Jump to content

Recommended Posts

Drugo poluvrijeme i ishod utakmice su debakl, ne zbog samog poraza, koji sam očekivao, nego zato što:

1) Amerikanci nas u drugom poluvremenu nisu zgazili šutom i svemirskom košarkom, zgazili su nas željom za pobjedom i našim nedostatkom čvrstine, i

2) razlika na kraju je tolika da će naš eventualni ponovni susret je unaprijed riješena utakmica, Amerikanci su danas pokazali i nama, a i sebi, ko je gdje i koliko smo daleko od njih.

 

Žao mi je, mislio sam da je ovo što imamo ekipa koja može sa svima, tako mi je izgledalo i danas čitavo prvo poluvrijeme, ali očito da sam bio nerealan. Mi smo i dalje jako dobra ekipa i možemo da napravimo dobar (možda i najveći) rezultat ukoliko nam neko nekim čudom skloni Amerikance sa puta, ali njima ništa ne možemo. Nisam srećan što ovo pišem, ali nema svrhe da se dalje samoobmanjujemo.

 

 

 

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa realno je Jović mnogo daleko od forme sa svjetskog. Ali je i ovo naš najbolji tim u zadnjih mnogo godina, ako ne ikad, ali isto tako je ovo i najbolji američki tim od 92' ako ne i jači, i nije realno da padamo nakon ovog poraza koji je realan.

Unleash Deda 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

2) razlika na kraju je tolika da će naš eventualni ponovni susret je unaprijed riješena utakmica,

 

Otišao si iz krajnosti u krajnost, nije da nisi u pravu, pogotovo sa prvom tačkom, ali ova druga zavisi u dobroj meri od naše glave.

 

Primer dobre glave:

Cd9v3HL.jpeg

 

U finalu je bila poprilično drugačija slika.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Don Juan said:

Ma ok, ovo je samo zanimljivost, ništa više. Jeste Jokić daleko najbolji igrač u timu, jeste jako bitan i u fazi napada i odbrane, ali teoretski da nije igrao, ne verujem da bi i rezultat značajno bio gori.

Nama je ključ svega disciplina u igri.

Treba zaboraviti ovaj meč što je pre moguće.

 

Ja ne bi rekao da je samo zanimljovst. Ali jeste da ne govori samo o njemu, več više o razlici izmedju startne postave i doprinosu igrača sa klupe. Aleksa, Dobric, Petrusev vs Vasa, Gudura, Milutinov. Nebo i zemlja.

 

6 minutes ago, Issey said:

Jokić koliko donosi toliko i odnosi, jer se neki drugi igrači ugase. Milutinov npr.

 

Ne mogu da se slozim. Jedino ako misliš da bi Milutinov sa više minuta uhvatio ritam pa zbog toga odigrao bolje. Ali ovo što je danas pokazao je bilo mekano i uplašeno. A u večem delu Jokic nije mogao da mu smeta jer je bio na klupi. Ali ne sikiram se ja mnogo zbog Nikole. Nije odigrao danas dobro ali znamo da on to može mnogo mnogo bolje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Trenutno ni jedna reprezentacija nema ni približan broj NBA igrača da bi mogli stati na crtu Amerima.

 

Mi možemo sigurno bolje od ovoga, nije ovo bilo naročito dobro u oba pravca ali u eventualnom drugom duelu sa Amerima zaista baš ništa ne očekujem. Bilo koja medalja bi svakako bila veliki uspjeh i nama je prioritet da odradimo Sudan i PR.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DameTime said:

Ahhh, omiljena faza: hajde da posle prvog poraza nanižemo par igrača koji fale u nekom idealnom scenariju. I obavezno se spomene Teodosić koji tek pored ovakve atletski moćne ekipe nema šta da traži. 

 

Izneli bi ga na poluvremenu da zapali jednu ispred hale. 

Kalina i Lučić bukvalno ništa ne bi doprineli.

Nama za egal tekmu sa njima treba Stojaković i Gurović, likovi koji ne maše trojku ili da neko od ovih prosek šutera odigra tekmu života.

Toliko je prosto.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ja ne bi rekao da je samo zanimljovst. Ali jeste da ne govori samo o njemu, več više o razlici izmedju startne postave i doprinosu igrača sa klupe. Aleksa, Dobric, Petrusev vs Vasa, Gudura, Milutinov. Nebo i zemlja.

 

 

Ne mogu da se slozim. Jedino ako misliš da bi Milutinov sa više minuta uhvatio ritam pa zbog toga odigrao bolje. Ali ovo što je danas pokazao je bilo mekano i uplašeno. A u večem delu Jokic nije mogao da mu smeta jer je bio na klupi. Ali ne sikiram se ja mnogo zbog Nikole. Nije odigrao danas dobro ali znamo da on to može mnogo mnogo bolje.


Naravno da nije puka zanimljivost. Toliko puta vidjeno u Denveru da jednostavno ne moze biti slucajnost. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za ovakve situacije uvek izvučem citat trenera Teda Lasoa, "Budi zlatna ribica. Ona pamti pet minuta. Za pet minuta zaboravi prethodnu utakmicu i koncentriši se na sledeću. Budi zlatna ribica."

 

Ne sumnjam da ćemo i Portoriko i Južni Sudan nalupati 30+ razlike, a u četvrtfinalu šta bude, biće.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Issey said:

Jokić koliko donosi toliko i odnosi, jer se neki drugi igrači ugase. Milutinov npr.

Milutinov je obnovio povredu koju je imao prošle godine u finalu SP, i koju vuče bar od finala SP za igrače do 19 godina igranog 2013. godine. To što se on ugasi čim naiđe na tvrdo nema veze sa Jokićevim prisustvom.

8 minutes ago, Gaga said:

Nećemo,posebno ne Sudan

Na SP smo Južni Sudan u istom ovom sastavu dobili 32 razlike, zašto misliš da su znatno bolji, a mi znatno slabiji, nego prije godinu dana?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Iskreno nisam očekivao čudo tj.pobedu ali sam očekivao da se pobijemo da želimo pobedu više od njih i da skupo prodamo kožu.

Ništa od navedenog nisam video ,naprotiv.Nisam video da smo ulazili pod dres ,nisam video da smo ušli u kost i da smo ih bar prebili.Pa neka oni i pored toga ubacuju i svaka čast.Ovako su nas rutinirali i nalupali na kraju reklo bi se sa pola snage.

Ne mogu da prihvatim da smo imali neku veliku želju,možda su želeli pobedu,što je normalno.Ali da imaš veću želju od njih ne može da se igra 5 Il 6 min četvrtine oni sipaju a mi nismo ni faul napravili.Imao sam utisak da smo se unapred predali i pomirili sa porazom.

Uvek su moje simpatije išle istinskim mudonjama i borcima iako nemaju toliko talenta kao neki drugi ali ginu,ne štede se i boli ih patka ko je preko puta.Govorim o Avramu i Šegiju.Jako poštujem te momke.Da bi se nečemu nadali mora da se pojave oba glavna igrača i Joka i Bogdan.Ovak drugi danas je uspeo da bude gori od Gudure a to nije lako.Kad vidim dotičnog na parketu sa Vasom reklo bi se da je pihtije čvršća i ima više želje od njih.Danas loš,nekako drven i uplašen Milutinov,ništa bolji Petrušev.Nekako imam utisak kao da smo ih mnogo respektovali,da ne kažem uplašili.

Žao mi samo što se nismo muški pošibali i potukli pa neka se onda udaraju u prsa i krevelje ne bi mi bilo krivo.

Na sledećoj jače,čvršće,odlučnije, pametnije,da se ovo zaboravi o da se vezu dve pobede.Posle šta Bog da.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:

Na SP smo Južni Sudan u istom ovom sastavu dobili 32 razlike, zašto misliš da su znatno bolji, a mi znatno slabiji, nego prije godinu dana?

 

poslednjih par utakmica

a>>b,  a~c => c>b

posto to tako u sportu ide, jelte

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Milos 3.14 said:

Kalina i Lučić bukvalno ništa ne bi doprineli.

Nama za egal tekmu sa njima treba Stojaković i Gurović, likovi koji ne maše trojku ili da neko od ovih prosek šutera odigra tekmu života.

Toliko je prosto.

 

Zaboravlja se kako nas je Gurović tad povadio :classic_smile:

 

Moraju Bogdan i Jokić da budu perfektni. Marinković, Bogdanović, Dobrić, Avramović itd. da pospreme otvorene šuteve i mora da se menja ritam utakmice. Mi super otvorimo na energiju Šegija i Avrama, ali to ne uspeva da se primiri i Amerikanci uvedu u pozicioni napad. Kad bi se to češće radilo oni ne bi mogli da igraju stalno jedno te isto (a igraju, kod njih su karte skroz otvorene) i prave ogromnu razliku na fizikalije. I, naravno, mora se izlaziti na šuteve.

 

Pa čak i da se sve to sprovede nije garancija da bismo ih dobili, jer su individualno baš jaki. Njima su najveća slabost Embiid i Kerr na klupi, otprilike tim redosledom, jer robuje tome da svako ima svoju minutažu i porciju šuteva. Glede odbrane, nije to Kanada gde se samo na Shai-ju vrši specijalna odbrana. Ovde imaš bar 3 targeta za fokus u odbrani (KD, Lebron i Steph), a nema igrača koji to mogu da izvedu.

 

TL; DR, arhivirati utakmicu. Fokusirati se na prolaz do QF a dalje je u nokaut fazi sve moguće. I svako svakog može da pobedi, da se poklopi 101 faktor, valjda nas je istorija nečemu naučila. Možda je protivnik overall bolji od tebe, ali bitno je u toj jednoj odlučujućoj utakmici biti bolji od njega, makar za 1 poen. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Sector said:

Trenutno ni jedna reprezentacija nema ni približan broj NBA igrača da bi mogli stati na crtu Amerima.

 

Mi možemo sigurno bolje od ovoga, nije ovo bilo naročito dobro u oba pravca ali u eventualnom drugom duelu sa Amerima zaista baš ništa ne očekujem. Bilo koja medalja bi svakako bila veliki uspjeh i nama je prioritet da odradimo Sudan i PR.

Kanada ima 10 što bi rekli legitimnih NBA igrača pritom imaju 2 vrhunska beka (Murray,Shai) i siguran sam da bi u eventualnom duelu mogli da odigraju egal sa Amerima

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da verujem da pored onoliko kurčenja i kucanja Lebrona niko od naših nije napravio ni jači faul. Da ne pričamo o nekoj nesportskoj kad krene u prodor.

 

Početak odličan, 1/2 sasvim korektno, procenti šuta su napravili razliku tu. Ali u 2/2 potop. Krenuli da jure za njim, sutiraju i skinuli gace na kraju pa bili pregaženi.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gudurića ne bi analizirao dublje od: " Pružio je svoju standardnu rolu u repki."  Dečkonja jednostavno neće nikada biti frajer u tom dresu. 

Vasilije je utrošio Rtanj planinu energije za nadriblavanje uz podršku tri bloka da bi prvo sebi a onda i svim nevernicima pokazao kako on momački gradi loptu protiv jebenih amera...ali zato kada ostane bez daha on uvali jadac Jokiću koji mora da napusti izgradjenu poziciju ispod koša i izadje previsoko da bi crni Vasilije najzad imao ugao za pas unutra.

U još veće probleme je tako uvaljivao Jovića i Milutinova kojima je večeras samo genuine Vasa trebao. 

Pešić je sve uradio u pripremnim tekmama da od njega napravi kasvetnog organizatora second unit-a. 

Džaba. Ajde prestao je da uzima šuteve spolja ali ni jedan prodor nije otišao do kraja na obruč i ne sećam se da je jedan faul izvukao van bonusa.

Sa ovakvim šutem spoljne linije mi ne možemo zasigurno dobiti i tanje ekipe od Australije ili Kanade.

Obe tekme protiv amera odigrasmo bez Bogdana i Milutinova i još se čudimo kako opet stoka razlike.

 

Kerina je sve završila, za nas ranim, a za njih pravovremenim ubacivanjem KD-a koji nam se pravovremeno izubacivao majke.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jokic treba da igra svih 40 minuta na utakmicama ako zelimo necemu da se nadamo. Mada mislim da mozemo da igramo protiv svih sem amerikanaca.  Mi smo reprezentacija koja se najvise usere od ameriknaca kada igramo protiv njih.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

 

Otišao si iz krajnosti u krajnost, nije da nisi u pravu, pogotovo sa prvom tačkom, ali ova druga zavisi u dobroj meri od naše glave.

 

Primer dobre glave:

Cd9v3HL.jpeg

 

U finalu je bila poprilično drugačija slika.


Po mom misljenju ta spanska ekipa je bila daleko jaca od ove Srbije. Izmedju prime Paua i Jokica nije neka razlika u FIBA kosarci, Bogdan je bolji od Navarra bez dileme ali ostatak spanskih igraca je solidno bolji od igraca Srbije. Te ekipe Spanije iz 2008. I 2012. su vjerovatno najjace neamericke ekipe u ovom vijeku plus klasicna spanska kurcevitotost i ciganluk u cemu im nijedna neamericka reprezentacija nije ravna. 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Mozda se ja varam, pokazace vreme, ali sam sasvim ubedjen da nece nabiti 26 razlike ni Svabe ni Kanadu ni Australiju ni Spaniju. Apsolutno sam za podrsku igracima, ali mislim da se pomalo sad bagatelisu nase greske i defekti.

Posle svega vidjenog u duelima protiv njih u poslednjih 10 godina sasvim je legitimno misljenje da podbacujemo u tim duelima. Mozda nam jednostavno ne leze, ako to moze da se kaze za ekipu sa tolikim kvalitetom. Ali te partije ne znace puno u pogledu nasih sansi za medalju i generalno nas kvalitet. To da li bi Nemacka ili Kanada izgubili manje je irelevantno za nas i nase ambicije. Imho mi smo druga najbolja ekipa na turniru i ocekujem nas u finalu ukoliko nas zreb ne spoji sa USA u polufinalu. A nemam nista protiv da ih neko zvekne pre toga i skloni nam ih sa puta.

Edited by Del Piero
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Beonegro said:

Milutinov je obnovio povredu koju je imao prošle godine u finalu SP, i koju vuče bar od finala SP za igrače do 19 godina igranog 2013. godine. To što se on ugasi čim naiđe na tvrdo nema veze sa Jokićevim prisustvom.

Na SP smo Južni Sudan u istom ovom sastavu dobili 32 razlike, zašto misliš da su znatno bolji, a mi znatno slabiji, nego prije godinu dana?

Neutralizovao je Valanciunasa prosle godine. Ovo su najbolji americki centri tj. uz Jokica vodeci igraci u NBA ligi na toj poziciji. On se jednostavno ne sudara sa takvim americkim igracima svako vece. Trebao je da ode u NBA kada mu je j bilo vreme i da se tamo celici pa ne bi imao ovakav strah u duelu sa njima.

5 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:


Po mom misljenju ta spanska ekipa je bila daleko jaca od ove Srbije. Izmedju prime Paua i Jokica nije neka razlika u FIBA kosarci, Bogdan je bolji od Navarra bez dileme ali ostatak spanskih igraca je solidno bolji od igraca Srbije. Te ekipe Spanije iz 2008. I 2012. su vjerovatno najjace neamericke ekipe u ovom vijeku plus klasicna spanska kurcevitotost i ciganluk u cemu im nijedna neamericka reprezentacija nije ravna. 

To bi trebalo da bude svacije misljene. Njhova spoljna linija je bila daleko jaca od nase plus Mark Gasol je bolji igrac od Milutinova.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...