Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Hrvatska ima 4 kosarkaskih medalja ne 5. 1 srebro i 3 bronze od 92.-95. kada su imali jako dobru generaciju stasanu u SFRJ.

U zadnjih 30 godina nije osvojila nista, nije ni pre ali govorim o medaljama. Jedno polufinale 2013. (jer su epskim userom dobili Ukrajinu u cetvrtfinalu) i bili dva puta rutinirani u polufinalu i malom finalu za trece mesto.

I posle toga je Hrvatska imala solidne do cak dobrih ekipa ali su nesto stvarno najblize Srpskoj fudbalskoj reprezentaciji po mentalitetu, internih svadja, diletantnog strucnog kadra itd.

 

 


Sta je tacno bilo kradja protiv Litvanije? Cuveni peti faul Sabonisa ili onaj faul u napadu Karnisovasa koji se video iz aviona 😄 Kakvi mitovi, Boze dragi 😄 

Mitovi, legende i crni dresovi

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:


A, govorio si o Jugoplastici i Ciboni 1985. Jasno sve. Mea culpa. "Hrvatski" trofeji 😄 😄 

Ja mislio da su jedino Srbi ovako ludi da spinuju ovakve gluposti ali ocigledno nisu.

Ponovo se koncentriraj i pročitaj post na koji sam odgovorio. Onda moj. Ako ti i dalje nije jasno, jbg.  

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Uuuuu, cuveni crni humor...

Sve si obrazlozio, nema sta.

Kako to da to nikad prije ni poslije nije viđeno?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Fascinantno da Piksi tvrdi da smo bili ravnopravni i da je utakmica bila otvorena a posteno smo nadigrani u utakmici gde protivniku nije bila potrebna pobeda.


Pretjeruješ. Bio je to klasični cripple fight, s tim da su Danci bili nešto bolji u prvom poluvremenu ali su se zato zadnjih 20 min povukli kao da igraju protiv Brazila. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, neko me sabotira said:


Pretjeruješ. Bio je to klasični cripple fight, s tim da su Danci bili nešto bolji u prvom poluvremenu ali su se zato zadnjih 20 min povukli kao da igraju protiv Brazila. 


Brate, ne preterujem, bili su mnogo konkretniji, kvalitetniji i tezili su ka tome da pobede, mi ne. Mi smo mislili da ga umuljamo u zadnjih 15min.

Cisto fudbalski smo nadigrani po svim parametrima. U jednom trenutku je statistika suta bila 10-1 i korneri 5-0...sto je najjace, bio je 60. minut.
 

U zivotu nisam video da ekipa koja ima realne i izgledne sanse za prolaz protiv ekipe sa kojom moze da igra odigra ovako kukavicki i lose pripremljeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jesmo mi prosecna reprezentacija po individualnom kvalitetu, ali igra i rezultat su nam ispodprosecni.

Pa jedna Gruzija, Slovenija, Rumunija su igrali bolji fudbal od nas.

 

Savez bi morao da se zahvali Piksiju (msm da mu svakako istice ugovor) i da se krene u smenu generacija.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je i nakon Slovenije novinarima koji su pratili Srbiju u Augzburgu prilično jasno da selektor sprema nekolicinu promena, pa i čitav eksperiment za finale grupne faze, ali žrtvovanje Tadića još jednom se ispostavilo kao hazarderski potez.

To je iznenadilo i samog kapitena.

"Nismo znali postavu do sat i po pred utakmicu, malo sam bio iznenađen, ali dobro, momci su tu, moraju da odgovore zahtevima i to je to", rekao je Tadić kratko se nadovezavši na novinarsko potpitanje o tome koliko je puta u karijeri imao situaciju da saznaš postavu na sat i po pred utakmicu: "Pa, ne baš puno puta"

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

U zivotu nisam video da ekipa koja ima realne i izgledne sanse za prolaz protiv ekipe sa kojom moze da igra odigra ovako kukavicki i lose pripremljeno


Za ovo se već i mogu složiti. Ali ponavljam, i Danci su bili blijedi veći dio susreta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim vec su izasli ljudi ovde sa spikom kako je Srbija prosecna reprezentacija.

I kao da to opravdava nas celukupni nastup na EP.

Nikakva igra.

Jedva izvucen bod protiv Slovenije.

Bunker protiv Danske.

 

I jos dodju za ovom sansom zalim?!Kojom?Da li smo zasluzili?!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Helena said:

Lopov ili ne, ovde je u pravu.

Nego, sad bitnije stvari :s_d:

 

 

A sad mi je jasno kako vam ide selekcija u mlađim kategorijama. 

I nije najseksi, nego najljepši. Razlika je, mislim da ti ju ne moram pojašnjavati. 😂

Btw, jes da imamo par primjeraka za dno, al da su Francuzi i Englezi, Nizozemci ispred nas, come on.

EDIT: ispričavam se, nisu ni jedni, nije cijela lista. Ali prva 4 mjesta su sve. 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

GQ800uWXIAAPieO?format=jpg&name=small

 

Kako je pocelo - jos se i dobro zavrsilo.

:default_coffee:

 

Jel' ovo Nenad Bjeković u pozadini?

 

Prosto neverovatno da ne možemo bolje a struka nikad jača.

 

Edited by Holivud
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Volter said:

Ni malčice me nije dotaklo ispadanje reprezentacije SNS-a. Po izjavama se vidi veliki uticaj Vučića na Piksija. Poraz se pretvara u pobedu. Nadam se samo da diktator neće uleteti i u avion košarkaša, a osećaj sa kojim pratim košarkaše nikada nisam imao za fudbalere. Sada imam samo gađenje i za klupski i za reprezentativni fudbal, naprednjački smrad je nepodnošljiv. 

 

 

Jedan Vucko klasik u izvedbi Pikseta.

 "Osećanja su pomešana, žao mi je što nismo napravili mali korak da odemo dalje. S druge strane, ponosan sam na momke, nema razloga da sakrivamo glavu u pesak. Nismo se obrukali, nismo izgubili 5:0 da nam se smeju i da nas vređaju.

I ja sam nezadovoljan isto. Ne očekujete da vas ljube i grle... Ljudi su razočarani. Srbija je posle 24 godine učesnik na EP. To što neko misli da smo Bogom dani da osvojimo nešto, to je druga stvar. U svakom slučaju smo pružili sve što smo mogli u ovom momentu.
Da li smo mi dali sve od sebe? Jesmo. Da li sam ja dao sve od sebe da izgledamo bolje? Jesam.

 

Jos da je rekao da se jedna mala zemlja sa Balkanu, sa najvecim dzidipijem u Evropi, uspesno borila protiv zapadnih sila potpomognutih domacim izdajnicima i da smo ne dozvolivsi da nas lupaju sa 5:0 ostvarili najveći uspeh kao samostalna repstacija a i šire a i ranije. Niko nikad nije u ovakvim uslovima uspeo da ne izgubi 5:0. 

Pevaj Srbijo, zemljo junaka.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Clash said:

Jedan Vucko klasik u izvedbi Pikseta.

 "Osećanja su pomešana, žao mi je što nismo napravili mali korak da odemo dalje. S druge strane, ponosan sam na momke, nema razloga da sakrivamo glavu u pesak. Nismo se obrukali, nismo izgubili 5:0 da nam se smeju i da nas vređaju.

I ja sam nezadovoljan isto. Ne očekujete da vas ljube i grle... Ljudi su razočarani. Srbija je posle 24 godine učesnik na EP. To što neko misli da smo Bogom dani da osvojimo nešto, to je druga stvar. U svakom slučaju smo pružili sve što smo mogli u ovom momentu.
Da li smo mi dali sve od sebe? Jesmo. Da li sam ja dao sve od sebe da izgledamo bolje? Jesam.

 

Jos da je rekao da se jedna mala zemlja sa Balkanu, sa najvecim dzidipijem u Evropi, uspesno borila protiv zapadnih sila potpomognutih domacim izdajnicima i da smo ne dozvolivsi da nas lupaju sa 5:0 ostvarili najveći uspeh kao samostalna repstacija a i šire a i ranije. Niko nikad nije u ovakvim uslovima uspeo da ne izgubi 5:0. 

Pevaj Srbijo, zemljo junaka.

 

Realno...Englezi su nas zajebali...:18:

Zajebo nas sudija, što nije svirao penal...:smiley26:

Zajebo nas i Aca imformacija, kad je dreknuo.."PENAL" :smiley13:

Mi smo smotani...trebali smo sami sebi da damo gol i namestimo Dance na Švabe...ko ih jebe....:smiley58:

Link to comment
Share on other sites

Secam se  visednevne depresije kada smo ispali od Argentine u Italiji, teskog bedaka kad je Mijat iz penala pogodio prečku protiv Holandije, muka kada smo ispali u Juznoj Africi. Katar i narocito ovo sada, ravnodusnost, maltene zadovoljstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

 

Realno...Englezi su nas zajebali...:18:

Zajebo nas sudija, što nije svirao penal...:smiley26:

Zajebo nas i Aca imformacija, kad je dreknuo.."PENAL" :smiley13:

Mi smo smotani...trebali smo sami sebi da damo gol i namestimo Dance na Švabe...ko ih jebe....:smiley58:

Danci idu na švabe igra se 29.06.2024.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

Zajebo nas i Aca imformacija, kad je dreknuo.."PENAL" :smiley13:

 

A tek kad je dreknuo Goool evo Gooola....Pa ne sta je ovo ofsajd? :D

Edited by Don Dusko
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ponovo nakon ispadanja da krenemo u utopijske price vezane za renesansu nasog fudbala.


Svesti fudbal na amaterski nivo na nekih 7-10 godina. To je jedini nacin da se ratosiljamo parazita i neznalica iz naseg fudbala. Sami da odu nece.
Znaci, amaterski nivo, nema para, mladi igraci mogu da odu za 50,100k u inostranstvo sa 18,19 godina. Ko ostane duze, ugovori toliko slabi da otkup moze za sitan kes.
Onda kad se ustaljena, dinosaurus govna (koja em ne znaju fudbal, em su korumpirani) sami razbeze, dati mladim ljudima da se bave fudbalom i strukom. Po mogucnosti da 90 posto njih nisu nasi bivsi fudbaleri. Skupljaj entuzijaste sa twittera, reddit-a, svi ti klinci koji rade fudbalske analitike... 
Ne treba nam neko ko je igrao nekad fudbal, treba nam neko ko ima IQ veci od 85....
Bivsi fudbaler mogu tu da sluze da otvaraju neke kontakte i slicno. Od tih bivsih fudbalera mogu samo ljudi koji igrali/radili u ozbiljinim fudbalskim i  modernim okruzenjima.

Ti klinci neka se uce empirijskog fudbala tih 10ak godina, neka rade case studies i radove na temu fudbala. Neka im nasa fudbal, nasa liga, nase ekipe budu laboratorija i playground da pisu radove, rade istrazivanja koja ce da prodaju Zapadu. Neka testiraju hipoteze i sl...
I tako raditi od najmladjih uzrasta.

Usput organizacioni aparat i menadzmet saveeza i ostalih organziacija autsorsovati nekim strancima u potpunosti. Danci, Koreanca, Belgijanci, Austrijanci... Platiti im ilili im davati procenat od fudbalskog revenue-a.
To sa autsorsingom je sira tema, i ja bih je prosiro na celu drzavu. Ja bih platio i autsorsovao vodjenje cele nase drzave. Mozda bih i prodao/iznajmio celu drzavu nekakvim Japancima na 50 godina. Ali necemo sad o tome...

 

Link to comment
Share on other sites

Nismo dali gol iz igre tri cele utakmice!

Uz Skotsku igrali najlosiji fudbal na EP!

Potpuno odsustvo bilo kakve takticke zamisli i stila igre kome tezimo!

Jedini napredak u igri je poslednja linija i promena golmana.

Sledeci ciklus kvakifikacija za SP ce biti pakao sa ovom “strukom”, jer podseticu da samo prvoplasirani iz grupe ide u USA, a drugi igra baraz.

Mi smo drugi sesir, cini mi se.

Ovde su potrebne tektonske promene u FS, a znamo sta je uslov tome.

Nece biti bolje ljudi, jer odlucuju nekompetentni “likovi” koji nisu dorasli svom zadatku.

Pogledajte sta je Ralf Ragnik uradio od Austrije, pritom ne spada u sam vrh svetskih trenera, ali je fantastican fudbalski strucnjak.

Najvise boli sto mi stvarno imamo odredjeni potencijal, ali uslovi i uticaji su takvi da nam ne dozvoljavaju da ga ostvarimo.

Uvek imam taj uzasan osecaj vezanih ruku kada je reprezentacija u pitanju.

Mislim da ga svi koji zele neko dobro imaju.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bode said:

 

Najvise boli sto mi stvarno imamo odredjeni potencijal, ali uslovi i uticaji su takvi da nam ne dozvoljavaju da ga ostvarimo.

 

 

Pa bas i ne. 
Da odbrana nije odigrala vrhunski, bez maltene greske u 270 minuta, i da je umesto toga odigrala shodno realnim mogucnostima i nasoj posledicnoj trapavosti, mi bi zavrsili ovo prvenstvo za 1-8, 1-9 gol razlikom i 0 pts....
Usudio bih se da kazem da nas veceg debakla spasilo i to sto smo zbunili protivnike nasim suludim taktikama i formacijama (ne salim se). Tu mislim pre svega na Dance sinoc. Ljudi su se iz nekog razloga poplasili "Ma ovi nesto zajebano spremaju", da su igrali normalno, ne bi presli centar, i igrali bi se ispred naseg sesnesterca svih 90 minuta...

Nemamo ni igrace ni struku. Selektor nadobudna seljacina i neznalica. A igraci su staromodni, prevazidjeni profil, a niti imaju kvalitet u domenu tog svog profila i set skill-a.
Mi smo najbolju ofanzivnu produkciju dobili od lika koji je visok stoper a igra nekog levog stopera, pa poleti na levog beka.

Izuzev Ivana Ilica ja ne vidim nijednog fudbalera od nasih koji moze da igra moderan fudbal. I za njega to nije sigurno, i trebalo bi da predje iz Italije u neku Spaniju ili Englesku, da se navikava na brzi tempo.
Posledicno popljuvani Jovic, sa svim svojim manama je barem po ideji najsmisleniji nas napadac.
Mitrovic je header za Fulhan, Vlahovic je igrac koji ce na agresiju, mobilnost i sut da ima nekakve rezultate u Italiji, ali tu se prica zavrsava. Italija je liga sporog tempa, a fizicki jako slaba u odnosu na Englesku i Spaniju, on ce se naviknuti da igra kao physical bully tamo, i to ce da mu prolazi, samo tamo. Lik vrti 3 operacije na terenu, sve 3 vrsi na identican nacin. Uvek se gradi na isti nacin, uvek otvara telo kod prijema na isti nacin, uvek gura loptu kod prvog dodira na isti nacin, uvek ulazi u loptu na isti nacin....

Veznjaci su klasika, alibi kamenjari, lazni "korisni" igraci sa nekakvom titulom korisnih trkaca, osiguraca. Nijedan od njih ne zna igra presing. Jer presing nisu zelja i pretrcani kilometri, presing je pravovremeno izletanje, okretnost, napad na loptu dok ti je telo u stanju normalnog defanzivnog stava (a ne u toku trka). Mi trcimo najvise, a najmanje pokrijemo. Mi i kad trcimo isto kao ostali, vise snage trosimo (jer smo rukometasi i balvani koji su uvek blizu avg height 190cm). Retko ko je od njih zapravo i dobar defanzivno. Nasa odbrana i osvajanje lopte se svodi na to da cekamo da se nekako stvori guzva i da na cvrstinu u duelu osvojimo loptu. To je nas domen promisljanja fudbala. Tako na fudbal gledaju u Srbiji i treneri, i igraci, i ljudi pored TV-a. Mi smo na nivou digitrona fudbalski, dok ljudi koriste nove racunare.
To je sve deo naseg potencijala i nase fudbalske pismenosti u igracima. A nema je.
Paleta prevazidjenih tipova igraca i fudbalera kakve nikad ne bih pozeleo za tim za koji navijam.

Edited by BattleBender
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Meni je najfascinantniji zaokret od 180 stepeni, koji smo mi uradili u poređenju sa SP u Kataru. Od (meni ipak omiljenijeg) bezglavog jurišanja na protivnički gol, mi utakmicu gde nam treba pobeda za prolaz počinjemo u 3-6-1, sa Mićkom koji ne planira da pređe sredinu i Lukićem na ofanzivnom veznom... Što neko reče, možda to i nije bila najgluplja ideja. Da se prvo poluvreme ne primi neki glup gol, pa da u drugom krenemo u napad. Ali problem je u tome što smo mi celo prvenstvo bili neverovatno jalovi i bezidejni.

 

Odbrana je bila jako dobra. Ali se deo toga takodje krije u podršci veznog reda i defanzivnom mindsetu čitave ekipe. Ili bolje rečeno, nisu oni ni na SP bili užasni, samo nisu imali nikakve šanse da prežive na onoj promaji.

 

Glavni problemi su več dosta puta detaljno opisani. Nemogučnost da se pronadje balans izmedju tog defanzivnog pristupa sa ovog prvenstva, i ofazivnog sa prošlog. Oslanjali smo se na igrače, kojima je prime prošao, i koji više ne mogu da budu ključni igrači, ako želiš da postigneš neki rezultat. I za kraj totalna konfuzija i bezidejnost, u smislu da ne znamo ni šta igramo ni šta želimo da igramo.

Dodao bi i nedostatak nekih brzih krilnih igrača, koji bi napadali prostor i stvarali stres protivničkoj odbrani. Ja sam tu bio dosta kritičan do pasivnosti naših veznih igrača, ali nisu oni realno ni imalo puno opcija da odigraju prema napred.

 

Čitava priča ove bedne predstave na prvenstvu staje u onaj "šut" Sergeja na kraju utakmice. Ja sam igrao fudbal na smešnom nivou, ali mi nikad na kraj pameti nije palo da sa 15 metara zakotrljam loptu po podu, golmanu u naručje. To se hvata puni felš i ciljaš vanjski deo stative. Ako je zahvatiš kako treba ide u 90, ako ne onda skidaš neki omanji dron iznad stadiona. Ali i to bi bilo bolje, nego ovaj alibi šut.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...