Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Ima mnogo ekipa koje izgledaju jace/slabije, to ne znaci da imaju bolje igrace. Ta ekipa jeste izgledala jace, jedno vreme, ali smo izgledali i sa ovom ekipom mnogo jako takodje jedno vreme. A onda je i u toj ekipi dosao pad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam svraćao na temu godinama, smučio mi se srpski fudbal u generalu. Što se evra tiče, ne očekujem ništa. Naša fudbalska repka je pandan Hrvatskoj košarkaškoj, svaki put nerealna očekivanja i po pravilu ćorak.

 

Jedini plus je što je gledanje ove reprezentacije zanimljivo. Biće golova sa obe strane, umemo da napadamo a duva nam pozadi, neće biti loše za neutralce.

Link to comment
Share on other sites

Antic je za Piksija kao trener druga dimenzija, ali potpuno iste osobine su pokazali, samo Antic nije delovao tako prosto i priglupo. Jako lose smo mi odigrali to prvenstvo, Gana nas je nadigrala i nadmudrila, a Antic je izveo istih 11 kao protiv Rumunije 8 meseci ranije sto je Rajevac rutinski procitao. Nemce smo dobili jer smo imali igraca vise 70ak minuta, a cak i u takvom odnosu snaga smo igrali bunker i spasao nas je Stojkovic. Slicno je bilo i sa Francuskom u Bg gde smo igrali sa igracem vase celu utakmicu i bili igracki razbijeni. Najbolje smo odigrali prvo poluvreme protiv kengura ali fudbalski Bogovi nisu bili na nasoj strani. I nakon SP nismo ni na sta licili, izgubili od Grcke i iscupali bod protiv Slovenije kuci, a da Antic nista nije hteo da menja vec je terao neki svoj inat. Najvise mi je zao sto nijednom nismo probali sa Lanetom u spicu pored Zigica, a sa Tosicem na krilu(lane igrao levo krilo a brnabic u spicu). Mislim da bi tako bili i brzi i kreativniji.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Molina23 said:

Još jedna potvrda da je proširenje EP i SP bukvalno pucanj u noge fudbalu. Šoder ekipe treba da krvavo zasluže svoja učešća a ne da igraju iz milostinje i šatro promocije fudbala. Jebala ih sva TV prava i kladionice, napraviće od letnje svetinje klasičnu LŠ gde čekaš 1/8 i 1/4 finala da pogledaš kršten meč. 

 

Meni nije problem broj timova i razvodnjen kvalitet koliko sam sistem takmicenja gde uglavnom idu 3 od 4 iz grupe, to ubija grupnu fazu. Ne sme vise od polovine timova/reprezentacija izaci iz grupe, samo tako se stvara pritisak na svaki grupni mec u prva dva kola, svakai prosut bod se krvavo placa i onda je to pravo takmicenje na visokom nivou, a ovako kad imas cak dve mogucosti za popravni mecevi u grupnoj fazi prakticno nemaju nikakav znacaj, a s druge strane oni bolji timovi dobijaju jedan nokaut mec vise i samim tim sansu vise da ispadnu od losijeg tima.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gospodo fudbaleri koji budete večeras nastupali u dresu Srbiji nastupite kao ekipa, budite zajedno i ako se gubi, izgarajte za svaku loptu i pokažite da vam je stalo da u dresu reprezentacije Srbije napravite što bolji rezultat. Ako sve to odradite pošteno neće niko imati zamerke ako vas protivnik nadigra.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bugl Khan said:

Ako pogledaš naše šanse (Brozović sa 16, Budimir na drugoj, Majer u vanjsku mrežu sa Budimirom samim na 5 metara, Stanišić u Simona, penal Petkovića) i usporediš sa njihovima (3 gola, zicer kojeg je Livaković skinuo...), nisu nas tako razbili, bar nisu bili bolji za 3 gola. 

xG ESP :1.91- xG CRO :2.48

Posjed: 47%-53%

Udarci u okvir: 5-5

Udarci pokraj gola: 3-8

Velike prilike: 4-3

Promašene velike prilike: 2-3

Udarci unutar 16: 8-10

Udarci van 16: 3-6

Obrane golmana: 5-2

Spriječeni golovi: 2.40- minus 0.48

 

 

 

 

 

 

Sve to stoji i slažem se da je 3-0 previsoko ali je totalno zaslužena pobeda Španije. Bili su bolji i kvalitetniji. I oni su imali dve velike šanse pored tri gola. 

 

Italija će vam odrediti sudbinu i to će biti za neutralce prava poslastica.

Link to comment
Share on other sites

Ako krene sa dva napadača verovatno će Vlahovića da postavi malo iza Mitrovića. To baš i nije sretno rešenje ali mu ostavlja mogućnost da pređe na klasična dva napadača bez izmene ako bude hteo/morao

Link to comment
Share on other sites

Italija se brzo zadovoljila vođstvom,a Spaleti je prerano išao da zatvori utakmicu. Albanci nisu imali čime da priprete pa opet umalo da izjednače u 89.minutu.

Ne sećam se utakmice u kojoj je hrvatska odbrana bila loša kao juče..delovalo je da gledam srpsku. :classic_biggrin:
Amaterske reakcije kod svih golova. Po meni Šutalo je bio gori od Pongarčića..prvi gol najviše njemu ide na dušu. Stanišić odigrao ponajbolje kod Hrvata. Solidni Kovačić i Majer. Ostali prilično podbacili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja fudbal odavno ne pratim i ne poznajem ni ko su imena u danasnjem fudbalu. Negdje sam se zadnji put lozio kod Mijatove precke... U sustini najbolje su mi utakmice1/4 lige sampiona i to ponekad pogledam. Uglavnom tu kolo vode najbogatiji kljubovi koliko shvatam.

Ali naravno ne bih da unapred skidam gace jer se bar na reprezentativnom nivou desavaju iznenadjenja.

Ali sto sam primjetio sa ovog prvenstva da ako je je ekipa koja moze pritisak visok da igra ta i ostvaruje prednost. To su igrali i Spanci, Svajcarci i  i Svabe.  Cak ni Hrvati sa Modricem i onim Kovacicem to nisu uspjeli rjesiti.To je savremeni fudbal izgleda. A mi smo daleko od savremenog svijeta pa i fudbala.

Meni taj fudbal pogotovo rukomet kod nas nosi neki arhaican vajb, nekako nam je struka masna sa stomacima kao iz zadimjenih rostiljnica da su izasli. Sve u fazonu ko sta bre i tako. Mislim pre svega o mentalnom sklopu ne vanjstini ali i ona  nije daleko od ovog. Tribine su nam jos gore. Ne bih se poredio sa drugim ali bih volio da smo u toku sa svijetom.

Treba da  se uspostavi identitet igre, da se shvati svoja velicina i malenkost, uloga i pozicija da bi bili pravi.

A talenta imamo. I taj talenat mi jedino daje nadu da mi mozemo da licimo na nesto. Ali strepnja je veca od nade.

Bez obzira na sve pogledacu veceras, nemam pametnija posla.

 

Srbija!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slučajno videh na nekom burner mejl nalogu da mi je Soccer dao 1.800 jer me nema dugo 😄 Pa uzeo malo da čačkam neke specijale da to izrokam.

 

Našao Vlahović gol iz slobodnjaka, kvota 25 ali ispoštovao sam na soma. Od ostalih stvari probao sam i:

Xavi Simons gol van 16 metara - 14 

Srbija ukupno bodova u grupi 4 - 4 

 

Ovo sam hteo da vežem ali ne može:

Frankowski dobija karton - 4.5 
Bednarek dobija karton - 3 

Gnezda Čerin dobija karton - 4 

Elsnik dobija karton - 4.25 


Na kraju sam singlirao Frankowskog i Gnezda Čerina.

Link to comment
Share on other sites

Poljska - Holandija 2

Slovenija - Danska 2

Srbija - Engleska tim2 1+1

Rumunija - Ukrajina tim2 2+

Belgija - Slovačka x2

Austrija - Francuska 2

Turska - Gruzija gg3+

Portugal - Češka tim1 1+1

 

Jedan tiket da se povežu tri dana do kraja prvog kola. 

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam kada je Mijailović pozvan da mi se čini da ga Piksi vidi kao desnog wing back-a na ovoj utakmici da proba da zatvori rupu. To možda, u teoriji, nije toliko loša odluka, ali:

1. Trippier će biti levi bek, eventualno Joe Gomez koji sigurno ne bi igrao visoko odnosno klasičnog beka. Šta zatvaraš? Ok Trippier je ofanzivno orijentisan, ali ne bi trebalo da ti pravi promaju ko god da je ispred njega. Ok, jeste sigurnije ko god da igra levo krilo, verovatno Foden, ali imao si i Vinisijusa tu pa se nije baš toliko šetao makar prvih 50ak minuta po toj strani. Dakle imao si neki način, ideju, kako tu ne ostavljati krater.

 

2. Mijailović bi sigurno značio više defanzivno nego Živković, ovo vidim kao dobru stvar samo ukoliko u drugom poluvremenu pri potencijalno otvorenom rezultatu ubaciš Živkovića i probaš da napadneš umornije Engleze.

 

Ako već igramo ovako nešto godinama, u šta mi se čini da Piksi veruje, udri i večeras, pa smisli način kako da praviš defanzivne korekcije. Počni sa Lukićem, Gudeljem i Ilićem, gde će prvi čuvati Živkoviću leđa ako/kada ostane ispred recimo 10 metara od "sigurne zone". Ovo je radio Kante sa Mahrezom npr. Jedan je Kante ali ideja ne zahteva baš motor u bulji.

 

Mislim da samo nagađaju naši, realnije mi je 11 koje je Mozzart izbacio. Na kraju dana, igrač-igrač, mnogo važnije je kako im izgleda uloga i šta su mu zadaci.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Sve to stoji i slažem se da je 3-0 previsoko ali je totalno zaslužena pobeda Španije. Bili su bolji i kvalitetniji. I oni su imali dve velike šanse pored tri gola. 

 

Italija će vam odrediti sudbinu i to će biti za neutralce prava poslastica.

BOLD: Slažem se.
Samo kažem da xG daje jednu, a rezultat drugu sliku.

Link to comment
Share on other sites

Zaslužila je Hrvatska barem jedan gol. To svakako ne mijenja utisak da je Španija bila bolja i da je Hrvatska izgledala amaterski u poslednjoj liniji. Baš su naivno i lako primili golove. Dalić mora da uradi ono što je do njega a to je da stavi Gvardiola na štopera. Nije ni njemu toliko lako da sastavi tim. Nema idealne igrače za ovu formaciju koju igraju, fale mu krila. Čisto sumnjam da je Perišić u stanju da igra ozbiljan fudbal. I ono što niko nije napisao - Modrić je ove sezone u Realu više ulazio sa klupe nego što je bio starter, a očekuješ od njega da ti vuče ekipu. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Još uvek se ložimo da nam igrači igraju u dobrim timovima, da samo dobrim ( NE VRHUNSKIM) ..., ali šta igraju? Gomila pomoćnog osoblja, deo koji dobija šansu na kašičicu. Dobar deo igrača koristi reprezentativna okupljanja da poseti Beogradske splavove. Hemije nema, to je očigledno. SMS ja ne pamtim kada je taj čovek nešto odigrao , ustvari pamtim SP i čuvanju nogu da se ne povredi.  Konstantno tumbanje sastave, davanje nekakve šanse, valjda da nam pojedinci pokažu po milioniti put da nemaju pojma, guranje na nagovor terzica u tim micka faking mijailovica, nove akvizicije stojica, I deonicara u reprezentaciji živkovića koji jednostavno mora da igra . 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...