Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

1 hour ago, DameTIme said:

Vratiše mi se uspomene na detinjstvo, osnovnu školu kad smo se kao dvanaestogodišnjaci tukli oko fudbalskih klubova i ko je bolji. Delili smo se u klanove, npr. ja navijam za MNU, jedan drug za Barsu a drugi za Čelzi. Barsa i ja smo jedno protiv drugog, ali se zato ”udružujemo” protiv Čelzija. 😄  I sećam se kako nije moglo da se živi od mene u odeljenju kad je osvojena LŠ:

 

 

 

Za mene je ovo najbolji i najdraži tim koji sam gledala. Od tada je Ronaldo meni ostao drag i to je nešto što se nikada nije promenilo. Bez obzira što poslednjih nekoliko godina slabije pratim fudbal nego ranije, znam koliko je urađeno u poslednje dve sezone i da se ide ka vrhu. U tom smislu, Ronaldo možda i nije bio neophodan. Ali jeste neophodan za ono više, najviše. I jbg, to je ipak Ronaldo, naše čedo. Ložićemo se, kupovati dresove, pratiti utakmice sa mnogo većim žarom. Mi znamo da smo to zaslužili. Eto toliko.

 

Taj Chelsea je bio meni jedna od najgotivnijih ekipa ikada i vjerovatno jedini strani klub za koji sam iskreno navijao.

 

Drogba, Esien, Karvaljo, Balack, Cole.. 🥰

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jednostavno, to su klubovi sa istorijom koje prezirem. 

 

Skroz legitimno, imam i ja klubove sa istorijom koje prezirem, negde se čak i poklapamo - primerice Barsa, Čelzi, Liverpul. Samo kažem nikako ne bih mogla da stavim klub sa istorijom i veštački klub u isti tier nepodnošenja. Siti će uvek biti tier iznad po tome 😄 

 

15 minutes ago, Sector said:

 

Taj Chelsea je bio meni jedna od najgotivnijih ekipa ikada i vjerovatno jedini strani klub za koji sam iskreno navijao.

 

Drogba, Esien, Karvaljo, Balack, Cole.. 🥰

 

Da! Koliko ih samo nisam podnosila, a koliko su bili sjajni. 😄 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, BattleBender said:

Arsenal više potrošio na obeštećenja ove godine od bilo kog kluba u PL.

Net spend tokom poslednjih 5 godina im je treci u ligi.  Na primer Rusov takozvani vestak je na 6. mestu, a navijaci Arsenala kukaju kako nemaju pare 😂

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DJORDJE said:

Ima puno veze sto vidis na danasnjem primeru akcija Uniteda, samo par sati nakon sto su objavili da je Ronaldo presao. Skok od 8% na ukupnu vrednost od $3 milijarde , slozices se je prilicno solidna para.

 


Ovo sad je outlier primer, anomalija. Ne moze da se uzme kao nekakav standard.
CR i United su posebna priča, i za taj skok od 8% (koji ce se vremenom verovatno nivelisati u nekoj meri) je morala da se stvori baš priča koja uključuje istorijski momenat i ima dugogodisnji build up. A istorija je to što je Unitedu i selling point.
Povratak kući, i kod navijača United-a i kod ostalih, na timeline United-a se gleda kroz taj checkpoint, odlazak CR-a + povlačenje SAF-a. 
Ovo je dobrim delom oživljavanje sentimenta, nostalgija,  bla bla bla, što je sve konzistentno sa time kako je United napravio tu armiju navijača koju ima.
Jebeni LAST DANCE, MJ marketing...
Klubu sa najvećim brojem navijača, napaćenoj armiji navijača daješ ono što i racionalno, ali I NERACIONALNO(još bitnije) žele toliko silno, ne samo zbog nekakve iluzije da će klub ponovo biti najjači, nego i oživljavanje memorija, emocija itd itd.

Samo povratak Messi-a sledeće godine u Barsu, bi mogao da bude sličan primer (jbt koliko je danas fudbal mrtav i bez duše kad ne mozes ni dobar story da izmisliš)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, BattleBender said:


Ovo sad je outlier primer, anomalija. Ne moze da se uzme kao nekakav standard.
CR i United su posebna priča, i za taj skok od 8% (koji ce se vremenom verovatno nivelisati u nekoj meri) je morala da se stvori baš priča koja uključuje istorijski momenat i ima dugogodisnji build up. A istorija je to što je Unitedu i selling point.
Povratak kući, i kod navijača United-a i kod ostalih, na timeline United-a se gleda kroz taj checkpoint, odlazak CR-a + povlačenje SAF-a. 
Ovo je dobrim delom oživljavanje sentimenta, nostalgija,  bla bla bla, što je sve konzistentno sa time kako je United napravio tu armiju navijača koju ima.
Jebeni LAST DANCE, MJ marketing...

Pa cela ova nasa diskusija je o anomalijama, jer pricamo o 7-8 evropskih klubova koj raspolazu ogromnim novcem i funkcionisu kao kororacije, MU je eto cak i na NYC berzi. Kupovina CR ce se MU mnogo brze isplatiti nego recimo kupovina Megvajera, posto CR sa sobom donosi i ogromnu marketinsku vrednost, bas kao i Mesi. Naravno to vazi za te klubove, ostalih 800 i kusur evropskih klubova najvecim delom jedva sklapaju kraj sa krajem.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Bugl Khan said:

Nema šanse. Zamisli face Rummeniggea i Hoenessa kad bi Raiola i stariji Haaland zatražili 50M i za njih.

Slazem se , samo sto su obojica otisla u penziju, Salihamidzic je sada onaj koji vedri i oblaci kod kupovine igraca. Nikada mi nece biti jasno kako je dogurao do tog mesta, navodno mu je Hoeness bio mentor.

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2021 at 11:13 PM, DameTIme said:

Chaos brate baš si haos. 😄  Kako možeš u isti tier da staviš klubove sa istorijom i veštačke klubove - valjda nema zabune koji su koji. 😄 

 

Pa ne znaci da ako neki klubovi imaju istoriju da su preplaceni na uspehe sve dok se kotrlja lopta.

 

Taj Chelsea je pametno dovodio igrace, napravio jak tim i razbio monopol MUTD. MCFC je druga prica, ali nisu sad oni KK Barcelona koja kupi sve sto vredi, a ostali timovi u PL Zalgiris i Alba.

 

U Spaniji je Atletico porastao i sad osvaja titule u Italiji Napoli (i u manjem obimu Atalanta), eto taj RB Leipzig u Nemackoj.

 

Sto se tice stranih klubova, jedan od omiljenih mi je taj omrazeni Bayern, ali to je zbog istorije, nekih igraca, boje dresova, a bogami i sto nema gomile navijaca u Srbiji koja prati taj klub. To je sve subjektivno, ali svakako znaci da u nekom mom zivotnom veku taj klub pocne da redja uspehe, umesto da se prate klubovi "jer je zakucano u kamenom dobu da ce oni biti uspesni i popularni". Meni nista ne znaci sto je neki klub bio uspesan kad nisam bio ziv ili nisam pratio fudbal, tako da me Nottingham Forest i njegova istorija uopste ne interesuje, a Valencia i Deportivo ce uvek biti velikani jer sam i sam bio svedok njihovih svetlih trenutaka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, goldberg said:

 

Pa ne znaci da ako neki klubovi imaju istoriju da su preplaceni na uspehe sve dok se kotrlja lopta.

 

Taj Chelsea je pametno dovodio igrace, napravio jak tim i razbio monopol MUTD. MCFC je druga prica, ali nisu sad oni KK Barcelona koja kupi sve sto vredi, a ostali timovi u PL Zalgiris i Alba.

 

U Spaniji je Atletico porastao i sad osvaja titule u Italiji Napoli (i u manjem obimu Atalanta), eto taj RB Leipzig u Nemackoj.

 

Sto se tice stranih klubova, jedan od omiljenih mi je taj omrazeni Bayern, ali to je zbog istorije, nekih igraca, boje dresova, a bogami i sto nema gomile navijaca u Srbiji koja prati taj klub. To je sve subjektivno, ali svakako znaci da u nekom mom zivotnom veku taj klub pocne da redja uspehe, umesto da se prate klubovi "jer je zakucano u kamenom dobu da ce oni biti uspesni i popularni". Meni nista ne znaci sto je neki klub bio uspesan kad nisam bio ziv ili nisam pratio fudbal, tako da me Nottingham Forest i njegova istorija uopste ne interesuje, a Valencia i Deportivo ce uvek biti velikani jer sam i sam bio svedok njihovih svetlih trenutaka. 

 

Da, ali mi smo govorili o tier-ovima odbojnosti timova, koliko koji ne podnosimo jelte. Ja samo kažem da ne može nikada da mi bude jednako gadan tim koji ima veliku istoriju ali je u nekom momentu bio ”negativac” - Real, Barsa, Liverpul, Čelzi itd. kao tim koji pokušava da istoriju nadomesti parama svojih finansijera Arapa - PSŽ, M. Siti.

 

Slažem se sa tobom oko ovoga što si napisao. Niko nije preplaćen na uspeh. Istorija nas uči da svaki klub ima neki period mraka i ponora, koji obično dolazi posle duge dominacije kako u domaćoj ligi tako i u evropskim takmičenjima. To se desilo Junajtedu nakon odlaska Fergusona, ali odlika velikog kluba je da posle nekog perioda stane na svoje noge i ponovo krene putevima uspeha. Što se evo i događa poslednju sezonu-dve. Isto tako, posle dugog perioda ”suše” jedan veliki klub bi ne trebalo, nego bi morao da izgradi šampionski tim - primer Liverpula. U psihologiji se to zove regresija ka proseku, ali evo može da se primeni i na fudbalske klubove.

 

Poslednji pasus potpuno razumem, i sama sam počela da navijam za Mančester u godinama najvećih uspeha, tako se pogodilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A sto City i PSG nemaju trandiciju ? Odavno postoje i iznedrili su mnoge dobre igrace / mnogobrojne klupske uspehe

To sto su UTD i neki drugi klubovi bili bogatiji je druga prica, ne vidim zasto je to mnogo vazno sto su Arapi usuli pare u njih kad se usipa u sve ove klubove

Jedino sto razlikuje Real, Barcu,Liverpool (Chelsea) u odnosu na City i PSG su evropske titule, a bice i toga ; tako je recimo i Celzi dosao do toga, a verujem da ce se desiti i Sitiju i Celziju u narednom periodu

I onda za 30+ god naredne generacije ce moci da pricaju sa Sitijem i Celzijem u ovom kosu a neki npr lupam Everton/Lille koga zaposednu Arapi bice plastic

Suplja prica iskreno

-

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

 

 

Taj Chelsea je pametno dovodio igrace, napravio jak tim i razbio monopol MUTD. MCFC je druga prica, ali nisu sad oni KK Barcelona koja kupi sve sto vredi, a ostali timovi u PL Zalgiris i Alba.

 

 

Taj Chelsea je plasticniji klub od City-a, ako se gleda kako se doslo do konkuretnosti.
City je mnogo pametnije i odmerenije dosao do konkuretnosti.
Chelsea je prve 2 godine isao po Evropi, stalk-ovao druge velike klubove da vide za sta su zainteresovani i dovodio.
"Man Utd ugovorio nekog Nigerijca iz Norveske, daj placaj da se porusi taj dogovor, da dodje kod nas. Plati Unitedu da odustanu od transfera, pa plati i Norvezanima"
Doveli Mutue, Crespo-e u jednoj godini, Verone i silne pizde materine. Sve sto nisu Terry i Lampard a igralo je za Chelsea u poslednjih 18 godina, dovedeno je sugar daddy parama. Joe Cole, Drogba, Robben. Zilion igrac koji su islil na pozajmice.

I City za razliku od Chelsea-a nikad nije imao malverzacije oko svojih transfera kakve je imao Chelsea koji je vise puta kaznjavan.

To sa City-em je recency bias. Jesu oni svima nama sad veci trn u oku, ali nista grdji oni nisu od Chelsea-a. Ili su nama Srbima jednostavno ruske pare uvek čistije...
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...