Jump to content

ABA VS KLS


VISOKOLETAC

Za koju opciju ste?  

26 members have voted

  1. 1. Za koju opciju ste?



Recommended Posts

Meni KLS ima prednost nad ABA ligom samo u jednom segmentu. Ali ne baš zanemarljivom. Igranjem KLS, Partizan i Zvezda (ako se vodimo da će i tada igrati EL) će imati mnogo više vremena za treniranje, odmor i oporavak. Tim će u jednom danu moći da obavi sve. Putuje na utakmicu, igra utakmicu i vraća se sa iste. Što u ovakvom ritmu i sa mnogo utakmica i te kako bi ekipama značilo. Ne bi bilo aviona i letenja pa bi i finansijski bila velika ušteda. Na utakmicama bi se išlo autobusom. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Nije ovde pitanje ABA ili KLS. To pitanje je, tako postavljeno, je nepotpnuo. Kao i ova anekta na temi.

 

Pitanje na koje ja sve vreme odgovaram je da li hocemo

 

ovakvu ABA ligu kakvu sada imamo - glomaznu (16 timova), nikad manje kvalitetnu pogotovo u donjem domu, odnosno jaz izmedju klubova je nikada veci, ligu u kojoj neko sa parama upada bez ikakvog reda i sportskih pravila, koja zbog nacionalnog kljuca ne dozvoljava da u njoj igra vise kvalitetnijih klubova, ali koja u gornjem domu ima odredjeni kvalitet (cak i ne racunajuci Dubai), koja ima neku nezavisnost od vecitis, ima overall kvalitetnije sudije, u kojoj nema gostujucih navijaca (osim u Laktasima)...

 

ILI cemo

 

KLS sa 12 najboljih srpskih klubova, ali uredjenu kako treba (a ne kao sadasnju KLS), gde jedino nacionalno ogranicenje moze biti neko light ogranicenje broja stranaca (ali bas light), ili mozda jos bolje neko pravilo za promociju mladih igraca. Ali u kojoj ce hale puniti mahom navijaci vecitih...

 

 

Moze svasta jos da se doda kao ZA i PROTIV na tasovima vage, nisam preterano hteo da sirim. 

 

Dakle:

  • Ako ko je pitanje da li hocemo ovu ABA-16 ili ozbiljni KLS sa max 12 timova => glas dajem za KLS-12.
  • Ako je pitanje da li hocemo ovu ABA-16 ili neozbiljni KLS kakav imamo sa 12-16 ekipa => onda bolje i ova ABA-16, nisam srecan ali jbg.
  • Ako je pitanje da li hocemo unapredjenu i skracenu ABA-12 ili ozbiljni KLS sa max 12 timova => i tu onda dajem prednost ABA-12 i tu nema mnogo glavolomljenja.

 

 

Problem je sto mnogi ne razmisljaju dublje, odgovaraju a ne znam da li su sigurni da znaju sta je pitanje. A da ne pominjemo baratanje cinjenicama kad se odgovara.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Što se uzima ovakva Aba liga vs neki imaginarni KLS? Šta je garant imaginarnog KLS, naprednjačko "keve mi"? 

 

Neko je lepo sumirao dilemu koja ovde postoji: organizacija u kojoj je sve sns vs organizacija u kojoj nije baš sve sns. Izbor je logičan.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Što se uzima ovakva Aba liga vs neki imaginarni KLS? Šta je garant imaginarnog KLS, naprednjačko "keve mi"? 

 

Neko je lepo sumirao dilemu koja ovde postoji: organizacija u kojoj je sve sns vs organizacija u kojoj nije baš sve sns. Izbor je logičan.

 

Mozda sam ja optimista i racunam da ni ovaj nece vladati doveka, a i ne izlazimo mi istog momenta iz ABA lige.

I racunam da izlazak iz ABA lige nije privremeno resenje u fazonu "e malo smo se zezali, hajde opet da se igramo, moze?". 

 

A da bi nesto napravio moras prvo da ga zamislis, prva faza je uvek imaginacija... ja tako nekako kontam. 

I ABA liga je bila imaginarna, pa kad se desila, pa kad je to privuklo i klubove iz Srbije, onda je postala prava ABA liga. 

 

 

Ako nam ne smrde naprednjacke pare i naprednjacki celnici u Zvezdi i Partizanu, zasto bi nam smrdeli u Ligi? 

Kako jedno moze a drugo ne moze? 

Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Kooineeperk said:

Naravno da ne.

 

Od ovog sadasnjeg KLSa treba da ostane samo ime. 

 

A ko su ti? Stvarno pitam. 

 

 

Oni koji imaju interes u organizaciji ovakve lige, dakle razni partijski poslušnici, komesari, sekretari, košarkaški radnici koji bi se uhlebili negde, a sa druge strane oni (navijači, igrači, treneri...) koji su u zabludi da bi ta profesinalna srpska liga u ovom trenutku u Srbiji funkcionisala išta bolje ili drugačije u odnosu na sadašnju KLS ili bilo šta čega se SNS dohvatio u ovoj zemlji. Pustili su pipke bukvalno kroz sve pore ovog društva i ne postoji ni neka seoska zadruga koju oni ne kontrolišu što bi moglo da se proguta da su postavljeni ljudi koji su stvarno kvalifikovani za posao ali oni kao da namerno biraju najveće idiote za najodgovornije funkcije.

 

27 minutes ago, Chaos Is Me said:

Što se uzima ovakva Aba liga vs neki imaginarni KLS? Šta je garant imaginarnog KLS, naprednjačko "keve mi"? 

 

Neko je lepo sumirao dilemu koja ovde postoji: organizacija u kojoj je sve sns vs organizacija u kojoj nije baš sve sns. Izbor je logičan.

 

Baš to. Više puta naznačeno.

 

EDIT:

 

6 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ako nam ne smrde naprednjacke pare i naprednjacki celnici u Zvezdi i Partizanu, zasto bi nam smrdeli u Ligi? 

Kako jedno moze a drugo ne moze? 

 

Svakome normalnom smeta ali nemamo mnogo mogućnosti da na to utičemo. Možeš jednostavno da prestaneš da pratiš svoj klub i to je to.

Ovde ipak postoji neki izbor: da li ta famozna domaća, imaginarna, super naprednjačka KLS u koju će da se sliju milioni ili kakva-takva ABA liga gde i neki drugi imaju svoj glas i gde ne može jedan čovek telefonskim pozivom da reši sve. Ta ABA nas bar drži donekle van tog SNS mulja iako se oni svojski trude da ucenama preko sponzorstava stave do znanja ko je tu gazda.

Edited by pendulum
Link to comment
Share on other sites

@pendulum ok, jasno mi je. Ali imam isti odgovor kao i iznad sto sam dao Chaos-u - nece SNS i Vucic doveka vladati. Necemo ni mi istog momenta izaci iz ovakve ABA. 

 

Uz to, imam neku nadu da i pored parazita, dobar sistem odnosno mnogo bolja KLS nego sada, moze da postoji. O tome je pricao i Pesic, ne trebaju drzavni projekti da budu Zvezda i Partizan vec srpska kosarka a to podrazumeva profesionalnu ligu. Tako je u svakoj normalnoj drzavi (i nemojte mi sada odgovarati kako Srbija nije normalna drzava, valjda zelimo da bude normalna iako mozda nije?). 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Mozda sam ja optimista i racunam da ni ovaj nece vladati doveka, a i ne izlazimo mi istog momenta iz ABA lige.

I racunam da izlazak iz ABA lige nije privremeno resenje u fazonu "e malo smo se zezali, hajde opet da se igramo, moze?". 

 

A da bi nesto napravio moras prvo da ga zamislis, prva faza je uvek imaginacija... ja tako nekako kontam. 

I ABA liga je bila imaginarna, pa kad se desila, pa kad je to privuklo i klubove iz Srbije, onda je postala prava ABA liga. 

 

 

Ako nam ne smrde naprednjacke pare i naprednjacki celnici u Zvezdi i Partizanu, zasto bi nam smrdeli u Ligi? 

Kako jedno moze a drugo ne moze? 

Kako mislis naprednjacke pare?

 

 

Da li 700k clanova te korporacije zvane sns iz svog džepa daje lovu, ili je ipak to novac svih nas odnosno poreskih obveznika Srbije?

 

 

Partizan je na silu uvucen u abu, sad se zeli na silu izvuci zbog navodnog spasa nase kosarke, a iza svega stoje ideje i nacela vlasti...

Link to comment
Share on other sites

Kojne, celo tvoje pisanije pada u vodu sa pitanjem " da li hoćemo". Koliko sam razumeo, mi ovde ne maštamo o tome šta bismo hteli nego pričamo o tome šta je realno da ćemo da dobijemo. Možemo mi da imamo imaginacije kakve hoćemo, sa ovima (a vladaće još neko vreme, da se ne lažemo, dovoljno da sve razjebu) su 0% šanse da ih ostvarimo.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tex_Willer said:

Kako mislis naprednjacke pare?

 

 

Da li 700k clanova te korporacije zvane sns iz svog džepa daje lovu, ili je ipak to novac svih nas odnosno poreskih obveznika Srbije?

 

Drzavne, nase pare, date od strane naprednjaka i to jednog posebno koji se za sve pita u ovoj drzavi. Ne znam sto postavljas takvo pitanje, ako citas moje upise, siguran sam da znas sta mislim i o Vucicu/SNSu i o davanju para. Stoga je bolje reci "naprednjacke pare" da naglasim ko ih daje, iako nisu njihove.

 

 

7 minutes ago, Tex_Willer said:

Partizan je na silu uvucen u abu, sad se zeli na silu izvuci zbog navodnog spasa nase kosarke, a iza svega stoje ideje i nacela vlasti...

 

Nista ovde ne treba da bude na silu. Ta KLS ne bi imala smisla bez dogovora Zvezde i Partizana kao i ostalih klubova koji su sada u ABA1 i ABA2. A stav Partizana i Zvezde jos nismo culi, tako da mi nije jasno kako to neko zeli Partizan na silu da izvuce iz ABA. Ili ti znas nesto? 

 

Culi smo stavove tek pojedinih celnika nekih drugih klubova - KK Vrsac i KK Zlatibor (sa kojim se u velikoj meri slazem - teznja ka profesionalnoj KLS svih klubova iz Srbije, da je izlazak sada, ovo sto je KK Vrsac uradio, neprofesionalno nedelju dana pred sezonu).

 

8 minutes ago, Barkley#34 said:

Kojne, celo tvoje pisanije pada u vodu sa pitanjem " da li hoćemo". Koliko sam razumeo, mi ovde ne maštamo o tome šta bismo hteli nego pričamo o tome šta je realno da ćemo da dobijemo. Možemo mi da imamo imaginacije kakve hoćemo, sa ovima (a vladaće još neko vreme, da se ne lažemo, dovoljno da sve razjebu) su 0% šanse da ih ostvarimo.

Kada je ABA liga pravljena, i oni su krenuli sa imaginacijom da u njoj budu najbolji klubovi iz Jugoslavije. Pa nije takva bila od starta. 

 

Ne znam, mozda sam stvarno preterani optimista i smatram da se mogu i Partizan i Zvezda dogovoriti oko znacajnih stvari, da strucni ljudi (Pesic pre svega) budu ukljuceni u tako nesto. I medju tim SNS parazitima ima nekoga valjda ko ce nesto korisno i dobro da uradi (i zbog sebe), inace ne bi vladali ovoliko. 

 

Nemoj mi govoriti zasto nesto ne moze, nego hajde da vidimo kako moze. To je moj moto. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Culi smo stavove tek pojedinih celnika nekih drugih klubova - KK Vrsac i KK Zlatibor

Culi smo stavove SNS celnika iz ta 2 kluba ako se ne varam.Oni rade kako im neko sa vrha naredi.

Nije slucajno da su se bas ovih dana krenuli javljati.

Sto se nisu izjasnili pre pocetka sezone?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Kooineeperk said:

Nemoj mi govoriti zasto nesto ne moze, nego hajde da vidimo kako moze. To je moj moto. 

Te motivacione pričice važe kada se ti pitaš za nešto. U ovom slučaju ti postavljaš izbor između toga da li hoćemo ovakvu Aba ligu sa njenim manama ili naprednjački eksperiment za koji niko živ ne zna ni šta ni kako ni koliko, a od svega imamo samo saopštenje iz Vršca, na njihov, sns, uobičajeni način. 

 

Izvini, stvarno me ne zanima da taj njihov idejni projekat, bolje rečeno patku, uzimam za ozbiljno i da diskutujem o tome kako ga učiniti boljim. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Don Dusko said:

Culi smo stavove SNS celnika iz ta 2 kluba ako se ne varam.Oni rade kako im neko sa vrha naredi.

Nije slucajno da su se bas ovih dana krenuli javljati.

Sto se nisu izjasnili pre pocetka sezone?

Poenta mog odgovora nije u tome, vec je u onome da nismo culi da neko u KKP smatra da ih "na silu izvlace" iz ABA lige sto je izjava forumasa kome sam odgovorio, pa sam to prosirio i na Zvezdu i ostale klubove i pomenuo cinjenicu da smo do sada konkretno culi samo dva ABA2 ligasa. 

 

Doduse, rekao je Covic nesto u svom stilu - ni tamo ni ovamo. 

Quote

– Za nas je najvažnije kako da dođemo do licence. ABA liga nas ne vodi nigde, tj. vodi nas da moramo Partizan i mi da damo po milion evra. ABA liga mora da se potrudi da ima prohodnost ka Evroligi. Biće organizacionih promena i u Evroligi. Znam da za ABA ligu, kada pogledate Saveze, nisu ni hrvatski ni slovenački no bosanski. Izvesna je budućnost ABA lige ako ona vodi u Evropu, a ako ne vodi, onda vredi pokušati sa profesionalnom košarkaškom ligom pod uslovom da ona vodi u EL! Srbija je dobila kvalitet kroz ABA ligu, mnogi igrači su se razvili kroz ABA ligu i vredno je to pomenuti. Nemamo ništa protiv ABA lige, ali mora negde da vodi. Mi možemo za dva meseca da napravimo profesionalnu kosarkašku ligu, ali ligu koja ima finansijski fer-plej.

 

 

  

27 minutes ago, Barkley#34 said:

Izvini, stvarno me ne zanima da taj njihov idejni projekat, bolje rečeno patku, uzimam za ozbiljno i da diskutujem o tome kako ga učiniti boljim. 

 

OK, a da diskutujemo o Pesicevom vidjenju stvari? 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Ovakva aba liga više nema smisla i treba težiti formiranju jake domaće lige, al svakako sad nije vreme da te reforme sprovode „Teča” i kompanija.

Svakako mislim da se ništa neće dešavati narednih par godina, Dubai je dao kakav takav keš, a ovo sa Vršcem mi se čini klasična sns kombinacija i otvaranje prostora za Jokićev klub koji ga zamenjuje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...