Jump to content

3x3 basket - Pariz 2024


Recommended Posts

Meni su Španci najjaca sportska nacija. U sportovima koji se najvise prate, a to su oni sa loptom, ubedljivo su najjaci. Ipak, najcenjeniji olimpijski sportovi su plivanje, atletika i gimnastika

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ti u danasnjem basketu u kom se zivi od suta za dva poena u timu imas dva coveka koji uopste ne sutiraju i dvojicu kemanaca, od kojih jedan ne moze da se demarkira ni proiv juniora pa uzima neke fejdaveje uz ocajne procente i drugi koji se uopste ne krece bez lopte.

 

Moglo je tako da se igra u onom starom 3x3 gde se pustala tuca, ovaj cistiji gde je sudjenje po pitanju kontakta slican kosarci ipak ne prasta toliko nesutera. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Meni su Španci najjaca sportska nacija. U sportovima koji se najvise prate, a to su oni sa loptom, ubedljivo su najjaci. Ipak, najcenjeniji olimpijski sportovi su plivanje, atletika i gimnastika

 

 

Ujedno i prva tri sporta po gledanosti na OI. 

Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da 3x3 može da bude atraktivan, ali je potrebno nekoliko izmena. Prvo, poeni ne treba da valorizuju šut van linije sa 100% običnog, dakle treba da budu 2 i 3 a ne 1 i 2. Drugo, napad mora da traje bar 16 sekundi. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, freethrow said:

Ja verujem da 3x3 može da bude atraktivan, ali je potrebno nekoliko izmena. Prvo, poeni ne treba da valorizuju šut van linije sa 100% običnog, dakle treba da budu 2 i 3 a ne 1 i 2. Drugo, napad mora da traje bar 16 sekundi. 

 

Mislim da razmišljaš u dobrom smeru, ja bih uz to predložio da bude više igrača na terenu, npr. još po dva da se dodaju, a i da se doda još jedan koš.

  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 33
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Mislim da razmišljaš u dobrom smeru, ja bih uz to predložio da bude više igrača na terenu, npr. još po dva da se dodaju, a i da se doda još jedan koš.

E ovo bi mogao da bude revolucionaran izum, čak bi rek'o da bi jednog dana neko za prava na prenošenje tog nekog novog sporta mogao da plati 7 milijardi dolara godišnje 😄

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

A sto za basket 3x3 kad vec imamo toliko dobrih ekipa ne organizujemo turnir (ko ameri za plivanje ili atletiku) i pobednik ide na oi a ne da savezi ili  selektori biraju..pa kom opanci tom i dzeri 😎

Edited by Zikica
Link to comment
Share on other sites

Novako zlato vredi kao 10 medalja iz sportova tipa 3x3, brejk dens, arjackinje barjackinje i trule kobile, a takvih sportova ima na OI koliko hoces. Uz svo postovanje prema im sportovima, ali ipak neki red mora da se zna.

Zlato u tenisu , atletici i slicno , treb da ima neku vecu specificnu tezinu, ako se zna da se tim sportovima bavi citav svet. Dok neke sportove pikaju samo 10ak drzava.

 

Fali jos samo takmicenje u klikerima, nestvarno sta se sve prodaje narodu, a vrhunac bezobrazluka je zreb za kosarku, dzudo i slicne sportove gde odvoje domacina od USA, da bi im olaksali put za medelje. Kao promenili sistem takmicenja da se smanji stelovanje, a onda oni sami sebi steluju kako im se odgovara, nestvarno sta prodaju narodu. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakvo kiselo grozdje prijatelju, nisam ni znao za ovaj sport do ove OI, eto toliko je popluran. Ovde govorim o nekim stvarima koje veze nemaju sa 3x3 basketom, vec sa zdravim razumom, a toga je ocito sve manje u svetu, pa i na ovim OI, pocev od svecanog otvaranja koje VEZE NEMA sa originalnom verzijom Olimpijade , kao skupa gde se sportisti sa svih strana nadmecu na fer i posten nacin. 

 

Ovde sada imamo upitne ceremonije otvaranja i razne zrebove da se steluju putevi domacinima za medalje. Jel to u u skladu sa Olimpijskim kodeksom i nekim normama postenja? 

 

Mislim, stvarno me ne doticu drugi sportovi, pratim samo A tim kosarke i to je to, odbojku niti pratim niti me zanima, sem preko sredstva informisanja , tako da zaista nemam razloga da pisem neke kisela grozdja upise. Vise me iznerviraju zrebovi koji veze nemaju sa realnoscu i postenjem, nego sto ce da pdobace 3x3 basketasim, nek su srecni i zdravi, za ostalo ce lako, pa i drugi se takmice i uce i imaju ambicija. Jaka stvar, zaista. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Problem je u tome jer se nisu adekvatno spremali za OI.

Gledali su na to kao neko random takmičenje gde će doći do finala sa pola gasa.Ta kurčevitost ih je koštala.

 

Kondicija je najbitniji faktor u svakom sportu,naši basketaši nisu bili spremni ni za regularan basket u kraju.

Ne sprema se za OI u izlasku,nego jakim treningom.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Da, očigledno su naši i Ameri došli sa stavom da će da igraju finale a da će ostali samo da se sklone i poklone... ne ide to tako... na kraju nas je poraz od Kine, koja je imala samo tu jednu pobedu, koštao medalje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Problem je u tome jer se nisu adekvatno spremali za OI.

Gledali su na to kao neko random takmičenje gde će doći do finala sa pola gasa.Ta kurčevitost ih je koštala.

 

Kondicija je najbitniji faktor u svakom sportu,naši basketaši nisu bili spremni ni za regularan basket u kraju.

Ne sprema se za OI u izlasku,nego jakim treningom.

Ovo je i moj utisak. To pišem od utakmice protiv Kine. Totalno su fizički nespremni i sve dolazi od toga. A nespremnost je došla iz nadmenosti i gordosti gde su bili ubeđeni da će da se prošetaju do medalje pa ih je bolela ona stvar da treniraju. Ko visoko leti nisko pada, stara poslovica. Valjda će izvući pouku iz ovoga za sledeće OI pa da se izabere najboljih i najspremnijih 4 igrača, da se uigraju pred igre i uzmu medalju jer imamo toliko dobrih ekipa da medalja mora biti cilj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Smrtokapa said:

 

Mislim da razmišljaš u dobrom smeru, ja bih uz to predložio da bude više igrača na terenu, npr. još po dva da se dodaju, a i da se doda još jedan koš.

 

1200px-Dr._James_Naismith.jpg

 

Dammit, why can't I imagine this?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sportista može da bude glup, plitak i banalan je primer basketaša. Zamisli uskurčiš se u sportu koji je bukvalno juče postao sport, generalno nebitan, na OI je tek u rangu penjanja uz zid i vožnje BMX-a. Dobili rubrikicu na toaletnim portalima i odmah velike zvezde i ponos nacije. Ajde bre. Mislim okej, neka se populariše 3x3, uzima kinta na turnirima al' dajte malo po zemlji. Imaš primere Jokića i Bogdana koji se ponašaju kao da su juče došli u reprezentaciju, o čemu dalje pričamo.

 

Zasluženo šimikiranje i razlaz. Ima tu momaka gladnih i radnih. Pa nek' se proberu.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...