Jump to content

RIP


...

Recommended Posts

"Ma, uzalud… Uz život se ne prilaže uputstvo za upotrebu i svako to odredi kako ume:
zanemi tamo gde bi drugi viknuo, nasmeje se gde bi drugi zaplakao, uvredi se tamo gde
bi se drugi obradovao… Uđe u pogrešan vagon, siđe stanicu pre ili kasnije… Pokoleba se,
samo prebaci veslo iz ruke u ruku, a struja ga odnese presudno dalje, odredi drugo mesto
gde će pristati."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zavrteo ringispil naseg detinjstva i obojio nam snove
 

 

Inace,imao je fino gostovanje/emisiju kod Ivana Ivanovica..sa velikim orkestrom Panonske mornarice.
Mislim da se emisija i zvala "Jedno vece bez Ivana Ivanovica"..tako nesto..Djole je pricao viceve i vodio show

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klotzen said:

Izdao je jedan album na RTS, i znam da ima na YT jedan koncert koji su snimili i objavili ali to je sve tamo negde do 2004. godine. Posle toga ne sećam se da je bio na RTS osim ove emisije što su sad navrat nanos pustili "Balkanska ulica".

Taj koncert je upravo onaj sa kog je snimak koji sam pomenuo. Album sa tom pesmom je objavljen 2004, tako da je snimak iz te ili neke kasnije godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Taj koncert je upravo onaj sa kog je snimak koji sam pomenuo. Album sa tom pesmom je objavljen 2004, tako da je snimak iz te ili neke kasnije godine.

Serija emisija "Dok je nama nas" snimljene i emitovane 2004. na RTS. Evo i to sad pustiše. Još "Pop Ćira i pop Spira" i to je otprilike sve što RTS ima od njega.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2021 at 10:57 PM, Stiletto said:

Serija emisija "Dok je nama nas" snimljene i emitovane 2004. na RTS. Evo i to sad pustiše. Još "Pop Ćira i pop Spira" i to je otprilike sve što RTS ima od njega.

Pop Ćira i Pop Spira su pre RTSa, a bilo jeni te kako emisija pre RTSa, uglavnom 80-tih koje je ili radio Balašević ili je gostovao u njima, na primer Specijalna redakcija koja je išla posle njegovog šou programa, ali sve je to bilo 80tih. Naravno od 1990 pa do danas gotovo da ga nije bilo i to je istina. Jedini period kada vrata RTSa nisu bila zatvorena za Đoleta je neposredno posle 5.oktobra i u vremenu kada je RTS vodio Tijanić, koji ga je i nagovorio da urade, sada već antologijske, serije mini koncerata na RTSu, gde je on otpevao gotovo sve pesme. Mislim da je bilo 6 ili 7 emisija nemojte da me držite za reč. Posle toga uglavom ništa. Ne sećam se kada je rađena Balkanska ulica. Na ostalim kanalima nešto malo na B92, gostovanje kod Ivanovića na Prvoj i to bi bili to. Ali možda je tako i bolje, pošto je Đole iz te priče izašao čist.

Bila je ona tužna i ružna priča da su je na Radio NS postojalo zalepljeno obaveštenje - Ne puštati Balaševića. 

Ali svi ti poltroni od muzičkih urednika u ovoj maloj nesrećnoj državi su male i beznačajne gnjide. Đole jednostavno nikako ne može sa njima da bude u egalu i ravni pošto je Đole džin za te male beznačajne stvorove. Čitam naslovne strane ovih režimskih patuljaka i mislim se, pa oni ga se i mrtvog plaše.

‐‐------------------------------------------

Sa Đoletom, sa njegovim odlaskom je zauvek otišao i jedan deo mog života, jedan deo mene. Pokušavam od sinoć da još obradim tu informaciju, da je shvatim, razumem. Nestvarno i tužno, kao ružan san. Pokušavam i da nađem prave reči, ali ne ide. Jednom sam pročitao da kada umre neko veliki i važan kao Đole, onda je i tuga veča zato što se tada više nego ikada susretnemo sa činjenicom i o našoj smrtnosti, i da kroz to oplakivanje, oplakujemo i naš život, i prolaznost naših života. Možda je to i istina, ali nije samo to. Možda se suze mogu objasniti time, ali ova praznina u duši koju osećam od sinoć nikako.

Nemam snage ni da napišem ono RIP ili počivaj u miru i da dodam njegovom imenu, jednostavno se ili plašim ili ovo nije istina. Možda je sve ovo samo ružan san. Ko će donositi svetlost u ovaj mračan svet sada kada nema Đoleta ili kada nema nekog sličnom njemu. Kada ću ponovo osetiti onaj spokoj u duši i snagu i misao da možeš sve da uradiš kao što sam osećao te noći između 2 i 3 decembra 2018, posle koncerta kada sam ga zadnji put video i slušao.

Jednostavno odbijam da poverujem da ga nema. Tu je on negde. Srešćemo se negde ponovo, na nekom koncertu, negde, nije važno gde. Ostao je dužan Bubu Erdeljan, a i ne može da ode bez da otpeva Odlazi cirkus. Bez toga jednostavno nije kraj. Vratiće se on na bis. I te kako če se vratiti.

  • Like 7
  • Love 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...