Jump to content

Recommended Posts

E tako, the natural order of things u košarci je ponovo uspostavljen, anomalija od prošle godine je ispravljena, ne ide da Nemci budu ispred nas u košarci. 

 

I ne kažem to na osnovu kvaliteta trenutnih ekipa, već na osnovu istorije/tradicije i poimanja i emotivnog doživljavanja Košarke koje ima prosečan Nemac i prosečan Srbin. Tu strast i emociju kojom mi doživljavamo Košarku, Nemci ni približno ne doživljavaju ni fudbal, a od fudbala, Wurst-a i Bier-a nema većeg. 

Edited by Eddard
  • Like 10
  • Love 8
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Barkley#34 said:

Kako dan prolazi tako mi je sve jači utisak to što su naši "svarili" ogromno razočaranje i izašli namešteni u glavi da se pobiju za bronzu. Pozitiva raste zbog više prethodnih negativnih iskustava u toj poziciji, kao i zato što veći deo tima ne čine velike zvezde nego prosečni evropski igrači koji su u sebi (zajedno sa liderima, Karijem i saradnicima) našli ono nešto potrebno da se resetuju i odvale Nemce.

 

Da dodam, Nemci gospoda.

Pa da izasli smo kao da nismo izgubili veliku utakmicu za razliku od Nemaca.To se videlo i tokom utakmice...Nemci su promasili tonu zicera(pogotovo mi je drago da je Wagner ono promasio...Tipa na kraju 2Q cetvrtine mi ne znamo usli u krizu, ovi krenuli da stizu i Wagner dobio loptu samo da je ubaci u kos a ono promasi zicercinu kao kuca.) Da je neko nas tako promasio bilo bi cestitanja majke do nove godine(da je bila sl situacija kao Nemcima tad).

 

Svakako smo bolje i energiticnije odigrali od njih.Sto je svakako podvig jer smo imali tezak poraz + malo vremena(mada ko zna mozda je i tako bolje jer ne mozes da mislis sta bi bilo nego se fokusiras na sled. utakmicu koliko mozes)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam plakao ni protiv Australije, ni Amerike. Sada su me razbili na komade, ne zbog medalje i još jednog velikog uspeha i istorijskog turnira. Imali smo i imaćemo ih opet. Samo zbog činjenice da je ovo jedno poglavlje završeno.

 

I kako sutra bez Alekse, Bogdana, Nikole, Vase, Gudure, Šegija i ostale družine. Bez izjava, analiza, najava. Sve do Goat Karija 😔 Voleo bih da možemo da ih gledamo večno i naučimo nešto od  svega ovoga. Najviše od čistog porodičnog odnosa. Mnogo ih volim, Bog ih čuvao. Košarkaška Reprezentacija Srbije ❤️

  • Like 2
  • Love 21
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Iskustvo selektora Pešića je donelo mnogo toga, ali je i on morao da se prilagodi mlađima:

„Nove generacije imaju drugačije prioritete, drugačije navike u životu i važno je da se to razume.

I da se prihvati kao jedan izazov, kako da se nađe način da se sa njima komunicira.

Uvek sam govorio da posao trenera počinje pre treninga ili utakmice i da se završava posle toga.

Morate da investirate vreme u komunikaciju sa igračima. Morate da pokažete poštovanje, da bi onda oni otvorili svoj um“.

 

 

  • Like 21
  • Love 15
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Manu said:

Vanja da povede na dočeku Vučiću pederu i da mogu da umrem

Ne mora tolika žrtva, a i Vanja je kulturica dečko.

Jedno - nema kopanja pravi isti efekat. 

Edited by Molina23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Pa da izasli smo kao da nismo izgubili veliku utakmicu za razliku od Nemaca.To se videlo i tokom utakmice...Nemci su promasili tonu zicera(pogotovo mi je drago da je Wagner ono promasio...Tipa na kraju 2Q cetvrtine mi ne znamo usli u krizu, ovi krenuli da stizu i Wagner dobio loptu samo da je ubaci u kos a ono promasi zicercinu kao kuca.) Da je neko nas tako promasio bilo bi cestitanja majke do nove godine(da je bila sl situacija kao Nemcima tad).

 

Svakako smo bolje i energiticnije odigrali od njih.Sto je svakako podvig jer smo imali tezak poraz + malo vremena(mada ko zna mozda je i tako bolje jer ne mozes da mislis sta bi bilo nego se fokusiras na sled. utakmicu koliko mozes)

Joj dokle taj narativ?

 

Srbija je kvalitetnija ekipa od Njemcke. To je vecini jasno. Zatvorili smo im reket od starta i zatvorili tranziciju. 

Masili smo i mi zicere ali mi smo bolja ekipa, danas smo imali siru rotaciju nego prosle godine. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Molina23 said:

Nisam plakao ni protiv Australije, ni Amerike. Sada su me razbili na komade, ne zbog medalje i još jednog velikog uspeha i istorijskog turnira. Imali smo i imaćemo ih opet. Samo zbog činjenice da je ovo jedno poglavlje završeno.

 

I kako sutra bez Alekse, Bogdana, Nikole, Vase, Gudure, Šegija i ostale družine. Bez izjava, analiza, najava. Sve do Goat Karija 😔 Voleo bih da možemo da ih gledamo večno i naučimo nešto od  svega ovoga. Najviše od čistog porodičnog odnosa. Mnogo ih volim, Bog ih čuvao. Košarkaška Reprezentacija Srbije ❤️

 

Tri meseca sam se pripremala za ovo, i šta sad? Godinu dana do narednog takmičenja... 🥹

 

Ajde, biće ti prozori u novembru 😄 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Nisam htio dalje nastaviti na ovu temu ali ovo ne mogu da preskocim. 

 

Zeljko Obradovic diktator? Covjek koji se toliko puta prilagodio kosarci svih ovih godina. Covjek kojeg masu igraca obozava, igraci koji mu se zahvaljuju ne samo na kosarkaskom planu nego i zivotnom? 

 

Vidi, ja npr obozavam Radonju i uzivam kad Zoc izduva u klupskoj kosarci ali ovo gore napisati sto si napisao je bas neistina. Zoc je pobjednik. Pobjednici su teski ljudi, ljudi koji daju sebe cijelog ali zahtjevaju od tebe kao igraca to isto. Dace ti sve na dlanu ali ocekuje od tebe da to shvatis i primjenis. 

 

Ja npr nisam ga toliko gotivio dok nisam procitao knjige SAF i PJaxa. 

 

Diktator sam upotrebio u figurativnom smisli, ja sam ti već objasnio da on kao trener najbolje funkcioniše u klupskoj košarci gde je on apsolutni autoritet i gde je sistem podređen njemu i gradi se oko njega.  Reprezentacija tako ne funkcioniše.  Ne znam da li se sećaš Željka dok je bio selektor ali ja ga pratim dosta dugo i odlično se sećam perioda kad je vodio reprezentaciju, pogotovo u drugom mandatu (2004-05). 

 

Sećam se kad je nakon poraza od Francuske na Eurobasketu izašao na konfenerciju za novinare i kukao kako je morao da sastavlja petorku na terenu u odnosu na to ko sa kim razgovara. Pa prijatelju, ti si odlično znao ko sa kim ne razgovara i ko koga ne podnosi, trebao si pre prvenstva da odlučiš ko ti je bitniji ko više može da doprinese reprezenraciji i njih da staviš u onih 12, dok se ostalima zahvališ i to je to. Ne, on ih je sve poveo i mislio da će kao u klubu da to dovede u red svojim autoritetom, a ovi ga nisu šljivili 2% i onda pogubio konce i desio se raspad sistema. 

 

Videli smo kako je Kari Pešić rešio situaciju sa Radmanovićem u Indianapolisu, video da se ovaj glupira, glumi budalu, da to može da naruši atmosferu u ekipi. Lepo ga poslao u sred turnira da prati ostatak prvenstva sa tribina i osvojili smo zlato. 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jebao vas Željko Obradović i bilo koji drugi trener. Pored živog sadašnjeg i budućeg trenera vi pominjete Željka Obradovića. Nit je vreme nit je mesto za ovo. Saberite se. 

Edited by Čočo
Prostite na rečniku ali preteraste ga.
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nema puno sta da se prica, mnogo smo bolji od Nemaca, dobili su nas jedva kad nije bilo Jokica i Dobrog. Svakako, skupili muda da odigraju najbolje nakon nesretnog i nezasluzenog poraza i upisali sebe u istoriju. Svaka cast Djordjevicu, Danilovicu, Divcu, Stojakovicu... Ovi su se primakli pa verovatno i dostigli te generacije, mozda ne rezultatima ali igrom na ovoj olimpijadi da. Jos su i dobri momci, kucno vaspitanje, stalozene izjave, bez nekih ekscesa, zavrtanja sorceva, upadljivih tetovaza i glupiranja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Skyglider proslo je 19 godina od tada. Zeljko je prosao mnogo toga od tada, prolagodio se modernoj kosarci. Njegovim napadckim setovima niko u Evropi ne moze da parira. 

 

Vjerujem da bi i taj ego doveo pod kontrolu jer kao sto vec napisah, motiva ne bi falilo. Mogu se zajebavat da ima stranaca milion u ekipi  ali ne sumnjam da mu je interes Srbije no1 i da bi znao i oj da se prolagodi posle svih ovih godina. 

 

Kao sto napisah, zao mi da se Zoc gleda u reprezentaciji samo kroz tu prizmu '05

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Drug Crni said:

Vanja Marinković iskulirao Psihovu podguznu muvu od premijera.

Daćemo mu vojvođansko državljanstvo :smiley50:

Nisam primetio da si Jokiću zamerio potpisivanje podrške SNS-u.

Jel to zato što ima “vojvođansko državljanstvo”, ili iz nekog drugog razloga?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 Teoljub said:

@Skyglider proslo je 19 godina od tada. Zeljko je prosao mnogo toga od tada, prolagodio se modernoj kosarci. Njegovim napadckim setovima niko u Evropi ne moze da parira. 

 

Vjerujem da bi i taj ego doveo pod kontrolu jer kao sto vec napisah, motiva ne bi falilo. Mogu se zajebavat da ima stranaca milion u ekipi  ali ne sumnjam da mu je interes Srbije no1 i da bi znao i oj da se prolagodi posle svih ovih godina. 

 

Kao sto napisah, zao mi da se Zoc gleda u reprezentaciji samo kroz tu prizmu '05

 

Nije samo Eurobasket 05, tu je i Atina 2004 i Sidnej 2000

 

Ne diskutuje mi se više o Željku na čelu reprezentacije jer je i on sam rekao da je sa time završio. Jednostavno ga ne vidim kao dobro rešenje na mestu selektora i to je to.  Postoji razlog zbog čega on nakon 2005 nije više hteo da vodi nijednu reprezentaciju, ni našu ni bilo koju drugu

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da malo prekinem raspravu o Žocu i Kariju ....

Nadam se da će se ako bude nekog dočeka ljudi iz KSS setiti da pozovu  one igrače koji su se da izvinete jebavali po raznnim FIBA debilnim "prozorima" i oni imaju debele zasluge za današnje rezultate ....

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čočo said:

🥰

 

Ovde treba da ide "Kari's on fire, your OFFENSE is terrified" jer je u ove dve utakmice tako dobru odbranu spremio da je posle bilo mnogo lakse i napad igrati. 

 

A sto se napada tice "Jokic's on fire, your DEFENCE is terrified" jer tu je bilo "u napadu dajte loptu Jokicu, smislice on vec nesto, samo skoncentrisano i pogadjate kad vas nadje". 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...