Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

377 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      302
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      147


Recommended Posts

Da se razumemo i Duško je sumanuto rotirao ali bilo je nekog smisla koliko god se to meni ne sviđalo.. Uvek je bar u zadnjoj četvrtini ostavljao one koji su bili najbolji, najraspoloženiji, koji su se najbolje pokazali u datoj ulozi i ti su završavali meč.

Sfero rotira onako kako je zamislio bez obzira na dešavanja i to je moglo debelo da nas košta već u prvoj EL utakmici, a koštalo nas je već u Aba gde nam posle trećeg kola visi domaći teren. A imam utisak i da nekad nekog i zaboravi ili jednostavno ne dođe na red :)

Realno mi ne bi smetalo ovo u Aba ali pošto čovek nema nameru da odustane, nastavlja, i ne samo da rezultatski trpimo već i utiče na atmosferu i hemiju u timu.. Za naše uslove se puno, i previše uložilo u tim da se neko zajebava. Da ne pričam sad što se kao glavni dovodi igrač koji je eksplodirao u  Baskoniji zbog trčanja i tranzicije a naš trener forsira pun napad, često i istekne vreme bez šuta..

I kad si ga doveo prilagođavaš ga sebi a ne koristiš njegove vrline..

Po meni je Baskonija dan D, ako nastavi..

Putuj igumane.

Edited by mister-no
Link to comment
Share on other sites

Sferopulos je sam doveo sebe u situaciju da mu tim ne veruje. Igrači mu ne veruju bez obzira na želju da svima udovolji. Utakmice koje smo do sada igrali kao da nisu uopšte pripremane. Kao da je došao neko ko nikad se košarkom nije bavio i preuzeo tim. Takve su mu izmene, kombinacije petorki, vođenje utakmice. Uz sve što stoji da nemamo kvalitet u reketu i da nam nedostaje i 4 i 5 ( opet, druga godina za redom prelazni rok imamo samo za spoljne pozicije i za govnjivu motku su svi u klubu koji su i pored prošle sezone ostavili i ovu bez pokrivenog reketa) mi imamo dovoljno igrača da može da se napravi respektabilan tim. Sasvim dovoljnih 8 igrača( Kodi, Teo, Jago, Nedović, Rokas, Dobrić, Kalina, Bolomboj). I potpisujem da bi sve lakše i bolje išlo kada bi prvo oni znali šta se od njih očekuje. Ovako hoćemo da vozimo motor a vozač još nije krenuo da vozi bajs bez pomoćnih točkova. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ovaj forum ima veoma neobican uticaj na mene, mozda bi neko stručan mogao da objasni.

 

Iznerviram sam naravno porazom i losijim ulaskom u sezonu, pizdim svojim drugovima i okruzenju kako je i slepac znao da je losa selekcija ponovo itd itd…

 

medjutim udjem na lajv pa ovde i ovi slomovi likova koji su do juce tvrdili kako nikad jaci nismo bili (ne preterujem, bukvalno do juce), teranje svih zivih zavisno od toga ko je promasio sut u poslednjem napadu, uglavnom se radi o ljudima koji halu nikad i ne vidjaju, i onda mi se skroz promeni raspolozenje u RSB BOT mode.

 

Stvarno ljudi, dajte da stanemo malo, imamo lepu sansu za 2:0 start u EL, verujem da ce i trener a i ljudi u klubu malo da se presaberu, nemojte da govorimo da smo pijani milioneri a to hocemo da resimo teranjem cele ekipe 06. oktobra kao bas bas pijani milioneri.

 

 

  • Like 19
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Cudi me da niko nije pokrenuo rubriku zvanu "tesimo sebe porazima drugih Evroligasa" kao sto je bila nakon Dubaia. Kad nece niko... Poraze u domacim prvenstvima ovog vikenda doziveli su Baskonija, Monako, Alba i Zalgiris. Ovo kad procitam odmah mi bude lakse...

 

Salu na stranu, ja sam Chaos team sto se tice njegovog komentara, medju retkim racionalnim. Ima dosta stvari koje treba da brinu sve stoji ali sustinski ne toliko vazan poraz, da ne kazem bas nebitan kao on jer mozda se odrazi taj 1 bas na kraju za domacinstvo u plej ofu ali ako budemo na nivou, trazicemo 1 brejk na strani i videli smo da je to moguce da se pobedi. Bicemo naspanovani za Aba plej of kao i svake sezone u to ne sumnjam. Ide El, pobeda protiv Baskonije bi znacajno ublazila situaciju i poraz bi se zaboravio koliko isto vece, a to je za svega 3 dana. To je sto se tice navijaca a igraci i trener mora da ga zaborave koliko od sutrasnjeg treninga to je valjda jasno. Cak bi im trebao doci svima kao dodatna motivacija da se iskupe. Prizeljkujem da pobedimo u neizvesnoj zavrsnici i da nam se vrati za mec iz prosle sezone sa njima u Areni, da ekipa dobije na dodatnom samopouzdanju sto se tice Evrolige (a i da u Aba nema vise zezanja) i pobedom ce se najbolje poboljsati hemija u timu, pojedini igraci da podignu formu i da se malo vise iskristalisu uloge i ko kosi a ko vodu nosi. Jedva cekam taj mec. Eventualnim, daleko bilo, porazom od Baskonije iz mog ugla moze da pocne da se prica o Janisu i preispituje, ali nakon 1-0 u Evroligi to po meni je besmisleno i pisati ovde a kamoli da se ozbiljno razmatra u klubu da bude smenjen. Pogotovo mi je zanimljivo sto je ovde maltene postignut konsezus da ljude ne zanima vise Aba liga samo ih zanima Evroliga i iskorak u istoj, tako da je tamo 1-0 i cekamo sredu da vidimo jel smo na 2-0 ili 1-1 i to je to, bar sto se tice mog vidjenja situacije.

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Problem nije uopste naivan i lak za resiti. Na visokim pozicijama nam nedostaju dva igraca, a roster je vec pretrpan nimalo jeftinim igracima. Mi bismo se morali resiti Mitrovica i Davidovca i dovesti nove igrace, a to kosta 1.5 miliona za pedaliranje, plus jos toliko za nove igrace. Pritom i Dobric nema svoju ulogu u ovako koncipiranom timu, a to je onda jos 800k, ako se ne varam. Mi smo za plate Mitrovica, Davidovca i Dobrica mogli da dovedemo dva vrhunska igraca. 

Sfero je doveden pred svrsen cin. Covek ima drzace svlacionice koji ni za onu stvar nisu, a mora da im nadje minute ili ode svlacionica. Sa druge strane novac koji je u igri trazi rezultate, a sa drzacima svlacionice ih ne moze ostvariti. Nisu porazi u ABA nikakav problem, ABA nema nikakav znacaj. Igracemo i sledece godine EL, ako namaknemo 25 miliona bez obzira na ABA plasman, pod uslovom da udjemo u Top 10, a opet necemo je igrati ni sa ABA titulom ako i ove godine budemo iznad Albe, Asvela i nesrecnog Pariza, a iza svih ostalih. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Klub čiji treneri redovno gube svlačionicu posle par utakmica ili nekad par nedelja na početku sezone, ima mnogo veći problem od 2 poraza u ABA ligi. Lazića 2012. da ne uzimam za ozbiljno, ali poslednjih 5 godina imamo da je Tomić izgubio svlačinocu, Obradović, Jovanović, Ivanović, sada Sferopulos. Ispada da jedini kome se to nije desilo je 2 puta odlazio iz kluba nakon 3 trofeja u sezoni, a čitali smo ovde kako ga nadzorni odbor redovno provlači kroz blato.

 

Nisam za to da Sferopulos ode, jer čak i da dođe neko drugi i napravi nešto, što je realno sa ovakvo sklopljenom ekipom vrlo teško, opet ćemo dočekati sledeću jesen sa istim problemima. Jednostavno, ne verujem da je Čović ostao bez uticaja na sportski sektor u klubu, tako da ne vidim svrhu smene. Previše je bilo poslednjih godina situacija "daj samo da dođe neko da spašava stvar pa ćemo sledeće godine da napravimo ekipu na vreme i kako treba", pa kad dođe ta sledeća sezona a mi opet isto. Uklanjamo posledicu a ne uzrok.

 

Kad budem video trenera Zvezde da preseče i odabere ekipu po svom ukusu, da se ostalima zahvali ma koliko bili "zaslužni građani", e onda ću poverovati da je 50 godina staža dobio nogobulj iz kluba. Do tada, gledaćemo ovo što gledamo.

  • Like 16
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Brat od Korneta said:

Cudi me da niko nije pokrenuo rubriku zvanu "tesimo sebe porazima drugih Evroligasa" kao sto je bila nakon Dubaia. Kad nece niko... Poraze u domacim prvenstvima ovog vikenda doziveli su Baskonija, Monako, Alba i Zalgiris. Ovo kad procitam odmah mi bude lakse...

 

Salu na stranu, ja sam Chaos team sto se tice njegovog komentara, medju retkim racionalnim. Ima dosta stvari koje treba da brinu sve stoji ali sustinski ne toliko vazan poraz, da ne kazem bas nebitan kao on jer mozda se odrazi taj 1 bas na kraju za domacinstvo u plej ofu ali ako budemo na nivou, trazicemo 1 brejk na strani i videli smo da je to moguce da se pobedi. Bicemo naspanovani za Aba plej of kao i svake sezone u to ne sumnjam. Ide El, pobeda protiv Baskonije bi znacajno ublazila situaciju i poraz bi se zaboravio koliko isto vece, a to je za svega 3 dana. To je sto se tice navijaca a igraci i trener mora da ga zaborave koliko od sutrasnjeg treninga to je valjda jasno. Cak bi im trebao doci svima kao dodatna motivacija da se iskupe. Prizeljkujem da pobedimo u neizvesnoj zavrsnici i da nam se vrati za mec iz prosle sezone sa njima u Areni, da ekipa dobije na dodatnom samopouzdanju sto se tice Evrolige (a i da u Aba nema vise zezanja) i pobedom ce se najbolje poboljsati hemija u timu, pojedini igraci da podignu formu i da se malo vise iskristalisu uloge i ko kosi a ko vodu nosi. Jedva cekam taj mec. Eventualnim, daleko bilo, porazom od Baskonije iz mog ugla moze da pocne da se prica o Janisu i preispituje, ali nakon 1-0 u Evroligi to po meni je besmisleno i pisati ovde a kamoli da se ozbiljno razmatra u klubu da bude smenjen. Pogotovo mi je zanimljivo sto je ovde maltene postignut konsezus da ljude ne zanima vise Aba liga samo ih zanima Evroliga i iskorak u istoj, tako da je tamo 1-0 i cekamo sredu da vidimo jel smo na 2-0 ili 1-1 i to je to, bar sto se tice mog vidjenja situacije.

 

Brate svaki poraz je važan ako ga izgubiš na isti način. E to je problem a ne poraz. Vreme ide a ništa se ni promil nije promenilo. Da nije bilo šuterske rapsodije Nedovića i Kalinića i od Pariza bismo izgubili. To što ima 1:0 u EL može samo njih dvojicu u dupe da ljubi jer se lično svojski trudio u prvom poluvremenu da izgubi utakmicu kao i ove četiri što je izgubio. Na potpuno isti način. E to je problem. I tu se ne vidi da će biti bilo kakvog pomaka. Jer rotaciji skratiti neće. A da dovede pojačanja u reketu će samom sebi da protivreči jer ni sa ovim rosterom ne zna šta će. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sfero mora sto pre da presece.Ali to je lako napisati nego uraditi.

Ako zakuca Dedu, Luku i nazalost Dobrica na klupu...Moze se desiti da ga izbuse jer domaca osnova se drzi zajedno.

A ako bude nastavio da deli minutazu na ravne casti rezlutati ce patiti. Zajebano.

 

Edited by Don Dusko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Sfero mora sto pre da presece.Ali to je lako napisati nego uraditi.

Ako zakuca Dedu, Luku i nazalost Dobrica na klupu...Moze se desiti da ga izbuse jer domaca osnova se drzi zajedno.

A ako bude nastavio da deli minutazu na ravne casti rezlutati ce patiti. Zajebano.

 

Drugim rečima, bivši je. I sam je kriv za to. 

Dzaba mi trenera da promenimo ako će novom treneru u rosteru opet biti Davidovac i Mitrović. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam podatke za ovu godinu, ali budzet od 20-22 miliona,prosle godine, pogotovo kada se uzmu u obzir neto primanja igraca kod nas i na Zapadu, nas svrstava u top 5 ekipa po platama za igrace. Svakako da su budzeti pojacani ove godine, izuzev Makabija, ali 22 miliona uz poresku prednost je opasno velik novac da bi smeli imati ovakve kratere u sastavu. 

Real Madrid: 42,000,000

Panathinaikos: 35,000,000

Milano: 33,000,000

Monaco: 27,500,000

Barcelona: 26,000,000

Fenerbahce: 25,000,000

Bayern: 24,500,000

Maccabi Tel Aviv: 22,300,000

Olympiacos: 22,000,000

Asvel: 21,000,000

Anadolu Efes: 20,000,000

Partizan: 20,000,000

Valencia: 18,000,000

Virtus: 16,000,000

Baskonia: 16,000,000

Crvena Zvezda: 15,800,000

Alba: 15,000,000

Zalgiris: 13,000,000

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ovako nastavimo ne vidim nacin kako cemo pobediti Baskoniju. Za razliku od Pariza to je ekipa sa top trenerom i par sjajnih igraca. Nema veze sto igramo kuci. Ali ako ih pobedimo, tek onda necu znati sta da mislim o svemu ovome sto nam se desava. 
 

Ta utakmica se vec sada crta kao  presudna za Sferopulosa, a mozda i neke igrace. Posle Baskonije gostujemo Feneru, cekamo Barsu, pa gostujemo Realu. A u medjuvremenu imamo gostovanje Buducnosti u Aba. Ako se to sve izgubi, a realnije je da ce tako biti nego da cemo nekoga pobediti, uz poraz od Baskonije imali bi 1-4 u EL i 2/3 poraza u Aba za pet kola sto je katastrofa pocetak sezone.

 

Pojedinacnu formu igraca ne bih previse komentarisao, tj ne bih izvlacio zakljucke kao sto se sada radi sa Yagom. Sezona je duga i forme ce da variraju. Imamo Nedovica i Kenana u dobroj formi, Yaga i Bolomboja u losoj, to je normalna stvar. Pogotovo sto je Yago imao povrede u finisu prosle sezone, nije odmorio preko leta kako treba zbog OI, itd... On je ovakve utakmice poput danasnje prosle sezone odradjivao sa pola gasa uz 20 poena i 6-7 asistencija. Glupo je dovoditi u pitanje njegov kvalitet na ovom nivou. Mi imamo problem u sistemu i nije Yago odgovoran za to. U dobrom sistemu cak i manje kvalitetni igraci budu korisni, a kod nas trenutno skoro niko ne igra dobro. Svi su solidni ili losi, a kako da ne budu kad im trener konstantno ubija ritam. Dobric je danas izgledao kao najraspolozeniji igrac, zavrsio je utakmicu na 20 minuta ukupno iako je od bekova i krila najsveziji s obzirom na malu minutazu u Parizu. Decko se zapalio, krenuo da ubacuje trojke i ti ga klupiras, ni ne odigra ti zavrsnicu. Nemam reci.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvek za kontinuitet i podrsku treneru, al neke stvari stvarno ne mogu da shvatim. Insistiras na dovodjenju iskljucivo Kodija jos pre nego sto se zavrsila sezona, dovedes ga u relativno ranoj fazi leta, imas celo leto + pripreme da prilagodis sistem njemu jer je igrac koji ne moze tebi da se prilagodjava nego je  koristan samo ako igra svoju igru. Epilog svega ovoga je da nakon ove 4 utakmice on nije odigrao vise od 5 napada u tranziciji. Ajde razumem protiv Pariza jer oni igraju bas brzo i nismo ni trebali da forsiramo to, ali da on u ovim utakmicama aba lige posle skoka povlaci rucnu i sebe uvlaci u pozicioni napad mi je totalno neshvatljivo. Takodje, ove petorke sa Teom su katastrofa da mu loptu da  organizuje i ode na stranu gde postaje beskorisniji od Lazarevica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jako, jako lose, ali podela minuta govori ili da Sfero ne zna gde bije (a nije on tako los trener kako se odjednom pise, ali ni tako dobar kao sto se mislilo dok se masturbiralo na osmopulos) ili da pokusava da ozivi neke igrace po cenu poraza ili da je EL zaista jedini i pravi fokus. Zelim da verujem u poslednje od ova tri. Pobeda u sredu leci ovaj poraz... Pak, eventualni poraz u sredu ce biti uvod u promene... Ali ako promene budu samo Sferina glava na kolcu - presipamo iz supljeg u prazno.

 

Inace, igrace pljuvati necu sem ako iz njih ne krene da izbija kurcobolja. Za ono sta znaju ili ne znaju - tako je kako je. A za losu ukompovanost, kompatibilnost i slicno - zna se - kriv je iskljucivo onaj koji ih je sastavio ovako.

Edited by Geronimo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta bi rekao, a da nije rečeno. 

U FK imamo 30 + igrača, ali opet nedostaju neki igrači .

U KK imamo pun roster pa i preko toga ali opet nedostaju neki igrači na nekim pozicijama poput igrača 4 i 5, a na nekima smo pretrpani kao na poziciji 2 i 3. Povlačim paralelu u oba kluba kao da ih vode isti ljudi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Jos jednom moram ovu sliku okaciti. Vildoza i Pefi plejevi, Mitrovic i Kuzmic centri. Pokraden protiv Barselone.

 

Sfero je ovde skoro godinu dana i nije uspio vezati 3 pobjede zaredom u EL.

U zadnjih godinu dana ima 3 pobjede u gostima (Pariz, Fenerbahce, Milano), ne racunam protiv Makabija u Pioniru.

 

Nije mi jasno zasto je zasluzio toliku podrsku navijaca i uprave, kad je ocigledno da smo trofeje uzeli vise zbog toga sto je u Partizanu vladalo opste rasulo i anarhija, nego sto smo mi ista posebno uradili.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ide se iz krajnosti u krajnost.

Baskonija ima cca 5 EL igraca. Hauarda, Monekea, Sedekerskisa, Halla i Luvavua, ostalo je pomocno osoblje i par novih Amera koji za sada nisu pokazali nista specijalno. Zvezda ima kvalitetnije igrace i duzu klupu, igra se kuci.

To mora da se dere kuci ukoliko se nada bilo cemu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sinnerman said:

Ne znam na osnovu čega ljudi gaje nadu da ćemo mi pobediti Baskoniju? Očigledno ne kapiraju u kakvom smo problemu i koliko je ovo ozbiljna situacija po sezonu. Bukvalno smo se raspali kao Stojadin na nizbrdici pri brzini od 150 na sat.

 

Da im idemo u goste dao bih nam minimalne sanse, ovako domaci teren plus neka reakcija od igraca i pogotovu trenera moze biti dovoljna za pobedu. Kladionice nas takodje fino favorizuju (1.50 kvota). 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, СтелаРоса said:

Dobric je danas izgledao kao najraspolozeniji igrac, zavrsio je utakmicu na 20 minuta ukupno iako je od bekova i krila najsveziji s obzirom na malu minutazu u Parizu. Decko se zapalio, krenuo da ubacuje trojke i ti ga klupiras, ni ne odigra ti zavrsnicu. Nemam reci.

Igrao je završnicu, problem je što zamenjen posle 4 minuta igre u trećoj, posle dve ubačene trojke i osam razlike, vratio se tek na 5 minuta do kraja kad je Split preokrenuo. Slična je situacija i sa Daumom, koji je otprilike u isto vreme zamenjen u trećoj četvrtini, ali se više nije vraćao, jer je verovatno ispunio svoju planiranu minutažu za danas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...