Jump to content

Srbija u Parizu - Pogled sa Ajfelovog tornja


Recommended Posts

26 minutes ago, drgnk said:

Ali Crevar, koja je uspela da ima skoro 12 sekundi zaostatka za prvoplasiranom u polufinalnoj trci, dok joj je prva plivačica ispred nje, pobegla za 7 sekundi. Lebe mekani, niko nije očekivao medalju, ali ovo je skandalozno stanje nakon godina priprema za OI. 😲

Nije ovo njena disciplina, pozvana je samo da popuni broj učesnica. Njena je bila 400 mešovito, ali i tu je izgubila brzinu. 

Peoblem je sa tempiranjem forme, a ona je na vehuncu bila na SP u Dohi, gde je mogla do medalje, i posle toga je počela da pada.

Link to comment
Share on other sites

Još sam na jednom srpskom sportskom forumu (tacnije samo ga čitam, nisam forumaš) i smesno mi je kako ljudi upadaju depresiju i pričaju o nekom debaklu naših sportista, kada zapravo to ide po nekim realnim očekivanjima. Jedino gde možemo reci da ja napravljen veći kiks, jeste Majdov danas. Ali opet, očekivati medalju iz Juda, sporta u kome nikad nismo ni uzeli medalju, je ništa drugo nego prepotentnost i neznanje.
 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Irski_srbin said:

Još sam na jednom srpskom sportskom forumu (tacnije samo ga čitam, nisam forumaš) i smesno mi je kako ljudi upadaju depresiju i pričaju o nekom debaklu naših sportista, kada zapravo to ide po nekim realnim očekivanjima. Jedino gde možemo reci da ja napravljen veći kiks, jeste Majdov danas. Ali opet, očekivati medalju iz Juda, sporta u kome nikad nismo ni uzeli medalju, je ništa drugo nego prepotentnost i neznanje.
 

 

Prike ne radi se o medaljama uopste nego o tome kako su se pokazali do sad. Nerad i javasluk u svim savezima je ocigledan i super je sto nema medalja iza kojih bi se pojedini sakrili i raspalili svoju demagogiju. Dubl skul se sudara, prevrce im se camac,vaterpolisti se izbrukaju protiv Australijanaca koji su se jedva sastavili - i to sto smo izgubili ajde, nego im lopta ispada iz ruku 10 puta na utakmici, a nije prvi put. Basketasi kao neki favoriti za zlato gube od jedne Kine, velesile u ovom sportu. Majdov se drugi put na OI bruka kao favorit. Gvideti i danas donosi ingeniozne odluke, a to sto je posao s jednim korektorom na Olimijadu je posebna prica. Jos jednom, nije stvar u medaljama vec o utisku i slazem se za dzudo - mada, dal se nama ikad desilo da kao underdog negde osvojimo medalju? Alo nam je dobro kako smo se do sada pokazali, onda nista. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Irski_srbin said:

Ali opet, očekivati medalju iz Juda, sporta u kome nikad nismo ni uzeli medalju, je ništa drugo nego prepotentnost i neznanje.

 

Osvojio je Radomir Kovačević bronzu u Moskvi 1980. i Slavko Obadov isto bronzu 1976.

Edited by Stiletto
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Prećerujete malo. Što se tiče lošeg utiska, da ima ga, ali dosta toga je u sportovima gde je još rana faza i konačni sud tek treba doneti.

 

Jedino je Majdov ispustio nekakvu ajd da kažem očekivanu medalju, mada da mi je neko rekao da će ispasti u prvoj borbi - ne bih se mnogo ni iznenadio ni potresao.

 

Uz sve to, naši sportisti moraju da se bore ne protiv jednog baksuza, već protiv četiri jahača apokalipse:

 

OxN5sai.jpeg

  • Ha-ha 35
Link to comment
Share on other sites

Utisci se sumiraju na kraju. U Riju je krenulo katastrofalno, strelci nista, Novak ispao u prvom kolu, jedan camac se prevrnuo, a vaterpolisti nisu mogli da se sastave. Pa su se na kraju te olimpijske igre zavrsile fenomenalno po nas i za mene licno to su mi draze igre nego u Tokiju, gde je bilo i vise zlata i vise medalja.

Na kraju se dosta toga svodi i na licne preferencije. Ja bih bio zadovoljan i sa jednom medaljom, ako je to zlato u kosarci.

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Realno, samo je Majdov kiks, međutim on je stara kikara na OI pa onda i nije neki preveliki fail.

 

Od strelaca se očekivala medalja, ali zlato realno niko nije očekivao. Tako da je meni to ok do sada.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stiletto said:

Da citiram mog matorog, pred zoru se mrzne.

 

Zna se ko najbolje znae 🙂 Kazem jos jednom, medalje su najmanji problem, utisak mi je za sada prilicno mlohav. Druga nedelja ce svakako biti bolja, ali za sada - tako je kako je. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Prike ne radi se o medaljama uopste nego o tome kako su se pokazali do sad. Nerad i javasluk u svim savezima je ocigledan i super je sto nema medalja iza kojih bi se pojedini sakrili i raspalili svoju demagogiju. Dubl skul se sudara, prevrce im se camac,vaterpolisti se izbrukaju protiv Australijanaca koji su se jedva sastavili - i to sto smo izgubili ajde, nego im lopta ispada iz ruku 10 puta na utakmici, a nije prvi put. Basketasi kao neki favoriti za zlato gube od jedne Kine, velesile u ovom sportu. Majdov se drugi put na OI bruka kao favorit. Gvideti i danas donosi ingeniozne odluke, a to sto je posao s jednim korektorom na Olimijadu je posebna prica. Jos jednom, nije stvar u medaljama vec o utisku i slazem se za dzudo - mada, dal se nama ikad desilo da kao underdog negde osvojimo medalju? Alo nam je dobro kako smo se do sada pokazali, onda nista. 

Opasno preteruješ. Porazi i pobede su sastavni deo sporta. Basketaši su izgubili pa šta. Ovde je 8 najjačih ekipa i imaju još šansi, zašto ih otpisivati. 

Drugi je problem. Mi se svake 4 godine setimo da postoje neki sportovi, pa onda tražimo ne znam šta i kada se to ne desi onda pljujemo sve živo, a za gomilu sportova i sportista većina i ne zna da postoje. Proćiće Igre, pa ćemo moći da gledamo fudbal i košarku dok nam ne poplave oči.

Koliko god osvojimo medalja, osvojili smo. Ako ostanemo na jednoj, ostaćemi, idemo dalje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Prike ne radi se o medaljama uopste nego o tome kako su se pokazali do sad. Nerad i javasluk u svim savezima je ocigledan i super je sto nema medalja iza kojih bi se pojedini sakrili i raspalili svoju demagogiju. Dubl skul se sudara, prevrce im se camac,vaterpolisti se izbrukaju protiv Australijanaca koji su se jedva sastavili - i to sto smo izgubili ajde, nego im lopta ispada iz ruku 10 puta na utakmici, a nije prvi put. Basketasi kao neki favoriti za zlato gube od jedne Kine, velesile u ovom sportu. Majdov se drugi put na OI bruka kao favorit. Gvideti i danas donosi ingeniozne odluke, a to sto je posao s jednim korektorom na Olimijadu je posebna prica. Jos jednom, nije stvar u medaljama vec o utisku i slazem se za dzudo - mada, dal se nama ikad desilo da kao underdog negde osvojimo medalju? Alo nam je dobro kako smo se do sada pokazali, onda nista. 

Moj post je bio upućen kao kritika defetizma i pesimizma odredjenog(ali poprilično velikog) kruga navijača tokom ovih igara. I to nije ništa novo, ista kukanja smo slušali i u Tokiju i u Riu.

 

Post iznad si napisao “Nastavljaju se crni dani našeg sporta na OI”. I ja se pitam po čemu? To sto su vaterpolisti i basketasi izgubili mečeve? Ajde prvo da sačekamo da svi odigraju sta imaju pa ćemo onda donositi zaključke. Možeš vrlo lako izguglati stari b92 forum i naći sekciju vaterpolo Rio 2016 i možeš da vidiš sta su sve ljudi pričali posle poraza od Brazila u grupi. Još jedanput ponavljam, jedini kiks je Majdov, ma da i on nije bio garant da se upise medalja, ali da je ispadanje u prvom meču razočarenje - jeste. To sto se desilo veslačima, jbg dešava se. Koliko pratim taj sport to uopste nije neka retka pojava. Takodje, niti oni nisu bili neki favoriti za medalje. 

 

Dalje, sve ovo sto si ti napisao o savezu nema nikakve veze sa mojom poentom. Tvoj odgovor je vise ispoljavanje razočaranosti. E sad zbog cega si ti razočaran, ja iskreno mislim zbog nerealnih očekivanja. Kada si spomenuo saveze, kakve veze ima vaterpolo savez sa porazom od Australije i sto ovome ispada lopta? Isti oni koji kukaju i vesele se porazima jer “tako i treba jer se gasi partizan” su istu retoriku imali kada je  Dejan Savić postao trener i obrukao se na prvom prvenstvu koje je vodio. (takodje to se isto može naći na pokojnom b92 forumu) Evo otice ova generacija, a vala doce generacije iza njih koji su prvaci sveta u juniorima, a i u mladjim dominiramo. Oces li onda biti zadovoljan savezom? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

Prećerujete malo. Što se tiče lošeg utiska, da ima ga, ali dosta toga je u sportovima gde je još rana faza i konačni sud tek treba doneti.

 

Jedino je Majdov ispustio nekakvu ajd da kažem očekivanu medalju, mada da mi je neko rekao da će ispasti u prvoj borbi - ne bih se mnogo ni iznenadio ni potresao.

 

Uz sve to, naši sportisti moraju da se bore ne protiv jednog baksuza, već protiv četiri jahača apokalipse:

 

OxN5sai.jpeg

Fali jos Toma Grobar iz naftalina, kad je otisao iz Rija 2016. krenula zetva medalja u fotofinisu ako se secam

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kosjan Willavić said:

Fali jos Toma Grobar iz naftalina, kad je otisao iz Rija 2016. krenula zetva medalja u fotofinisu ako se secam

Dok je ordinirao po Brazilu sa ženicom par dana,sve krenulo nizbrdo.

Srećom pa je maler otišao na vreme.

Gledao Djokovića,ovaj ispao odmah od Del Potra.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Irski_srbin said:

Moj post je bio upućen kao kritika defetizma i pesimizma odredjenog(ali poprilično velikog) kruga navijača tokom ovih igara. I to nije ništa novo, ista kukanja smo slušali i u Tokiju i u Riu.

 

Post iznad si napisao “Nastavljaju se crni dani našeg sporta na OI”. I ja se pitam po čemu? To sto su vaterpolisti i basketasi izgubili mečeve? Ajde prvo da sačekamo da svi odigraju sta imaju pa ćemo onda donositi zaključke. Možeš vrlo lako izguglati stari b92 forum i naći sekciju vaterpolo Rio 2016 i možeš da vidiš sta su sve ljudi pričali posle poraza od Brazila u grupi. Još jedanput ponavljam, jedini kiks je Majdov, ma da i on nije bio garant da se upise medalja, ali da je ispadanje u prvom meču razočarenje - jeste. To sto se desilo veslačima, jbg dešava se. Koliko pratim taj sport to uopste nije neka retka pojava. Takodje, niti oni nisu bili neki favoriti za medalje. 

 

Dalje, sve ovo sto si ti napisao o savezu nema nikakve veze sa mojom poentom. Tvoj odgovor je vise ispoljavanje razočaranosti. E sad zbog cega si ti razočaran, ja iskreno mislim zbog nerealnih očekivanja. Kada si spomenuo saveze, kakve veze ima vaterpolo savez sa porazom od Australije i sto ovome ispada lopta? Isti oni koji kukaju i vesele se porazima jer “tako i treba jer se gasi partizan” su istu retoriku imali kada je  Dejan Savić postao trener i obrukao se na prvom prvenstvu koje je vodio. (takodje to se isto može naći na pokojnom b92 forumu) Evo otice ova generacija, a vala doce generacije iza njih koji su prvaci sveta u juniorima, a i u mladjim dominiramo. Oces li onda biti zadovoljan savezom? 

 

Dobro de, pa nisu nerealna ocekivanja da nas Australija ne pregazi ko plitak potok, da nam Kinezi ne opale šamar u basketu i da se ova dvojica ne ščukaju. Ajde ajde, ubediste me. Bice bolje.  

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pregled petog takmičarkog dana

 

Iza nas je još jedan delimično uspešan dan što se tiče retultata naših sportista.

 

Strelac Lazar Kovačević je uspeo da se plasira u finale puške-trostav, tako što je u kvalifikacijama zauzeo peto mesto. Finale je sutra u devet.

 

lazar-kovacevic.jpg

 

Veslačica Jovana Arsić, zauzela je danas prvo mesto u utešnoj frupi polufinala (C/D) i veslaće u finalu C

 

Plivačica Anja Crevar nije uspela da se plasira u polufnale trke na 200 metara delfin, njeno vreme od 2.18.46, bilo je dovoljno za 17.mesto

 

Novak Đoković se u osmini finala teniskog turnira sastao sa Nemcem Keopferom i pobedom od 2-0 (7-5,6-3) se plasirao u četvrtinu finala gde ga čeka CIcipas.

 

20240731140716_0171616f-431a-49c5-abcf-c

 

Bokserka Natalija Šadrina je oružanom pljačkom sudijskog tima poražena od Kineskinje Yang. Rezultat nije ni bitan, ako vas zanima pitajte sudije koje su sudile meč.

 

11:54:56_2024073111544643165_original_am

 

Ženska košarkaška reprezentacija je zato oduvala reprezentaciju Kine 81-59, dok je muška reprezetanacija savladala Portoriko sa 107-66

 

  26675_tan2024-07-3114132036-1_f.jpg

 

viber_image_2024-07-31_18-15-38-842-e172

 

Nažalost odbojkašice su poražene od reprezentacije SAD-a, 3-2 u setovima, posle velike borbe u pet setova.

 

16:07:04_2024073116064251246_original_am

 

Poraz su doživeli i naši basketaši, koji su poraženi od Kineza sa 21-15

 

Poslednji je na borilište izašao bokser Abasov, koji je poražen od Britanca Richardsona odlukom sudija 3-2, i tako smo ostali bez boksera na turniru

 

19:14:51_2024073119144456427_original_am

 

Poraz je zabeležio i džudista Majdov u drugom kolu.

 

Sutra je novi dan, i šansa za nove pobede i poraze.

 

Edited by Don Juan
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Smrtokapa said:

Prećerujete malo. Što se tiče lošeg utiska, da ima ga, ali dosta toga je u sportovima gde je još rana faza i konačni sud tek treba doneti.

 

Jedino je Majdov ispustio nekakvu ajd da kažem očekivanu medalju, mada da mi je neko rekao da će ispasti u prvoj borbi - ne bih se mnogo ni iznenadio ni potresao.

 

Uz sve to, naši sportisti moraju da se bore ne protiv jednog baksuza, već protiv četiri jahača apokalipse:

 

OxN5sai.jpeg


Jel ovo @delgado prvi? 😁

Vidim tog lika gdje god igrate, nije bio baksuz na prošlom SP 😁

Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2024 at 11:06 PM, NikolaSRB93 said:

Biće, biće 😁

 

Drugi dan na poslu i već kasniš ?

 

Molim administraciju da odlože banovanje do 10h, možda se uspavao.

 

🙂

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...