Jump to content

EUROLEAGUE 2024/25 - every game matters


Chaos Is Me

Recommended Posts

24 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

 

Ovo nije toliki problem. To dosta zavisi od rezultata. Da je ušla, verovatno bi bilo dosta njih kome bi bilo legendarno..

Tako je i repka, koja je imala legendarne rezultate vinula Šarenca u visine.

Veći je problem, što ovaj momak, kad god sam ga gledao (a to je možda i ispod 50% utakmica), uvek je imao greške tipa faul imaće slobodna bacanja x ekipa a ono nisu protivnici u bonusu, i tako neke amaterske greške..

Često ima neobjektivne komentare za suđenje, i previše obraća pažnju na te stvari, tipa šire ruke sa klupe traže faul itd. Meni i ova dernjava ne prija (ni kod Kovačića isto), pogotovo kada nije plej of ili neka bitna tekma.

Da ne pominjem da nema nekih stručnih zapažanja i komentara..

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Pritom stvar koje mene najvise iritira kod njega je sto nema pojma igrace drugih timova. Bas ih onako brka... Pritom ne mislim samo na neke koje lice (tipa Kioza - Hauard prosle godine) nego bas veliki kiksevi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mister-no said:

Ovo nije toliki problem. To dosta zavisi od rezultata. Da je ušla, verovatno bi bilo dosta njih kome bi bilo legendarno..

Tako je i repka, koja je imala legendarne rezultate vinula Šarenca u visine.

Veći je problem, što ovaj momak, kad god sam ga gledao (a to je možda i ispod 50% utakmica), uvek je imao greške tipa faul imaće slobodna bacanja x ekipa a ono nisu protivnici u bonusu, i tako neke amaterske greške..

Često ima neobjektivne komentare za suđenje, i previše obraća pažnju na te stvari, tipa šire ruke sa klupe traže faul itd. Meni i ova dernjava ne prija (ni kod Kovačića isto), pogotovo kada nije plej of ili neka bitna tekma.

Da ne pominjem da nema nekih stručnih zapažanja i komentara..

Pa to je to, isto to radi i Aca Informacija pored Kovacica i ovog koji usput ima ovaj rezeci glas koji cepa usi. Kad nemas nijedan drugi adut (poznavanje sporta koji prenosis, harizma, humor) ona se kreveljis i urlices na svaku uzbudljivu situaciju bez imalo stila.

Link to comment
Share on other sites

Tek sad vidim da je Klajburn ubacio 27 poena. Znao sam da je bio najefikasniji, ali nisam mislio da je bas toliko dao. I to je sve izgledalo kao sa pola gasa da je igrao sto dovoljno govori o njegovom kvalitetu, ali ja njega uopste ne mogu da smislim kao igraca. Sa njim na terenu njegova ekipa trokira u napadu, predugo sve to traje kada ima loptu u rukama i onda samo ostaje da se tim nada da ce da bude raspolozen kao juce i isporuci 20+ poena. A nekada ni to ne bude dovoljno jer voli da uzima suteve kada se lomi i cesto ih promasi. I taj utisak da on sam vuce ekipu mislim da ide u prilog tome da privatizuje igru tako da se sve vrti i zavisi od njega. 

Link to comment
Share on other sites

Синоћна утакмица у Арени ме мало подсетила на меч Звезде и Дарушафаке у сезони 16/17 у смислу Клајбурнове доминације и тока меча где су домаћи контролисали 99% утакмице и на крају остали кратких рукава.

 

Партизан је пресекла повреда Карлика Џоунса, он је до исте контролисао ритам напада, осећао када да убрза, када да стане и навуче пар играча на леђа, а његовим изласком домаћин се скроз угасио.

 

Виртус је одлично бранио линију за 3 поена, посебно су обратили пажњу да избаце Бонгу из корнера и не дозволе му да из протока узме оне своје аутоматске шутеве. Као што је неко раније написао, Виртус је продисао када је пустио Моргана и Такера уместо пар ветерана.

 

Са друге стране Партизан - просто невероватно да се после Каминског доведе Дејвис, који не само да игра лоше, већ се јасно види да уноси нервозу у екипу својим присуством. Срећа његова да судије нису свирале по мени чист 2+1 када је Клајбурн протутњао поред њега. Неки прекомпликовани напади после ТО за Партизан, превише сложених кретњи и потез више, а онда несхватљиво да се нацрта да Лундберг онако решава против тима који га зна у душу, једино ако је Обрадовић очекивао фаул по сваку цену.

 

Две ситуације из Арене у само 5 дана где могу да се повуку неке паралеле:

 

1. Кенан и Лунберг маше по бацање у кључним моментима утакмица што се на крају показало као фатално.

 

2. Звезда не преноси лопту за 8 секунди, скандалозан кикс стручног штаба и играча, синоћ није било скандалозно, Ниликина је шутнуо рефлексно, али је и он пребрзо реаговао, било је читавих 5 секунди на сату, као да није био свестан ни он, а ни екипа колико је то заправо времена у односу на позицију на терену.

 

 

Код комше ми се свиђа интензитет игре и hustle који имају, сви су гладни, али остају неке старе бољке из прошле сезоне, ту пре свега мислим на тврдоглавост стручног штаба.

 

Брз опоравак и Боломбоју и Карлику.

 

In other news, за мене ће најзанимљивији део овог кола бити сутра када грчки близанци гостују Фенеру и Бајерну уз могућност да оба клуба оду на 2-3, за сада су без гостујуће победе.

Edited by MV91
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Klajburg je 3/4 koga smo na početku branili igračima koji su 2/3 i koje je on na niskom postu i u prodoru rešavao količinom truda koji penzonisana nastavnica srpskog jezika i književnosti uloži u ukrštene riječi iz Hupera, od njegovih 27 poena jedno dvije trećine idu na konto naše defanzivne postavke.

Link to comment
Share on other sites

Daleko je to od njegovog prajma, ali u situaciji kada ceo tim postigne 70 poena - a on postigne skoro 40% od toga uz bolji % od ostatka tima nema mesta nikakvom prigovoru/nezadovoljatvu. Plus je pogodio sut (polaganje) za pobedu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Barkley#34 said:

Ali 9/12 za dva je itekako efikasno i pokazuje kakav je autoput imao kad uđe unutar linije za tri.

I pritom se niko nije setio da napravi faul i da ga spreci u tome!

Link to comment
Share on other sites

Razmisljam o ovim povredama koje se desavaju, eto i kod nas i kod komsija a i kod ostalih timova u EL.

 

Ne mogu da se otmem utisku da je to jedna posledica sve kracih priprema koje timovi/igraci imaju, a sve zahvaljujuci duzem kalendaru i igrackom lobiju da se limitiraju treninzi/pripreme. Pripreme su jako vazne da bi igraci bili zdravi tokom sezone. 

 

Tako nesto mozda ima smisla u NBA, gde se ligaski deo sezone igra sa mnogo manje briga nego jedna EL, pa polako dizu intenziter. Ali nema smisla ovde, gde cak i jedna pobeda/poraz u ligaskom deluju odlucuju sezonu nekom timu. I onda tako dodju sa skracenih priprema, i odmah igraju maksimalno takmicarski, jos nenaviknuti na sve ono sto se od njih ocekuje, neke nove kretnje, novi izazovi, a igraci nespremni za to. Jedno je kad nesto probas na treningu a sasvim drugi intenzitet je to u takmicarskoj utakmici. Plus, infrastrukturno, u Evropi je losije - hale, ventilacija, putovanja i bez chartera, staff je losiji - pa onda i neke nesretne okolnosti se dese, cak i ako je neki igrac relativno spreman. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...