Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

4 hours ago, Ledd said:

Piksi je prelomio – dve velike promene za meč odluke!


39296-unnamed-orig.jpg

 

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti/34106/srbija-startnih-11-danska-euro/vest

Najlogicniji tim za sutra, ostaje da se nadamo da ce piksi da preskoči jutarnji vinjak i da tako nesto i izvede sutra na teren. 

16 minutes ago, Laki1988 said:

Slovenci ce se tesko dici posle Jovicevog gola i ispustenog prolaza dalje, mogli bi Englezi sutra da im spakuju 3-4 komada bez problema.

Mozda ako zamene selektora do sutra pa i spakuju 3 gola. Ovako mogu samo da spakuju autobus posle jednog gola. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Markoss said:

Meni ovo bas krs utakmica bila. Hrvatska za nijansu bolja, ali nista nesto epohalno da ovo bude nezasluzen remi.

Oprosti ali di je to Hrvatska bolja bila. Pa viktorija je bila od gola. A u prvom su Talijani mogli dat bar dva gola. Jedino šta su mogli u završnici dati gol. Pitam se da li smo gledali istu utakmicu. 

Edited by bodo
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Naši najteži porazi su bili remiji

 

2-2 protiv SRJ u kvalifikacijama za Euro 2000

2-2 protiv Australije na SP 2006

1-1 protiv Turske na Euru 2008

1-1 protiv Italije na Euru 2024

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Charles De Ketelaere said:

 

Kao i uvek mora da postoji individualne odgovornosti kod igrača, ja sam izdvojio Dalića kao direktnog krivca jer je njegovo da taktički i kadrovski dovede tim u poziciju da u 95+ bude zatvorenija i kompaktnija nego što je bila na prethodne dve utakmice. 

Čini mi se da su nekih 10-15 minuta nakon gola bili zatvoreniji ali je prilično fijukalo oko njihovog gola. Nakon toga su ponovo uspodtavili ravnotežu, oterali Italijane i imali poneku šansu. Mislio sam da je italijanski pritisak završio i da su Hrvati odlukom da nastave da igraju upravo zatvorili Italiju. Kad obo međutim, jedan napad i ćao.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dracarys said:

Šta se gleda nakon žutih kartona u slučaju istog broja?

 

Mislim da je neko več pisao o tome. Ako sam dobro zapamtio, tuku se penali ako se za prolaz bore ekipe koje igraju izmedju sebe. Ako ne, onda bolji plasman iz kvalifikacija.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Inače glupe su priče o tome da je Dalić nekakva neznalica, nijedan trener ne može da se provlači 6 godina na toliko različitih turnira i liga, ali ove dve utakmice rekao bih je poprilično loše "korigovao".

 

Ma lupetanje obično. Imao je grešaka, ali ko ih nema. Ali je s druge strane tukao Argentinu, Brazil, Francusku, Englesku, Nizozemsku...ne može sve slučajno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Nemojte se vaditi na suđenje. Nemojte bit ti. Jbg, kriterij, 8 minuta, nije on zabio gol, nije te ukrao za penal (hvala VAR) ali ako primiš 5 komada u 2 utakmice, ne dobiješ Albaniju, nisi zaslužio, jbg. Boli način, al valjda je ovo Dalićev oproštaj.

Pa on jeste glavni krivac. Na dva meča iste greške u nadoknadi. Super je visok presing, ali protiv Albanije nije prošlo, posloži odbranu i završi meč.

No, videćemo ostale grupe.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da Pikseto nije totalno vrisnulo, ove najavljene postave sve uključuju dvojicu napadača, jedine promene bi bile rokade Jović-Vlahović, Tadić-Samardžić i Živković-Birmančević.

 

To bi i definitivno pokazalo da čovek nume da koriguje, nume da uči iz sopstvenih grešaka a verovatno i da ne jebe 2% stručni štab koji je asemblovao pošto ne mogu da poverujem da taj trust mozgova veruje i dalje u ono što izbacuje na teren.

 

Inače, Živković je pri samom vrhu po expected threats metrici kroz svoje pasove (i centaršute) i trčanje (carries), stavljanje Birmančevića na njegovu poziciju ti ne rešava inicijalni problem, a izbacuješ igrača koji ti je makar nešto donosio za sada. Šizofrena odluka ako je istinita.

Ipak, nadam se da će se dozvati sebi i početi sa jednim napadačem, Danska je veoma disciplinovana, kompaktna i agresivna po sredini i bokovima, baš se plašim na šta bi to ličilo sa sličnom postavkom kao protiv Slovenije, koja i nema profilisane igrače koji su u tim radnjama dokazani, za razliku od Danaca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Pa on jeste glavni krivac. Na dva meča iste greške u nadoknadi. Super je visok presing, ali protiv Albanije nije prošlo, posloži odbranu i završi meč.

No, videćemo ostale grupe.

Budimo ozbiljni

A i da se nekim čudom poklopi 6 rezultata, ne možemo baš predaleko.

Hrvatska kolko nam daje na SP, toliko nam uzima na EP

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Čini mi se da su nekih 10-15 minuta nakon gola bili zatvoreniji ali je prilično fijukalo oko njihovog gola. Nakon toga su ponovo uspodtavili ravnotežu, oterali Italijane i imali poneku šansu. Mislio sam da je italijanski pritisak završio i da su Hrvati odlukom da nastave da igraju upravo zatvorili Italiju. Kad obo međutim, jedan napad i ćao.

 

Josip Mišić, Kristijan Jakić, Bartol Franjić (ovaj čak pokriva i levog beka/wing backa ako se ne varam), nijedan od ovih igrača nije na spisku, a nijedan od pozvanih igrača nije sličnih karakteristika sem Brozovića. Takav neki igrač koji bi ušao da se pobije ili da zatvori nešto ispred odbrane bi im bio zlata vredan na ove dve tekme poslednjih 15ak minuta.

 

@Bugl Khan šta je sa ovima gore, jel neki povređen? Baš mi je čudno da nemaš niti jednog zadnjeg veznog/fizikalnog veznjaka, bukvalno svi su ofanzivni igrači iako različitih karakteristika i profila.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Charles De Ketelaere said:

 

Josip Mišić, Kristijan Jakić, Bartol Franjić (ovaj čak pokriva i levog beka/wing backa ako se ne varam), nijedan od ovih igrača nije na spisku, a nijedan od pozvanih igrača nije sličnih karakteristika sem Brozovića. Takav neki igrač koji bi ušao da se pobije ili da zatvori nešto ispred odbrane bi im bio zlata vredan na ove dve tekme poslednjih 15ak minuta.

 

@Bugl Khan šta je sa ovima gore, jel neki povređen? Baš mi je čudno da nemaš niti jednog zadnjeg veznog/fizikalnog veznjaka, bukvalno svi su ofanzivni igrači iako različitih karakteristika i profila.

Franjić ništa, ne znam ni di igra sad. Jakića ili Mišića je morao vodit. Mišića, da budemo na čisto. Što Dalić ima protiv tog čovjeka, ne znam. Lik je glavni veznjak Dinama već 3-4 godine i morao je biti na popisu. Ili on ili Jakić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Videlo se da Hrvatska mora da da taj drugi gol, ili ce ga primiti jer su Italijani navaljivali kao da im samo pobeda odgovara. Ja ne bih vadio Modrica i Kovacica, sve i da su crkli jer je falio Hrvatskoj posle toga zavrsni pas i kreativnost. A nije da nisu imali situacije da odu na 2:0, samo su jako lose, amaterski to resavali, a cini mi se da je to delom sto su izasla ova dvojica. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bugl Khan said:

Sad slušam idiote kako komentiraju da bi bilo 2:0 da Modrić nije promašio penal. Pa jbt

Pa ne bi odbrana Italije bila u shambles kao u tom trenutku. Jer je to sve posledica haoticnosti nakon penala.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bobby Shurda said:

Al ovaj komentator na RTS-u ono je baš neprofesionalno komentarisanje, ja ne znam kako je na HRT ili gde god kada igra Srbija niti me nešto interesuje preterano... ali ovo je baš neukusno a nije da sam tužan bio kada je pao gol 

Apsolutno je profesionalmo. Moralna je obaveza svakog čoveka navijati protiv hrvatske reprezentacije, bio taj čovek Srbin ili ne.

Kad u timu ne bude nijednog igrača koji je slavio uz Tompsona, onda ce niti neprofesionalno.

Ovako… tako i bi trebalo da bude.

  • Like 6
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Inače, Živković je pri samom vrhu po expected threats metrici kroz svoje pasove (i centaršute) i trčanje (carries), stavljanje Birmančevića na njegovu poziciju ti ne rešava inicijalni problem, a izbacuješ igrača koji ti je makar nešto donosio za sada. Šizofrena odluka ako je istinita.

 

Statistika je kao bikini 🙂 nije bas da je Birmancevic imao prilike da se nesto pokaze ali jeste cinjenica da je Zivkovic bio najaktivniji, ponajpre zbog minutaze, i jer smo vise gurali napade po desnoj strani dok na levoj smo menjali Kostica, Mladenovica i nesretnog Gacinovica. 

 

Svakako ne treba sada nesto menjati, kad mu je vec toliko povereno Zivkovic neka startuje i neka se ne stedi, potrosnja na max, pa ce ga zameniti Birmancevic poslednjih pola sata (zavisno vec da li nam treba ofanziva ili mozda ne). 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BattleBender said:

Apsolutno je profesionalmo. Moralna je obaveza svakog čoveka navijati protiv hrvatske reprezentacije, bio taj čovek Srbin ili ne.

Kad u timu ne bude nijednog igrača koji je slavio uz Tompsona, onda ce niti neprofesionalno.

Ovako… tako i bi trebalo da bude.

Takoe. Dosta su ti Hrvati zla nanijeli s finalom i polufinalom svjetskog prvenstva i finalom Lige nacija u zadnjih 6 godina, a da se ne bi radovao kada prime gol.  

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Mislim da je neko več pisao o tome. Ako sam dobro zapamtio, tuku se penali ako se za prolaz bore ekipe koje igraju izmedju sebe. Ako ne, onda bolji plasman iz kvalifikacija.

 

Česi su u prednosti.

 

Inače gol Mađara u zadnjoj sekundi menja sliku za nokaut fazu.

 

Ako prođemo kao treći (To znači da i Mađari prolaze) idemo na pobednika grupe E a ne F ..

 

Screenshot-20240625-003232-3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, BattleBender said:

Apsolutno je profesionalmo. Moralna je obaveza svakog čoveka navijati protiv hrvatske reprezentacije, bio taj čovek Srbin ili ne.

Kad u timu ne bude nijednog igrača koji je slavio uz Tompsona, onda ce niti neprofesionalno.

Ovako… tako i bi trebalo da bude.

2024. godina

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Jović sa nekim od njih dvoijca ima više smisla jer Jović je drugačiji tip napadača. Ono što nema smisla je da igramo sa dva napadača protiv Danske gde ćemo prvih 20 minuta sigurno da se branimo.

 

Slazem se, totalno drugaciji tip u odnosu na Mitra i Vlahovica, ova dvojica su bukve a Luka je cunj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bobby Shurda said:

Al ovaj komentator na RTS-u ono je baš neprofesionalno komentarisanje, ja ne znam kako je na HRT ili gde god kada igra Srbija niti me nešto interesuje preterano... ali ovo je baš neukusno a nije da sam tužan bio kada je pao gol 

Govedo. Jebo ga Del Pjero kojeg je tri puta pomenuo kroz svu onu riku kao da su mu italijani život spasili tim golom.

Meni je iskreno bilo nelagodno zbog njega iako nam je zajedničko samo državljanstvo.

Gol mi nije smetao,jer ko umije onako da ga metne u devedesosmom...njemu dvije.

Fudbal je generalno jako nepravedan i stresan sport za praćenje i prognoziranje rezultata u odnosu na rejting timova.

Za razliku od košarke, gde se većina grešaka ubrzo skupo plati, u fudbalu možeš uz kasvetnu odbranu celu tekmu da igraš loše u napadu, jedva stvoriš par šansi, promašiš zicere i onda u zadnjoj sekundi jednom polukontrom pošalješ hrvate doma. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...