Jump to content

Recommended Posts

3 hours ago, Smrtokapa said:

 

Otišao si iz krajnosti u krajnost, nije da nisi u pravu, pogotovo sa prvom tačkom, ali ova druga zavisi u dobroj meri od naše glave.

 

Primer dobre glave:

Cd9v3HL.jpeg

 

U finalu je bila poprilično drugačija slika.

 

Ne mogu da se setim te utakmice, ali Španija iz 2008 neuporedivo jača nego današnja Srbija.  Možda im je taj poraz u grupi bio taktički potez , da se sečuvaju za finale i ne otkrivaju sve karte, jer Španija je u tom momentu bila ubedljivo najjača evropska reprezentacija i bilo je očekivano finale Španija vs USA

 

Što se naših tiče jasno je da su im se danas protiv Amerikanaca skupila muda i ako budu igrali finale protiv njih skupiće im se muda još više i biće 40+ za USA a to bi bilo baš loše za  košarku kao sport. Zato se nadam da neće biti finale Srbija vs USA.  Za nas je najbolji scenarijo da neko zvekne Amere u četrvtfinalu ili polufinalu, tipa Kanada ili Australija ili Nemačka (a to nije nezamislivo) a mi da odemo do finala pa da finale igramo sa nekim od njih. 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diego said:

 

Jbg, nisam im ja kriv sto je Sek te 2004. igrao plejof do kraja i crkao i trazio odmor, i sto je jos par igraca imalo privatne probleme. Svaka ekipa se suocava sa tim u manjoj ili vecoj meri pred svako takmicenje. Rekao sam da su poslali skoro pa najbolje od onoga sto su imali od igraca koji su bili "upotrebljivi", plus je ideja Lerija Brauna bila da podmladi ekipu. Igrali su Ajverson, Dvejn Vejd, Karmelo Entoni, Lebron Dzejms, Tim Dankan, Stefon Marberi... itd. prilicno zajebana ekipa zeljna dokazivanja, svi u 23, 24.. godine.

 

Ako ti kažem da 2004. u Atini nisu poslali ni približno najboljem onome što imaju, moraš da mi veruješ jer sam u to vreme veoma intenzivno pratio NBA, mnogo više nego danas i sve što se tad događalo oko američke reprezentacija, dok sam poprilično siguran da se ti tad nisi ni rodio ili si imako maksimum 5 godina.

 

Kakva bre ideja da se podmladi reprezentacija ?? On je tad pozvao Wadea, LeBrona i Carmela jer su mu ono najbolji listom otkazivali učešće zbog ovog ili onog razloga. Da su skupili najbolje što imaju za Wadea, LeBrona i Carmela tu ne bi bilo mesta jer su oni u to vreme bili junoše, tek su završili rookie sezone.  Larry Brown i podmlađivanje, vidi se da nemaš pojma o njegovom radu :lol_2:

 

Ajde da izuzmemo Shaqa koji nakon Atlante 1996 nije hteo da igra za reprezentaciju (mnogi kažu da se uvredio jer ga Lenny Wilkens držao kao trećeg centra), neki najbolji USA tim bi izgledao nešto ovako:  Kobe, Tracy McGrady, Vince Carter, Ray Allen, Iverson, Garnett, Duncan, Jermaine O'Neal, Ben Wallace. Jason Kidd, Paul Pierce ... da je ovaj sastav otišao u Atinu ne bi niko prišao zlatu.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skyglider said:

 

Ako ti kažem da 2004. u Atini nisu poslali ni približno najboljem onome što imaju, moraš da mi veruješ jer sam u to vreme veoma intenzivno pratio NBA, mnogo više nego danas i sve što se tad događalo oko američke reprezentacija, dok sam poprilično siguran da se ti tad nisi ni rodio ili si imako maksimum 5 godina.

 

Nastavi da budes poprilicno siguran, a i samouveren u to sto pricas, za jedno si se zajebo (pratim NBA intenzivno od 90. i Dzordana) a i za drugo vidim da si zabio glavu u zemlju kao noj, tako da pozdravljam te.

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene iz Pionira. Danas sam imao jako zanimljiv dan, precizan plan za Pariz sa (širom) porodicom se raspao skroz nakon što je izašao raspored za košarku i ja odlučio da kupim kartu za Srbija vs USA van svega toga i imam jedan preview bez ikog 😄 Srećom Ryan Air postoji pa pored skupe karte nisam morao da kupim preskupe karte za avion. Avion + voz 1 + voz 2 + gradski prevoz + 45 minuta ulaženje u stadion sam samcat mi nisu uticali na raspoloženje. Slušao sam Avenged Sevenfold i vratio u detinjstvo, jedino blago nerviranje je bilo što sam stigao do mog mesta kad je bilo 10:2 i posle video da sam propustio par krađa Avramovića.

 

Neizmerno mi je drago sam uspeo da vidim Lebrona i Duranta uživo. Atmosfera je bila vrh, primetio sam par Srba idiota ali ne dovoljno da upropaste raspoloženje. Očekivanja su bila da se ne useremo, znao sam da ako ne krenemo sa 9/10 za tri da nemamo šanse. Na kraju su Ameri tako krenuli i od tad sam samo uživao gledajući meč. Manje više meč je išao onako kako sam mislio.

 

Jedino mi je bilo žao što nisam stigao na vreme (hvala Rusima (?) što su palili žice i vozovi ne idu kako treba) da izblejim sa par forumaša ali biće prilike kad opet uradim ovo kad igramo u finalu, nadam se.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, diego said:

 

Nastavi da budes poprilicno siguran, a i samouveren u to sto pricas, za jedno si se zajebo (pratim NBA intenzivno od 90. i Dzordana) a i za drugo vidim da si zabio glavu u zemlju kao noj, tako da pozdravljam te.

 

Pa vidim što pratiš intenzivno NBA od 1990 kad ne znaš kako bi izgledao najbolji USA tim 2004. Nemoj pogrešno da me shvatiš ali siguran sam da nemaš više od 25 godina. Anyway, nije ni bitno. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Interesantno ovo da jokara nie gubio tekmu. Ocni vid to nie video. Al je interesantno.

 

Bas smo losi na bekovi. Bas. 

 

A ovi ameri na 78 posto nisu losi. 

Link to comment
Share on other sites

Reprezentacija ko Denver, bez Jokića raspad. Al dobro, ne verujem da će Ameri ponovo ovako trice da gađaju. Valjda. Durant je cheat code za FIBA košarku. 

 

I naravno, Embiid je govno.

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sutirace dobro ako im protivnik to dozvoli. Nije im ovo bas neka ciglaska ekipa kao neke iz proslosti. A mi smo stalno ispadali u odbrani i igrali smo mekano a to je nedupostivo kada se igra sa njima.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Još ih niko nije dobio odbranom, mora da im se ubaci 100 poena. Mi nismo ti.

 

Jedino ko ima potencijal na prvenstvu da ih "odbrani" su Francuzi. Sa njima je i prošlo finale na OI bilo "nisko" i tesno. Imaji oni mesa, atletike i domaći teren za njih.

Link to comment
Share on other sites

Ja se trudim da ne čitam komentare bilo gdje uglavnom jer mi je život tako mnogo ljepši. Ali ono što vidim i preletim pogledom ispod nekih vijesti je odvratno. Kakve plačipičke, njunjavci i razmažena derišta su postali ljudi to je nevjerovatno ili su takvi oduvijek samo to nije bilo toliko javno dostupno. 

"Vodiiii ovooog", "izbaciii ovooog", "Guduraaaa jadniče", "Uaaaaa Miciiiić", "Bogdane ua ua uaaa", "jao usraliiii smo se protiv Amera u prvoj utakmiciiii", "Pešiću starčeeeee senilni".

Odvratan mentalni sklop ljudi koji kad dođemo do finala će prvi sve kontra da diže u nebesa! Bukvalno bih zabranio takvima da gledaju uopšte utakmice do kraja, ako uopšte i gledaju.

 

Meni je drago da smo kad je izmakla pustili ovu utakmicu. Kao što rekoh najnebitnija utakmica na ovom turniru, nema potrebe pregoreti kad slijedi ono najbitnije. 

Edited by jabadabaadu
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ledd said:

Još ih niko nije dobio odbranom, mora da im se ubaci 100 poena. Mi nismo ti.

 

Jedino ko ima potencijal na prvenstvu da ih "odbrani" su Francuzi. Sa njima je i prošlo finale na OI bilo "nisko" i tesno. Imaji oni mesa, atletike i domaći teren za njih.

Mozda ih Francuzi spuste ispod 100, rezultat bi bio 99-62 uz 24 poena Vembanjembe

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne koristimo Jokica kako bi trebalo da se koristi. U trecoj cetvrtini gde su se ameri nudili pola cetvrtine , on je imao samo dva suta, jedan pokusaj za tri poena i kos iz ofanzivnog skoka. Tu smo mogli da uhvatimo  prikljucak da smo igrali kroz njega, umesto toga su se ostali nasi igraci ispromasivali. Kada se malo dublje pogleda amerikanci nisu nista posebno odigrali. Samo su iskoristili nase greske i odvaljivali su nas na mahove. Mi smo se ispromasivali i nismo koristili dobro Jokica. Ne zna Pesic da gradi igru oko njega. Mogli bi ameri skiknuti od neke ekipe koja igra organizovaniju kosarku. Da im nema Duranta, mozda bi i potpisao njihovu eliminaciju. Kada ih stane sut spolja i ne dopusti im se da se rastrce po terenu oni imaju veliki problem u organizaciji igre. Mi smo gubili lopte na tako glup nacin, to i nije bilo do neke jake odbrane protivnika, nego cist kretenluk nasih igraca.

Edited by Miki8
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NikolaTest said:

Ja ne mogu da verujem da pored onoliko kurčenja i kucanja Lebrona niko od naših nije napravio ni jači faul. Da ne pričamo o nekoj nesportskoj kad krene u prodor.

 

Ovo. Odigrali su bez srca. Par sekirica ne bi bilo na odmet jer su i oni igrali jako. Kao da se plaše. 

 

6 hours ago, Wingwalker said:

. Vasilije je utrošio Rtanj planinu energije za nadriblavanje uz podršku tri bloka da bi prvo sebi a onda i svim nevernicima pokazao kako on momački gradi loptu protiv jebenih amera...ali zato kada ostane bez daha on uvali jadac Jokiću koji mora da napusti izgradjenu poziciju ispod koša i izadje previsoko da bi crni Vasilije najzad imao ugao za pas unutra.

 

Vasa iz Efesa i Vasa u reprezentaciji su dva igrača. Da li je do uloge, ili šta, ali on je već neko vreme horor. Nadam se da će da ozivi jer nam treba. 

6 hours ago, Miki8 said:

Neutralizovao je Valanciunasa prosle godine. Ovo su najbolji americki centri tj. uz Jokica vodeci igraci u NBA ligi na toj poziciji. On se jednostavno ne sudara sa takvim americkim igracima svako vece.  

Meni je izgledalo da je bas impresioniran sto igra protiv USA. Ništa nije odigrao. Takodje jako bledo protiv Nemaca u finalu prošle godine (priča se da je bio povredjen). 

6 hours ago, Chaos Is Me said:

Prevaga je bio Durant. Mi smo bili u igri dok on nije pojasnio razliku u klasi koju možeš da nadoknadiš samo ponekad ali jako jako retko. I dalje čekamo neku dobru šutersku partiju protiv Amera, nema je već 22 godine. Protiv svih ostalih ostajemo nepromenjenih ambicija, protiv Amera se ne pitamo ako su oni raspoloženi.

Da. Čovek je pogodio sve iz ne bas uvek lakih situacija. Ubio nam je momentum 

 

5 hours ago, McLeod said:

Mi smo imali otvoreni sut za minus 9 na manje od 4 minuta do kraja a igrali smo... 'nako. Kari je kriv za ovoliki poraz definitivno, a i mi smo generalno igrali bez mozga ovu utakmicu i bez Bogdanovica. I pored 70% suta za tri koji su imali mi je trebalo da izgubimo 15 

Ja sam imao utisak da Kari nešto krije. Nekoliko totalno nediscipliinovanih napada, petorke da te zaboli glava. Činilo mi se kao da nešto testira, a da će prave kombine da se pokažu kada bude trebalo. Svakako da bi Jokic igrao (ili morao da igra) skoro bez izmene i da se napad gradi na i oko njega. 

Mi smo i bez suta bili tu negde i bas mislim da je Kari spustio gas. Jedino mi je smetalo sto ih nismo ’malo tukli’ jer je bilo previše q…cenja sa njihove str.  

5 hours ago, DameTime said:

niko od njih nema sportski bezobrazluk recimo ekipe iz Indijanapolisa.

Niko od njih nije Divac koji je ispijajući kafu rekao Kariju da dobijaju Amere, niti Gurović koji je na njegovo pitanje da li može da čuva Redži Milera odgovorio: pocepaćemo ih... 

Evo, već nekoliko puta citiram kolege jer mi ovo strasno smeta. Nigde zara, ponosa 

5 hours ago, Miki8 said:

Durant nam je ubio volju u prvom poluvremenu. U drugo poluvreme smo usli sa belom zastavom.

Slažem se sa prvom recenicom, a komentar na drugu sam dao gore. Čini mi se da je Kari krio karte jer onakva igra nije bas pohvalna iako je sa druge strane bila Amerika 

Link to comment
Share on other sites

Baš me zanima ako je neko igrao košarku od vas 4umaša... jery veći blam da ti neko zalepi bananu ili kad udariš u dno table ili obruča?

 

5 hours ago, Guru said:

Ako ništa makar smo sumanutom bratu Awful Coaching-u dali materijala da kvalitetno izdivlja van NBA sezone:

 

 

 

 

 

A zanima me isto, da li je Kari i dalje trener ili je to Jokić sada? Ovo meni liči na odbranu iz jesenjeg dela NBA sezone.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad pre -ne moze Jokic sve sam- sati. Sad se vadi ta statistika koja ide u prilog ove teze, a recimo pre 10 dana protiv istog protivnika je imao ubedljivo najgori +/- odnos, tj bili smo u zaostatku od 27 poena sa njim na parketu. Recimo sa Gudurom smo bili u zaostatku svega 4 poena, a imao je jaku minutazu od 26 minuta. Toliko o statistici. 

 

Ne znam zbog cega se uopste trazi drugi razlog ovakvog poraza protiv ubedljivo najjace ekipe. Ono sto je KD odigrao mozes samo da stojis i gledas kako te trpa i lomi utakmicu. To su igraci sa druge planete, nemoguce je parirati. I naravno da ne moze Jokic sam protiv njih, niti Bogdan, niti bi mogli sve da im prikljucimo prajm Tea, Kalinica i Bjelicu. U 19/20 utakmica protiv ovakvog rivala gubis 20+ razlike i nema tu neke mudrosti. 

 

Ja sam generalno zadovoljan kvalitetom igre koji smo pruzili. Na poluvremenu su Ameri sutirali 12/16 za 3p a mi smo i dalje imali prihvatljiv zaostatak. Deluje da smo mentalno bili spremni da trpimo udarce poput onih koje je zadavao KD u serijama, nismo padali i igrali smo nasu igru sa nadom da ce se odredjene stvari poklopiti da udjemo u zavrsnicu meca sa podnosljivim deficitom. Nije proslo i sta da se radi. Sve ovo sto je prikazano juce i na pripremama daje nam za pravo da se nadamo da cemo se u finalu ponovo sresti sa njima, a onda da se mozda desi ta 1 od 20 utakmica gde ce ovi da zabaguju, a nas da krene sut. A i da se ne desi, nista strasno.

 

Ne znam koji forumas je pisao kako nam fali malo bezobrazluka kod igraca i ja sam to isto pomislio. Imamo previse good guys-a u timu, tacno treba jedan lik poput Gurovica za ovakve protivnike koji se ne bi zadovoljio onim "odigrao sam dobru odbranu, jbg ovaj ubacio preko ruke" nego bi isao korak dalje po cenu da se pobije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono što su litvanska bratja odlično primetila u svom podcastu, jeste da Kari u odnosu na 2022. NE insistira da igra kroz Jokića svih 40 minuta. 

 

Upravo zato da se ne bi sve raspadalo kad on izađe iz igre. Ovi momci moraju znati kako da funkcionišu i sa njim i bez njega, jer je tek to pravi tim. E sad, protiv tima kao što je USA bi se moralo više kroz njega jer jeste jedini koji ima sigurnu prednost u odnosu na ostale igrače na parketu. 

 

4 hours ago, Miki8 said:

Kada ih stane sut spolja i ne dopusti im se da se rastrce po terenu oni imaju veliki problem u organizaciji igre.

 

Ovo im je najveći problem. Zato je bilo bitno da se promeni ritam i uvedu se u pozicione napade.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pre nego što se okrenemo daljim obavezama, da bi se stvari stavile u perspektivu, malo naučnih rezultata.

 

ESPN je za NBA plejof 2023 koristio statistički metod za predikciju rezultata serija, koji sam prilagodio i unapredio za ovu priliku. Verovatnoća računata na dan 10. jula da se i pripremna i grupna utakmica protiv Amera završe upravo kako su se završile iznosila je 81%.

 

Naše šanse da u eventualnom još jednom duelu sa Amerima odnesemo pobedu iznose 10%.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Smrtokapa said:

 

Pusti nas da se ispraznimo.

 

"Ovde" se veruje da mi možemo sa svakim da se nosimo i svakoga da pobedimo, da bismo pobedili Drim tim 92 samo da nije bilo raspada, da bismo uzeli zlato 96 samo da je Savić mogao da igra finale itd. A baš zbog toga ponekad se i poklope sve te zvezde i možemo svakoga da pobedimo.

 

Znači da se izbace frustracije i da se ponovo uđe u loženje mod, a onda je sve moguće.

 

Da dodam još i ovo: šta god da se desi na ovom turniru, za 4 godine ću se sigurno ložiti da Topić, Đurišić, Jović, Petrušev, i nadam se Jokić ima sve da pokidaju.

  • Like 12
  • Love 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Live tema je stvarno dno dna, ali izabrali ste sami da likovi od ispred dragstora kolo vode i nameću ton tamo, a razgovor se, kao što znamo, uvek vodi na nivou glupljeg. Ne znam da li je bolje te likove samo ignorisati ili odstraniti.

 

Nema za čim da žalimo ovde. Imali smo tu nesreću da su Ameri ušli prepaljeno i šuterski jako raspoloženo, dogodio se i KD koji menja stvari iz osnova i svojeručno smanjuje šansu svakome da ih dobije sa 20% na 2%, praktično da nije bilo pete kolone u liku Embiida imali su skoro savršenu timsku utakmicu. Možemo mi da se ložimo ali jedan superstar u liku Jokića, jedan solidan NBA igrač u liku Bogdana i ostatak ipak nisu dovoljno dobri za ovakve Amerikance. U drugom poluvremenu su nas i defanzivno ugušili, šta reći kad je i jedan Bogdan, koji je tata košarke naspram svih ostalih, deluje naspram njih kao prosečan igrač, posebno u duelima sa zverima kao što je Edwards. Vasa na ovom nivou ne može da pravi prednost ni tehnikom ni snagom ni brzinom, od ostalih kreatora imamo još samo Gudurića koji je smešan igrač naspram Amerikanaca i Avrama koji je tehničko-taktički neozbiljan. Nismo mnogo dobili ovde od tandema Petrušev/Jović ali siguran sam da će oni imati šta da kažu protiv svih ostalih. Milutinovu su AD i Adebayo najgori mogući match up, on je za njih usporeni snimak a ipak nema dovoljno veštine da telesinu stavi u funkciju. I on će biti dobar protiv ostalih.

 

Jesmo malo potonuli ali stvarno je teško igrati kad ti KD onako ubije momentum. Ako se ne varam, on nas je ugasio i u finalu OI 2016e simultankom. Posle se popalili malo i ostali i baš je bilo vidljivo kako žele da nas ugaze do kraja, posebno Lebron. 

 

Glavu gore i da nadoknadimo ovu razliku protiv Portorika, a protiv SSudana da nabijemo koš količnik. Apsolutno sam siguran da ova utakmica protiv Amera ni na koji način neće uticati na to kako ćemo igrati ostale utakmice.

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, stefan81888 said:

Vreme je da sami istupimo sa turnira jer smo izgubili od Amerike. 

 

Da su izgubili 6-7 razlike i pobili se sa njima kao ljudi, niko im ništa ne bi zamerio

 

A vidim pola foruma i dalje  računa kako mi igramo 100% finale, kao da nema drugih jakih rperezentacija na turniru. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...