Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

388 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      123
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      96
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      94
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      24
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      309
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      64
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      68
    • Niko!
      154


Recommended Posts

1 minute ago, alokin said:

A šta je tačno sa Nedovicem, jel se zna?

 

17 hours ago, Čočo said:

Apropo Nedovića i povrede. Danas bio na snimanju. Zadnja loža je u pitanju ali nista strasno. Samo istegnuće. Sigurno propušta protiv Igokee. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CuaTheTime said:

Nece


Nažalost najverovatnije si u pravu.
 

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

A znaš šta bi bilo još vrhunskije? 

Da dobijemo svih 5. 

 

Ako budemo imali 3 pobede, ja jedem svoju forumsku diplomu. 

 

Bilo bi naravno, doduše u sportu se nikad ne zna.

Ne mora da se jede diploma, realnost jeste da imamo veoma težak raspored, ali ja verujem da možemo uzeti 2 pobede, a 3 bi bile fenomenalno. Nisu nam ni protivnici u top formi, utakmice kod kuće su nam 50:50, u EL smo donekle stekli samopouzdanje sa ove dve pobede, tako nikako nismo bez šanse da uzmemo koju pobedu u tih 5 mečeva.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Čočo said:

Apropo Nedovića i povrede. Danas bio na snimanju. Zadnja loža je u pitanju ali nista strasno. Samo istegnuće. Sigurno propušta protiv Igokee. 

 

14 hours ago, Dropkick Murphys said:

Umalo da nam se skrati rotacija na duže. Tj. mislili su u klubu tako pre pregleda, ali nije ništa ozbiljno, možda kraća pauza. 

 

Hint - #nije_kuk

Ju, mislio sam da imam ekskluzivu, a u stvari samo sad znam gde Čočo radi. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Guru said:

 

Ima bar jedan - Kari Pešić. :default_coffee: A i generalno je to baš nategnuta teza, kao da pričamo o prajm Teodosiću, a ne o 37-ogodišnjoj verziji.

 

 

Možda je vreme da prestanu da gledaju u njega.

 

 

Da mora - ne mora, da hoće - verovatno hoće i više od tih 2x5 minuta, što se meni lično uopšte ne sviđa.

 

Prave odluke kada treba se valjda ne čuvaju ekskluzivno za EL, može i u ABA ligi da se odradi clock management na isteku četvrtine i da se ne bacaju lopte u ruke protivnicima.

 

 

Na bazi čega, raznovrsnih rešenja koje u ovim godinama ima kao skorer, ili vrhunskim odlukama i pogocima clutch time-u?

 

 

Real, Barsa i Oly imaju klupske legende koje su im u prajmu donosile EL titule, mi imamo legendu reprezentacije koji je prvi put obukao Zvezdin dres u 36. godini... Ako ne računamo ono penjanje na šipku pre skoro 20 godina sa ostalim Mokinim moskitosima.

 

 

Kup - da, sve kući - ne baš.

 

 

Ove sezone 2-0 kada nije tu (u EL), a 1-2 kada jeste (u ABA). 

 

 

A možda čak i ekipa koja uopšte ne zavisi od njega... 

 

 

Nas nije digao ni do desetog ni do osmog mesta, a nije pre toga ni Virtus... koji se prošle sezone bez njega digao upravo do 10. mesta.

 

 

Startni plej koji je u plejof ekipi igrao 30 mpg i drugi najbolji strelac F4 ekipe.

 

 

Neka mu je sa srećom u pronalaženju sistema u kome se rotira 5 igrača na bekovskim pozicijama, a od kojih su iole two-way dvojica (a jedan od te dvojice je visok 180 cm). What could possibly go wrong?

Na sve to ima u malom prstu kosarke vise nego trener (sto moze biti problem za trenera jer ne moze biti autoritet nekome od koga zazire) svi saigraci i 20k navijaca u hali.Mislim da je nama cevi problem plej od 175 cm koji ne vidi teren kad ga cuva neko visi od 190 cm.

Link to comment
Share on other sites

Prirodno je da izgubimo i svih 5 utakmica zato sto je protivnik verovatno favorit na svih 5 eventualno nam kladionice daju sansu blizu 50-50 protiv Zalgirisa tamo i Barselone kod kuce. Ako je protivnik favorit kao sto je Fener tamo i pobede nas onda mi je bezvezno prozivati Sferopulosa, Luku Mitrovica ili nekog 3. al svakako da realnost nije briga na koju se ljudi obaziru i morace se izgurati narativ da je neko tu kriv za eventualni poraz, najverovatnije pomenuti dvojac. Kada je protivnik jaci od nas to znaci da cemo igrati koliko nam protivnik dozvoli i u zavisnosti od kakvog raspolozenja oni budu taj dan, a ne da smo mi jaci pa da se samo mi pitamo i da samo od nas zavisi. Veoma prosto. Pogotovo pricam za utakmicu tamo, aj kuci imamo vece sanse. Oni su i Olimpijakos (koji se rangira od 1-3. po svim rankinzima mesta vodili skoro citav mec i bukvalno rutinski priveli mec kraju, neutralisali jednog Vezenkova itd.) i Efes vodili citav mec (koji je legit f4 kandidat) a mi cemo ako izgubimo da penimo na Sferopulosa, Luku Mitrovica, Nedovica ili Mekintajera ili koga god. To je vec vidjeno u slucaju poraza. Bezvezno je prosto. Potrosili su najmanje 7 miliona vise od nas sto je u kosarci ogromna razlika i prirodno je da oni pobede. Naravno da nece biti svetsko cudo ako pobedimo niti su jaci ne znam koliko puta od nas i imaju i oni nekih mana i mozda se mi zapalimo sa 50% u sutu i slicno i ja cu kao i uvek verovati u pobedu ali objektivno pridodno je da oni pobede jer ce biti osetni favoriti.

 

Naravno da verujem u 5-0 al i da bude 0-5 po meni ne preveliki problem jer onda u narednih 5 imamo Albu, Asvel pa KKP i Bajern kod kuce uz Monako tamo. Bio bih dosta zadovoljan sa 4/6 tu (iako naravno verujem u sve pobede), jer bi onda bili na svega pobedu od 50% pobeda (sto bi trebalo voditi u plej in) sto bi bilo dosta korektno a pritom nas mesec dana nakon toga ocekuje odlican raspored pa mozemo i da budemo par poraza u zaostatku od 10. mesta po meni nikakav problem i upravo cu da objasnim zasto: 

 

Zvezdin kljuc sezone ce biti od 10. Januara do 27. Februara a tada imamo nikad bolji raspored od kada igramo Evroligu gde smo cak 6 utakmica za redom u Beogradu od cega su 2 Makabi "gostovanje" i Partizan "gostovanje" i kuci Pariz i Asvel izmedju ostalog a nakon tih 6 imamo Albu gostovanje pa Zalgiris kuci. Komotno skor moze biti 6-1 tu ili 5-2. Nakon toga odma ponovo od 5 utakmica imamo 4 kod kuce, doduse protiv nesto tezih protivnika ali svakako da kuci mozemo dobiti svakoga. Raspored u drugom delu sezone je daleko laksi, sto znaci da je u prvom delu sezone dosta tezi a najtezi je upravo u 5 utakmica ispred nas. Nama je trebao obrnut slucaj jer nam je ocigledno potrebno vremena da se uigramo i zato su ove 2 pobede na startu od ogromnog znacaja i kapital za neke eventualne poraze u narednih 5 kola i svaka pobeda koja tu dodje bice od velikog znacaja jer nakon toga imacemo priliku u narednih 5 da ispravimo svaki eventualni poraz a zasto da ne i da mastavimo sa pozitivnim bilansom pobeda u sta svakako verujem.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Čekaj, ja sam mislio da hoćemo iskorak..

U narednih 5, sa 3,4 pobede spremni smo za iskorak.

Sa 2, još smo u igri, grčevita borba za plej in do kraja.

Sa 1, tu smo preslabi za kik boks, prejaki za rock & roll, ponosno 11.-13. mesto.

Sa 0, Asvele i Albo držite se ..

Ili jesmo, ili nismo, utakmica po utakmica, svaka na pobedu!

Edited by mister-no
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Brat od Korneta said:

Prirodno je da izgubimo i svih 5 utakmica zato sto je protivnik verovatno favorit na svih 5 eventualno nam kladionice daju sansu blizu 50-50 protiv Zalgirisa tamo i Barselone kod kuce.

 

Čisto da se znaju apriori verovatnoće:

 

Ako pretpostavimo da nam je na svakoj od pet utakmica šansa za pobedu samo 25%

verovatnoća u ovom trenutku da izgubimo svih pet utakmica iznosi 24%.

 

/ESPN analytics mode off

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Čisto da se znaju apriori verovatnoće:

 

Ako pretpostavimo da nam je na svakoj od pet utakmica šansa za pobedu samo 25%

verovatnoća u ovom trenutku da izgubimo svih pet utakmica iznosi 24%.

 

/ESPN analytics mode off

zapravo 75%^5 tj 0.75^5 = 23.73% da gubimo svih 5

ali zato u istim okolnostima šanse da pobedimo svih 5 su 0.25^5 tj cca 0.1%

Edited by Tunis
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kakvo crno skidanje gaca od Fenera koji je ulozio tipa 20 miliona u tim na nasih 15ak miliona.

Ako je mogao nas da drukne Split sa 20-30 puta manjim budzetom, mozemo i mi Fenera.

Proslo je to vreme kada je moglo da se glumi alibi sirotinja iz Radonjicevih sezona, sada svaku mora da se ide na pobedu pa sta se uradi.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mister-no said:

Čekaj, ja sam mislio da hoćemo iskorak..

U narednih 5, sa 3,4 pobede spremni smo za iskorak.

Sa 2, još smo u igri, grčevita borba za plej in do kraja.

Sa 1, tu smo preslabi za kik boks, prejaki za rock & roll, ponosno 11.-13. mesto.

Sa 0, Asvele i Albo držite se ..

Ili jesmo, ili nismo, utakmica po utakmica, svaka na pobedu!

 

Fener, Barsa, Real, Zalgiris i Panata ako se pobede 4 utakmice od ovih moze sa se juri domaci teren u plejofu, sto govori koliko je nerealno da se izvuku 4 pobede. 4 od 5 ekipa su projektovane kao sigurni ucesnici plejofa tako da ako uzmemo dve pobede mozemo biti prezadovoljni jer izlazimo iz ovih teskih utakmica sa pozitivnim skorom, jedna je okej jer nam ide laksi raspored posle, a nula je lose ali daleko od toga da cemo se druziti sa Albom i Asvelom.

 

Verujem da niko u klubu ne razmislja o tankovanju protiv Fenera, pocetak je sezone, imamo sve igrace na raspolaganju i dan vise odmora od Barse.

 

Link to comment
Share on other sites

Fener je zajaban kuci, ali nije nepobjedljiv. 

Nikako crno tankovanje, mozes samo sam sebe izbaciti iz ritme nedaj boze... 

Sta znas, mozda udjemo u utakmicu i opet nas sere sut, i dobijemo glat, a mozda nas i razbiju odma 10-15 razlike pa onda moze "polu-tankovanje", ali mislim da jos nije vrijeme za takve taktike jer je rano u sezoni. 

To mozda tamo na pola sezone kada ide duplo kolo, a mi smo u plej-of zoni, pa da "tankujes" prvu u gostima kad su ti igraci roviti i sta znam, da se malo vise odmore, pa da kuci drugu ides na sigurniju pobjedu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Такође треба обратити пажњу на њихову утакмицу у првенству, Болдвин се благо повредио средином последње четвртине синоћ, после тог се вратио на терен али није ишао на продоре. Могуће да након хлађења зглоба ипак буде неког трага, што да не и да можда пропусти утакмицу против нас. Они без Болдвина скоро да и немају неку креацију. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...