Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

6 minutes ago, Mile1 said:

Mbappe odbio ugovor Psga gde bi po sezoni dobio 45 miliona po sezoni, sa druge strane Real poslao trecu ponudu u iznosu od 220 miliona za Mbappea

Bukvalno ciji je veci. PSG misli da ce ga ubijedit tokom sezone da ostane ali mislim da od toga nema nista. I treba da ode nedje iz Francuske, steta pa nije Egleska.

Link to comment
Share on other sites

PSG je definitivno najvece zlo fudbala uz UEFA-u i Ceferina koji su im licne kurve. Do koje mjere moras biti bahat pa da dadnes astronomske ugovore Ramosu i Messiju, veliki ugovor Donarumi i Giniju i na to sve jos platis Hakimija 60-70 miliona uz vec postojece ogromne ugovore Neymara, Mbappea, Di Marije, Verattija i vjerovatno Marquinhosa i Icardija bez da prodas ikoga i uopce odbijas odgovorit na ponude za Mbappea koji jednostavno ne zeli produzit ugovor iako mu nudis najvecu platu na svijetu. Real, Barcelona i United godinama jesu bili izrazito bahati i davali ogromne pare za igrace ali ovaj nivo nikad niko nije dostigao. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma da, Real kome Bale i Hazard zderu krofne i igraju golf za 30 miliona godisnje + njihovi transferi.

 

Za Barcelonu smo vec pisali, ponasaju se kao da Coutinho i Dembele, odnosno 230 miliona datih za njih dvojicu ne postoje. Ni to im nije dosta pa plate Griezmanna, samo sto ne znaju sta ce sa njim.

 

Neka ti klubovi sad malo gledaju kako je to kad neko drugi ima neogranicenu kolicinu para.

 

@Miki28 pa ima jos jednu sezonu i onda moze da bira klub - najbolje neki u PL. A te pateticne izlive ljubavi prema najtrofejnijem klubu nek ostavi za sebe, tako je i Hazard pricao i onda se bacio na krofne a batalio fudbal.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Realu nijedan igrac nema ni blizu 30 miliona neto platu. Ronaldo je 2018. otisao upravo zbog toga sto mu Perez nije htio dati tu platu. u PSGu imas dvojicu takvih i Mbappea sa 20ak najmanje. Plus Real je svaki veliki transfer finansirao prodajama igraca. Kad je Bale doveden 2013., otisli su Mesut i Higuain za 40 odnosno 50 miliona. Eden doveden nakon sto je Ronaldo godinu prije prodan za 100+ miliona. Ni blizu isti slucajevi, cak ni Barca sa razbacivanjem para na sve strane nije radila ove stvari koje PSG radi. 

Link to comment
Share on other sites

 

13 hours ago, Mile1 said:

Chelsea potpisao Saula ozbiljan potpis

Saul ispade jeftiniji 10 miliona od Partija (ako daju 35 miliona za otkup sledeće godine), kakva krađa Čelzija. Odrađuju daleko najbolji posao, imali su i dosta dobrih prodaja ovog leta.

 

Barselona obavila opasan rez, morali su to da obave. I dalje tu ima opasno dobrih fudbalera i strašnih talenata. Mogla bi se napraviti fina priča, odnosno spoj mladosti i iskustva.

 

Ter Štegen-Alba-Pike-Garsija-Dest-Buskets-De Jong-Pedri-Fati-Depaj-Aguero

 

Kako je krenulo moraću da ih ispratim, dosta više bahaćenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikakva kradja, jer Saul i Colo iz nekog razloga nisu bili na istim talasnim duzinama. Ili je bar tako izgledalo sa strane.

 

Dobar igrac, dobar potpis, nista vise od toga.

 

Recimo pisali ste o Sabiceru pre toga, ne vidim sto je on gori igrac od Saula, a placen jos manje.

 

A pogotovo prica da moze da ga trazi samo Volvs, pa onda Bajern je smesna, on ima mesto u mnogim jakim klubovima, samo sto u robovlasnickoj ligi ako ti Bajern pokuca na vrata ti trcis pa ako treba i na tribinama da sedis.

Link to comment
Share on other sites

Jel moguce da PSG nije pustio Mbapea? Jedino ako imaju neki pakleni plan da ga produze ili ucene na neki nacin, al u suprotnom ce ovaj za dzabe da ode sledece leto. 

 

Mbape je oduvek pricao da samo u Real hoce, mene cudi sto nije direktno iz Monaka otisao tamo, mislim da je prelazak u PSG bio temporary, i da su to svi znali, zato me i cudi sto ga ne pustise sad. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Markoss said:

Jel moguce da PSG nije pustio Mbapea? Jedino ako imaju neki pakleni plan da ga produze ili ucene na neki nacin, al u suprotnom ce ovaj za dzabe da ode sledece leto. 

 

Mbape je oduvek pricao da samo u Real hoce, mene cudi sto nije direktno iz Monaka otisao tamo, mislim da je prelazak u PSG bio temporary, i da su to svi znali, zato me i cudi sto ga ne pustise sad. 

 

Prosto im puc kurac za pare. Obzirom da je vlasnik kluba drzava Katar (Nasser je tu samo marioneta, pravi vlasnik je Emir Katara) pricamo o klubu sa bukvalno neogranicenim resursima. Njima je ocito 200 miliona eura ko sto je tebi i meni 20 eura. Po svoj prici njima je cilj da imaju Mbappe-Ney-Messi trio u napadu ove sezone i da uzmu ligu prvaka pa onda Mbappe moze komotno ici. Po informacijama odbio je nekih 6 ponuda za produzenje ugovora, zadnja je bila 45 miliona eura neto po sezoni (Messi npr ima 40 neto) plus bonusi. Skoro svi relevantni novinari su prenijeli da on nikako ne planira produzit ugovor i da zeli u Real cim prije mada meni je jos uvijek prilicno nerealno da igrac tog kalibra sa 23 godine ode besplatno iz kluba sa neogranicenim resursima. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Prosto im puc kurac za pare. Obzirom da je vlasnik kluba drzava Katar (Nasser je tu samo marioneta, pravi vlasnik je Emir Katara) pricamo o klubu sa bukvalno neogranicenim resursima. Njima je ocito 200 miliona eura ko sto je tebi i meni 20 eura. Po svoj prici njima je cilj da imaju Mbappe-Ney-Messi trio u napadu ove sezone i da uzmu ligu prvaka pa onda Mbappe moze komotno ici. Po informacijama odbio je nekih 6 ponuda za produzenje ugovora, zadnja je bila 45 miliona eura neto po sezoni (Messi npr ima 40 neto) plus bonusi. Skoro svi relevantni novinari su prenijeli da on nikako ne planira produzit ugovor i da zeli u Real cim prije mada meni je jos uvijek prilicno nerealno da igrac tog kalibra sa 23 godine ode besplatno iz kluba sa neogranicenim resursima. 

 

Kako nisu bar malo sujetni sa aspekta toga da ce za 0 evra da im ode najbolji mladi fudbaler na svetu i jedan od top 5 fudbalera danasnjice. I to u jednog od najvecih konkurenata, mozda ne trenutno, ali gledajuci siru sliku jesu.

 

Mada mozda bas hoce da posalju poruku da ih boli qrac za lovu, da ne pristaju na ucene i da nece popustati igracima, sto opet nije lose. 

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno ih zabole. Kupice nesto drugo. Kupice Ronalda (lol)

 

To mi je najveca misterija ovog prelaznog roka. Da nisu bar pokusali da pojure Ronalda i odmah prodaju Mbapea. I da ne osvoje, a svakako bi bili favoriti broj jedan, a marketinska vrednost tog transfera bila bi nemerljiva, i za ligu i za njih same.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Markoss said:

 

Kako nisu bar malo sujetni sa aspekta toga da ce za 0 evra da im ode najbolji mladi fudbaler na svetu i jedan od top 5 fudbalera danasnjice. I to u jednog od najvecih konkurenata, mozda ne trenutno, ali gledajuci siru sliku jesu.

 

Mada mozda bas hoce da posalju poruku da ih boli qrac za lovu, da ne pristaju na ucene i da nece popustati igracima, sto opet nije lose. 

Mislim da su jednostavno u ozbiljnom problemu, imajući u vidu količinu novca koje su potrošene u zadnjoj deceniji, a da imaju 0 evro trofeja i samo jedno finale LŠ. Sada im je prilika sa ekipom koju su napravili da konačno dođu do trofeja LŠ i to je po meni glavni razlog zašto nisu prodali Mbapea. Šta bi se desilo da su ga posali u Madrid i da na kraju Real osvoji LŠ i opet ostanu praznih šaka?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Markoss said:

 

Kako nisu bar malo sujetni sa aspekta toga da ce za 0 evra da im ode najbolji mladi fudbaler na svetu i jedan od top 5 fudbalera danasnjice. I to u jednog od najvecih konkurenata, mozda ne trenutno, ali gledajuci siru sliku jesu.

 

Mada mozda bas hoce da posalju poruku da ih boli qrac za lovu, da ne pristaju na ucene i da nece popustati igracima, sto opet nije lose. 

 

Ocito im je veci udar na sujetu prodaja najvrijednijeg igraca tima. Ljudi iz fudbalskog dijela su bili za prodaju ali Arapi nisu dali. Ponuda uopce nije bila odbijena nego jednostavno nisu uopce odgovorili na ponudu. Par novinara je izvijestilo i da je Mbappe imao obecanje od njih da ce ga nakon 4 godine pustit u Real ali ocito kod njih to ne igra nikakvu ulogu. Ne radi se ovdje ni o kakvim ucjenama, jednostavno im je povrijedjen ego sto Mbappe zeli ici. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Nikakva kradja, jer Saul i Colo iz nekog razloga nisu bili na istim talasnim duzinama. Ili je bar tako izgledalo sa strane.

 

Dobar igrac, dobar potpis, nista vise od toga.

 

Recimo pisali ste o Sabiceru pre toga, ne vidim sto je on gori igrac od Saula, a placen jos manje.

 

A pogotovo prica da moze da ga trazi samo Volvs, pa onda Bajern je smesna, on ima mesto u mnogim jakim klubovima, samo sto u robovlasnickoj ligi ako ti Bajern pokuca na vrata ti trcis pa ako treba i na tribinama da sedis.

Nije nitko rekao da ga može tražiti samo Wolves i Bayern, nego da ne postoji puno klubova koje bi odabrao prije Bayerna. Ne on, nego bilo koji igrač. Postoji realno 7, možda 8 klubova koje bi bilo koji igrač eventualno birao prije Bayerna. Zar je toliko nemoguće povjerovati da nije imao ponudu niti jednog od tih klubova?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Za Nemce i igrace iz tih okolnih zemalja ne postoji nista pre Bayerna. Eventualno Barcelona i Real bi mogli mozda ponekad da im pokvare posao, ali je Bayern definitivno broj jedan. Jednostavno takav im je mentalitet. Bayern moze da ti obezbedi finansije, mocan je klub, mozes da uzmes trofeje sa njim, plus se igraci iz tog podrucja loze da igraju za njega, smatraju to prosto krunom klupskog evropskog fudbala.

 

Igraci igraju za pare, to im je posao i sve je tu jasno, ali Bayern mu dodje kao neki vrhunski placen posao koji pritom bas volis da radis i uzivas u tome, ispunjuje te maksimalno. Dok bi odlazak u neki Chelsea, Man City, Liverpool shvatili kao odlicnu poslovnu priliku koju ne treba ispustiti ali samo to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa svi imaju. Jbg Bayern im bozanstvo i to je kraj. Sad da li je to dobro ili ne, mene to ne zanima iskreno. Ne znam gde je problem sad nastao sa njim ovde na temi? Jel problem sto je odbio neki engleski klub? Nisam pratio tok njegovog transfera pa pojma nemam.

 

Englezi + PSG u Evropi i pored te ogromne finansijske potpore jos uvek nemaju status klubova kao sto su Real, Barcelona, Bayern ili cak i posrnuli Milan koji da ima finansijsku jacinu jednog Cityja npr. sigurno bi bio izbor za vecinu evropskih a i juznoamerickih fudbalera pre i Liverpoola i Cityja i Uniteda. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dzoneee said:

Za Nemce i igrace iz tih okolnih zemalja ne postoji nista pre Bayerna. Eventualno Barcelona i Real bi mogli mozda ponekad da im pokvare posao, ali je Bayern definitivno broj jedan. Jednostavno takav im je mentalitet. Bayern moze da ti obezbedi finansije, mocan je klub, mozes da uzmes trofeje sa njim, plus se igraci iz tog podrucja loze da igraju za njega, smatraju to prosto krunom klupskog evropskog fudbala.

 

Igraci igraju za pare, to im je posao i sve je tu jasno, ali Bayern mu dodje kao neki vrhunski placen posao koji pritom bas volis da radis i uzivas u tome, ispunjuje te maksimalno. Dok bi odlazak u neki Chelsea, Man City, Liverpool shvatili kao odlicnu poslovnu priliku koju ne treba ispustiti ali samo to.

Ok, Nijemci su drugo. Ja sam govorio općenito za nekog igrača koji nije vezan za Njemačku, i koji je došao u Bundesligu iz neke druge lige. Da uzmemo za primjer nekog Hrvata ili Srbina koji igraju u Bundesligi. Evo, npr Kostić i Brekalo. Koliko ima klubova u Europi zbog kojih bi eventualno odbili Bayern?

 

Problem je nastao što je prešao u Bayern za 16M. Vjerojatno je bio u zadnjoj godini ugovora. To je ovdje shvaćeno kao skidanje gaća pred Bayernom, bez da se argumentirano kaže koje još opcije je imao Leipzig. 

Onda se u priču još ubacuje Upamecano koji je imao otkupnu klauzulu koju je Bayern platio. Ta 2 igrača i Nagelsmann (kojeg je Bayern isto otkupio) su dokaz kako Leipzig radi za Bayern. Nema veze što je Red Bull klubovima to način poslovanja i što je prelazak ta 2 igrača u Bayern nešto na što Leipzig nije mogao puno utjecati, bitno je da su prešli u Bayern jer svi rade za Bayern.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...