Jump to content

RIP


...

Recommended Posts

On 5/19/2022 at 7:28 PM, Don Juan said:

😪

 

 

Prijatelj iz detinjstva koji je izbegao iz opkoljenog Sarajeva krajem 1992, doneo mi je kasetu sa ovom Vangelisovom temom. Secam se, slusali smo je i plakali oboje. Himna svih koji sanjaju....koji su na kolenima, porazeni, ali sa verom i nadom u srcu. Hvala Vangelisu za divnu muziku, RIP

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pletilja said:

Prijatelj iz detinjstva koji je izbegao iz opkoljenog Sarajeva krajem 1992, doneo mi je kasetu sa ovom Vangelisovom temom. Secam se, slusali smo je i plakali oboje. Himna svih koji sanjaju....koji su na kolenima, porazeni, ali sa verom i nadom u srcu. Hvala Vangelisu za divnu muziku, RIP

Još imam negde tu kasetu :heart:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prijatelj iz detinjstva koji je izbegao iz opkoljenog Sarajeva krajem 1992, doneo mi je kasetu sa ovom Vangelisovom temom. Secam se, slusali smo je i plakali oboje. Himna svih koji sanjaju....koji su na kolenima, porazeni, ali sa verom i nadom u srcu. Hvala Vangelisu za divnu muziku, RIP
Ranije je, uvodni deo koncerta, pre nego se pojave ns bini i pogase se svetla, niške rok grupe Kerber, počinjao ovom temom.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

R.I.P Vangelis.

Kad sam cuo muziku iz filma Vatrene kocije, zadivio me je tada meni nepoznati instrumentalista kompozitor Vanglis.

Majk Olfild je do njega, za mene bio pojam instrumentalne muzike u to vreme, osamdesetih.

Link to comment
Share on other sites

 

Proslo je tacno 9 godina DM koncerta na Uscu. Taj dan su me vratili u vreme u kojem nikada nisam bio, a za kojim nekako cudno imam nostalgiju, koja ne bi trebalo da postoji. 

Nije Endi bio ni tekstopisac ni pevac, ali jeste bio u bendu 42 godine i fakticki radio kao menadzer, PR, organizator, a moguce i da je bio osoba koja je svojevremeno pomirila Dejvida i Martina. 

 

Nadam se da je umro iznenada, da se nije mucio od nekih zla. 

 

I'm taking a ride, with my best friend... 

 

RIP. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Preminuo je Kornelije Bata Kovač, sigurno jedan od najznačajnijih jugoslovenskih i srpskih kompozitora. Sarađivao je sa mnogim domaćim i stranim autorima, a jedno vreme je svirao u grupama kao što su Indeksi i Korni Grupa.

Pesma Zlatni dan je jedna od najlepših domaćih pesama za koju je komponovao muziku, a njegova supruga napisala tekst.

Ostajemo bez kvalitetnih muzičara. Počivaj u miru.

 

 

 

 

 

  • Tuzno 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Preminuo je Kornelije Bata Kovač, sigurno jedan od najznačajnijih jugoslovenskih i srpskih kompozitora. Sarađivao je sa mnogim domaćim i stranim autorima, a jedno vreme je svirao u grupama kao što su Indeksi i Korni Grupa.

Pesma Zlatni dan je jedna od najlepših domaćih pesama za koju je komponovao muziku, a njegova supruga napisala tekst.

Ostajemo bez kvalitetnih muzičara. Počivaj u miru.

 

 

 

 

 

Jako dobar čovek bio, kao osoba, i kvalitetan muzičar i kompozitor iznad svega. Počivaj u miru Bato :((

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...