Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Tekvondo, Džudo, Rvanje)


Recommended Posts

Nece naneti teske povrede jer je ovo laka kategorija, ali je svakako bezvezno.

 

Btw. nisam ja siguran da ce on osvojiti zlato ovde, ali ajde da vidimo. Na jednom takmicenju je diskvalifikovan, mozda ce ovo sad skrenuti paznju, Italijanka took it for the team.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

U stvari nisu. Njen problem je druge vrste, a to je višak testosterona. Dali su joj opciju da spusti nivo uz lekove, što je odbila, ili da se tamiči u dugoprugaškim trkama, gde to nema tolikog uticaja, a i to je odbila.

 

Znam, ali to je prakticno zabrana.

 

Isto je bilo i sa Nijonsabom. Ona je prihvatila da trci duze discipline (inace mi ni to nije jasno kako za 800 nije okej, a za 1500 je okej), osvajala je neke medalje prethodnih godina, ali ni nje nema u poslednje vreme.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Znam, ali to je prakticno zabrana.

 

Isto je bilo i sa Nijonsabom. Ona je prihvatila da trci duze discipline (inace mi ni to nije jasno kako za 800 nije okej, a za 1500 je okej), osvajala je neke medalje prethodnih godina, ali ni nje nema u poslednje vreme.

pritom nisu nikog fizički ugrožavale, u borilačkim veštinama ne bi trebalo dozvoliti učešće zato što mogu žestoko da nanesu povrede 

Link to comment
Share on other sites

Svetski rekord Jarmile Kratokvilove traje vec preko 40 godina. I tada se digla povika na petljanje sa hormonima i sta sve jos se nije pominjalo. I tada je bila neravnopravnost drugih takmicarki To je bilo vreme blokovske podele, hladnog rata. Atleticarke i plivacice DDR su tada petljale sa dopingom. Cilj je bio blokovska pobeda, cak i u sportu.

Ali ovo sa borilackim vestinama je vec viši nivo besmisla i  bezobrazluka. I t sada sve zarad politicke korektnosti

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Sport je druga prica, muskarci jesu bioloski drugaciji, ma koliko imali hormonskih terapija posle promene pola, snazniji i brzi.

 

Ovde zapravo može da se iskoristi slična logika kao kod kategorija. Nećeš staviti u ring grmalja od 120 kila i nekoga od 60, bez obzira na to što su obojica muškarci. Znači nek slobodno bude žensko, ali brate evo ti posebna kategorija, pa se tuci sa istim takvim ženama.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Knipex said:

Gledam ovaj video i na mene se transferuje osećaj nemoći i besa koju je kroz suze ispoljila italijanka na kraju. 

Viče “nije pošteno” dok čeka odluku sudija… Baš ne verujem da dozvoljavaju ovakve situacije…

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Maharaja said:

Jel ima negde potvrđeno da Imane Khelif ima XY hromozome?

 

To je skroz drugi par rukavica od samo visokog testosterona

 

Ima, diskvalifikovan(a) je zbog toga na proslom takmicenju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najzalosnije od svega ovoga nije čak to sto se biološki muškarac borio protiv žene, već sto je drustvena klima takva da se ljudi boje da otvoreno kritikuju nešto je svima jasno i ocigledno. U suprotnom si pripadnik krajnje desnice, religiozni fanatik, transfob Itd… Ovaj Vox 92 forum koji ima liberalnu reputaciju, većina članova bi dobila trajne banove na Redditu u roku od dan-dva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

Nece naneti teske povrede jer je ovo laka kategorija, ali je svakako bezvezno.

 

Btw. nisam ja siguran da ce on osvojiti zlato ovde, ali ajde da vidimo. Na jednom takmicenju je diskvalifikovan, mozda ce ovo sad skrenuti paznju, Italijanka took it for the team.


Jok i neće. Da li si ikada boksovao? Ja jesam ameterski i kad te upare sa nekim druge kategorije kao da te brzi voz pregazio a ne da muškarac tuče ženu. Može ozbiljno lice da joj demolira.

Link to comment
Share on other sites

Ovo nema mnogo veze sa seksualnim identitetom i preferencijama, ovo je klasican primer zloupotrebe zarad licne koristi i nefer borba. Dovoljno je samo da se zapitate zasto nema kontra primera, da neka zena hoce da se boksuje sa muskarcima.

Ne sme se dozvoliti osobama koje su bioloski u nefer prednosti da se takmice sa slabijima. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Мџе said:


Jok i neće. Da li si ikada boksovao? Ja jesam ameterski i kad te upare sa nekim druge kategorije kao da te brzi voz pregazio a ne da muškarac tuče ženu. Može ozbiljno lice da joj demolira.

 

Nisam, i ne vidim zbog cega je to bitno, samo gledam prethodne rezultate, nije pobedio ni na jednom takmicenju gde se takmicio.

 

Ova nasa Sadrina ga je dobila pre dve godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DameTime said:

Uz sve ograde, nisam sigurna da se takmiči jer se identifikuje kao žena, već zato što tu ima prednost u odnosu na sve žene.

Ma ona je rođena kao žensko, zamisli u Alžiru da neko kaže je sam žena i oni kažu ok i izdaju joj pasoš takav. Problem je što ima karakteristike muškarca, i to je ogromna prednost.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Ma ona je rođena kao žensko, zamisli u Alžiru da neko kaže je sam žena i oni kažu ok i izdaju joj pasoš takav. Problem je što ima karakteristike muškarca, i to je ogromna prednost.

 

Čekaj, sada sam zbunjena xD

 

Ok ako je žena, ali ako je intersex onda sa karakteristikama oba pola, tehnički on(a) može da odabere svoj rod između ta dva - ili ženski ili muški. Na to sam mislila.

 

Sa ovim što si napisao na prethodnoj strani, da je odbijen zahtev da sredi nivo testosterona lekovima ili se takmiči negde drugde, ukazuje na to da koristi ovu situaciju da pobeđuje. Jebiga, svakako nije fer i ne bi smela(o) da se takmiči u ženskim konkurencijama.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Nisam, i ne vidim zbog cega je to bitno, samo gledam prethodne rezultate, nije pobedio ni na jednom takmicenju gde se takmicio.

 

Ova nasa Sadrina ga je dobila pre dve godine.

Zato što nije muško. Ne razumem zašto se to stalno ponavlja, kada nije istina. Samo je pitanje koliko je žensko, a ne da li je ovo muškarac koji se preobukao i predstavlja kao žena. Ne treba je mešati sa trans osobama, pošto jednostavno se ne radi o istom.

Svi takmičari moraju da imaju iste uslove, i zato ne treba dozvoliti tamičenje osobama kojima je priroda dala neku nefer prednost, kao u ovom slučaju.

Naravno, uvek će se postaviti i drugo pitanje. Kako nekome kome je na rođemju utvrđen ženski pol, zabranjuješ da se takmiči sa ženama?

Nije baš jednostavan odgovor, ali moj stav je da ne treba. Nema svrhe.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali nemamo nigde da je rodjena kao zena ili ne, jedina pretpostavka da je tako jer je u pitanju Alzir, ali to je i dalje pretpostavka. Kasno je pocela(o) da se takmici, mnogo stvari smrdi ovde.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
28 minutes ago, McLeod said:

Ali nemamo nigde da je rodjena kao zena ili ne, jedina pretpostavka da je tako jer je u pitanju Alzir, ali to je i dalje pretpostavka. Kasno je pocela(o) da se takmici, mnogo stvari smrdi ovde.

Kako bre kasno borila se u Tokiju. A pitanje je koliko je i smela da se takmiči kao dete u sredini kao što je Alžir.

Moraju da se gledaju obe strane medalje, a ne da se ljudu pecaju na politiku, pošto se sada iznose stvari koje nemaju veze sa realnošću. Nije ona kriva što se rodila kako se rodila, pa sada drvlje i kamenje i pozivi na nasilje i slično. Problem je u MOK-u, koji mora da pazi kod ovakvih stvari.

Edited by Don Juan
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Italijanka kaže da ju je toliko zabolelo posle prvog čistog udarca u nos, da nije mogla da nastavi meč, što je i logično jer je dosad imala prilike da se suoči samo sa udarcima koje upućuju žene.

 

Mogu samo da pretpostavim kako se osećala kad je zveknuo u nos biološki muškarac...

 

A takvih je slučajeva bilo i ranije, kao kad je neki lik koji igra kao žena odbojku na koledžu u US odvalio smečom neku ribu u facu, pa je ova dva sledeća dana išla unatraške.  Takođe je dasa koji se takmiči kao žena u hokeju na travi izbio devojci zube, pa se može reći da je onaj plivač koji se takmiči kao plivačica i ostavlja iza sebe konkurenciju kao od šale još i pozitivan primer, jer nikoga nije povredio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nek grmi jako said:

onaj plivač koji se takmiči kao plivačica

Taj plivač je trans osoba, nije isto.

7 minutes ago, Nek grmi jako said:

Mogu samo da pretpostavim kako se osećala kad je zveknuo u nos biološki muškarac

Kako biološki muškarac može biti neko ko nema penis?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DameTime said:

 

Čekaj, sada sam zbunjena xD

 

Ok ako je žena, ali ako je intersex onda sa karakteristikama oba pola, tehnički on(a) može da odabere svoj rod između ta dva - ili ženski ili muški. Na to sam mislila.

 

Sa ovim što si napisao na prethodnoj strani, da je odbijen zahtev da sredi nivo testosterona lekovima ili se takmiči negde drugde, ukazuje na to da koristi ovu situaciju da pobeđuje. Jebiga, svakako nije fer i ne bi smela(o) da se takmiči u ženskim konkurencijama.

 

Nije ni tu lako ni podvuci crtu, da neko izabere muski ili zenski rod. Postoje osobe koje se rode sa XY hromozomima i imaju visok nivo testosterona, ALI usled nekih bioloskih mehanizama taj testosteron ne utice na fetalne celije na razvoj muskih polnih organa, pa se kreiraju zenski polni organi, a testisi se razviju u unutrasnjosti abdomena. Sta htedoh reci, mislim da je i njima tesko da odaberu rod, jer sta ako se ne osecaju kao muskarci, a opet nisu ni klasicne zene, jbg.

 

Sad napisa Don za onog batu plivaca, sto se osetio kao zena, pa razbio celu konkurenciju, da je to totalno drugacija situacija od ove. 

 

 

Kod ove devojke ostaje samo da se nadje neka devojka koja moze ''muski'' da istrpi udarce i give her the taste of her own medicine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Don Juan said:

Taj plivač je trans osoba, nije isto.

Kako biološki muškarac može biti neko ko nema penis?

 

Ne znam, video sam udarac, penis nisu prikazali.

 

Da ne bismo išli dalje, u čemu je problem sa tom osobom koja se takmiči sa ženama u borlačkom sportu? Čemu sve ovo ako je sve regularno? Zašto se na klipovima širom sveta kači da je muškarac prebio neku ženu ako to nije muškarac?!

 

Gledam ovaj naslov https://www.mozzartsport.com/ostalo/vesti/a-sta-ste-ocekivali-italijanska-bokserka-posle-46-sekundi-predala-mec-protiv-bioloskog-muskarca/488513, piše - biološki muškarac.

 

I sad pošto ne znam genezu njegovog slučaja, da li se operisao ili nije, niti kakve ima reproduktivne organe, ostaje mi jedino da verujem svima koji ga nazivaju muškarcem.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Sve je otislo dodjavola. 

 

"Sutra" cemo genetskim inzenjeringom, a ne prirodnim putem, praviti nove bebe, te bebe ce biti predodredjene da se bave i nekim sportom, pa cemo tako imati armije mutanata od kojih ce tek neki zavrsavati na velikoj sceni a mnogi ce biti prosto eliminisani u toj selekciji.

 

Modifikovanje odraslih jedinki, sloboda identifikovanja kako ko pozeli, o cemu svedocimo "danas", a sve zarad ovakvih ciljeva, ce biti macji kasalj prema onom sto nas ocekuje ako se covecanstvo ne dozove pameti. 

 

Naravno da nemam nista protiv da se neko identifikuje ovako ili onako, da menja pol, da voli isti pol, ma sta god nekom padne na pamet, ali sve to donosi neka ogranicenja. Kao sto i ja imam ogranicenja, koji jesam bioloski muskarac, i tako se i identifikujem, pa mi je ogranicenje da ne mogu da ucestvujem u takmicenjima zenskih kategorija, tako i neko ko nije bioloska zena, pa makar se identifikovao kao ona, ne moze da se bori u zenskoj kategoriji. Svako treba da ima svoju kategoriju. Ma koliko god to kategorija zahtevalo. Prosto. 

 

Do kurca... (pun intended). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...