Jump to content

Recommended Posts

Tranzicija koja je nam je bila trejdmark ovo leto sinoc nije funcionisala dobro jer sumo par puta izgubili loptu a par puta su nas lepili na obrucu i posle nam smestali trojke

Da smo tih 5-6 cistih kontri resili bolje zavrsili bi ih mnogo ranije, ovako smo im samo davali vetae u ledja

Nauk i za Aleksu i za Dobrica da kucaju u kontrama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dekifisher said:

 

Da, potpuni očaj, posebno u napadu:

65% za 2

52% za 3

31 asistencja

Teško da može gore...

Upravo, mi kad sa šutom za 3 od 50% ulazimo u četvrtu četvrtinu u egalu sa Južnim Sudanom, to je znak da nešto debelo nije u redu.

 

Šta nije u redu:

- 17 izgubljenih lopti naspram njihovih 11 i 6 ukradenih naspram njihovih 13, ovo je pokazatelj da dozvoljavamo da nam protivnička fizikalija poništi košarkaške fundamente u kojima bismo morali da budemo najbolji i najnamazaniji na svijetu ukoliko sebe smatramo top reprezentacijom;

- posledično, 24 primljena poena iz izgubljenih lopti;

- 11 skokova u napadu za njih, nedopustiv broj, samo na ovome se gube utakmice protiv top reprezentacija;

- posledično, 15 second chance points;

- 23 poena iz kontre, naspram naših 16.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lakše će biti s Ozijima nego protiv SSD gde su svi isti crni (jedino je Carlik crno-beli :wicked:) i po potrebi su svi Giddey ili svi Mills... zajebano je to.

 

Aus jeste i bolja i ozbiljnija reprezentacija od SSD ali nam kao košarkaški pismenija više odgovara od suludih nerezonskih prangijaša i kasapina od sinoć.

Valjda me još drži ona, beše, 2016. i surovo iživljavanje nad kengurima koji su tad slovili za vrlo opaku ekipu i u prajmu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Upravo, mi kad sa šutom za 3 od 50% ulazimo u četvrtu četvrtinu u egalu sa Južnim Sudanom, to je znak da nešto debelo nije u redu.

 

Šta nije u redu:

- 17 izgubljenih lopti naspram njihovih 11 i 6 ukradenih naspram njihovih 13, ovo je pokazatelj da dozvoljavamo da nam protivnička fizikalija poništi košarkaške fundamente u kojima bismo morali da budemo najbolji i najnamazaniji na svijetu ukoliko sebe smatramo top reprezentacijom;

- posledično, 24 primljena poena iz izgubljenih lopti;

- 11 skokova u napadu za njih, nedopustiv broj, samo na ovome se gube utakmice protiv top reprezentacija;

- posledično, 15 second chance points;

- 23 poena iz kontre, naspram naših 16.

 

Sve stoji i slažem se ali brate mili ima i do stava. Ciše su hteli očigledno dok nije vrag odneo šalu.

 

Ne verujem da će pristup biti takav u četvrtfinalu. Ako Vasa i tu baci loptu u bunar na ubacivanju smo sami krivi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Da dodam, Vasa se pljuje po automatizmu, za sada ima bolji turnir od onoga sto je vecina ovde ocekivala, i to znacajno bolji.

Mi bez njega izgubismo ono sinoć, Jokić i Bogdan ne bi mogli sami da iščupaju utakmicu iako su igrali odlično, da se on nije priključio mrka kapa.

Link to comment
Share on other sites

Aleksa, Dobrić, Gudurić, Vanja = čista nula protiv SSD. Ajde Gudura kao odigrao neku odbranu ali u napadu je za sad igrač manje i potpuno beskoristan. Vanja još gori od njega. Tu imamo lepu rezervu. Dobra stvar je što mislim da Milutinovu leže ekipe poput Aus. Vasa je vrlo dobar za sad.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da se protiv Australije igra neka NBA plejof serija, to bi bilo 4-1 za nas. Ovako, jedino što me plaši je to što u tu utakmicu ulazimo kao favoriti, a u bitnim utakmicama sa tim bremenom se nismo naročito pokazali polednjih 10 godina.

 

Ali ako do sada nismo naučili da se sa tom vrstom pritiska nosimo, onda vala i nismo za olimpijsku medalju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Smrtokapa said:

Da se protiv Australije igra neka NBA plejof serija, to bi bilo 4-1 za nas. Ovako, jedino što me plaši je to što u tu utakmicu ulazimo kao favoriti, a u bitnim utakmicama sa tim bremenom se nismo naročito pokazali polednjih 10 godina.

 

Ali ako do sada nismo naučili da se sa tom vrstom pritiska nosimo, onda vala i nismo za olimpijsku medalju.

 

Ja se bojim Australije zato što i oni imaju nekoliko defanzivnih disruptora (Daniels, Green, pa i Dante) protiv kojih mi, po sinoć prikazanom, ne umijemo da igramo. Još ako sudije puste onoliko kontakta u reketu kao sinoć bojim se da će Jokić biti donekle amortizovan jer su ovi i čvrsti i prljavi, što znači da nam ostaje da ih dobijemo šutom. 

 

Nisam ni najmanje spokojan pred četvrtfinale, dajem nama prednost 55% prema 45%, ali u zavisnosti od toga kakav bude sudijski kriterijum i ko nametne svoj game plan može to vrlo lako da se okrene.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Još ako sudije puste onoliko kontakta u reketu kao sinoć bojim se da će Jokić biti donekle amortizovan jer su ovi i čvrsti i prljavi,

Pa nisu ga ni sinoć amortizovali iako su ga tukli kao vola. Živinče je on, izguraće. Mislim da tu imamo baš veliku prednost što se i sinoć pokazalo. Uvek može da izmisli deset poena u nizu kad ne ide.

 

Što se tiče napada, brine me mršav doprinos pratećeg osoblja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Takodje brine i pasivnost naših kada Jokic primi loptu bliže kosu. Ok, jasno je da ne želis da stvaraš gužvu u reketu, ali biti zakopan u mestu izvan linije tri poena uopste ne pomaze, pogotovo u situacijama kada se desavaju  brza udvajanja kao sinoc ili protiv Amera.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa nisu ga ni sinoć amortizovali iako su ga tukli kao vola.

Pa kako se uzme, prvo 22 + 13 je za Jokića ništa posebno, drugo Landale, Magnay i Reath su ipak znatno kabastiji od Sudanaca i ako se pusti tuča mogu znatno bolje da se suprotstave.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Joka i Bogdan crvenih ruku, izgrebani i sa posekotinama kao da su ih u najmanju ruku dohvatili gepardi... Kako je Bogdan uopšte izlazio iz blokova kad su tu čekala bar dvojica da prebiju je testament njegovom košarkaškom kvalitetu, kao što je Jokiću činjenica da bi ga čim zakorači u reket opkolila po trojica Sudanaca. I u toj šumi ruku ubacio je 20+ pts i uhvatio 13 reb, a Bogi 30 pts na 70% šuta i podelio 8 ass.

 

Na kraju popizditis na TO na Karija koji je mislim od Bogdanovića želeo i da prenosi loptu, jer je ista kod njega ipak najsigurnija protiv fizikalnih Sudanaca, ako ne računamo Nikolu kad ga ne jašu tri igrača. Razumem i jednog i drugog. Svetislav je video da Avram ne može na tom nivou, Vasa polovično, ali razumem i Bogija jer mu je pored svih zadataka na terenu još samo to falilo. Na kraju se sve završilo dobro, te raspravice znače da im je svima stalo do pobede.

 

Defanzivni skok i % sa FT su nam čemer, to mora bolje protiv AUS. Nismo smeli da dozvolimo da nam Sudanci skidaju lopte s glave (imali su previše ofreb) koliko god da su dobri skakači. Šut se otčepio ali slobodna bacanja i dalje mašimo u značajnom %, a u nokaut fazi je doslovno svaki poen bitan. Imamo baš dosta zaliha u igračima koji za sada igraju polovično prvenstvo.

 

Ne znam zašto se priča o Guduri u napadu, po mom mišljenju on igra underrated turnir, kao i Vasilije. Maksimalno je podređen timu a sinoć je prvi skapirao da se treba malko pobiti sa Sudancima. Iz njegovih agresivnih odbrana (uspešnih) su se nekako svi podigli, videli su da mogu i tako da igraju. 

P.S. Svaka čast Jonesu kog Ivey nije vadio iz igre ja mislim svih 40 minuta. Biće odlično pojačanje za KKP a i već se nameće kao jedan od nosilaca igre, voli Želimir da ih jaše 35 min u proseku 😄 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Meni su Vanja i Milutinov pokazali najmanje do sada i deluju vrlo nesnadjeno... Milutinov za sada izbegava kritike jer igra malo i minutaza mu se jos moze minimizovati, ali meni je on ozbiljno razocarenje. Od Hulkatinova do centra koji ne moze izneti loptu ka kosu, niti ozbiljnim faulom pomeriti kriterijum sudjenja. Takodje, Jovic ocigledno nije spreman. Tako da su nam ubojite opcije iz drugog plana iz Manile vrlo osakacene... Sva je sreca pa se ovde pomeraju u lancu ishrane.

Bice interesantno kako cemo braniti bekove Australije. Dva snazna ballhandlera koji mahom idu do kraja i skraceni bek koji priliku trazi kroz blokove, moze za tri, a vala moze i za dva. Najpre me zanima na koga ce Kari da potrosi Aleksu. Cenim da je on iskoristljiv jedino na lopti, i da ce biti mega agresivan na Gidiju. Vrlo brzo ocekujem izmenu i Dobrica na Gidiju. Guduru ocekujem na lopti u petorci sa Bogijem i Vasom i plasim se odbrane od lopte. Milutinov tu mora da spusti roletnu u reketu. I oni ce sa spoljnih pozicija napadati svaki ofanzivni skok, gradjenje mora biti na nivou, a na kontakt se treba navici i odgovoriti. Anyway, mislim da ce Dzok pogoditi bar 2 trojke, ali ako pritvorimo dovoljni put kao obrucu - sa time se da ziveti.

Defanzivno mislim da je jasno sta ce oni raditi - mlatice nas na pozicijama 4 i 5, skupljace sa strane pomoci, radije ce ostavljati sut pomocnom osoblju nego da ih reshava Jokic 1na1. Dobra stvar je sto nemaju atletiku i pre svega duzinu Sudanaca, pa mislim da ce nam back door utrcavanja i kretnja bez lopte biti veliko oruzje (i da ce bekovi moci da zavrsavaju na obrucu).

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Au šta napričaše Deng, Ivey i Jones posle tekme, pa Srbija je izgleda stvarno neke siva eminencija u svijetu. A ja ne vjerujem gospodinvučiću kad priča da smo najjakiji nasviet, okružen sa šes tabli za crtanje i dva interaktivna ekrana. 

 

Što bi rekli u Posljednji Srbin u Hrvatskoj: "Bog te jeba' - nebeski narod!" 😁

  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:

Pa kako se uzme, prvo 22 + 13 je za Jokića ništa posebno, drugo Landale, Magnay i Reath su ipak znatno kabastiji od Sudanaca i ako se pusti tuča mogu znatno bolje da se suprotstave.

Ništa posebno na 78% šuta uz pet promašenih bacanja (što je baš loše a i Dejm je ukazala na to). 

 

Da je bilo potrebno jahao bi do kraja i spakovao 40. Uzeo je loptu kada je postalo očigledno da nam dobar deo napada škripi i da su potrebni sigurni poeni uz mnogo ličnih za Sudance.

 

Ne znam za ovu dvojicu ali se sećam Džoka protiv Jokića i da je otprilike bio srećan posle meča što mu se uopšte suprotstavio. 

 

Htedoh da dodam ono što je poglavica iznad već napisao - Milutinov loš i nikakav do sada.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Geronimo said:

Milutinov za sada izbegava kritike jer igra malo i minutaza mu se jos moze minimizovati, ali meni je on ozbiljno razocarenje

 

Ne može se porediti Milutinov sas SP koji je bio starter prema čijim kvalitetima i manama se postavljala igra i Milutinov sa OI gdje mu je zadatak da prvenstveno odigra 2x5 minuta jake odbrane i kontrole skoka u odbrani kao rezervni centar. That being said, on ima toliku istoriju nestajanja u tvrdim tekmama da sam ja zadovoljan što ne zavisimo od njegovog doprinosa. 

 

Što se tiče konkretno sinoćne utakmice, u prvoj akciji mu na kucanju nisu sudili takav faul da nije ni čudo da ga je to poremetilo na nekoliko minuta. Treba napraviti loop one akcije od sat vremena i poslati Dengu, Iveyu i Jonesu da gledaju RASIZAM NA DJELU.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja još nisam video ni da su Amerikanci prošli uvek neugodne Brazilce. Na SP su unapred otpisali Brazil protiv Kanade pa ih Brazil dobio. Kad se povampiri Monstrinjo i njegov najbolji tik tok drugar Kaboklo, videćete čija majka, crnu vunu prede. 😄

Link to comment
Share on other sites

Nije toliko bitno kakav je Milutinov, nadalje neće igrati više od 5 minuta, osim ako se ne odlepimo od Australije. Jokić i Bogdan po 35 minuta. Gudura pored tih preostalih 5 minuta na dvojci može da igra i sa Vasom i Bogdanom zajedno u nekim situacijama, a i da uzima Aleksine minute na kecu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sudan je bio dobra priprema za Australiju, Mils je kao Jones samo kvalitetniji, tu je i Exum, a Rith i Lendejl tabadzije pod kosem. 

Australiju mislim da dobijamo, a za ostalo nisam preterani optimista, previse igraca nam je van turnira.

Jovic i Deda posle povreda jako slabo, Vanja nije na turniru, Dobric i Avram jedva prolazna ocena, Milutinov se ni malo ne namece. Vasa igra preko svih ocekivanja u repki, ali bi i on morao bolje ukoliko zelimo medalju.

Jokic-Bogdan osovina je bolja od svih ostalih osovina mimo Amera, medjutim ostatak tima ne deluje ni dovoljno kompaktno ni kvalitetno u odnosu na preostale protivnike. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Ja još nisam video ni da su Amerikanci prošli uvek neugodne Brazilce. Na SP su unapred otpisali Brazil protiv Kanade pa ih Brazil dobio. Kad se povampiri Monstrinjo i njegov najbolji tik tok drugar Kaboklo, videćete čija majka, crnu vunu prede. 😄

 

Ne priča se o fujsbalu 😉 

 

Šta znam, tačno je da Brazilci imaju fizikaliju da bar donekle pariraju Amerikancima, tačno je da su divlja ekipa koja može da se zapali, ali isto tako su ekipa koja lagano mogla da bude i četvrta u svojoj grupi da se nije povrijedio Hačimura i koja ništa nije mogla nikad gorim Francuzima. 

 

Mada OK je da se ložimo, ovaj Brazil pojedinačno nije lošija ekipa od one Litvanije koja je na SP unakazila Amerikance.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Čočo said:

Ja još nisam video ni da su Amerikanci prošli uvek neugodne Brazilce. Na SP su unapred otpisali Brazil protiv Kanade pa ih Brazil dobio. Kad se povampiri Monstrinjo i njegov najbolji tik tok drugar Kaboklo, videćete čija majka, crnu vunu prede. 😄

 

Ja jedva čekam da se Jago zaleti u reket u kome su Dejvis i Adebajo, nemam pojma šta će se desiti ali će biti spektakularno.

  • Like 1
  • Ha-ha 19
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...