Jump to content

Vaterpolo - Pariz 2024


Recommended Posts

2 minutes ago, pentatonik said:

Bravo momci!

I super je što naboj u obema ekipama, a i u poblici, koliko sam video, nije izlazio van sportskih okvira.

 

 

Ma svi oni igraju u istim klubovima i jedu isti hleb a Tucak isto ima dobar vajb s nasim timom. Secam ga se jos kad je bio pomocnik Rudicu na turniru Svetske lige u Nisu 2010. Covek me prvi put video a ispricali se ko najrodjeniji. Zdravi, normalni stavovi. Tako i treba. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kapa da poda nasim delfinima, priznajem iskreno da nisam verovao da mozemo da uzmemo zlato, mislio sam da ce nam maksimum biti pobeda protiv Amerikanaca, sto bi isto bio veliki uspeh. Ali ovo u finalu je bio trijumf taktike, gde je Mandic u vecem delu meca zrtvovan da bi dobili granitnu odbranu, brzo iz igre smo izbacili njihovog beka Biljaka, i ravnomernom raspodelom suteva na vecinu igraca izbusili Bijaca vec u prvih 15-tak minuta i na kraju sveli smo Lorana Fatovica na razumnu meru. Zaista genijalno. Jos jednom se izvinjavam momcima, sto nisam ocekivao da ce uspeti da odu do samog kraja u legendu. Sigurno najveci podvig na OI nekog tima kojem je prema rezultatima iz poslednjih godinu- godinu i po dana, neki projektovani maksimum bilo cetvrtfinale.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

I na Indexu pomirljivi i kulturni komentari, niko da zapodene kavgu, cak ni redovnih trolova nema. Sta se to desava s nama? 

Pa dobro, nema potrebe, sija srebro zlatnim sjajem.

Spoiler

😈

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, neko me sabotira said:

Ja inače kad igramo sa Srbijom skoro nikad nemam dobar osjećaj, nebitno koji je sport u pitanju ali danas očekujem zlato i baš bi me iznenadilo da ga ne osvojimo. Čini mi se da trenutno postoji jasna razlika u kvaliteti a za svaki slučaj imamo najboljeg golmana na svijetu. Jedino što me malo brine je što Mandić nijednom nije pogodio u polufinalu i da eventualno naši ne uđu sa “lako ćemo” stavom u finalu. Možda ovo zvuči podcjenjivački ali nije mi to namjera. Svi znamo šta je Srbija u vaterpolu ali znamo i da ova ekipa ne može u istu rečenicu sa prethodnim dvama koje su osvajale OI.

 

3 hours ago, McLeod said:

Amerikanac je bolji golman od vaseg, a njega smo izbusili. Ne ocekujem nista danas, dobijaju Hrvati.

❤️

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Ozbiljno iznenadjenje.

Svaka čast momci,nisam imao vere da se može osvojiti zlato i treći put zaredom.

Ali mimo očekivanja su to i uradili.

Kakva odigrana nokaut faza,oduševljen sam.

 

Moram da istaknem jednog momka ovde.

Kako je branio danas Filipović,u naletu Hrvatske svojim odbranama je održavao razliku i nije dozvolio da nas stignu.

 

Balkon će biti mali za sve da stanu,sve kršni momci,svaki 100+ kila.😂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da li je tačan podatak da su vaterpolisti dobili 17.poslednjih finala? :classic_huh:

Moram reći kako je ovo jedno od povećih iznenađenja koje su mi priredili naši sportisti. Pozitivnih.
Ni medalju nisam očekivao,a kamoli najsjajniju. Meni je ovo skoro pa senzacija. Nije samo radi toga što smo vaterpolo velesila pa se uvek može očekivati dobar rezultat.

Jer,da se ne lažemo - ovaj tim maltene nije bio ni blizu medaljama protekle 3.godine.
Zato mislim da je ovo donele glava i karma.

Deluje da su naši nekako stvorili unutrašnju hemiju,bez uticaja selektora kakav je bio Savić. Iskočili igrači iz drugog plana: Dedović, Ćuk, Ubović i Vico..posebno njih dvojica danas fenomenalni.
U polufinalu i finalu Manda dao jedan gol,a mi prvaci..idi,begaj :classic_biggrin:

Grupna faza nikad gora,eliminaciona savršena skoro.
Mislim da se ekipa digla kad je golman pošeo da brani,u početnim utakmicama je bio usran. Njega inače veoma potcenjuju i napušavaju čak unutar vaterpolo krugova. Mislim da je njegova forma od četvrtfinala dala sigurnost + onaj ludi gol Jakšića protiv Grčke.
Svaka čast,prebacili su svoj limit,a to je znak da si odigrao fenomalno i to je i suština Olimpijskih igara.

Takođe,samo moje skromno poznavanje vaterpola: Hrvati su bolji trenutno od nas do daljnjeg,ali očito protiv nas ne mogu..da li je to pritisak,neki teret ili već neki kompleks - zaista ne znam..danas su ušli stegnuto i takvi bili do kraja. Verovatno Tucak ne ume adekvatno da psihološki spremi ekipu za velike mečeve..i ima (pre)veliki respekt prema nama.

Ćestitke momcima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima i do toga da su sva prvenstva bila ove godine. To je meni i davali razloga za optimizam na pocetku. Podsetilo me na 2008. i pre kad smo vec osvajali titule ili gubili od Madjara finale, a onda dodju Spanci na OI i pometu i jedne i druge. Ovo sada je bila takva situacija, mi smo ocigledno pametno tempirali formu i sve karte bacili na ovo, a Hrvati su pokusali da uzmu tripletu i izgubili dva finala. Meni ovaj njihov tim nije impozantan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Da li je tačan podatak da su vaterpolisti dobili 17.poslednjih finala? :classic_huh:

Moram reći kako je ovo jedno od povećih iznenađenja koje su mi priredili naši sportisti. Pozitivnih.
Ni medalju nisam očekivao,a kamoli najsjajniju. Meni je ovo skoro pa senzacija. Nije samo radi toga što smo vaterpolo velesila pa se uvek može očekivati dobar rezultat.

Jer,da se ne lažemo - ovaj tim maltene nije bio ni blizu medaljama protekle 3.godine.
Zato mislim da je ovo donele glava i karma.

Deluje da su naši nekako stvorili unutrašnju hemiju,bez uticaja selektora kakav je bio Savić. Iskočili igrači iz drugog plana: Dedović, Ćuk, Ubović i Vico..posebno njih dvojica danas fenomenalni.
U polufinalu i finalu Manda dao jedan gol,a mi prvaci..idi,begaj :classic_biggrin:

Grupna faza nikad gora,eliminaciona savršena skoro.
Mislim da se ekipa digla kad je golman pošeo da brani,u početnim utakmicama je bio usran. Njega inače veoma potcenjuju i napušavaju čak unutar vaterpolo krugova. Mislim da je njegova forma od četvrtfinala dala sigurnost + onaj ludi gol Jakšića protiv Grčke.
Svaka čast,prebacili su svoj limit,a to je znak da si odigrao fenomalno i to je i suština Olimpijskih igara.

Takođe,samo moje skromno poznavanje vaterpola: Hrvati su bolji trenutno od nas do daljnjeg,ali očito protiv nas ne mogu..da li je to pritisak,neki teret ili već neki kompleks - zaista ne znam..danas su ušli stegnuto i takvi bili do kraja. Verovatno Tucak ne ume adekvatno da psihološki spremi ekipu za velike mečeve..i ima (pre)veliki respekt prema nama.

Ćestitke momcima.

7 debitanata na OI...ako sam dobro čuo ?

Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2024 at 12:35 PM, Kooineeperk said:

Mi smo i na poslednje dve olimpijade igrali lose u grupi a onda osvajali zlato. U Tokiju izgubili od Spanije i Hrvatske pa kao treci prosli i uzeli zlato. U Riju izgubili od Brazila i nereseno sa Madjarskom i Grckom i kao cetvrti prosli dalje i uzeli zlato

 

OK, nije to taj nivo repke kao sto smo tada imali, tesko da cemo ponoviti isto, ali ipak treba verovati i dati podrsku. Nadam se da cemo najjaci biti u eliminacijama i da mozemo makar do neke bronze. Vaterpolo se u poslednje vreme prilicno izjednacio. 

 

Da nam je vaterpolo u padu - na glavacke - jeste. Mozda i treba ovako neka opomena, poslednja, jer ako odemo dublje mozemo da zaboravimo medalje i na EP a ne na svetskom nivou. Svakako, oporavak treba poceti od klubova. 

 

Jedan "el sam vam rekao" throwback...

 

Nije bas da pucam od optimizma u ovom postu, ali bas sam nekako verovao da idemo do kraja. Zeleo sam da bude kao ranijih igara, nisam dozvolio da me lose izdanje u grupnom delu pokoleba.

 

I bi tako...

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bugl Khan said:

Čestitke na zlatu. 3 za redom. 2 preko Tucka. 

A da netko drugi proba Tucak? 12 godina nisi uspio što je Rudić za 5. Ajde daj nekom drugom da proba. Nisi taj. 

 

Ko bi mogao posle njega da preuzme reprezentaciju Hrvatske? Gde su sada stare zvezde Šimenc, Bukić, Lušić, oba Sukna, Paškvalin, Smodlaka, Hinić, Vićan, Pavić?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stiletto said:

 

Ko bi mogao posle njega da preuzme reprezentaciju Hrvatske? Gde su sada stare zvezde Šimenc, Bukić, Lušić, oba Sukna, Paškvalin, Smodlaka, Hinić, Vićan, Pavić?

Sukno je prešao igricu s Pro Recco  i on je rješenje po meni. Al ja ne pratim vaterpolo pa ne znam. Pavić je u politici, Šimenc je parazitirao di je stigao, i nije neki trener. Bukić nije trener. Vjeko Kobeščak u Jugu radi dobro. Ne pada mi nitko drugi na pamet.

Link to comment
Share on other sites

Da sad lepo u A reprezentaciji docekamo i te mlade koji dominiraju u mladjim selekcijama pa da se lepo pravi prica za LA a i za period posle toga... Stevanovic je sa ove tri utakmice odbranio doktorsku disertaciju uprkos svim (i mojim) sumnjama i zasluzuje da na miru nastavi da radi i gradi ovo sto je cvrsto utemeljio. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bravo za ove titane, kakav uspeh.
Kenjao sam po njima i nisam uopšte verovao da ovo mogu da izvedu. Sram me bilo.

Ne znam šta drugo da napišem osim da su ovo giganti kakve naš ekipni sport ne pamti.
Tri zlata na OI zaredom, alal vera majstori.

 

 

Hrvatima čestitam na srebru, Amerima i posebno Dejanu Udovičiću na bronzi. Uvek je dobro kad Ameri uzmu medalju u ovom sportu na OI, jer to znači da nema zime za ovaj sport.

Sledeće OI su u LA i oni će tamo sigurno biti jedni od favorita za medalje, a one tamo su u Brizbejnu gde će Australija pokušati da mazne medalju.

Što je dobro, jer se pre 8-10 godina ozbiljno razmišljalo da se Vaterpolo izbaci sa OI.
Od toga sada verovatno nema ništa.

 


Što se Hrvatske tiče, apsolutno je nebitno ko će njih da preuzme (ali neće niko jer Tucak ima ugovor do 2028-me), njih očekuje pad, jer njihova dva centra Vrlić i Lončar imaju po 38 godina, a Joković puni 37 za koji mesec. 

Joković i nije toliko tragičan, jer su spolja izbalansirani, koliko ova dva centra, koji su verovatno najbolji centarski par na svetu uz Grke.

Nešto slično kao mi, kada smo imali Nikića i Pijetlovića istovremeno i niko nam ništa nije mogao, jer skoro svaki drugi napad smo imali igrača više. 

Nakon Ria se samo Nikić povukao i mi smo već krenuli da štucamo. Hrvati su nas redovno tukli do Tokija, da bi u Tokiju ispali od Mađara.

Hrvate smo zadnji put dobili baš u finalu Ria. Da nismo ih pobedili 8 punih godina.

E takvu silu Hrvatska ima u ova dva centra. Danas su im oni izborili 16 isključenja, a mi smo imali 7 i ne zato što nas sudije kradu, već zato što je takav odnos kvaliteta na centarskoj poziciji.

Takvu silu smo mi danas dobili.
Njih čeka vidan pad bez ta dva vrhunska centra i bez Jokovića.

 

 


Špancima odlazi Perone (38 godina).
Nije neki strašan nedostatak jer je to i dalje relativno mlada ekipa, ali nije ni beznačajno.
Ova njihova generacija je morala da poosvaja sve moguće unazad 8 godina, ali nije, jer su čokeri.

 

 


Italijani će u ovom sastavu biti sigurno još jedan ciklus. Za dalje videćemo, jer Pro Reco ima finansijske probleme, a Italija je Pro Reco.
Oni nama jako dobro leže, jer su loši skoreri (taj zadatak u njihovim klubovima obavljaju Grci, Hrvati, Mađari).
Ali su tvrdi i takvi će i biti.
Mi smo jedino njih dobijali u ovom mračnom ciklusu između dve OI od velikih ekipa.

 

 


Ameri, već sam rekao, jurišaće možda i na zlato u LA, imaju jednog od najboljih centara iz Pro Reka, Haloka i dosta dobrih spoljnih igrača koji igraju po Italiji, Grčkoj i Jugu iz Dubrovnika. Nije to više ona poluamaterska ekipa skupljana po koledžima.

 

 

 

Mađari možda imaju nominalno najbolji set spoljnih igrača uz Grke i Špance i to je uglavnom Ferencvaroš (prvak Evrope) + Zalanki (Pro Reco).
Međutim i njih isto jebu centri, imaju samo jednog centra, a to je Harai koji ima 37 godina.

 

 

 

Crna Gora luta sa podmlađenom ekipom, za njih ništa ne mogu da prognoziram, osim da im igrači ne opravdavaju talenat i očekivanja, ne samo u reprezentaciji nego i u klubovima. Teško da oni mogu da stvore od toga ekipu koja će se boriti za medalje na sledećim OI.

 

 

 

Grčka uz Hrvate ima ubedljivo najbolji centarski par na svetu i verovatno nominalno najbolju ekipu uz Španiju. 

Relativno su mladi i to su sve nosioci Olimpijakosa, Ferencvaroša, Novog Beograda i Pro Reca.

Ono što njih jebe je trener, nedostatak levaka i očigledno luzerski mentalitet, jer sa tom ekipom su morali da uzmu bar jedno zlato na nekom takmičenju između dve OI. 

Ali ipak bih voleo da njih izbegavamo ako može.
Sam Uroš Stevanović je nakon 1/4 finala rekao da samo njih nije hteo (ali to nije pričao momcima), jer za njih mu treba minimum 3 sata da ih spremi, dok za sve ostale maksimum sat vremena.

 

 


Zašto sve ovo pišem?
Pa zato što smo opet živi.. 🙂

 

Ovo zlato je našim momcima dalo vere da mogu da dobiju nominalno bolje od sebe, a ubuduće to "nominalno bolje od nas" biće slabije, tj. nominalno bliže nama.. 🙂

Sledeće Evropsko prvenstvo je u Beogradu i tu bi trebalo da se vratimo u vrh Vaterpola i zvanično, iako to već jesmo ovim ogromnim zlatom.

Edited by Ledd
  • Like 16
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...