Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

8 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Koliko je čovek pokidao na tom prvenstvu 2000. A i to je bilo najzanimljivije prvenstvo naše reprezentacije koga se sećam, šteta što su nas Holanđani onoliko nakantali pa se samo to pamti.

 

Ljubinko se šalio sa svima na tom prvenstvu. Savo isto bio odličan.

 

Generacija na zalasku karijere, nije nas ni sreća pogledala. Onaj meč sa Španijom neću prežaliti. Prvo crveni, pa penal za Špance, pa sudija produži meč 10 minuta (što je u to vreme bilo premnogo). To nas je poslalo na Holandiju.

 

Francuska 98-me slično.

Demontiramo Nemce i rezultatski i po igri i onda primimo dva gola kako samo mi znamo da primimo i kako samo Nemci znaju da ga daju.. 🙂

Mislim da nas je Birhof tada glavom ukopao.

To nas isto šalje na Holandiju.. 😞

Edited by Ledd
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, McLeod said:

Olmo jasan igrac turnira, ali posto su pokrali Rodrija za zlatnu loptu sad moraju da bar malo kompenzuju.

Isti ljudi glasaju za Zlatnu loptu France Footballa i najboljeg igrača UEFA EURO 2024 turnira?
Btw, gledam, Zlatna kopačka se dijeli na 6 igrača, jer svi imaju po 3 gola. Prošlo prvenstvo su Ronaldo i Schik imali po 5, ali je Zlatnu kopačku dobio Ronaldo jer je imao asistenciju više (vjerojatno raspalio po golu pa otišla krivo, il mu neko dao namjerno u for da mora povratnu odigrat). Po meni je u redu to s asistencijama, ili ko je odigrao manje minuta, ili bilo koji tiebreaker. Ovo da ide šestorici je bez veze. Pitam se oće poslat 6 komada ili će pilit jednu na 6 dijelova.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bugl Khan said:

Isti ljudi glasaju za Zlatnu loptu France Footballa i najboljeg igrača UEFA EURO 2024 turnira?
Btw, gledam, Zlatna kopačka se dijeli na 6 igrača, jer svi imaju po 3 gola. Prošlo prvenstvo su Ronaldo i Schik imali po 5, ali je Zlatnu kopačku dobio Ronaldo jer je imao asistenciju više (vjerojatno raspalio po golu pa otišla krivo, il mu neko dao namjerno u for da mora povratnu odigrat). Po meni je u redu to s asistencijama, ili ko je odigrao manje minuta, ili bilo koji tiebreaker. Ovo da ide šestorici je bez veze. Pitam se oće poslat 6 komada ili će pilit jednu na 6 dijelova.

Duhovito. Pozdrav za taticu Pereza kako je namjestio '18 Zlatnu loptu

 

Jbt za 6 godina igranja sa Ronaldom, batica zabiljezio 14 asistencija. Haos

Ozil za 3 sezone 31 asistencije😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zamisli kad ju je Cannavaro dobio. Kolko golova je netko više zabio, i asistencija imao. Ili od Nedveda. Sheva sigurno zabio više goloivas. Ahahahahahaha. Rekao Perez i UEFAi, i FIFAi, i France Footbalu namjestite sve.

Najtrofejniji igrač u povijesti Real Madrida. I njegov kapetan.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Bugl Khan said:

Zamisli kad ju je Cannavaro dobio. 

Fifa World cup 2006, Seria A 2006

 

FIFA World Player of the Year: 2006

Ballon d'Or: 2006

2006 FIFA World Cup: Silver Ball

2006 FIFA World Cup: Team of the Tournament

World Soccer Player of the Year: 2006

Serie A Footballer of the Year: 2006

Serie A Italian Footballer of the Year: 2006

Serie A Defender of the Year: 2006

UEFA Team of the Year: 2006

 

Ne blamiraj se.

28 minutes ago, Bugl Khan said:

Kolko golova je netko više zabio, i asistencija imao. Ili od Nedveda. Sheva sigurno zabio više goloivas. Ahahahahahaha.

Nedved ili Sheva. Hahahahah. Ae da si napisao Henry '03 umesto Nedveda pa i da distikutujemo.

Nedved dao 5 a Sheva 4 u LS🤣🤣🤣 Scheva dao 5 u Seria A, Nedved 9. Pakao

Henry imao 20&20 sezonu ali imao samo FA kup za razliku od Nedveda koji ima titulu Seria A i finale LS.

28 minutes ago, Bugl Khan said:

 

Rekao Perez i UEFAi, i FIFAi, i France Footbalu namjestite sve.

Najtrofejniji igrač u povijesti Real Madrida. I njegov kapetan.

Nacho Fernandez?

Nacho Fernandez will be the team’s main captain.

A da ti mislis na ovu sad sezonu sto ide. Dace tatica tvom miljeniku ali zna se ko je kapiten. Dani Carvajal. 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Smrtokapa said:

Ipak smo tada davali dva gola po utakmici. Šteta što smo primali 3,25. :classic_smile:

Ali kako nas je zajebo sudija protiv Španaca. Onaj penal u nadokandi koji je svirao je jedan od najsmešninih penala ikada, a i pre toga je jedva čekao da pokaže crveni. Nismo tada zaslužili poraz.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

Fifa World cup 2006, Seria A 2006

 

FIFA World Player of the Year: 2006

Ballon d'Or: 2006

2006 FIFA World Cup: Silver Ball

2006 FIFA World Cup: Team of the Tournament

World Soccer Player of the Year: 2006

Serie A Footballer of the Year: 2006

Serie A Italian Footballer of the Year: 2006

Serie A Defender of the Year: 2006

UEFA Team of the Year: 2006

 

Ne blamiraj se.

Ja da se ne blamiram? Ajoj

 

Ballon d'Or: 2018

UEFA Men's Player of the Year Award: 2017–18

The Best FIFA Men's Player: 2018

FIFA FIFPRO World 11: 2018

UEFA Champions League Team of the Season: 2018

UEFA Team of the Year: 2018

UEFA Champions League Midfielder of the Season: 2017–18

FIFA Club World Cup Golden Ball: 2017

FIFA World Cup Golden Ball: 2018

IFFHS World's Best Playmaker: 2018

World Soccer Player of the Year: 2018

The Guardian Best Footballer in the World: 2018

ESPN Midfielder of the Year: 2018

AIPS Athlete of the Year: 2018

Dongqiudi Player of the Year: 2018

 

AI stvarno mi se više ne da 2024. nekome pojašnjavati tko je Luka Modrić. Bit će na jedoj od televizija prilog pa pogledaj.

Nije zabio Sheva 2003? Ok. Vieri, Ruud, Shearer, i Shabani Nonda 1/1 više golova od Nedveda a on dobio zlatnu loptu. Moggi.

2006. Toni zabio više, I Eto'o, I Ronaldinho, i Shabani Nonda 1/1, a Cannavaro dobio loptu. I to Zlatnu. Jasno zašto je dobio. Papa Perez dovodi pravog igrača. I Moggi.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, diego said:

Ne brukaj se vise, ako je postojala zasluzena titula jednog tima na evropskom prvenstvu, to je ova Spanije.

 

Ladno mislis da ovo sto sam napisao znaci da je Spanija nezasluzeno osvojila a brine te moje brukanje?! Ako te mrzi da promislis o onome sto procitas ne ukljucuj se u prepiske koje te ne zanimaju. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drug Crni said:

Od Rodrija su bili bolji i Olmo i Ruiz.

Te nagrade za igraca turnira su izgubile svaki smisao prije 10 godina. Bitna su imena. 

 

Rodri jeste bio Rodri ali kao sto si napisao, Ruiz je sabio ovaj turnir. Malo losiji mec protiv Francuza ali u 5 meceva je bio fenomenalan.  Rodri najbolji mec protiv Gruzije, u 1 pol finala nevidljiv. 

 

Kroos je ucinio uslugu Spancima sa povredjivanjem Pedrija. Sa Pedrijem kao starterom ne bi ovo osvojili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ledd said:

Francuska 98-me slično.

Demontiramo Nemce i rezultatski i po igri i onda primimo dva gola kako samo mi znamo da primimo i kako samo Nemci znaju da ga daju.. 🙂

Mislim da nas je Birhof tada glavom ukopao.

To nas isto šalje na Holandiju.. 😞

Zašamarali smo mi i jedne i druge tada

 

A Ljubinko->Jardel=gol

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde si mogao bukvalno da zazmuris i nasumicno prstom izaberes jednog igraca Spanije, i ne bi se puno pogresilo sto se tice "igraca turnira". Rodri jeste dobio na "zvucno ime", to je lako pre mogao biti Ruiz koji je promesao Hrvate i ulio samopouzdanje celoj ekipi na samom pocetku i drzao konce do kraja turnira zajedno sa Rodrijem u sredini, ili Vilijams koji je terorisao sve ekipe. Igrac turnira je "ceo tim", a ako je ta floskula morala negde da se upotrebi, sada je pravo vreme.

 

Na kraju, romanticni kraj, i kako to uvek cesto biva na evropskim i svetskim turnirima, pobedila je ekipa za koju i vecina sveta navija. Engleska je jednostavno smatrala (a i dalje smatra) da joj titula pripada, a Spanija je titulu osvojila od prve do poslednje minute turnira. Pocevsi od jedne od najzajebanijih grupa, gde imas aktuelnog prvaka Italijane, u kakvom god da su sastavu to su i dalje Italijani, i Hrvatsku koja je igrala finale i polufinale na zadnja dva svetska, i koja jeste u blagom padu ali i dalje jedna ozbiljna ekipa. I u takvoj grupi, Spanija je jedina ekipa na turniru koja je osvojila 9 bodova. Sve dalje sto je dolazilo bilo je potvrda kvaliteta. Nije bilo lako, i vise nikad nece biti nijednoj ekipi lako da se proseta do trofeja, i necemo gledati 3:0, ili 4:0 u zavrsnicama, i tvrdim da je ovo najveci nivo tehnicke i timske dominacije koji cemo nadalje gledati na evropskim prvenstvima. Spanska nadmoc se ne vidi u pobedi od 2:1 protiv Nemaca ili Engleza, jednim golom, vec umecem da izgrade akciju tako sto kao roj pcela pametno grade napad i prenose loptu, a onda kada dodju u protivnikovih 20, 25m, rade jako konkretne stvari sto nije radila ni ona generacija sa Cavijem i Iniestom, a to su prodori sa krila koje su dobili u vidu Vilijamsa i Jamala, pa opet otvaranje prostora za igrace iz drugog plana da se dodaju u sredinu. Cak je i Morata nezasluzeno u drugom planu nakon turnira, jer iako se nije nadavao golova njegova uloga u citavom tom sistemu otvaranja prostora i gradjenja napada je nemerljiva. Usput je i "skroman" kapiten, cutio je i radio, i to je bila i slika i prilika citave ekipe. Naravno da ce ova generacija da dozivljava razocarenja u buducnosti, to je ipak fudbal i sport, i bice poraza, ali nije preterivanje reci da je ovde "pobedio fudbal."

 

Sto se tice ostalih ekipa, izdvojio bih Nemacku kao prijatno iznenadjenje, pogotovu jer su se odrekli nekih dobrih igraca (Gnabri, Gorecka, Humels...), videcemo da li je uticaj domaceg terena ili su dorasli velikim rezultatima na sledecim takmicenjima, pogotovu jer Kros odlazi. Tvrdim da je to pravi "runner up" ovog prvenstva, i da bi pocepali Engleze da su se ovde slucajno sreli. Podsetili su i na slavne dane sa 2014., imaju spoj mladosti i iskustva, ali trener je pomalo "zelen" i zbog toga sam znao da ne mogu daleko ovde.

 

Portugal je "zrtvovao" prvenstvo zbog Ronalda, da ga je htelo i da ga je krenulo sa golovima Portugal bi bio najveci konkurent Spancima jer igraju slicnu igru, ali jednostavno ovako nije moglo. Martinez je svesno to uradio, ali je pogresio u postavci igre gde je Ronaldo bio totalno odsecen. Jasno je da igra sa klasicnom 9kom koja je izolovana u nekom 4-3-2-1, 3-5-1-1 ili 4-2-3-1 sistemu pada u zaborav, osim nostalgicnih bljeskova Fulkruga u Nemackoj poput tradicionalnog centarfora. Tvrdim da bi Portugal bolje prosao da je Ronaldo igrao poluspica, a gore stavili onog Goncalo Ramosa, ili cak Joao Felixa. Srbija je napravila istu gresku sa Mitrovicem, koji jeste imao sanse, ali to je bilo stihijski i na njegovu gurku i tucu, gde je u momentu kada je vec jedva dosao do prilike da cusne u gol, bio vec bez snage i potrebne koncentracije. Uticaj i lige u kojoj igra, i spomenute "odsecenosti" koja tesko prolazi danas.

 

Francuzi taman onoliko koliko vrede - polufinale. Grizman nije imao svoj turnir, ali je i Desamp sjebo sto ga je ostavio na klupi u polufinalu. U Francuskoj sve ima osim - kreative. Moraju ozbiljno da se pozabave izbacivanjem jos jedne, nove "desetke" pored Grizmana. Jbg, slicno kao i u Engleskoj, i zato Spanija i jeste pravi pobednik. Engleska, sta reci, cak su mi bili i simpaticni i negde sam potajno i zeleo da konacno uzmu, ali kad vidim koliko su nerealni na kompletnom medijskom nivou, onda neka su izduvali, i neka se lade jos koju godinu :).

 

 

I da se vratim na (ne)atraktivnost i malo golova u nokaut fazi - to je realnost napredovanja fizikalija gotovo svih ekipa, a pogotovu ovih vrhunskih, i igranja presinga skoro svih top ekipa u epizodama. Fudbal je vise nego ikad zalicio na sahovsku partiju u ovim cetvrtfinalima, polufinalima i u finalu... ali je bilo lepote i u tome, pogotovu sto se uvek doslo u onaj odlucujuci period kada su dve vrhunske ekipe kao dva boksera gde se odjednom uspavanka pretvara u sansu za sansom na obe strane, i gde koncentracija, tehnika i suvi kvalitet resavaju mec. I to je bila lepota ovog turnira, i mislim da treba da se navikavamo na to u zavrsnicama buducih turnira. Osim ako se nesto drasticno ne promeni - smanjivanja broja izmena i vracanje na staro pre korone, jos veca zastita i promovisanje napadackog fudbala, pa mozda cak i izuzetno radikalna resenja poput "Vengerovog ofsajda" ili neka druga o kojima moze da se raspravlja a ticu se formacije i broja igraca na terenu. Ali, o tome mozda nekom drugom prilikom. Sta reci za kraj nego - Hasta la vista (bejbi).

 

osborne-bulls-spain.957ec626289cecc2a839

Edited by diego
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Sto se Engleza tice, da bace sve pare na Kloppa. Svojih trenera svakako nemaju.

 

Bukvalno ne postoji ta kolicina para koja bi sada privukla Klopa da trenira Engleze. Sto zbog pauze koju je uzeo sto zbog cinjenice da apsolutno nema sanse da bi uzeo da trenira Engleze pre Nemaca.

Bas iz razloga sto trenutno moze da bira gde i kada hoce da krene ponovo da trenira, IMO, za njega je jedina opcija za sledeci posao Nemacka... sve ostalo nema nikakve logike za njegov legacy.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

Obećao je da će otići ako ne osvoje i to je to. Meanwhile naš selektor i dalje sedi i još je zadovoljan rezultatom. 

 

Imam utisak da će Gereta praviti od blata.

 

To ti je direktna korelacija između čoveka svesnog svoje odgovornosti i lika koji se noktima drži za fotelju jer mu niko nigde ne bi dao ni petinu plate koju dobija od saveza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...