Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

A sta je nacin? Da udju vojskom u Gazu i redom pohapse sve? Onda ni to ne bi valjalo. Zato sto su civilizovani i demokratski onda moraju da trpe necivilizovane i divljake?

Izjave za Mis Sveta sluze da zvuce lepo, kada te neko sistematski ubija 70 godina i na svaki tvoj pokusaj stabilizacije radi jos gore stvari, ja ne vidim bolji nacin. Meni je licno to 10 puta bolje, nego da gadjaju zgrade (za koje znamo da su koriscene od strane HAMAS-a) pa jbg 10-15 koleteralnih po cilju. Ili cak da udju vojskom i onda em poginu civili em vojnici.

Ovako, pritisak a i valuta za buduce potkusurivanje, vi nama zarobljenike mi vama vodu. Vise verujem da je upravo to “secenje” svega pokusaj Izraela da na neki nacin izbegne all in.


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji li odgovarajuci sud za ratne zlocine koji ce se baviti ovim stvarima. Niko normalan nece podrzati hamas i sve ovo, ali iskljuciti vodu, struju, bacati bombe tako da ginu toliki civili... Dva miliona ljudi na putu masovnog istrebljenja... Da, genocid!

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mare80 said:

Izrael apsolutno ima pravo na odgovor,samo bojim se da će na ovakav način dugoročno imati više štete nego koristi

Pa jel' neko baš ovde napisao da je cilj Irana da izazove izraelski dogovor koji će biti takav da se pokvare odnosi sa Saudijcima i družinom?

 

Što se Netanjahua tiče, kod gomile desničara i nacionalista poput njega dogodilo se samoispunjujuće proročanstvo - došli su na vlast da bi zaštitili svoj narod od opasnosti i propasti koja mu preti, a onda su svojom politikom doprineli da se ta opasnost i propast pretvore u stvarnost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mare80 said:

 

Ako je cilj Netanjahuovog kabineta da razjebe odnose sa Arapskim zemljama koji su godinama mukotrpno gradjeni (uz povremeno zavrtanje ruku Arapskim liderima) onda im odlično ide ...

Resetovaće se na 1992 godinu ...

Izrael apsolutno ima pravo na odgovor,samo bojim se da će na ovakav način dugoročno imati više štete nego koristi ...


Kakva je mogucnost da su ovakve stvari ideja stranaka s kojim je Likud formirao novu vlast i medju kojima postoje otvoreno anti-arapske i anti-islamske, pa moze se reci i fasisticke struje? Bio je Likud i ranije na vlasti pa ovakve stvari nikad nisu radili. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, berti said:

Postoji li odgovarajuci sud za ratne zlocine koji ce se baviti ovim stvarima.

 

Kako ne, Ameri parkiraju nosač aviona pred izraelskom obalom da im omoguće da rade šta hoće po želji bez smetnji sa strane baš zato što planiraju da dopuste da neko odgovara za ovakve gadosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kojekakvim bolesnicima na vlasti širom sveta koji imaju nerešena pitanja sa slabijim komšijama već ide voda na usta, samo će ponavljati ono što je Izrael radio i pozivati se na njihov primer.

Edited by erwin
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Kao sto sam rekao - u najboljem slucaju to je zajednicki zivotni prostor. 

 

 

Samo jedna strana, Izraelska, prihvata ovo kao mogucnost i nudila je tokom istorije bezbroj kompromisnih resenja za realizaciju ovog principa ali druga

strana nije htela i dalje nece da cuje za to. Zeli istrebljenje Izraela, ne samo brisanje Izraela sa geopoliticke karte nego i progon i fizicki nestanak Jevreja. To

citav niz njihovih zvanicnika danas potvrdjuje to vidimo po ovim protestima u Americi i po mnogim evropskim gradovima gde jedan zabrinjavajuce veliki deo arapskog stanovnsistva slavi ovaj zlocin i poziva na istrebljenje Jevreja. Bas zato ovde postoji samo jedna ispravna strana, Izraelska i ne postoji nista izmedju. Bez obzira sto Izrael nije savrsen, bez obzira sta su cinili IDF i Mosad sto je za osudu ali ni jedna dobra stvar u fizickim svetu nije apsolutno dobra nego na skali kontinuuma. A na toj skali Izrael je daleko vise nagnut kad dobru nego palestinski pokret i njihovi finansijeri i pomagaci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam već da sam par godina živeo u jednoj arapskoj državi, stepen mržnje prema Izraelu debelo prevazilazi sve što dam video kod nas na Balkanu ... apsolutno jezivo ...
Ja sam u Beogradu pure 10-15 godina upoznao Palestinca, mislim da je negde oko 1960. godiste. Čovek toliko mrzi Jevreje da je Himler bio cionista u odnosu na njega. Svi ga 0pitali kako je tamo i tako kurtoazna pitanja a on kao da pričaš sa ovim iz hamasa. Predjosmo na druge teme i tako u to vreme u BG je na megdan Partizanu trebalo da dođe makabi u evroligi, pomene neko iz društva taj meč a on odjednom: "nadam se da će da im pukne bomba u avionu. "
Svima bilo kao smešno, meni i ne baš, samo sam se sklonio od grupe i prešao za drugo sto (bilo neko okupljanje, neki dečji rodjenadan).

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  

 

Quote

Many people in Gaza are desperately seeking shelter, but there are few options, according to Rushdi Abu Alouf, a BBC journalist who lives there.
“The border with Egypt is not completely closed, but only 400 people are allowed to enter and exit a day, with a very long waiting list,” said the reporter.
The exit routes from Gaza for ordinary people have not been easy for a long time, especially since Israel began this retaliation, he added.
“The only options for people are schools run by the United Nations . The UN says these makeshift shelters are already at 90% capacity and cannot accommodate many more people.”
“That's why it's very difficult for people to flee. “Some will choose to go to the basement of their house, but they will be trapped if the building falls on them.”
“People have been calling local media asking for help. “About 30 families were trapped in a basement last night.”
The BBC journalist recounted his experience after the first night of Israeli bombing.
“I live in a residential building with about 20 families. The children were screaming all night and no one slept for a moment.”
“In 20 years covering this area, it is the worst I have ever witnessed.”

Alouf recounted how when he went out into the street after that first night of air raids he saw that “entire neighborhoods were flattened” and the magnitude of the destruction was such that he could not recognize some buildings.

https://www.bbc.com/mundo/articles/cd1rd5kprzvo (prevod: Google Translate)

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, boxcube said:

 

Samo jedna strana, Izraelska, prihvata ovo kao mogucnost i nudila je tokom istorije bezbroj kompromisnih resenja za realizaciju ovog principa ali druga

strana nije htela i dalje nece da cuje za to. Zeli istrebljenje Izraela, ne samo brisanje Izraela sa geopoliticke karte nego i progon i fizicki nestanak Jevreja. To

citav niz njihovih zvanicnika danas potvrdjuje to vidimo po ovim protestima u Americi i po mnogim evropskim gradovima gde jedan zabrinjavajuce veliki deo arapskog stanovnsistva slavi ovaj zlocin i poziva na istrebljenje Jevreja. Bas zato ovde postoji samo jedna ispravna strana, Izraelska i ne postoji nista izmedju. Bez obzira sto Izrael nije savrsen, bez obzira sta su cinili IDF i Mosad sto je za osudu ali ni jedna dobra stvar u fizickim svetu nije apsolutno dobra nego na skali kontinuuma. A na toj skali Izrael je daleko vise nagnut kad dobru nego palestinski pokret i njihovi finansijeri i pomagaci.

Jos 1982 je palestinski politicar Issam Sartawi govorio svojim sunarodnicima da je potrebno samo jos nekoliko "palestinskih pobeda"

i na kraju ce svi ziveti na ostrvu Fidzi. PLO ili vec ko ga je ubrzo likvidirao.

Link to comment
Share on other sites

Postoji li odgovarajuci sud za ratne zlocine koji ce se baviti ovim stvarima. Niko normalan nece podrzati hamas i sve ovo, ali iskljuciti vodu, struju, bacati bombe tako da ginu toliki civili... Dva miliona ljudi na putu masovnog istrebljenja... Da, genocid!
Koji će međunarodni sud osuditi hamasovce (da ne pričamo ko će ih uhapsiti i izručiti)? To su priče i bajke.
Ovde nema lakog rešenja. Palestinci (a vala i skoro svi ostali Arapi) će večno živeti samo za to da nestane država Izrael i Jevreji kao narod. To je tako generacijama i biće tako i dalje.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  
 
Many people in Gaza are desperately seeking shelter, but there are few options, according to Rushdi Abu Alouf, a BBC journalist who lives there.
“The border with Egypt is not completely closed, but only 400 people are allowed to enter and exit a day, with a very long waiting list,” said the reporter.
The exit routes from Gaza for ordinary people have not been easy for a long time, especially since Israel began this retaliation, he added.
“The only options for people are schools run by the United Nations . The UN says these makeshift shelters are already at 90% capacity and cannot accommodate many more people.”
“That's why it's very difficult for people to flee. “Some will choose to go to the basement of their house, but they will be trapped if the building falls on them.”
“People have been calling local media asking for help. “About 30 families were trapped in a basement last night.”
The BBC journalist recounted his experience after the first night of Israeli bombing.
“I live in a residential building with about 20 families. The children were screaming all night and no one slept for a moment.”
“In 20 years covering this area, it is the worst I have ever witnessed.”

Alouf recounted how when he went out into the street after that first night of air raids he saw that “entire neighborhoods were flattened” and the magnitude of the destruction was such that he could not recognize some buildings.
https://www.bbc.com/mundo/articles/cd1rd5kprzvo (prevod: Google Translate)
 
 
Znaci ovako: jedini izlaz iz Gaze koji ne kontroliše Izrael je prema Egiptu i taj prelaz kontroliše Egipat koji ga drži poluotvoren (dnevno može da pređe 400 ljudi sa liste)?
Bravo za Egipat...


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, shonke said:

https://www.bbc.com/mundo/articles/cd1rd5kprzvo (prevod: Google Translate)
 
 
Znaci ovako: jedini izlaz iz Gaze koji ne kontroliše Izrael je prema Egiptu i taj prelaz kontroliše Egipat koji ga drži poluotvoren (dnevno može da pređe 400 ljudi sa liste)?
Bravo za Egipat...


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Egiptu nisu potrebni Hamasovci i muslimanska braca. Sisi je puchem protiv njih i dosao na vlast.

Palestinci imaju sve manje i manje prijatelja medju Arapima jer su svima vec s oprostenjem dokurcili.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, shonke said:

Ja sam u Beogradu pure 10-15 godina upoznao Palestinca, mislim da je negde oko 1960. godiste. Čovek toliko mrzi Jevreje da je Himler bio cionista u odnosu na njega. Svi ga 0pitali kako je tamo i tako kurtoazna pitanja a on kao da pričaš sa ovim iz hamasa. Predjosmo na druge teme i tako u to vreme u BG je na megdan Partizanu trebalo da dođe makabi u evroligi, pomene neko iz društva taj meč a on odjednom: "nadam se da će da im pukne bomba u avionu. "
Svima bilo kao smešno, meni i ne baš, samo sam se sklonio od grupe i prešao za drugo sto (bilo neko okupljanje, neki dečji rodjenadan).

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Koleginica iz Londona je izbeglica iz Gaze, uspela je da izvuce dobar deo familije. Rekao bih da ona daleko vise mrzi Hamas od Izraela, a po njenoj prici Hamas je masovno ubijao sve one koji bi se usudila da im se suprotstave, o cemu se vrlo malo izvestavalo. Ukratoko, u najgorem je polozaju su oni normalni koji se  nalaze izmedju dve vatre.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DJORDJE said:

Koleginica iz Londona je izbeglica iz Gaze, uspela je da izvuce dobar deo familije. Rekao bih da ona daleko vise mrzi Hamas od Izraela, a po njenoj prici Hamas je masovno ubijao sve one koji bi se usudila da im se suprotstave, o cemu se vrlo malo izvestavalo. Ukratoko, u najgorem je polozaju su oni normalni koji se  nalaze izmedju dve vatre.

Sinoc procitah da je skotski premijer ucveljen jer su mu tast i tasta bas u Gazi ( zena je Palestinka). na nekom kao odmoru

i da ne mogu da izdaju.

Link to comment
Share on other sites

Da dodam i ja moje (jedno) iskustvo. Mlađi lik koji je završio faks i živi u EU, po njegovoj priči on mrzi Hamas zbog načina na koji se bore i koliko terorišu druge Palestince ali takođe misli da Izrael ne treba da postoji i da su Jevreji iz pakla izašli. To je inače sam rekao, niko ga nije ni pitao, samo je uzeo i krenuo da priča stvari o Jevrejima i Hamasu kao odgovor na pitanje "od kada živiš ovde?"

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, shonke said:

Koji će međunarodni sud osuditi hamasovce (da ne pričamo ko će ih uhapsiti i izručiti)? To su priče i bajke.
Ovde nema lakog rešenja. Palestinci (a vala i skoro svi ostali Arapi) će večno živeti samo za to da nestane država Izrael i Jevreji kao narod. To je tako generacijama i biće tako i dalje.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Nece niko ni Izraelce osuditi nikad. Taman da pobiju sve ljude u Gazi, oni odgovarati pred nekim sudom za zlocine neće.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...