Jump to content

Recommended Posts

55 minutes ago, Dracarys said:

Au, koliko kukumakanja, kao da ste izgubili od Sudana, ne od jedno 10x kvalitetnije reprezentacije.

 

Bogdana poništili najbolji defanzivci koji su jako dobroj formi, a Jokić je svoje dao, ali nedovoljno da bi parirala. Micić i Jović su borderline NBA igrači. I Grci imaju Janisa, pa ne smatraju da mogu do zlata.

Ово је провокација ако се узме у обзир колико је кошаркашка репрезентација битна људима у Србији и колико се људи на исту ложе. Нико не кукамавчи него се анализира да се исте ствари годинама понављају кад се састанемо са Америма.

Плус рећи да је Јовић гранични НБА играч. Мислим, на овој теми, овакви уписи су заиста непотребни.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, diego said:

 

Jbg, nisam im ja kriv sto je Sek te 2004. igrao plejof do kraja i crkao i trazio odmor, i sto je jos par igraca imalo privatne probleme. Svaka ekipa se suocava sa tim u manjoj ili vecoj meri pred svako takmicenje. Rekao sam da su poslali skoro pa najbolje od onoga sto su imali od igraca koji su bili "upotrebljivi", plus je ideja Lerija Brauna bila da podmladi ekipu. Igrali su Ajverson, Dvejn Vejd, Karmelo Entoni, Lebron Dzejms, Tim Dankan, Stefon Marberi... itd. prilicno zajebana ekipa zeljna dokazivanja, svi u 23, 24.. godine.

Dzejms,Anoni i Karmelo su bili dosta zeleni tada, pogotovo za Fiba kosarku. Nije tu bilo Garnetta,Kobija,pomenutog Seka,Kidda itd. Ipak kapa dole Argentini na eliminaciji na papiru kvalitetnog americkog tima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Prevaga je bio Durant. Mi smo bili u igri dok on nije pojasnio razliku u klasi

Durant jeste okrenuo sa 8 za nas na 9 za njih, ali oni su sa 9 otišli na 24 sa malim doprinosom Duranta i sa slabijim šutom nego u prvom poluvremenu (mada je to i dalje bilo tipa 6/15 ili 7/16). Razmišljao sam da li smo prosto fizički pregoreli u prvom poluvremenu jureći da održimo priključak, ali realno ne bi trebalo, rotirao je Pešić, svi su imali odmor, prva utakmica na prvenstvu...

 

EDIT: stvarno ne umijem da odgovorim sebi zašto onakav pad kod nas u drugom poluvremenu.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Glava. Nestao je fokus. Prestali smo da verujemo da možemo da se vratimo nakon svake trojke ili napravljene razlike. Imali smo taj šut za -9 ili -10 koji je Mek pomenuo i nakon toga smo pomislili ok, biće desetak razlike, ali se oni nisu složili. Počeli smo da igramo kriminalne napade, fodatno pali u odbrani, otaljavali meč. Šoknulo me je kad je Kari vratio Jokića tipa minut pre kraja da ne potonemo skroz ali se i on uklopio u tu strminu. 

 

Iskreno, najviše me je zabrinula ta nemogućnost zadržavanja fokusa do kraja, da igramo svoje bez obzira na njih i da lovimo svaku priliku za priključak ili manju razliku. Tako smo odustali protiv Ozija pre nedelju dana, ajd' sa ludom petorkom na terenu ali opet.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Srbi stručLJaci za sve, 7 miliJona selektora svih ekipnih sportova živi u ovoj državi. Samo jedan od random komentara upućen Kariju na koji sam naletela na netu u poslednjih nekoliko sati. 

 

Spoiler

spacer.png

 

Zovi Kari Bobija, možda će imati vremena za tebe u pauzama između snimanja holivudskih blokbastera.

 

Većini ljudi koja izigrava selektore na internetu iz topline svoje fotelje bih zabranila pristup istom. Pošto to ne mogu da uradim moraću ja da idem off the grid do kraja OI jer je ovo nepodnošljivo.

 

Sorry (not sorry) za rant.

Link to comment
Share on other sites

Nemamo pleja mudonju kao nekad Djordjevica koji moze da zaredja 5 trojki, a oni su imali Durenta Vaskrslog i to je to, ne treba vise da se filozofira. Micic i Avram da li to mogu, da budu ti... pitanje je, protiv Amera tesko, mislim da je tu i blokada, al ajde videcemo protiv drugih ekipa. Dvojica moraju konstantno da sipaju i bombarduju iz daleka, ako zelimo srebro ili zlato - konstantno Bogdan da bude u sutu, i da se pridoda jos jedan raspolozen. Danas nije bio nijedan i zato je 20+ razlike. Da je bio jedan, bilo bi 10 razlike, da su dvojica, moze da bude egal sa njima.

Edited by diego
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DameTime said:

 

Na šta se ovo odnosi? 

 

Inače, ko je gledao dokumentarac vezan za Manilu mogao je da čuje Petruševa kako izgovara da su oni komentarisali kako idu kući, dok su mislili da će igrati sa USA u QF. Ovaj timski duh, bratstvo i jedinstvo koje imaju nosi sa sobom još jednu stvar - niko od njih nema sportski bezobrazluk recimo ekipe iz Indijanapolisa.

 

Niko od njih nije Divac koji je ispijajući kafu rekao Kariju da dobijaju Amere, niti Gurović koji je na njegovo pitanje da li može da čuva Redži Milera odgovorio: pocepaćemo ih... 

Ta američka ekipa iz Indianapolisa ima ravno 0 (nula) NBA first all team selekcija. Ne te godine, već u njihovim karijerama. Ne želim da omalovažavam uspeh te naše generacije, čak staviše to mi jedna od najlepsih sportskih uspomena, već čisto želim da kazem da mnogi ljudi ocigledno nisu svesni protiv kakve sile smo mi već večeras igrali. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Glava. Nestao je fokus. Prestali smo da verujemo da možemo da se vratimo nakon svake trojke ili napravljene razlike. Imali smo taj šut za -9 ili -10 koji je Mek pomenuo i nakon toga smo pomislili ok, biće desetak razlike, ali se oni nisu složili. Počeli smo da igramo kriminalne napade, fodatno pali u odbrani, otaljavali meč. Šoknulo me je kad je Kari vratio Jokića tipa minut pre kraja da ne potonemo skroz ali se i on uklopio u tu strminu. 

 

Iskreno, najviše me je zabrinula ta nemogućnost zadržavanja fokusa do kraja, da igramo svoje bez obzira na njih i da lovimo svaku priliku za priključak ili manju razliku. Tako smo odustali protiv Ozija pre nedelju dana, ajd' sa ludom petorkom na terenu ali opet.

Trebalo je gurati na Jokica da zida u reketu, umesto sto je uzimao suteve za tri poena koje su mu uvaljivali bekovi posto nisu znali sta ce sa loptom. Jebote ima dominantnog post up igraca kojeg niko ne moze da zaustavi na bloku a mi stalno sutiramo trojke koje nam ne idu.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Previše sam se fokusirao na neke individualne momente i generalno kada se gleda meč public fokus je dosta slabiji, ali meni se čini da su i oni u drugom poluvremenu dodatan akcenat stavili na defanzivu. Imao sam osjećaj da nam je svaki pas i dribling na ivici izgubljene, totalno gušenje.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Glava. Nestao je fokus. Prestali smo da verujemo da možemo da se vratimo nakon svake trojke ili napravljene razlike. Imali smo taj šut za -9 ili -10 koji je Mek pomenuo i nakon toga smo pomislili ok, biće desetak razlike, ali se oni nisu složili. Počeli smo da igramo kriminalne napade, fodatno pali u odbrani, otaljavali meč.

 

Znači sledeći put nema druge nego da ih gazimo od početka do kraja... 🥲

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DameTime said:

Niko od njih nije Divac koji je ispijajući kafu rekao Kariju da dobijaju Amere, niti Gurović koji je na njegovo pitanje da li može da čuva Redži Milera odgovorio: pocepaćemo ih... 

 

Da, nema u ovom timu nekog "psihopate" poput Gurovića i to jeste problem u pojedinim varijantama. Ali, da ga ima, bile bi manje šanse da tim ima onaj drugi bonus svima simpatična ekipa carstvo u drugarstvu.

 

Željko Obradović bi im rekao In your eyes you are good guys!

 

Zato ovde nedostaje Kalinić, ne zato što je toliko neophodna neka njegova atletika, već zato što zna kako da bude bezobrazan.

 

Mi još nismo otključali taj nesalomivi mentalitet. Danas su nas Ameri na kraju slomili. Ipak, trebalo im je nekoliko pokušaja i naleta da to urade. Imamo mi potencijala da još ojačamo tu rezilijentnost, ali je potereban neko ko mnogo dobro slaže kockice. Kari je onomad iz vreće trikova vadio imitiranje psa i hodanje na sve četiri, nek smisli još neku foru koja će da radi za ove momke.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Irski_srbin said:

Ta američka ekipa iz Indianapolisa ima ravno 0 (nula) NBA first all team selekcija. Ne te godine, već u njihovim karijerama. Ne želim da omalovažavam uspeh te naše generacije, čak staviše to mi jedna od najlepsih sportskih uspomena, već čisto želim da kazem da mnogi ljudi ocigledno nisu svesni protiv kakve sile smo mi već večeras igrali. 

 

Sve ok, samo sam htela da kažem kako bi ta jugoslovenska ekipa imala identičan pristup i protiv ovih danas. Jednostavno su bili takvi karakteri 😄

 

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne pali se Dejm, ima i trolovanja a i realno šta te briga za komentar nekog zeme koji je sad pogledao basket pa ko zna kad.

 

Svake godine ista priča, prvo se spominje gaženje svih, a ako slučajno izgubimo od nekog (nedajbože prvog favorita za zlato) kreće katastrofa. Pošto sve ove košarkaše gledaju jednom godišnje.  

 

Inače, saznah da je Kuzmanović rođeni stric jedne od najbližih koleginica sa posla. Kad se setim kako sam joj danas zamalo napisala šta lupeta ovaj debil... :classic_laugh:

1 minute ago, Smrtokapa said:

Željko Obradović bi im rekao In your eyes you are good guys!

 

Čestitke Amerikancima na pobedi, koja je danas bila takva kakva je bila... :lol_2:

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

fodatno pali u odbrani

Upravo i msm da je jedna situacija u 3Q kada lebron pronalazi igraca a nigde naseg u radiusu od 10m kao i u 4Q prvi napad Amera gde promasuju i onda dolaze do ofazivnog skoka i izbacuju pas ka Bam-u i ovaj ima otvoren put do kosa. Jednostavno takve situacije se ne smeju desavati jbg.

11 minutes ago, DameTime said:

 

 

  Reveal hidden contents

spacer.png

 

 

 

 

Dobro nemoras ni ti da citas svakakve glupe komentare na netu. Ja se obicno smejem takvima. Jbg. 

Link to comment
Share on other sites

Joj ljudi overreactujete zbog poraza od jedne od najjacih americkih ekipa ikad. I dalje je Srbija top 2 il top 3 ekipa na turniru sa ozbiljnim missmatchom protiv ekipe koja je na papiru (Kanada) broj 2 iza Amera. Srebrna medalja bi na ovako mocnom turniru bila veci uspjeh nego ona 2016. bez ikakve dileme. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Inače, saznah da je Kuzmanović rođeni stric jedne od najbližih koleginica sa posla. Kad se setim kako sam joj danas zamalo napisala šta lupeta ovaj debil... :classic_laugh:

Nek mu ona prenese da se mane faulova. Meni neverovatno gubimo 20 razlike od Amera a on prica moramo odbranu pojacati imao 2 mala faula na raspolaganju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Nek mu ona prenese da se mane faulova. Meni neverovatno gubimo 20 razlike od Amera a on prica moramo odbranu pojacati imao 2 mala faula na raspolaganju.

 

Biranim rečima sam joj saopštila da stric nema pojma o košarci. Ta situacija se našla među biranim rečima.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kejsi Dzons said:

Ово је провокација ако се узме у обзир колико је кошаркашка репрезентација битна људима у Србији и колико се људи на исту ложе. Нико не кукамавчи него се анализира да се исте ствари годинама понављају кад се састанемо са Америма.

Плус рећи да је Јовић гранични НБА играч. Мислим, на овој теми, овакви уписи су заиста непотребни.

Pa vidi, na temi mogu svi da pišu, kao što neki kače sličice Brona u negativnom kontekstu, tako i ja mogu da izrazim mišljenje povodom situacije. Ovo je otprilike najjači roster od pre nekoliko OI, i sad se postavlja pitanje zašto Srbija ne može da igra egal u utakmici u kojoj je Durent oplodio i na to sve Bron ispratio. lolčina

 

Inače, Jovke mi je simpatičan, ali da je granični igrač, jeste. Morao bi da popravi šut ako misli da ostane u NBA, Spolstra ga još trpi i Džimi ga gotivi, pa neće još da ga otpišu. To što je iz Srbije, ne treba da vam muti razum oko procene igrača, poy

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto vas je ovoliko porazio ovaj poraz?

Ja sam se danas više smorio nakon meča za bronzu u Džudou, a to gledam na OI pa na OI.

 

Just now, mister-no said:

81:81 sa Jokićem u igri i to ovaj put slikovito objašnjava sve. Jbt čovek u Denveru igra po 48 minuta a ovde ne može 40.

 

 

Može, ali zašto da ga arčimo u nebitnoj utakmici.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Joj ljudi overreactujete zbog poraza od jedne od najjacih americkih ekipa ikad.

 

Pusti nas da se ispraznimo.

 

"Ovde" se veruje da mi možemo sa svakim da se nosimo i svakoga da pobedimo, da bismo pobedili Drim tim 92 samo da nije bilo raspada, da bismo uzeli zlato 96 samo da je Savić mogao da igra finale itd. A baš zbog toga ponekad se i poklope sve te zvezde i možemo svakoga da pobedimo.

 

Znači da se izbace frustracije i da se ponovo uđe u loženje mod, a onda je sve moguće.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dracarys said:

Pa vidi, na temi mogu svi da pišu, kao što neki kače sličice Brona u negativnom kontekstu, tako i ja mogu da izrazim mišljenje povodom situacije. Ovo je otprilike najjači roster od pre nekoliko OI, i sad se postavlja pitanje zašto Srbija ne može da igra egal u utakmici u kojoj je Durent oplodio i na to sve Bron ispratio. lolčina

 

Inače, Jovke mi je simpatičan, ali da je granični igrač, jeste. Morao bi da popravi šut ako misli da ostane u NBA, Spolstra ga još trpi i Džimi ga gotivi, pa neće još da ga otpišu. To što je iz Srbije, ne treba da vam muti razum oko procene igrača, poy

Цео пост ти је био наслађивачки и подјебавачки! Не знам заиста ко си ти а ко смо ми, а свакако не капирам порив да овде отвараш очи било коме. Наравно да можеш да пишеш, само, по мом мишљењу, више је твој пост граничан за опомену него што је Јовић гранични НБА играч, ала ајде...

У одговору си изнео чињеницу да је ово најјачи САД тим у последњих икс година али да је то 10 пута боље од Србије је све осим коректног поређења. И то да је неко качио Лебронове слике ја стварно нисам видео или бар нисам запамтио, могуће да си помешао ово са НБА топиком.

Било како било, увек ми је било екстремно занимљиво са социолошког и психолошког аспекта да је неком у Србији битнији или дражи на пр. Леброн Џејмс од Репрезентације.

П.С. наравно да ми не мути разум то што је из Србије, сви играчи су ми драги са свим врлинама, манама и ограничењима, предуслов ми је само жеља и хтење а тога не мањка тренутно. Да ли је то довољно за САД, скоро сигурно не, али то што људи овде анализирају шта би требало све да се поклопи па да буде довољно није кукумавчење него кошаркашка анализа. 

У сваком случају, овде одустајем. Поздрав

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...