na igru i rezultate, a ne samo Filipova uloga koja je i minorna i u siroj slici potpuno nebitna. Niti on nesto donosi ekipi, niti toliko odnosi. Odnose oni igraci koji su debelo placeni da budu nosioci, a ucinak im je minoran ili ga uopste nema. Ako, pak, furas fazon nekog "borca protiv nepotizma", a vidimo da se mnogi pozivaju na taj nepotizam, onda bi lijepo, po logici stvari, fokus trebalo da bude na Nebojsi. Al' avaj, pojedinci malo po forumu skrabaju o tome kako su oni "casni ljudi", pa im smeta taj famozni nepotizam, a s druge strane kompletno njihovo djelovanje je u pravcu da Filip ode, a Nebojsa ostane i ujedno dovede nekog K.Irvinga za siromasne. U tom slucaju bi se, izgleda, mogao i "progutati" taj nepotizam. Zdrav razum bi rekao da je to ipak veoma izrazeno licemjerstvo pojedinaca. Samim tim, vec u startu sami sebe diskredituju i normalno da su i ostali njihovi argumenti na "klimavim nogama", jer na svoju vodenicu pokusavaju navuci samo one "argumente" koji njima odgovaraju.

 

Kol'ko vidim, nisi iznio nikakve ubjedljive argumente protiv McL-a, osim nekih brojki koje su vise za dokone ljubitelje statistike.

 

Imam jedno pitanje na ovaj tvoj referat - Da li si upoznat sa uticajem kvalitetnog plejmejkera na igru ostalih igraca?

Mogu ti navesti plasticne primere roll igraca koji su karijeru izgradili na osnovu PnR igre.

Citaj: Otelo Hanter, Markus Sloter, Aleks Tajus i slicni.

Ako hoces drasticniji primer potrazi ga pod "Amare Stodemajer u eri Stiva Nesa".

Kod nas bi bilo kod gore pomenutih koji su karijeru proveli u Evropi u prajmu bio jedva iznadprosecan igrac. Trenutno.

Edited by Gilmour
Link to comment
Share on other sites

@x|o

Eto ni ti nisi dohvatio da ono prvo nije +/- statistika vec razlika u broju primljenih i datih poena TIMA za vreme koje je odredjeni igrac proveo na terenu. Slicno ali ne i isto. Pored ovih cifara dao sam jos neke cifre koje su "samo za dokone ljubitelje statistike" koje plasticno pokazuju koliko je TIM KKCZ u klincu kad god je Filip na terenu, nevezano koja su ostala 4 igraca na terenu. Uostalom vrati se na moje postove ima zanimljivih stvari objasnjeno. Nisu samo cifre u pitanju.

Da stvarno ostao sam bez argumenata kada mi je McL srucio sve one argumente u lice.

Sry

Sad vise ne znam gde treba ovaj post 😞 

Edited by ivan9
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

U FMPu je on bio gospodar, nabijao je asistencije kao lud, samo on je imao loptu. Ne znam sta si gledao, on je bio sve suprotno od "stane u cosak i opali tricu".

 

Bozic je igrao nesto malo i on je imao i visinu za nekakvog komba i nije imao loptu u svom posedu. Covic jedino sto moze da igra sa 1.78 je plej, ne moze sa tom visinom da igra bez lopte.

 

 

Ne znam da li trolujes ili razvodnjavas diskusiju ili jednostavno nenamerno pises pogresne argumente.

 

Upravo sam ti napisao da je doba McCaleba proslost, da je doba kad su Djekic i Milosevic mogli da budu u 10 igraca ekipe proslost, da u ovom formatu evrolige vise niko ne igra sa 7-8 igraca. Kakve veze ima Partizan i McCaleb sa ovim? Mogao si da napises i da nam treba samo jedna cetvorka jer je Roberts igrao 30-35 minuta.

 

Evo uzmi sadasnje ili proslogodisnje sastave evroligasa i vidi ko to igra 25 - 30 minuta.

 

U ovom formatu evrolige samo Nick Calathes i Vasa Micic igraju duze od 30 minuta. U prosloj sezoni:

 

Mike James 33:56

Nick Calathes 31:18

Vasilije Micic 28:12

Kostas Sloukas 26:38

Nigel Williams Goss 26:15

 

Svi ostali ispod 25 minuta.

 

Primetices da su Mike James i Calathes prototipi plejmejkera koji igraju 30 i vise minuta i koje mozemo samo da mastamo da dovedemo jer kostaju 1,5 miliona i vise po sezoni.

 

Svi ostali plejmejkeri u Evropi su igraci za prosecnu minutazu i svaki tim ima dvojicu prilicno jednakih plejmekera:

 

Alba: Siva - Hermansson

Zenit: Renfroe - Albicy

Asvel: Diot - Taylor

Bayern: Nelson - Lo

Valencia: Colom - Van Rossom

Zalgiris: Perez - Lekavicius

 

Uzmi bilo koga iz ovog skupa igraca i neces dobiti mnogo bolju situaciju ako ga zamenis sa Brownom. Jednostavno, cim se na forumima i drustvenim mrezama pocela provlaciti ideja o "pleju za koga ne treba zaliti para" jasno je bilo kakav mracan plan stoji iza toga i hvala Teu, Markovicu i Jovicu sto nisu hteli da ucestvuju u tom cirkusu koji se sada pravi od kluba (hvala im sto su digli cenu vise nego sto nisu zeleli da dodju u Zvezdu).

 

Ja sam sam napisao kako je nekad, a kako je sad. To sto je sad trenutno takva situacija da u Evropi ne postoje igraci na kecu koji su "mamojebi", pa ti jedan Kalates vazi za elitnog pleja, pa onda to povlaci da imas proseke koji se dopunjuju, je samo splet okolnosti, a ne nekakav koncept. Jer bi svako masno platio igraca koji bi mogao da 30 minuta igra keca i vuce ekipu, da takav postoji/zeli da dodje u Evropu. Ali tu nisu bitne ni te najelitnije ekipe, imas po ruskim ekipama recimo strance koji redovno imaju takvu minutazu blizu 30 minuta, jer im je bekap Rus, mozda isto tako neciji sin, pa nista. Opet se stranac katuje ako ne pruzi ono sto je ocekivano.


Tako da to iskreno nije neki argument, ali dobro.

 

Takodje se ne bih slozio da ne bi dobio bolju situaciju da zamenis Brauna sa nekim od ovih, cak i Renfro, koji je kombo bek i znamo ga dobro i sustinski igra iza Albisija, bi se vrlo verovatno bolje uklopio od Brauna ovde, jer zaista on ne pruza ono zbog cega je doveden.

 

Sto se Covkinsa tice, on je u FMPu igrao sta je hteo, deo minutaze provodio je i na dvojci. Svakako vise nego sto je Pera Bozic provodio na dvojci u Partizanu, a ti ga proglasi za kombo beka.

 

Igraju i na Filipinima igraci ispod 1.8m na beku, ne znam sto je ta visina neki argument za uslove pasteta lige.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Ovo je timski +/-  na osnovu razlike u broju datih i primljenih poena a ne individualni +/- koji se racuna na osnovu sume svih korisnih stvari koje uradis(poeni + skokovi + asistencije...) minus stvari kojima stetis ekipi(promeseni sutevi + izgubljene lopte + primljene blokade + napravljeni faulovi....)

Link to comment
Share on other sites

Hm, nije bas srecno poredjenje, sto ne menja cinjenicu da osim Jovica srpski evroligaski klub zaista nikada nije imao krstenog bekap pleja.

 

Sto opet ne znaci da Covic i u toj konkurenciji nije najgori. Sa druge strane, preterana diskusija o tome da li je ukusnije da jedes mast na leba ili samo so i leba mi je deplasirana, u trenutku kad se ne bavite problemima koji su doveli do toga da jedete mast na leba ili so na leba u jako kratkom vremenskom periodu, a krenuli ste sa srebrnim kasikama i recimo veprom na trpezi.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Just now, ivan9 said:

Ovo je timski +/-  na osnovu razlike u broju datih i primljenih poena a ne individualni +/- koji se racuna na osnovu sume svih korisnih stvari koje uradis(poeni + skokovi + asistencije...) minus stvari kojima stetis ekipi(promeseni sutevi + izgubljene lopte + primljene blokade + napravljeni faulovi....)

 

Ne postoje timski i individualni +/-.

 

Postoji Index Rating i +/- 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gilmour said:

 

Imam jedno pitanje na ovaj tvoj referat - Da li si upoznat sa uticajem kvalitetnog plejmejkera na igru ostalih igraca?

Mogu ti navesti plasticne primere roll igraca koji su karijeru izgradili na osnovu PnR igre.

Citaj: Otelo Hanter, Markus Sloter, Aleks Tajus i slicni.

Ako hoces drasticniji primer potrazi ga pod "Amare Stodemajer u eri Stiva Nesa".

Kod nas bi bilo kod gore pomenutih koji su karijeru proveli u Evropi u prajmu bio jedva iznadprosecan igrac. Trenutno.

 

I kakve veze sve ovo ima sa mojim komentarom?  Ko je uopste rekao da plej nije bitan? Ovaj post ti je u nekako u stilu kao da si ga sve sve vrijeme negdje htio napisati i kao nesto objasniti, pa si sad vidio priliku da to uradis, iako u sustini nema veze sa tematikom. 

 

Ovdje je diskusija o tome da su besmislene konstatacije, a jos sramotnije su uvrede, ujedno i optuzivanja i vrijedjanja drugih forumasa koji se ne slazu sa nametnutim stavovima da je Filip najveci i jedini problem u ekipi u kojoj prvi i skupo placeni plej ne igra nista(a i generalno nema pojma), najvece i vjerovatno najskuplje pojacanje(Derrick Brown) isto tako nije nista ozbiljno odigrao(a sada i bukvalno ne igra),  Lazic, Ojo...jednostavno su losi, Jenkis bio i ostao ciglar, Baron precijenjen, a jos i van forme. Zvezda cijelu ovu sezonu gura na kvalitet i energiju tri igraca (Gist, Stratos i Dobric) i fascinantno je da uopste uspijevaju da se ovako drze protiv mnogo boljih ekipa. Ima tu mnogo vise problema od Filipovog prisustva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, x|o said:

Ojo, Lazic, Jenkins, Lorenzo, Derrick, Baron...Vise od pola tima ne igra nista(Derrick i bukvalno ne igra), od kojih su neki papreno placeni, a tebi je, kao, samo Filip najveci i jedini problem. Jedni nemaju pojma, drugi su van forme, a treci vjerovatno imaju zelju da sto prije napuste Beograd. Ima tu mnogo faktora koji uticu na igru i rezultate, a ne samo Filipova uloga koja je i minorna i u siroj slici potpuno nebitna. Niti on nesto donosi ekipi, niti toliko odnosi.

39 minutes ago, Gilmour said:

Imam jedno pitanje na ovaj tvoj referat - Da li si upoznat sa uticajem kvalitetnog plejmejkera na igru ostalih igraca?

Mogu ti navesti plasticne primere roll igraca koji su karijeru izgradili na osnovu PnR igre.

Citaj: Otelo Hanter, Markus Sloter, Aleks Tajus i slicni.

Ako hoces drasticniji primer potrazi ga pod "Amare Stodemajer u eri Stiva Nesa".

Kod nas bi bilo kod gore pomenutih koji su karijeru proveli u Evropi u prajmu bio jedva iznadprosecan igrac. Trenutno.

Procitaj ponovo.

U jednacinu dodaj Filipovo vreme provedeno na parketu, tako ces bolje i dokuciti moju poentu.

 

Edited by Gilmour
Link to comment
Share on other sites

@Jurgen

Slazem se

Ali ovo je "timski" +/- koji govori nesto vise o igracima na terenu. Nije samo timski i nije samo igracki. Pokusavam da objasnim ciframa koju stetu pravi Filip kada je na terenu.

Tako je Dzenkins imao -35 +/- indeks ali kad se taj indeks razlozi na Dzenkins + Filip + 3 nasumicna igraca onda mu je indeks -34 a kada je Dzenkins + 4 nasumicna igraca onda mu je indeks -1(bio do sinoc da ne jurim nove podatke)

Faje ima +/- indeks od +20 ali kada razlozimo na sa Filipom + 3 igraca onda je -14 a kada je sa 4 igraca onda je +34

Evo brzinski i za Lazica. Njegov +/- indeks je +6 posle sinocnje utakmice. Lazic + Filip + 3 igraca KKCZ = -20; Lazic + 4 igraca KKCZ = +26

Pokusavam da objasnim da je Filip poguban i za ostale igrace. Nemoguce da svi bas ne znaju i da su u losoj formi, ali ne znaju kada je slucajno Filip u igri.

Lazic, Faje i Dzenkins postaju "30-40 poena" bolji igraci samo kada nije u petorci Filip 🙂

Takoreci proigraju

Edited by ivan9
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dovoljno ti je da postavis individualni +- jer ces tako dobiti da recimo na Dobrica ne utice Filipovo igranje, jer mu je +- slican sa njim i bez njega, jer se gledaju dva igraca kojima je relativno mala minutaza, i onda se ta poenta gubi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...