Jump to content

Recommended Posts

11 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Ne slazem se. Mislim da bi bio ozb faktor iznenadjenja i da se zastiti reket u startu ali najbitnije nametne kriterijum sudjenja.

 

Oni u startu bas zavise od drive&kick gdje mislim sa Jokicem i Milutinovim da bi im barem to makar malo oduzeli a u napadu da igramo poziciono, da Jokic napadne Lebronajer je Embiid uzasan kad treba da udvaja ili pomaze.

 

E sad ako bi umesto Bookera krenuli sa KD onda druga prica.

 

Milutinov je je za citav korak sporiji od svakog igraca na parketu. Kao takav ne moze pruziti nikakvu zastitu obruca protiv ovakvog protivnika. Bekovi ce ga zaobilaziti, pa cak i na obrucu (sto smo vec videli), a AD i Bam, pa i Embiid imaju i snagu i brzinu i raspon da ga rese dole, svaki na svoj nacin i u skladu sa svojim forteom. Obrni-okreni njega ce izvlaciti na ostrvo, pa bio u paru sa Jokicem ili jedini centar. Mislim da bi to bila velika zabluda - ostavili bismo ga da bi na papiru dobili zastitu reketa i odbranu od penetracije, a zapravo bismo u praksi dobili qurcinelu i pod kosem, a i igraca manje u rotacijama jer bi vazda bio na nicijoj zemlji, nesposoban da isprati brzinu koja je potrebna. U napadu takodje ne vidim sta moze da donese ova njegova ultra seprtljasta, drvenorukasta verzija koju gledamo na ovim OI do sad. Nikako ne vidim njega kao neku rezervu i potencijal za kvalitativni skok u odnosu na prethodne utakmice protiv njih. Mislim da ce njegovi minuti na parketu biti samo tolerisanje i minimiziranje stete dok se Jokic ili neki drugi visoki (Petrusev ili Jovic) ne vrati na teren.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da bi parirao Amerima moraš da im odgovoriš u svakom aspektu igre , ali pre svega moraš biti u stanju da praviš mini serije odnosno da vezuješ uspešne defanzivne i ofanzivne posede.

Nama će to biti problem pre svega zbog defanzive na perimetru.

Stvarno ne vidim način da im pariramo. U tom smislu mislim da Francuzi recimo imaju veće šanse iako su lošija ekipa nego mi.

6 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Milutinov je je za citav korak sporiji od svakog igraca na parketu. Kao takav ne moze pruziti nikakvu zastitu obruca protiv ovakvog protivnika. Bekovi ce ga zaobilaziti, pa cak i na obrucu (sto smo vec videli), a AD i Bam, pa i Embiid imaju i snagu i brzinu i raspon da ga rese dole, svaki na svoj nacin i u skladu sa svojim forteom. Obrni-okreni njega ce izvlaciti na ostrvo, pa bio u paru sa Jokicem ili jedini centar. Mislim da bi to bila velika zabluda - ostavili bismo ga da bi na papiru dobili zastitu reketa i odbranu od penetracije, a zapravo bismo u praksi dobili qurcinelu i pod kosem, a i igraca manje u rotacijama jer bi vazda bio na nicijoj zemlji, nesposoban da isprati brzinu koja je potrebna. U napadu takodje ne vidim sta moze da donese ova njegova ultra seprtljasta, drvenorukasta verzija koju gledamo na ovim OI do sad. Nikako ne vidim njega kao neku rezervu i potencijal za kvalitativni skok u odnosu na prethodne utakmice protiv njih. Mislim da ce njegovi minuti na parketu biti samo tolerisanje i minimiziranje stete dok se Jokic ili neki drugi visoki (Petrusev ili Jovic) ne vrati na teren.

Milutinov je ofanzivno veliki minus u odnosu na Jokića, ali je defanzivno ipak plus. 

Link to comment
Share on other sites

Igra se usporava tako sto korsitis svog najveceg aduta u napadu a to je Jokic. Znaci nas svaki drugi napad treba da bude post up igra preko Jokica. Ne treba nerezonski silovati u sutu za tri poena , treba uzimati samo kvalitetne tj. otvorene suteve. U ona dva meca se smo se dosta ispromasivali i oni su nas uz trku, tj. kontre i polu kontre brzo punili. Kada god smo ih uvodili u pozicionu igru imali smo uspeha. To nam je jedina nada za barem neki castan poraz ako ne mozemo do znenadjenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Milutinov je je za citav korak sporiji od svakog igraca na parketu. Kao takav ne moze pruziti nikakvu zastitu obruca protiv ovakvog protivnika. Bekovi ce ga zaobilaziti, pa cak i na obrucu (sto smo vec videli), a AD i Bam, pa i Embiid imaju i snagu i brzinu i raspon da ga rese dole, svaki na svoj nacin i u skladu sa svojim forteom. Obrni-okreni njega ce izvlaciti na ostrvo, pa bio u paru sa Jokicem ili jedini centar. Mislim da bi to bila velika zabluda - ostavili bismo ga da bi na papiru dobili zastitu reketa i odbranu od penetracije, a zapravo bismo u praksi dobili qurcinelu i pod kosem, a i igraca manje u rotacijama jer bi vazda bio na nicijoj zemlji, nesposoban da isprati brzinu koja je potrebna. U napadu takodje ne vidim sta moze da donese ova njegova ultra seprtljasta, drvenorukasta verzija koju gledamo na ovim OI do sad. Nikako ne vidim njega kao neku rezervu i potencijal za kvalitativni skok u odnosu na prethodne utakmice protiv njih. Mislim da ce njegovi minuti na parketu biti samo tolerisanje i minimiziranje stete dok se Jokic ili neki drugi visoki (Petrusev ili Jovic) ne vrati na teren.

Ti pricas o cijelom mecu a ja pricam o pocetku kao faktor iznenadjenja. Znaci tih pocetnih 4-5 minuta da nametnemo jaci sudijski kriterijum i da usporimo tempo. 

 

Milutinov itekako moze sa Embiidom pa ako ga rijesi, rijesio ga ali sa Embiidom Ameri igraju sporije i to je cinjenica. Steph uopste ne igra kao NBA Steph ali za razliku od njega Jrue i Book su nevjerovatni u ovim mecevima do sada ali oni ne probijaju toliko nego se oslanjaju na sut. 

 

Kad im udju KD, AD i Bam pisi gotovo ako je Milutinov sa Jokicem na terenu jer nikog ova 2 ne mogu ispratit a svaki moze zavrsit i preko njih.

 

U pocetku Milutinov sa Jokicem i to je to, onda jahati Jokica na 36-38 minuta gdje ce kasnije uci Jovic i Petrusev da mu prave drustvo

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Mislim da će sutra instant apgrejdovan kult reprezentacije jako ružno tresnuti o dno kace.

Ovaj hajp je nastao zbog direktnog plasiranja na OI, zbog Jokića i njegovog fajterskog stava od početka priprema. Naravno da je to ozbiljno uticalo i na ostale pa je Kariju bilo lakše da iz Vasilija, Gudure i Dobrića izvuče prilično više od očekivanog. Avram je uvek bio ovakav u repki, ali kao što je neko već pomenuo, niko od njih nema iza sebe neku blistavu sezonu. Deda i Plavša su sada već nebitni. Najviše patimo i moramo da improvizujemo rotacije zbog pogubljenog Vanje i nespremnog Jovića.

Meni je ceo turnir najveća misterija Bogdanova igra i pre svega govor tela.

Baš deluje salty u prekidima i izjavama i ne pamtim kada je bio ovako tanak i lenj u odbrani. Kari ga izvlači iz igre dok gubimo petnajs razlike jer su ga klokani probijali ko poklopac na jogurtu.

Onaj poklonjeni And1 Egzumu na prodoru pred kraj tekme je bio WTF?. 

Kao da nije hteo da se iscima...baš ne liči na njega.

Brine me i što Kari nije imao trenerski odgovor  kada mu Bogdan razmaženo kaže na TO: " ja stvarno ne znam ko nama igra pleja..." već ga je istitrao kao malo dete: " pa šta hoćeš? ...si pogodio". Tajm je pozvao trener Sudana nakon Bogijeve trojke. Nije mi drago što se to odigralo pred kamerama.

I u Lukinom live prenosu sa gajbe pred kraj kaže: " šta je ovo, zašto je lopta opet kod Vase kada nume pika? Daj je  Bogdanu...auuu, nešto ovde ne valja. " 

Vasilije je takav po svom igračkom profilu. Lopta je uvek predugo kod njega, voli u prenosu da demonstrira kako je gradi momački i da mu je niko ne pipa ali to zahteva bar desetak sekundi. Ne traži blok za prenos a onda polovinu predje guženjem. Imam osećaj i da ga ne razumeju kada poziva blok u pozicionom jer je nekoliko puta krenuo pre postavljanja...posebno onaj prodor na samom kraju kada je pozvao Jokića, krenuo prerano unutra, zabo se u trojicu i usro prebitan napad.

I ne očekujem da su on i Bogdan presretni kada igraju u istoj petorci ali ako nisam sve ovo utripovao, deluje da Kari nije uspeo to da ispegla i da, za razliku od Vasilija, Bogdan iz tog razloga ne igra svoju igru.

Edited by Wingwalker
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tacno je da Bobo deluje vrlo slabo i da ne igra svoju igru. Na stranu sut, on je u ove 4 tekme doneo vise pogresnih odluka u napadu nego za citavu dosadasnju reprezentativnu karijeru. U odbrani takodje po prvi put pokazao nekoliko puta ozbiljan bezobrazluk. Necu da ucitavam nista, ali se cini da mozda postoji neki vankosarkaski razlog. Je li to Vasa ili nesto sasvim deseto, ne znam. Svaki igrac ponaosob nam izgleda 5 do 10x losije nego na SP (izuzev Petruseva). Bas mora kosmos da nam se otvori sutra da bismo uopste napravili utakmicu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bogdan nije do sada igrao sa Jokićem previše i deluje da nije skontao da je Jokić plej, a da su svi drugi pretabavači lopte preko pola. Takođe u postavi sa Vasom i njim zajedno treba tu i tamo da igra ono što igra u Atlanti, znači da pust bolhogera Vasu i najboljeg centra/pleja na svetu, a on da pripaljuje trojke ili napada klouzaut.

Naravno ne isključivo , ali povremeno treba da se prebaci u NBA rolu kao što je to recimo uradio Šruder u finalu svetskog 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Sa Vasinih 10-12 sekundi tapkanja i traženja ugla dodavanja unutra i Jokićevog skeniranja na visokom postu sa loptom iznad glave od još 5-6 sekundi ako već nismo krenuli u finiširanje, nema tu sekundi za još jednog organizatora igre koji će tada nešto postaviti. Ali za šutera i katera ima. To su Gudura i Dobrić odlično demonstrirali.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bogdan pravi loše odluke i kada ima loptu u rukama. Jednom napravi lep, spori ulaz, pročita odbranu i lagano završi, a nakon toga tri puta u sličnoj situaciji donese pogrešnu odluku.

 

Mislim da mu je ovo prvi put da igra bez nekog od trojke Teo, Pefi, Jović i to ga očigledno ubi.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nas p&r Bogi i Jokic uopste nije ubitacan kako smo ocekivali. Bogi itekako moze biti taj Jamal ali jednostavno nije to to.

Jako je bezobrazan bio u dosadasnjem toku OI ali ono sto je jos gore, bas pasivan u duelu sa Aus. Sklonio se batica u stranu

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Milos 3.14 said:

Bogdan nije do sada igrao sa Jokićem previše i deluje da nije skontao da je Jokić plej, a da su svi drugi pretabavači lopte preko pola.

 

Nije baš tako bilo, tj. iz situacije o kojoj @Wingwalker priča sam ja skontala da se Bogdan bunio upravo jer je Kari od njega očekivao da igra pleja, pored Alekse i Vase. Protiv SSD je napravio 8 asistencija, Avram&Spasa zajedno 12. Jokić i on provlače taj 2-man game kad god mogu i dodaju jedan drugom nesebično. 

 

Apropo toga, Kari je (ispravno) odabrao da spusti loptu s Bogijem, kao što je uradio i Snajder u Atlanti. 

 

Quote

Uvek je to tako, deremo se mi, dere se i on. To je pozitivna kritika. Na TV-u možda izgleda ružno ili ne znam ja kako, ali to je sport, to je najbolja komunikacija u tim trenucima. Ponekad ne slušamo, šta ćeš.

 

Mislim da se ova Bogijeva izjava odnosi i na SSD i na Karijev TO protiv Kengura :classic_smile:

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ima i ona situacija kad je Kari skočio na sudije protiv AUS (ja lično nisam videla u prenosu), pa ga je Bogdan povukao i smirio. Neću da citiram Kurir ali tamo imate fotke :classic_laugh:

 

Kad smo kod fotki, ne mogu da verujem da niste okačili, to nam je bila tradicija tokom SP...

 

spacer.png

 

Ova mi je najdraža :classic_love:

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

  • Like 2
  • Love 19
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

Mislim da će sutra instant apgrejdovan kult reprezentacije jako ružno tresnuti o dno kace.

 Misliš kao nakon poraza 95:69 u finalu OI u Atlanti 1996., ili kao nakon poraza 129:92 u finalu SP u Španiji 2014., ili možda kao nakon poraza 96:66 u finalu OI u Riu 2016.? Ili kao nakon poraza od Slovenije u finalu EP 2017.? Ili kao nakon poraza od Njemačke u finalu SP 2023.? Ili kao nakon poraza od Italije u četvrtfinalu EP 2022.? Ili kao nakon poraza od Italije u kvalifikacijama za OI 2020., po sred Novog Beograda?

 

Je li ti jasno?

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Milutinov je je za citav korak sporiji od svakog igraca na parketu.

To je toliko očigledno da ne mogu da vjerujem da nekim ljudima treba još jednom objašnjavati. Da je mali Jović zdrav ne bih imao apsolutno nikakvu dilemu, u to malo minuta što Jokić mora da odmori Petrušev na 5 i Jović na 4, bez četvrtog u rotaciji visokih.

Ovako ćemo morati da improvizujemo i vidjećemo još jedno oduzimanje Milutinova protiv Amerikanaca.

Ali OK, u svakom zlu ima i nešto dobro, pa će tako neki imati priliku da najneposrednije vide gdje im je košarkaško znanje i razumijevanje.

Link to comment
Share on other sites

Sjutra samo agresivnost, muda, bezobrazluk, inat i ludilo da bude jedini i osnovni plan. Ovo je nešto što se čeka čitav život i red je da se desi ta utakmica o kojoj će se pričati narednih 30 godina. 

Sad pričati treba zaustaviti ovog ili onog je uzalud jer jednostavno treba sve da se poklopi i da se desi čudo, ali čuda se dešavaju i desiće se sjutra.

Dakle u četvrtak Srbija će proći u finale.

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

spacer.png

 

Milutinov: Hej buco, ko je to nama golicljiv ispod miske?! A?! Pa dodji 'vamo gili gili debeli...

Jokic: hihihihihihihih ihihi hihi hihihihi ta nemoj me hihihihi hihihih ih ahihaihi ihihihi!

 

Tako ja to vidim.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Nije baš tako bilo, tj. iz situacije o kojoj @Wingwalker priča sam ja skontala da se Bogdan bunio upravo jer je Kari od njega očekivao da igra pleja, pored Alekse i Vase. Protiv SSD je napravio 8 asistencija, Avram&Spasa zajedno 12. Jokić i on provlače taj 2-man game kad god mogu i dodaju jedan drugom nesebično. 

 

Apropo toga, Kari je (ispravno) odabrao da spusti loptu s Bogijem, kao što je uradio i Snajder u Atlanti. 

 

 

Mislim da se ova Bogijeva izjava odnosi i na SSD i na Karijev TO protiv Kengura :classic_smile:

 

 

Ja lično mislim, nevezano za to čiji bi to izbor bio njegov ili trenerov, da bi za našu repku povremeno i kontra svemu onome što je Bogi igrao u fiba košarci bilo dobro da je on bek šuter pripaljivač . Konkretno kad igra u paru sa Vasom. Bogdan je izuzetno unapredio brzinu šuta i ako je u zoni on i NBA nivou prilično širi teren , a to nam može nekad biti korisnije nego neki pik koji će igrati jer će time dati više prostora našem najboljem napadaču

 

Drugo, ono što ja pričam je da Kari od njega ne očekuje da igra pleja pored Avrama i Micića, nego on od njega očekuje da on igra pik sa Jokićem i da to što će on odigrati taj pik ne znači da je on plej. To je ispravno, ali kao što gore rekoh od toga bih odustao ako igra Vasa 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...