Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Suprotno opštem mišljenju (a možda i zdravom razumu), ja bih protiv Danaca počeo sa Mitrom. 

 

Sramotno je što je dopustio sebi da izgubi oštrinu i požrtvovanje, pre svega u polju. Promašaji mi nisu toliko problem jer mu se to dešavalo i ranije, kao i svima uostalom, a malo mu je falilo i sreće kad mu je onaj šut skrenut u prečku. Takođe, koliko god da ni Vlahović nije pružio bog zna šta, istina je da je dobrano žrtvovan na poziciji koja nema puno veze s njim.

 

Međutim, kad sam hladne glave odgledao šanse i golove, video sam da Mitar i dalje ima osećaj i kretnju da uđe u šansu. Kod onog promašaja na početku drugog je lagano odigrao dupli pas i pretrčao Slovenca, isto kao i Šveđanina pre desetak dana. Takođe, jednom se isto tako lepo otvorio i ponudio ali je Tadić baš predugo kasnio sa pasom pa su ga presekli i napravili kontru iz koje je Šeško lepo šutirao.

 

Ne treba zaboraviti ni da je i dalje nestvarno jak, što će biti potrebno protiv Danaca. Slovenci su ga tukli, često po dvojica, jednom je odbacio štopera kao dete i uspeo da bocne loptu, a i kod gola je povukao dvojicu sa sobom. 

 

Nama je potrebno više igrača u sredini, zbog igre u oba smera (to i vrapci znaju samo Piksi tera svoje) a u tom slučaju je on jako bitan da povuče dva igrača na sebe, otvori prostor ofanzivnim srednjacima koje imamo i izbori se snagom za poziciju, i na zemlji i u vazduhu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije Mitar problem, manje vise to je sve slicno. Dovoljno je samo da promeni formaciju i zaigra sa 1 spicem. Cak i da krene sa Sergejem napred i to je ok. Treba nam neki adut i za drugo poluvreme, a to mogu biti samo Samardzic i Birmancevic od veznjaka. 
 

Cak bih i Gudelja poslao pre Lukica. Sveziji je, a opet vise zna sa loptom.

Rajkovic, Milenkovic, Veljkovic, Pavlovic, Zivkovic, Mladenovic, Gudelj, Ilic, Tadic, SMS, Mitrovic

 

sa klupe Samardzic, Birmancevic, Vlahovic, Jovic po potrebi, Lukic po potrebi, Gacinovic ako bas mora

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo me nervira da gledam ovakvu utakmicu, Poljaci realno imaju vise individualnog kvaliteta i objektivno gledano igraju u slicnim klubovima u najgorem slucaju. Ali bukvalno su kao mi i mentalitetom i neorganizovanoscu i sve je na o ruk.

 

A Austrija, ekipa sastavljena od potpuno prosecnih igraca uz par izuzetaka koji i nisu ne znam ni ja sta (Zabicer, Arnautovic) lagano ih jedu kao da je par klasa razlike izmedju njih.

 

Samo disciplina i da se poslozi lepo tim od strane krstenog trenera, a Ragnik cak i nije vrhunski trener, samo je metodican.

 

Mi bi trebalo da probamo sa nekim Nemcem tog ranga, ali ne isluzenim, nego nekim mladjim, pa neka bude i relativno nedokazan.

Link to comment
Share on other sites

Nema mnogo filozofije.  Opšte je mišljenje da je potrebno izaći 

sa jednim napadacem,  a dobiti igrača na sredini. U tom slučaju špic ne bi imao potrebu da se spušta nisko i traži loptu. Druga stvar je da se pokuša sa Bitrmancevicem na krilu umesto Živkovića. Tu smo pročitani, Živković ni ti može da probije ni ti da brani napad. Jedino što može je da se okrene leđima ka golu, prihvati loptu i namesti se na levu nogu i zavrne centaršut. Nama treba krilo koji igra licem ka golu, koje je spremno da pretrči beka, probije po strani...protiv Slovenije Živković igra 80 min...stvarno ne razumem neke odluke. Mali Samardžić,  jak,  poletan, dug korak, igra direktan fudbal, ide licem ka protivniku, I sedi na klupi da bi se zadovoljio igrač zbog ranijih zasluga.

Šablonske izmene.  Što bi se reklo glava za glavu, špic za špica. 

Vlahovic je prvi napadač. Covek igra ozbiljnu ligu, u ozbiljnom klubu, a ne neku poluprofesionslnu ligu, ligu bez briga , gde se mlati lova i lade jaja. Covek je gol igrač, a ne ovaj frankeštajn u postavi stojkovića.  

Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2024 at 3:15 PM, NikadProtivKaline said:

uzasno se krecemo kada napadamo i to je to

nema ovde leba

 

Mnogo pametnih stvari može da se pročita u prethodnim stranicama. Ali sam ipak izabrao ovo, kao, po mom mišljenju, koren problema u našoj igri.

Bio sam i ja na utakmici juče. Uživo je to izgledalo jako žalostno. Nemamo brzinu. Ne trčimo bez lopte. Ne trčimo u prostor. Zbog toga i nema pokušaja da se proigra neki agresivniji pas prema napred. Presporo, prepasivno i ništa s ničim. Kao da gledaš tim sastavljen od jedanaest Gelor Kangi koji konstantno dotrčavaju do svog saigrača na metar i po i traže da im se doda lopta u noge. I tako u nedgoled. A to je način koji svaki protivnik brani bez problema, jer ga ne teraš da trči, ne razvlačiš im odbranu/linije, ne teraš ih da komuniciraju na preuzimanjima i podeli def zadataka. A poslednično ne testiraš njihovu uigranost, koncentraciju, rupe u taktici...

Lukića sam kritikovao posle prve utakmice da usporava igru carinenjem lopte. U ovoj nije bilo tog problema, jer je bio neprimetan. Ilić bi nešto i odigrao, ali nema sa kim, zbog onoga problema sa trčanjem bez lopte kojeg sam opisao gore.

O problemu sa dva špica več sve rečeno. Meni je bilo fascinantno da posle ulazka Gacinovica, on i Zile nisu zamenili strane. Ajde da se tu radi o krilima, koja vole da zalome u sredinu, pa i da nekako razumeš. Ali mi smo u tim momentima igrali isključivo na centaršuteve, tako da nikakve logike nije imalo da ljudi sa kontra nogama igraju na bekovima, te da se gubi vreme nameštanjem na jaču nogu. Gačinović jeste jednom pokašao levom, ali mistim da nije odigrao loptu od zemlje.

Samardžić uneo malo života. Neko je dobro rekao da je Slovenija tad več samo gledala da odbrani prednost, ali nema veze. Od Jovića nisam očekivao ništa i nisam mogao da verujem da če stvarno da ga ubaci. Ali kad je istrčao 40 metara da ukliže za loptu na našoj polovini, tu sam se zapitao, šta mu je danas. Nakon toga dobar pokušaj makazicama, pa onda i gol.

Suma sumarum, mi ako ne napravimo drastične promene, Danci nas rešavaju sa 2 gola prednosti več u prvom poluvremenu. To je sigurno. Ali, bilo je jasno več posle prve utakmice da su potrebne promene, ali se Piksi očigledno ne slaže, pa jih zbog toga ne očekujem ni u sledečoj.

 

Još nešto, mnogo se hvali Kek, koji je vanbračni sin Bata Đore. To što je on taktički nadmudrio Piksija ne znači ništa, jer bi Piksija nadmudrio svako. Verovali ili ne, Slovenija u trenutnoj generaciji ima igrače sa kojima bi mogla da igra fudbal posle dugo vremena, ali je Kek ostao u godini 2010 sa svojim poduplavanjem bekova i tako dalje. On kao naš selektor ne bi izdržao dva meseca kad bi u 4-4-2 stavio Milenkovića i Lazovića po desnoj strani, a Pavlovića i Mladenovića po levoj.
Pisao sam več. Čovek ima Lovrića koji je tehnički i kao kreator dve klase iznad Elšnika - ne igra. Ima Tomija Horvata, koji bi odlično legao na levu stranu. Umesto toga igra Jan Mlakar (centarfor/krilo), koji se ne vidi. Izostavio sa spiska Mihu Zajca, koji je više puta u karieri igrao kao desni vezni - igra Pero Stojanović, desni bek. 
Lik je pretposlednjem kolu u Kopenhagenu imao šansu da obezbedi plasman pozitivnim rezultatom, a da sa porazom apsolutno ništa ne izgubi. Rezultat: jedan udarac na gol.

Gol u 95. minuti je epska pravda da se takvi ne provlače svojim ziherašenjem i umišljaju da su taktički magovi.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

 

Mi bi trebalo da probamo sa nekim Nemcem tog ranga, ali ne isluzenim, nego nekim mladjim, pa neka bude i relativno nedokazan.

 

Kjetil Knutsen. I da nas vodi istovremeno sa Bodo Glimtom, bilo bi sto puta bolje od ovoga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Samo disciplina i da se poslozi lepo tim od strane krstenog trenera, a Ragnik cak i nije vrhunski trener, samo je metodican.

 

Mi bi trebalo da probamo sa nekim Nemcem tog ranga, ali ne isluzenim, nego nekim mladjim, pa neka bude i relativno nedokazan.

 

 

Kako ne razumeš?

Taj neki Nemac bi im na prvom treningu rekao.. Her Mitar, ju nid tu ran vit haj intenziti end presing štopere ol d tajm..

 

A Mitar bi u sebi rekao.. pff baš me boli kurac...

a onda bi okupio bandu nakon treninga i reko bi.. 

 

Her bando, slušajte me sad veri kerfuli, ajde da izgibimo prve tri tekme, da ovaj ludak dobije otkaz. Ko će bre da trči taj njegov haj intenziti gugendildenpresing, hoću bre da dajem golove glavom, a ne da izgubim snagu posle par istrčavanja.

 

Naravno ništa kontra Mitra, samo karikiram malo i mislim da od toga nema ništa.

 

Pre bih Italijana voleo da vidim na klupi reprezentacije.

Taktički pismeni i dovoljno harizmatični da drže pažnju i fokus našima i da ih ovi slušaju i prate.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...