Jump to content

RIP


...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sto bi  se reklo,

Sta reci, a ne zaplakati. 

 

Bejah klinac kad sam na nekom kanalu, tipa Studio B, prvi put cuo dela Orthodox Celtsa i od tad je ta subkultura postala deo mene. U malom gradu nisam imao nikada sa kim da je delim, tj mislim da je bio neki stariji lik mozda u tom fazonu, no nisam se druzio sa njim. Posle ni u drugom gradu u srednjoj skoli, ni na fakultetu nisam se upoznao ni sa kim ko uziva Irish/Celtic rok muzici. Tako da je taj deo kulture koju volim uvek bila moja licna stvar koju sam slusao dok sam sam, dok igram igrice i slicno. Tek je moja zena od svih devojaka prepoznala koliko mi to znaci, i uvek je isla gde god da se meni islo tim povodom.

Ulgavnom, AcO Seltik me je uveo u tu pricu, a onda sam preko njihovog opusa upoznao sve druge, od folk do rok opcija.

Akosenevaram, 2003. je Sejn dolazio sa Poupsima na Exit i slusao sam Acu kako prica da su oni leteli do Budimpeste, pa kombijem do Novog Sada i da je Sejn ispao na glavu pijan kad su otvorili vrata. Navodno je Aca sa njim otpevao Irish Rover na bini. 

 

 Sejn je imao taj urodjeni gas i bio je OG mangup. Ipak, kroz neke njegove radove prosto se moze cuti da se zapravo radilo o jednom jako dobrom i osecajnom coveku i zato mislim da je iza alkoholicara i drogerasa bilo nesto veliko. 

Prosle godine na RTS 2 je bio dokumentarac "Nekoliko tura sa Sejnom Mekgovanom''... Mislim da ne bih izdrzao pola ture sa njim. 😄

 

Nekako bih se oprostio od njega uz Dirty old town, ali mislim da lik nikad ne bi voleo da ga zalimo, nego da popijemo nesto za njega i proveselimo se. 🍻

 

 

Sad je zajedno sa Sinead, Lukom i Ronijem.

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...