Jump to content

Ostali sportovi - Pariz 2024


Recommended Posts

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pokupiće Ameri masu medalja na atletici sigurno.


Ono malo što pratim atletiku van Olimpijskih igara, čini mi se da Ameri nisu favoriti za zlatne medalje kao što su nekad bili (nemaju toliko “sigurnih” zlata kao ranije).

Elem, sad gledam raspored surfanja, žensko četvrtfinale počinje u 2 iza ponoći???? Kako to izgleda i zašto se ne surfa po danu? @Nicklord @Darth Steva

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

 

 

Na početku videa izgleda kao jedna osoba... Anbilivabl!

 

Egipatska takmičarka u mačevanju (sabre) Nada Hafez se plasirala u top 16 u 7. mesecu trudnoće. Svaka čast gospođetini ❤️

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Juan said:

Mogao bi neko od.komšija da nam malo objasni jedrenje, kada već imaju finalistu.

 

Što svako ide na svoju stranu, recimo 😁


Medal race prekinut zbog preslabog vjetra u trenutku dok su naši imali broncu. Šteta baš, teško će se u ponovljenom plovu sve posložiti da naši osvoje medalju.

 

Aha, sad tek vidim ovu tvoju zadnju rečenicu. Koliko sam ja shvatio, svatko hvata vjetar i procjenjuje gdje mu je “najisplativije” ići. Samo što imaju one plutače oko kojih se moraju okretati, mislim da imaju 3 plutače, nakon toga se ide u finiš. Medal race se računa duplo u odnosu na prethodne plovove. Što manje bodova imaš, to si bolje plasiran. Za prvo mjesto se dobije jedan bod, za drugo dva itd. Mislim da se odbijaju rezultati dva najlošija plova (do sad ih je bilo 12). Ovo sve govorim za klasu 49er, ima odnedavno na OI I windsurf, to izgleda dosta atraktivnije i tu su neka drukčija pravila.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, neko me sabotira said:

Aha, sad tek vidim ovu tvoju zadnju rečenicu. Koliko sam ja shvatio, svatko hvata vjetar i procjenjuje gdje mu je “najisplativije” ići. Samo što imaju one plutače oko kojih se moraju okretati, mislim da imaju 3 plutače, nakon toga se ide u finiš. Medal race se računa duplo u odnosu na prethodne plovove. Što manje bodova imaš, to si bolje plasiran. Za prvo mjesto se dobije jedan bod, za drugo dva itd. Mislim da se odbijaju rezultati dva najlošija plova (do sad ih je bilo 12). Ovo sve govorim za klasu 49er, ima odnedavno na OI I windsurf, to izgleda dosta atraktivnije i tu su neka drukčija pravila.

Aha, jasno. Taman sam počeo da pratim, oni prekinuše.

Link to comment
Share on other sites

Felix Lebrun (puni 18 godina 12 septembra ove godine) je u polufinalu u stonom tenisu, dobio Tajvanca Liua 4:3 u četvrtfinalu, meč je bio ujednačen, Lebrun je poveo sa 1:0, Liu izjednačio, i sve tako do 3:3, da bi se Tajvanac raspao u sedmom setu, Lebrun je vodio 6:0 ili 7:0 i dobio 11:4.

 

EDIT: ranije danas Hugo Calderano dadn'o po tandburi južnokorejancu Jangu (4:0). Djeluje da je u životnoj formi, a tako bi i trebalo da bude, ima 28 godina.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo za Feliksa je sto igra penholder, sto je izuzetno neuobicajeno za Evropljanina.

 

Prvi Evropljanin posle jako dugo vremena za kojeg se smatra da moze da bude broj jedan. Trenutno je valjda peti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slalom u kajaku i kanu-u (ako se tako piše) je vrh. Dosta neizvesnosti, svaka vožnja je priča za sebe pa tako favoriti iz kvalifikacija lako mogu da ostanu i bez medalje, dovoljno kratko a opet dugo da svako pokaže šta zna, a istovremeno zahteva dosta snage, baš pravi olimpijski sport 🏅

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Zanimljivo za Feliksa je sto igra penholder, sto je izuzetno neuobicajeno za Evropljanina.

 

Prvi Evropljanin posle jako dugo vremena za kojeg se smatra da moze da bude broj jedan. Trenutno je valjda peti.

 

Kažu da je sa 4 godine gledao Kineza koji je igrao sa njegovim ocem u klubu (otac mu je bio prosječan igrač, mislim da nije bio reprezentativac, ujak mu je bio reprezentativac i učestvovao je na OI 3 puta) i da je tada odlučio da će da igra sa penhold držanjem reketa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...