Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

21 minutes ago, mr clutch said:

Trebalo bi da si u pravu. Navodno, imao bi duplo manju platu u Gradjanima. Ali smekerskiji bi bilo da ode u MU i poveca im sansu za titulu, a i oni imaju jako konkuertan sastav.

 

Aa pa nisi razumeo. Junajted fanovi po netu slave sto ne dolazi da ne zauzima mesto talentima i ne gusi njihov napredak

 

71926413.jpg

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, threepwood said:

 

Aa pa nisi razumeo. Junajted fanovi po netu slave sto ne dolazi da ne zauzima mesto talentima i ne gusi njihov napredak

 

71926413.jpg

Naravno da ne slavimo, bas bi ispao sisa ako predje u City.

Navijaci Utd mu i dalje pjevaju na OT, bas je ostao u extra sjecanju svakom navijacu ali ovo sad bi bas bacilo mrlju.

Mislim da mu ovo ni marketinski nije pametan potez s obzirom na veliki fan base Utd i da je dosta tog fan base CR7>Messi ali ovim potezom ce ih okrenuti protiv sebe.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, threepwood said:

 

Aa pa nisi razumeo. Junajted fanovi po netu slave sto ne dolazi da ne zauzima mesto talentima i ne gusi njihov napredak

 

71926413.jpg

Al zato im je kul kada potpisu Lukakua ili Kavanija u spicu, a CR7 je klasa za obojicu, i u ovome momentu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mr clutch said:

Al zato im je kul kada potpisu Lukakua ili Kavanija u spicu, a CR7 je klasa za obojicu, i u ovome momentu.

Bar za 20% bi Utd bio jaci sa njim i to ne samo sa igrackog aspekta vec lude ambicioznosti da osvoji sve i pozitivno bi uticao na mladje igrace.

Meni je bas cudno da PSG nije u prici jos posebno kad je jasno da Mbappe ide.

 

Spojiti vrvt 2 najbolja igraca ikad u jednom prelaznom roku je nesto sto bi bilo nezapamceno i nikad ponovljeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Kakva ce pizdurina ispasti ako predje u Siti. Bas ni trunke postovanja da nema, cak ni halapljivi Mesi ne bi otisao u Real. Valjda ne bi, valjda.

 

Pa nije to bas isto, veca je legenda Ronaldo u Realu, u sustini ne bi otisao u Barsu nikad. Mada vole ga i Junajtedovci, koji su daleko lojalniji navijaci od Realovih i u tom nekom smislu sigurno ce mu fan baza sigurno o pasti.

 

Meni bi sa fudbalske strane bilo zanimljivo da se promesaju karte malo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

Ne pratim fudbal aktivno pa me zanima neko da mi objasni, da li se uopste PSGu, osim sa marketinske strane, isplati da dovede matorog Mesija, a da izgubi Embapea?

 

Dugoročno ne, ali ne pita se njih za Mbappea više ništa. Ako ne uzmu sad neke pare za njega, otić će im besplatno sljedeće sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJORDJE said:

Gresis i to puno. U klubovima kao sto su Barcelona ili Bayern preko 50% prihoda su komercijalni prihodi, a godisnji rast je negde oko 7%. Nije samo to prodaja dresova vec ono sto druge firme placaju za reklamu. Ta tarifa je drasticno drugacija kada u timu imas Messija, a ne recimo Mitrovica.

Za PSG si u pravu, samo ja to ne bih nazvao pranje novca, jer Qatar ne zaradjuje novac na opijumu, pre bih rekao da je to zabava i promocija zalivskih emira.

Komercijalni prihodi i jesu mozda najveci deo prihoda, ali to nema veze sa time da li imas Mbappe-a u timu ili ne. Mislim utice, ali to je neznatno i ta razlika ne povrati neka 200 miliona.

Da ponovimo po 1000 put. Adidas i Nike daju nekom Unitedu, Realu, Barseloni, Liverpool-u novac za sponzorstvo, tj da budu glavni kit sponsori. To ide od 60,70 miliona do cak i 110,120 miliona godisnje.
Potpisu ugovor na vise godina. Taj Adidas i taj Nike placaju to da bi sutra zaradjivali od tih dresova, a ne neki United, Real, Liverpool. Nema tu "U, Barso, vi ste carevi, doveli ste igraca X koji je mnogo povecao prodaju nase opreme, ajde da vas nagradimo sa jos nekih 100 miliona ove godine".
Zna se tu koliko klub uzima od svakog prodatog dresa, i to je do 10 dolara, ako se dobro secam bilo je pre par godina i 7,8 dolara.

United i Real su jedini klubovi koji imaju preko 500 miliona navijaca, ljudi koji se deklarisu kao navijaci tih klubova. Od toga smo vecina mi, i ljudi po Africi, Aziji i slicno, koji necemo da kupimo oficijalni dres. Pogotovo se ne kupuje dres istog igraca svake godine. Naravno ima takvih ali to je mali broj. Cak brendovi za sportsku opremu stateski vise ulazu u klubove kako bi plasirali svoje ostale proizvode, svoje linije. Barca i United im sluze da se glupiraju sa nekim trecim dresom, neke boje koje zele da provuku kao trenutni trend. I naravno to sto ce svakakvi bot-ovi i ovce da krenu da kupuju adidas/nike zato sto to nosi njihov omiljen klub, taj United i Barsa nece videti novce od prodaje znojnica, dryfit majici itd itd.
Adidas i Nike to sve lepo rese sa tom sumom koju godisnje odvoje za klubove. Organizaciono i po tome koliko su to mocne i velike kompanije, nece nikakav fudbalski klub da prejebe Adidas ili Nike, uvek ce da bude obrnuto.
Ta prica o ogromnoj zaradi od prodaja dresova ima u moderno vreme smisla koliko i hajp o zaradi od ulaznica. To je trivijalno za velike klubove.
I to sa dresovima je vazilo pre 30 godina, sada je ostalo to da se provlaci kod domacih zurnal-burek novinara, koji popunjavaju svoje glupe clanke jeftinim i populistickim senzacionalizmom. Nesto sto ce da approve-uje neki čiča što je kupio novine, ili ga sin naucio da otvori sajt gde cita vesti. "Uf, ovaj fudbal, haos mnogo, dovode igrace samo da bi prodavali dresove, lepo ovde pise u clanku"

Kupovanje tih skupih igraca moze dugorocno da se isplati, ali mnogo dugorocno, i to ako ta cela prica uspe, i ako taj neki Mbappe bude generator neke naredne dinastije. Ne samo zbog para od trofeja, nego zato sto preko glory hunter-stva prave novi navijaci i generise jaci marketinski pull.
Klub mora da ima nekakav narativ da bi stvarno jak marketinski.
Real ima tu trofejnost i MOĆ.
Barsa kida fudbal, igraju nesto tamo tehnicki, fudbal, arhi-rival (politicki) je Realu(koji neki dozivljavaju kao nesto zlo) itd itd. I naravno imaju i oni svoju istoriju.
United i Liverpool "prodaju" svoj organsku istoriju i razvoj, tradiciju, i to sto generisu romanticniju, mnogo češće patetičniju, ljubav nego svi ostali klubovi na svetu.
S tim sto treba imati u vidu da to sa Unitedom ide i zato sto su Engleske lige, koja je atraktivnija, trava je tu zelenija, zastupljen je engleski jezik pa se globalnije prate ti klubovi.

Model PSG-a da se napravi reputacija je čista amerikanizacija i bliski Istok. Procenili su da strateški nema smisla da se bore za Evropu, niti da se be prodaju kao EVROPSKI BRAND i simbol.
Daju pajacima i starletama po Holivudu da nose te dresove dok ih paparaci slikaju na nekoj plazi, neki Malibu, Santa Monica.
I sa druge strane osvajaju arapski svet. Oni ciljaju na ljude koji i ne znaju sta je fudbal, ali videli su da neki infuenser ili pajac nose dres PSG-a, kluba iz Pariza (zbog Pariza Francuska je najposecenija drzava na Svetu, i najveci broj turista iz celog Sveta zeli da ode tamo). Muslimansko arapskom svetu, ti Katari, Dubaiju i picke materine se loze na skorojevicki luksuz, i vole da neko njihov tamo hara Evropom ili Amerikom.

City ima manje agresivan pristup da stvori svoj stabilan krug navijača. Oni isto pucaju na USA, ali u manjoj meri, i njihov narativ je da su oni good guys. Dobar deo njihove strategije je da se osvoji deo populacije koji nisu bili mnogo zainteresovani, ili emotivno ukljuceni u PL, a PL postaje sve globalnija i gllobalnija prica. U prevodu, nekad su svoj kolac uzimal Milan, Inter, Juve, Bayern itd... sada oni uzimaju mnogo manje jer se bitnost fudbala(ne kvalitet nuzno) centralizuje kao PL. Oni hoce te navijace da uzmu, te PL neutralce. I tu su oni oni kao good guys, strateski rade sa Pep-om, rade lepo svoj posao dok se Liverpool i United mačuju, ili pak Arsenal, a sa time da manje osvajaju trofeje ulaze u neke desperate modes. Treba uzeti u obzir da je javna tajna da finansiraju medije da se odrzava dobar imidz. Postoji neoborivo jaka agenda da se City ne pljuje, kritikuje, ne ismeva.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Mile1 Kao nesto sto me ne dotice mnogo. Jeste u nekoj meri buljaski, ali u nekoj racunici mnogo vise ce da osteti City funkcionalno na terenu, nego sto ce da mi bude smor zbog takvih poteza.
I gledam na to kao na izbegnut metak, za nas, United.
Ronaldo bukvalno mora da izmaltretira sad ceo tim, kako bi igra celog tima kompromitovala da bi on ispunio nekakve svoje brojke.
Kompleksaski potez City-a, i vrlo verovatno je i zbog toga Pep danas izjavio da napusta City. Njemu se vodi fudbalski tim, i ne zeli da se preko tima lece nekakve frustracije City-a.

Počeće ozbiljne novce da placaju ljudima da dolaze na stadion. Ko god da je usao u PL imao je skoro uvek pun stadion. Wigan je cak imao popunjeniji stadion, sto nije fubalski grad, tj tamo je rugby prva stvar.

Veteran ko veteran, i ne uzimam mu mnogo za zlo.
Više me trenutno brine što mi ne idemo po Nevesa, ili tako nešto, nego što City dovodi Ronalda. Neka mu daju i trogodisnji ugovor, neka dovedu i Kejna. Nek se zamajavaju sa tim stvarima, dok mi podgrevamo priču za Haalanda.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, goldberg said:

Kakva je racunica Reala da daje ogroman novac za njega, ako mogu da ga pokupe besplatno sledece sezone?

 

Prestiz. Potreba da se fudbalski svijet jos jednom podsjeti ko je broj 1. Kupovina najvrijednijeg igraca kluba u vlasnistvu drzave Katar je gigantski potez, nesto sto niko do sada nije izveo. Barca je pokusala uzeti Verattija 2017., ispizdili Arape i ostali bez Neymara. Real im sad uzima najvrijedniji dragulj. Perez sa Mbappeom zapocinje novi projekat, dogodine su Haaland i Pogba vjerovatno mete. Cak postoje neke informacije da je Perez vec dogovorio Haalanda sa BVBom i Raiolom za naredno ljeto ali to tek ostaje da se vidi. Jako bitna informacija je da Real dogodine skida prilicno velike plate Balea, Modrica, Isca i Marcela sa platnog spiska cime se fakticki otvara prostor da bez problema ubacis 2 galaktiko plate. 

Link to comment
Share on other sites

I da l stvarno neko misli da imam zelju da vidim kako CR sa 37, isfrustriran ego sto ga gaze godine,  gestikulira i pravi scene što mu Greenwood nije bacio loptu, a to slepo navijači podržavaju.
Ko ga jebe.

Bar 3,4 puta je flertovao sa idejom povratka u United, samo da bi sebi pojačao ugovor. Ne dotiče mene taj relation United - CR već dugo.

Ko ga jebe. Stvarno mislim da i on i City gube. City-u to neće biti funkcionalno na terenu, a Ronaldo će da izgubi sve one ljude koji su se sećali njegove uzbudljive igre na terenima PL-a. Sad će navijači Uniteda da ga pamte kao isfrustriranog lika, koji se nudio svima, samo ga je City hteo da mi eto kao zavuko Unitedu. I tu ispada budala, sredstvo.

Ništa ovde ne gubi United.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim sto bi Ronaldov prelazak u Siti smetao da se dovede i Haland i Kejn. Dovesce ih sve ako budu hteli.

 

Za obojicu postoje dve moguce destinacije bukvalno - Siti i Real. Ko im igra u napadu trenutno nema nikakve veze.

 

Za Halanda ajde ima nekih 10% sanse da zameni Levu u Bajernu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...