Jump to content

RIP


...

Recommended Posts

...

On 5/25/2023 at 1:40 AM, Helena said:

 

Ja volim ovu njenu pesmu najviše...:(

 

Inace, za arhivu, to je pesma Marka Knopfler-a iz Dire Straits koju nisu nikad snimili zato sto nije kul da je izvodi muško. Ja ssm misljenja da je Tina Tarner uzela Svajcarsko drzsvljanstvo zbog njenih bolesti i prava na asistirano samoubistvo, tj eutanaziju, ali je posle izgleda odustala od toga. Svakako joj hvala za muziku.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

...

 

Inace, za arhivu, to je pesma Marka Knopfler-a iz Dire Straits koju nisu nikad snimili zato sto nije kul da je izvodi muško. Ja ssm misljenja da je Tina Tarner uzela Svajcarsko drzsvljanstvo zbog njenih bolesti i prava na asistirano samoubistvo, tj eutanaziju, ali je posle izgleda odustala od toga. Svakako joj hvala za muziku.

Nisam znala, pesma je divna, ona je divna...

Negde sam naletela na kratak video kod Letermana (valjda, meni su svi isti) gde govori zašto se odrekla američkog državljanstva...ako nađem, postavim.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Peter Brotzmann, sila prirode, patrijarh evropskog free džeza. Duvao je kroz one brčine kao vetar kroz guste germanske šume koje su progutale Varusove legije, bukvalno do poslednjeg dana. 

 

Gledao sam ga jednom u Rex-u, sa Kenom Vandermarkom i Matsom Gustafssonom - mislim da je bio festival Ring Ring. Oni su bili zvede večeri i trebalo je da nastupe u udarnom, kasnom terminu. Međutim kada je izašao raspored, ovaj trio je bio prvi. Počeli su pre 8, svi su došli na vreme, duvalo je kao da je se sam đavo popeo i dokopao saksofona, muzika se bukvalno mogla osetiti fizički, na licu, kosi, koži i u stomaku. Iako je sve gorelo i pušilo se na sve strane, Piter ceo koncert nije ni pomislio da skinu svoju kožnu jaknu. Nakon seta se ljubazno pokonio, zahvalio, i objasnio da sada mora da krene da gleda Bajern koji igra u ligi šampiona to veče (možda je čak bilo i finale LŠ, mora da je bio neki kasni maj).

 

Bilo je dosta. Bilo je dobro. Došlo je vreme, i hvala na svemu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

😪

 

Sinaed je bila prvi muzicar koji je odbio da primi Grammy nagradu. 

Nothing compars 2 U je pesma koju je napisao Princ (i snimio je) ali je postala popularna (prvo mesto na svim svetskim top listama) tek kada ju je ona otpevala i time stekla slavu. 

Poslednjih godina je bila veoma posvecena borbi protiv zlostavljanja dece. 

2018 godine je presla na islam i promenila ime u Shushada.

Pre godinu dana joj je umro 17 godina star sin. 

Imala je dijagnozu bipolarnog poremecaja. 

 

R.I.P Sinaed

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Sinead’s words “They tried to bury me. They didn’t know I was a seed”.

 

Takodje, nedavno sam gledala dokumentarni film o njoj, želela sam odmah nakon odgledanog filma da postavim na temi "dokumentarni fim" jer je ostavio utisak na mene, i spletom okolnosti to ne učinih. Sada sam to učinila, nažalost, posle vesti da je preminula. 

 

"Poštovanje, divljenje i empatija ovoj neverovatnoj ženi. Nije zaslužila mržnju koju je dobila, čak i više nakon svega što je prošla. Pokazivala je veliku hrabrost, snagu i integritet. Ona je ikona i inspiracija, bila je 30 godina ispred svog vremena". 

 

"What a Voice, An Irish Icon, Nothing Compares 2 U".

 

Počivaj u miru hrabra ženo.

 

images?q=tbn:ANd9GcSkx-UXX15Lg25IszavNyS

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...