Jump to content

Recommended Posts

On 10/13/2024 at 8:20 AM, Barkley#34 said:

Kad je reč o Željku, mislim da on uvek ide all in, i to na njegov način i nikako drugačije. Ulaže sebe, ne štedi se i traži to isto od igrača, nema kompromisa i spuštanja nivoa. Kada to uspe dobije se rapsodija. Međutim, u periodu dok se priča gradi ili ako uopšte ne uspe, to je povremeno strašno za gledati. 

 

Neki dobar trenerski zanatlija bi prošle sezone izvukao bolje od one ekipe, možda bi i uzeo koju titulu komšiluku. Željko ih je pripremao za više i bilo je utakmica ili delova utakmica kada se mogao videti potencijal i obris onoga čemu se stremi

 

Ovo iznad je suštna i to treba svako sebi da ponavlja po sto puta, kao što sam i ja sebi radio kad god da se iznerviram na šta ličimo.

 

I sam Željko je to naglašavao što eksplicitno, što implicitno od kada je došao, da je cilj rezultat u EL. Trofeje u domaćim okvirima su osvajali i DV, i Vlada Jovanović i Čanak i Trinki...Željko želi iskorak u EL i trofej u istom takmičenju kao krunu svoje karijere i cherry on top u ovom drugom mandatu pred partizanovcima. Time bi bilo podebljano njegovo ime u istorji KKP-a i večno zapisano u istoriji evropske košarke sa jubilarnih 10 titula što verovatno nikad niko neće dostići. I on je to ozbiljno shvatio, iako možda mi nismo.

 

I naravno da je i on podložan kritici kao i ceo njegov tim ali je sumanuto misliti da stručni štab gde tamo neki 4. pomoćni trener ima više košarke u malom prstu nego svi forumaši zajedno ne vidi koje su boljke ove igre i ovog tima i svakog igrača ponaosob. ALI Željko očigledno ima grand plan zašto forsira baš takvu igru i baš takve igrače tokom cele sezone i zašto ga aspolutno zabole da li igra sa 12 crnaca. On je ubeđen da će baš takva igra na kojoj on insistira, u situaciji gde ti budžet jeste veliki, ali ne i neograničen, kada sve klikne i dođe na svoje moći doneti i neki F4, pa sledstveno i borbu za tu njegovu 10. a Partizanovu 2. titulu.  Ako je to moguće i sa nekim domaćim košarkašima super! Ako nije, daj 10 crnaca koji će to moći da sprovedu u delo. Imali smo sreće da vidimo kako izgleda ta near perfection igra pre manje od dve godine, tako da nije kao da pričamo napamet. A možda se i na kraju ništa ne desi i opet bude fejl ali Željku svakako ne može niko da kaže da nije želeo i da se nije trudio da nas do toga dovede. U pitanju je čovek kome se dive treneri širom Evrope i dan danas i fascinirani su njegovom posvećenošću najsitnijim detaljima.

 

I ovo što kaže Barkli - neki solidan evropski trener bi možda osvojio više domaćih trofeja u prethodne tri godine ali bi verovatno bio limitiran u tome da napravi ikakav iskorak u EL. Iz ovog ugla gledano neko bi se možda i zadovoljio time sa naše strane s obzirom na sušu ranijih godina..ko zna...ali jasno je da i komšije i mi želimo nešto više u Evropi. Kao timovi koji su solidno platežno moćni ali ipak negde u sredini lige po budžetima moraš da imaš neki faktor X da se izdigneš iznad tog očekivanog plasmana i napraviš iskorak imajući u vidu da se godinama na F4 vrte uglavnom isti timovi. Naš faktor X je Željko i ako bilo ko može da nas odvede tamo to je on, sa svime što nosi, i pozitivnim i negativnim.

  • Like 18
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pendulum said:

 

Ovo iznad je suštna i to treba svako sebi da ponavlja po sto puta, kao što sam i ja sebi radio kad god da se iznerviram na šta ličimo.

 

I sam Željko je to naglašavao što eksplicitno, što implicitno od kada je došao, da je cilj rezultat u EL. Trofeje u domaćim okvirima su osvajali i DV, i Vlada Jovanović i Čanak i Trinki...Željko želi iskorak u EL i trofej u istom takmičenju kao krunu svoje karijere i cherry on top u ovom drugom mandatu pred partizanovcima. Time bi bilo podebljano njegovo ime u istorji KKP-a i večno zapisano u istoriji evropske košarke sa jubilarnih 10 titula što verovatno nikad niko neće dostići. I on je to ozbiljno shvatio, iako možda mi nismo.

 

I naravno da je i on podložan kritici kao i ceo njegov tim ali je sumanuto misliti da stručni štab gde tamo neki 4. pomoćni trener ima više košarke u malom prstu nego svi forumaši zajedno ne vidi koje su boljke ove igre i ovog tima i svakog igrača ponaosob. ALI Željko očigledno ima grand plan zašto forsira baš takvu igru i baš takve igrače tokom cele sezone i zašto ga aspolutno zabole da li igra sa 12 crnaca. On je ubeđen da će baš takva igra na kojoj on insistira, u situaciji gde ti budžet jeste veliki, ali ne i neograničen, kada sve klikne i dođe na svoje moći doneti i neki F4, pa sledstveno i borbu za tu njegovu 10. a Partizanovu 2. titulu.  Ako je to moguće i sa nekim domaćim košarkašima super! Ako nije, daj 10 crnaca koji će to moći da sprovedu u delo. Imali smo sreće da vidimo kako izgleda ta near perfection igra pre manje od dve godine, tako da nije kao da pričamo napamet. A možda se i na kraju ništa ne desi i opet bude fejl ali Željku svakako ne može niko da kaže da nije želeo i da se nije trudio da nas do toga dovede. U pitanju je čovek kome se dive treneri širom Evrope i dan danas i fascinirani su njegovom posvećenošću najsitnijim detaljima.

 

I ovo što kaže Barkli - neki solidan evropski trener bi možda osvojio više domaćih trofeja u prethodne tri godine ali bi verovatno bio limitiran u tome da napravi ikakav iskorak u EL. Iz ovog ugla gledano neko bi se možda i zadovoljio time sa naše strane s obzirom na sušu ranijih godina..ko zna...ali jasno je da i komšije i mi želimo nešto više u Evropi. Kao timovi koji su solidno platežno moćni ali ipak negde u sredini lige po budžetima moraš da imaš neki faktor X da se izdigneš iznad tog očekivanog plasmana i napraviš iskorak imajući u vidu da se godinama na F4 vrte uglavnom isti timovi. Naš faktor X je Željko i ako bilo ko može da nas odvede tamo to je on, sa svime što nosi, i pozitivnim i negativnim.

 

Bez zezanja, ovo mi zvuči kao kad je moj kum, kao od malena prefrigano dete, na pitanje zašto je loše uradio prijemni iz matematike odgovorio da je vežbao samo teške zadatke ali ovi sa prijemnog ga zajebali pa dali samo lake zadatke, a on te nije vežbao i nije mogao da se snađe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa i mene malo kopkaju vaši komentari, sve oću da pitam al se bojim da ne shvatite kao provokaciju pa onda da me linčujete. Zar nisu prioriteti jednog velikog kluba kao Partizan i trofeji? Mogu da razumem vaše stavove da je recimo Partizan godinama osvajao trofeje pre Željkovog dolaska, ali on je došao posle jednog teškog perioda za klub, navijači su bili željni trofeja KLS-a, pogotovo ABA lige jer je tada još uvek osvajač iste išao u Evroligu. Sada ispada da je nebitna ABA liga, KLS, Kup, jebeš trofeje, bitna je Evroliga. Onda vi morate biti prezadovoljni jer je Željko za dve sezone u Evroligi uspeo u jednoj da igra plej-of, bio blizu F4, igrao prelepu košarku o kojoj je pričala Evropa. Izvinjavam se, možda sam vas ja pogrešno shvatio. :smiley33:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jasno da su važni trofeji. Jasno je i da ih Željko nije namerno (pre)pustio vama (KKCZ/Čoviću). Isto tako je jasno da je Obradoviću prioritet EL. 

Jasno je i da svaki partizanovac želi drugu evropsku titulu, i da je apsolutno spreman da proguta svaki Split, Derbi i Zadar koji nas na tom putu zagrcne. A kristalno je jasno da je Obradović jedini trener koji može to da uradi, i zato uživa neograničeno poverenje svakog navijača KKP, bez obzira na rezultate, selekciju, odluke. Podložan je kritici, izlivima besa i frustracije i sve to traje pa otprilike do sutradan ujutru. Onda smo svi ponovo u istom vagonu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izgubljeno ABA finale protiv Radonjićeve ekipe, prošlogodišnje ABA finale i Bursa jesu kiksevi. KLS i Kup su nebitni, služe samo za merenje patke. 

 

Činjenica je da dokle god je ABA najprestižnije takmičenje u regionu, ići će se na taj trofej, pogotovo jer imate samo jednog stvarnog rivala (KKCZ). Ali isto tako bi jedan F4 pomogao da se proguta gorka pilula i takvog izgubljenog finala. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prioriteti u ovoj sezoni, barem meni, i to kazem posle 0:2 u EL i 4:0 u ABA

 

1. Trogodisnja EL licenca

2. Plasman u play off/play in EL

3. ABA titula

 

ovim redom

 

sve ostalo mi je potpuno nebitno ali potpuno i evo sad potpisujem

Edited by ScepanScekicSto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da došlo do nerazumevanja, ne verujem da je zlonamerno.

 

Bitni su trofeji i bitna je svaka pobeda, a poraz, posebno u derbiju je uvek neuspeh, tim veći ako je u borbi za neku gvožđuriju. 

 

Međutim, ovde je reč o konceptu. Ukratko, ne dovodiš Željka, ne pumpaš budžet, ne plaćaš pozivnice i ne praviš euforiju, sezonske i svašta nešto samo da bi izmerio patku u komšiluku. A ni Žoc nije došao samo zbog toga. Pokušava se da se napravi neki iskorak, naglašavam - u sportskom, marketinškom pa možda i organizacionom smislu, jer znamo kako je sa parama ovde. Na tom putu ima trapavosti, rupa, padanja... ali to je ideja, kako je ja vidim. Trofeji su uvek važni i ostaće makar kao brojke na onim zastavama, tako da su neuspesi u domaćicama iz prethodnih sezona jasni. Međutim, čak i da smo ih sve ili većinu pokupili mislim da bi to pre svega značilo nama, navijačima, malo zbog olakšanja a malo zbog komšijskog podjebavanja, ali ne bi uticalo na ocenu koncepta u celini, posebno kod glava koje ga prave. 

 

Niko ne može da obeća ni f4 a kamoli titulu čak ni najbogatijim klubovima, tako da onaj koga samo titlula EL zadovoljava bojim se da će ostati razočaran ali cenim da je osnovna ideja da ostvarimo naš maksimum, koliki god on bio, da budemo u igri, da nas se svi plaše a Željko će biti taj x faktor koga je pendulum pomenuo, koji treba da stvari pogura preko ivice.

 

Mislim da je i Žoc bio razočaran porazima u domaćim takmičenjima prošle sezone ali cenim da mu je razočaranje bilo veće kada su se on i tim jednostavno razišli u glavama a poraz je došao kao krajnji rezultat. Mislim da je njemu najgore kada skapira da igrači ne dele ideje i snove koje imaju on i onih 20 'iljada u Areni. Tada i poraz boli manje od toga. Ja bih voleo da su uspeli da se skupe, naprave neki kompromis makar da bi uzeli Abu ili Kls, ali ni kod njega ni kod njih to očigledno ne ide tako.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Normalno da ce se ici na najveci moguci rezultat u svakom takmicenju. Ali poenta je vec istaknuta.

 

Da bilo koga ovde na kkp temi pitate da li pristaje na 0 aba/kls trofeja narednih 10 godina, a da se uzme EL (bio bih cak drzak da kazem samo udje na F4), ne vidim ko to ne bi izabrao.

 

A isto bi bilo i u komsiluku.

 

Legenda je mozda izmanipulisao mnoge da se ne pale na el, ali sumnjam da je to slucaj sa mnogima na ovom forumu. Sa nekima svakako jeste, secam se. Ali manjina 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Legenda je mozda izmanipulisao mnoge da se ne pale na el, ali sumnjam da je to slucaj sa mnogima na ovom forumu. Sa nekima svakako jeste, secam se. Ali manjina 

 

Jedno ne mora da isključuje drugo.

 

Mnogo je lep osećaj kada se osvajaju trofeji i kada se slave isti (mene danima i nedeljama drma euforija nakon osvojenog trofeja), to će reći (ili će barem misliti) svi sa obe strane komšiluka, ali naravno da se želi i što bolji rezultat u EL, kao najjačem takmičenju.

Jedan Duško Ivanović je sa poprilično skromnim imenima Baskoniji doneo igranje plej-ofa Evrolige, ali isto nije uradio u španskoj ligi i naravno fasovao otkaz. Sumnjam da postoji ekipa u Evropi koja bira da se ne pali na neko takmičenje...

 

I utisak mi je, iako je jasno da crveno-bela strana foruma više želi iskorak u EL nauštrb domaćih titula, da je i dalje kada je moja okolina, društvene mreže, pa i hala u pitanju, baš velik procenat onih kojima domaće titule spašavaju sezonu, kakva god ona bila u Evroligi. Sa tim se baš i ne slažem...

 

Prioritet mi je iskorak u EL, ali naravno da želim i trofeje...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Bez zezanja, ovo mi zvuči kao kad je moj kum, kao od malena prefrigano dete, na pitanje zašto je loše uradio prijemni iz matematike odgovorio da je vežbao samo teške zadatke ali ovi sa prijemnog ga zajebali pa dali samo lake zadatke, a on te nije vežbao i nije mogao da se snađe.


Da ne ponavljam šta sam napisao - @Papanikolesku i @Barkley#34 su još jednom sumirali i pojasnili šta sam hteo da kažem, ako već treba da se crta. 
 

Da li je ABA lakše takmičenje za osvajanje od EL? Jeste. Da li je Željko fejlovao što nije osvojio više domaćih trofeja? Jeste. Da li postoji druga iole raspoloživa opcija među trenerima koja bi donela toliki hajp i realnu nadu za taj iskorak koji svi željno iščekujemo jer je u pitanju trener koji je osvojio 9 EL titula od kojih jednu sa ovim klubom? Ne postoji. Tu se ta diskusija što se tiče većine navijača KKP završava. Mi se nadamo. On nam daje nadu. Hoće li biti nešto ili neće - ne znamo ali imamo osnova da se nadamo. Sa nekim drugim bismo bili u fazonu aj samo da se dokopamo nekako plejina. Sa Željkom svake godine sanjamo da možemo da osvojimo. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, pendulum said:

ALI Željko očigledno ima grand plan

Možda ima grand želju (da ponovo bude prvak Evrope), plan očigledno nema, jer čovjek koji ima plan ne počinje nakon tri sezone ponovo od nule, nego je za te tri sezone nešto izgradio i sad ga nadograđuje.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Beonegro said:

Možda ima grand želju (da ponovo bude prvak Evrope), plan očigledno nema, jer čovjek koji ima plan ne počinje nakon tri sezone ponovo od nule, nego je za te tri sezone nešto izgradio i sad ga nadograđuje.

aposlutno se slazem, ali kao i u zivotu tako i u kosarci, nazalost retko sta ide po planu.. 

Link to comment
Share on other sites

Ok, sezonska u novčaniku (videćemo još kakva su mesta i da li uopšte ima stolice...😂), a kupljene i karte za Berlin tako da @Marvin javi ako znaš kad će da puste karte u prodaju i spremaj doček!!

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ScepanScekicSto said:

1. Trogodisnja EL licenca

2. Plasman u play off/play in EL

3. ABA titula

 

Cekaj, vise bi ti znacio plej in (posto su stavio i plej in isored Aba titule), ono kao dve utakmice na strani (ko neki Virtus sa 10. mesta) i to je to, ispao si. Produzio si sezonu u El za jos nedelju dana i to je to, cak nije bilo ni jedne utakmice kuci pred punom arenom i to bi ti bilo draze od pehara Aba lige? Videli smo i kako se slavio taj trofej, kao da je osvojen neki Evrokup recimo, ulazak na teren i bukvalno delirijum, velika slavlja kluba danima kasnije, konferencija polivanje Zeljka, Zeljkova izjava da mu je to najvredniji trofej u karijeri, klub drzao pinovanu sliku sa postolja tad na instagramu podugo itd. Uostalom vrati forum pa vidi radost i odusevljenje tih dana na vasoj temi i nedeljama kasnije a bilo je trenutaka kad nisi mogao da vidis ovde 5 upisa nedeljama nakon 21/22 sezone kad se zavrsila Aba sto citirao bih Zeljka 'to nesto govori'. Meni je sve to razumljivo jer se dugo nije uzeo taj trofej, isto je bila i kod nas 2015. Svakako se nemojmo praviti da Aba trofej nema jako veliki znacaj ili da je beznacajna u odnosu na plej of Evrolige. Bas bi voleo da vidim situaciju gde je A klub igrao plej in (ili pa cak i bio 11. ili 12. da nije bas neko podnozje tabele) i ispao a osvojio Aba ligu i B klub koji je igrao top8 izgubio i izgubio finale u Aba ligi, bas bih voleo da vidim ciji navijaci su srecniji u Junu mesecu kad se ista zavrsi i kakvo bude raspolozenje cijih navijaca do pocetka priprema za narednu sezonu.

 

Plej in je na neki nacin obaveza ove sezone (KKP 9. budzet na plate, Zvezda 10. prema onom sto je objavljeno, svakako procentualna razlika nikad manja od kad je dosao Zeljko i svejedno mi je ko je 9. a ko 10.) kao sto je i Aba liga koji je takodje jedan od ciljeva oba kluba, al nemoj da zezas da je plej in vazniji od Aba trofeja. Ajde top8 i da razumem euforija jer se prosao plej in, pa 2 pune arene itd. Sustinski i vrednosno gledano cak ni top8 nije vredniji od Aba trofeja al recimo da vecini navijaca oba kluba u ovom trenutku vise znaci top8 od Aba trofeja i to razumem. Al plej in... Ne zezaj. 😃

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...