Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

2 hours ago, mister-no said:

Sredina nam je ozbiljan problem.

 

 Vec par godina pod vođstvom Pikseta. Iste greške,  isti problemi se ponavljaju iz utakmice u utakmicu. 

 

40 minutes ago, diego said:

Naravno, pobedili smo Svedjane 4:1 sa Vlahovicem i Mitrovicem, a i sada 3:0 sa Vlahovicem i Mitrovicem. I dalje ce znalci da pricaju da ne treba da igraju zajedno.

 

 Kako izgleda nasa igra sa dva špica + SMS, i koliko smo defanzivno loši ( po bokovima i srednji red) videćeš vec protiv Engleza i Danaca, ako budemo igrali u ovom sastava ( u sta licno ne verujem).

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Fat Zadd said:

 

 Kako izgleda nasa igra sa dva špica + SMS, i koliko smo defanzivno loši ( po bokovima i srednji red) videćeš vec protiv Engleza i Danaca, ako budemo igrali u ovom sastava ( u sta licno ne verujem).

 

Uzivaj malo u pobedi, pobedili smo 3:0, otvori vino, predahni... sutra je novi dan, mozes sutra da nastavis sa pljuvanjem reprezentacije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Protiv Slovenaca da, a protiv Engleza nikako. Samo kopirati Island od sinoć i njihov blok. Mi smo iz prekida i centaršuta brutalni, dovoljna je jedna dobra lopta i Mitar će ih upropastiti.

 

Nula-nula je odličan rezultat.

 

Link to comment
Share on other sites

Izgube od Austrije, nemaju pojma, razbila nas Austrija, loša igra.

 

Pobede Švedsku, nemaju pojma, razbila nas Švedska, loša igra.

 

Molim sve koji se žale na lošu igru da odmah daju pehar LŠ Borusiji Dortmund, razbili su igrom Real.

 

Još bolje, dati pehar Kupa Šampiona 1991. Olimpiku iz Marseja, razbili su igrom, Zvezda prešla centar samo kad su menjali strane.

 

A, to nećete? Pa dobro.

 

Jebote, ovi naši da hodaju po vodi našao bi se neko na Forumu da napiše "pih, nemaju pojma, ne znaju da plivaju" 😁

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, diego said:

Naravno, pobedili smo Svedjane 4:1 sa Vlahovicem i Mitrovicem, a i sada 3:0 sa Vlahovicem i Mitrovicem. I dalje ce znalci da pricaju da ne treba da igraju zajedno.

 Treba da igraju zajedno ako će nam se igra svesti na preskakanje sredine i na bunarenje na njih dvojicu bilo iz sredine, bilo po bokovima. Neko gore reče da nemamo veznjake koji bi pokrpili rupe kad su njih dvojica istovremeno na terenu. Ja lično ne volim kad igraju dva tornja u špicu napada. Protiv Engleza ćemo teško imati prilike za kvalitetne centaršuteve po bokovima a i njihovim štoperima nije strana skok igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vlahović je možda toranj, ali je izuzetno pokretljiv za svoju visinu, ima brzinu + zna da da kvalitetnu loptu. On zajedno sa Mitrom kao klasičnim Anchorman-om u nekoj malo povučenijoj varijanti deluje kao dobra kombinacija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Jebote, ovi naši da hodaju po vodi našao bi se neko na Forumu da napiše "pih, nemaju pojma, ne znaju da plivaju" 😁

Opa, gledao se Dave Allem 😁.

 

Inače slažem se. Mislim da se ekipa pljuje bez razloga. Bore se i daju koliko mogu. Svakako ih treba podržati.

Link to comment
Share on other sites

Pa pljuvanje i podrška ne isključuju jedno drugo. Ja sam rekao da loše izgledamo a idem na Euro. 

Ekipa se sigurno ne pljuje bez razloga. Izgledamo loše kao i u Kataru sa tim da su nam nosioci još stariji ili otišli da igraju rekreativnu ligu. Imali smo ceo lagan ciklus kvalifikacija da se posložimo i otklonimo probleme sa svetskog i znamo kako se to završilo. Mislim, ne mora per se da znači da ćemo ga popušiti. I Hrvati su izgledali loše pred Rusiju u kvalifikacijama pa im se okrenulo kad je trebalo iako je njihov kvalitet tada nemerljiv sa našim sada. Ko zna, možda nas i sreća ili očajna izdanja drugih zadese pa tim dobije na samopouzdanju i nekoj igri.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Malopre sam vratio i natenane pogledao utakmicu. Ne znam o cemu ste pisali iskreno smo odigrali jako dobro i angazovano. Sa ovakvim zalaganjem mi idemo u cetvrtfinale lagano. A grupu prolazimo svakako. Vidim da ste ishajpovali i Rajkovica samo tako, on je samo branio ono sto mora da se brani. Posto sam sinoc mogao samo na preskoke da gledam pomislio sam da je ko zna sta vadio, a njega Svedi ispogadjali u dobrim sansama koje su imali. Ne svidja mi se sto je menjan golman ovako pred prvenstvo, ali dobro. Sto se tice formacije sa 2 napadaca i kako smo davali golove treba biti posten i reci da je to posledica svedskih nedostataka. Prvo, nemaju dobre bocne igrace pa su i Zivkovic i Mladenovic imali dosta prostora da disu, sto je rezultovalo dobrim centarsutevima iz kojih smo dali golove. Dalje, fizicki su jako inferiorni u odnosu na nas i to smo uspeli da iskoristimo. Trcali smo pametnije nego obicno pa nije bilo toliko kratera. E sad, ako cemo nesto da uradimo mi moramo da zadrzimo dobre stvari iz ove utakmice ali ne poletimo i mislimo da smo bolji nego sto jesmo. Protiv Engleza sigurno ne treba da igramo sa dva spica jer ce nam u tom slucaju unakaziti sredinu. SMS mora da igra povuceno i fizicki angazovano da iskoristimo njegove fizikalije za balans na sredini. Lukic mislim da takodje mora da igra tu, nazalost, a dupli blok da kontrolise Gudelj koji bi igrao iza njih. Takva formacija moze dobro da se transformise u kontru po boku i onda imamo Kostica protiv Vokera. Taj duel ce verovatno odrediti da li imamo sanse ili ce nas usrati. Desnu stranu napadacki svakako necemo imati. Pozadi moraju da igraju Pavlovic i Milenkovic, ja bih igrao i sa Veljkovicem i samo u kost, jer su ovi Englezi mekaniji nego sto su tradicionalno.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, diego said:

 

Uzivaj malo u pobedi, pobedili smo 3:0, otvori vino, predahni... sutra je novi dan, mozes sutra da nastavis sa pljuvanjem reprezentacije

 

Gde ti vidis pljuvanje? Pokusaj da razlikujes kritiku od pljuvanja.

 

Mi jednostavno nemamo wing igrace sa dobrim defanzivnim karakteristikama, niti igrace sredine ( osim donekle Gudelja) koji mogu "trkacki" da pokriju ogroman prostor  koji ostaje na sredini terena kada su pomenuta trojica ( i/ili Tadic) na terenu.

 

 U stvari, nije potrebno da cekamo utakmicu protiv Danske/Eng i vidimo sve slabosti u defanzivi koju donosi igranje sa dva "spica" +SMS, vec je dovoljno da se vratimo na septembarsku utakmicu protiv madjara u Beogradu. 

Link to comment
Share on other sites

Dobili smo generalku po rezultatu prilično ubedljivo,značiće igračima da dobiju potrebno samopouzdanje pred Euro.

Stručni štab na čelu sa Piksijem ništa taktički nije promenio.Iste boljke se vuku dve godine unazad.

Žile ne može da igra ving beka,ali nikako.U napadu je od koristi,ali u bazi defanzive je igrač manje.

Juče je nekoliko puta Stojić ostavljen sam na vetrometini.

Do ulaska Gudelja,nismo mogli tzv drugu loptu da osvojimo,konstatno smo kasnili korak ili dva.

Filip Mladenović mora da počinje pre Kostića,korisniji mi igrač.Defanzivno na toj strani dosta dobro izgledamo,a i igra u napadu mu ima svakog smisla.

Kostić je dobar pri pozitivnom rezultatu da udje,da istrči neki kontranapad.Iskreno,mučno mi je gledati u 2024-oj godini fudbalera koji ne zna da igra sa obe noge.

Sergej osim gola,opet medju najlošijim igračima,sa Tadićem smo imali neku kombinatoriku i nekoliko stvorenih prilika.

Rajković odličan,sa pravom može da se nada svom mestu u prvih 11.

Pavlović juče potpuno neutralisao Kuluševskog,osim jednog izletanja u prazno u drugom poluvremenu gde smo mogli biti kažnjeni,vrlo,vrlo dobar.Valjda ga iznervirao posle onog šupačkog udarca u nos.😃

 

Neke stare boljke su i dalje vidljive,ali igrači su juče sa velikom željom odigrali.Sa takvim pristupom i možemo grupu proći.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Мџе said:

Pa pljuvanje i podrška ne isključuju jedno drugo. Ja sam rekao da loše izgledamo a idem na Euro. 

Ekipa se sigurno ne pljuje bez razloga. Izgledamo loše kao i u Kataru sa tim da su nam nosioci još stariji ili otišli da igraju rekreativnu ligu. Imali smo ceo lagan ciklus kvalifikacija da se posložimo i otklonimo probleme sa svetskog i znamo kako se to završilo. Mislim, ne mora per se da znači da ćemo ga popušiti. I Hrvati su izgledali loše pred Rusiju u kvalifikacijama pa im se okrenulo kad je trebalo iako je njihov kvalitet tada nemerljiv sa našim sada. Ko zna, možda nas i sreća ili očajna izdanja drugih zadese pa tim dobije na samopouzdanju i nekoj igri.

Samo što smo mi izgledali loše, zbog toga promjenili izbornika, pa napravili rezultat na SP.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, neko me sabotira said:

Pao je konačno i Portugal. Jes’ da je prijateljska al sad sam dosta (😁) veći optimist nego što sam bio za naš nastup na Euru. 
 

Daklem, od sada i zauvijek, SR Jugoslavija ostaje jedina ekipa s kojom smo igrali više od jedanput a da ju nismo uspjeli pobijediti. I nećemo 😁, dva puta je završilo neriješeno.

 

Od ekipa s kojima smo igrali jednom a da ih nismo uspjeli dobiti imamo X sa Čileom i X sa Kinom na nekom bezveznom China kupu, tamo je totalno lijeva postava igrala. Od Perua smo izgubili prijateljsku a od Ekvadora smo izgubili na SP-u 2002. utakmicu 3. kola u grupi i nismo prošli u osminu finala.

 

Znam da, većinu barem, ovo totalno ne zanima, al eto da zapišem, čisto sebi za podsjetnik 😁

 

Edit: nismo ni Brazil nikad pobijedili u regularnom dijelu, al jesmo na penale

 

Edit 2: nismo ni Tunis nikad dobili u regularnom dijelu, jedan poraz u prijateljskoj, jedna pobjeda na penale na turniru u Egiptu.

 

Ovo je sigurno zadnji edit, sve sam dvaput prekontrolirao 😁

Više od rezultata me veseli kako smo izgledali protiv jednog od glavnih favorita. Radili smo nešto što nam je problem dulje vrijeme, stvarali smo šanse. I raduje što su 2 igrača koji igraju u prostoru između linija odigraloi jako dobro, Majer i Sučić. Majer kao inverted krilo i Sučić koji će vjerojatno ulazit s klupe. Zanima me samo ko će početi na lijevom krilu, jer je Perišić ušao s klupe danas. Jer jučer smo igrali sa inverted krilima i Gvardiolom i Stanišićem kao bekovima, i to je izgledalo jako dobro. Lijevo kao krila imamo Perišića i Pjacu, te Ivanušeca sa suprotnom nogom, desno Marca Pašalića i Majera. Sosa će vjerojatno igrati lijevo, Stanišić desno, a netko od terceta Šutalo, Pongračić, Erlić će uz Gvardiola biti stoper. Valjda. Čini mi se da smo jači i dosta raznovrsniji nego u Kataru. Petković je u formi, tu su Baturina i Sučić, Gvardiol je još moćniji, Kovačić i Modrić klasika, Majer u formi, Stanišić u formi. Jedino Brozović mi je upitnik. I naravno špica. Ali i Budimir i Kramarić su imali bolje sezone nego prošle godine. I Perišić je izašao iz teške ozljede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ne znam zašto, ali mislim da će nam obrana (i trojac u sredini naravno) upravo ovako izgledati u prvoj tekmi protiv Španjolske, eventualno Erlić umjesto Pongračića. Dakle Gvardiol lijevo, jer je on na tom mjestu za više bolji od Sose i Barišića* nego što je Pongračić/Erlić gori od njega (Gvardiola) na mjestu stopera. Meni je na zadnjem SP-u Sosa bio ogromno razočaranje, do tad ga nisam praktički ni vidio kako igra, a na sva zvona su ga hvalili uoči turnira.


Meni je također Perišić nepoznanica, on je nama na svakom turniru bio među 2-3 najbolja igrača, nerijetko i najbolji. Zbog toga me jučer posebno razveselilo vidjeti da i bez njega možemo odigrati sjajno.

 

Ono što me posebno veseli je da će Sučić, očito, imati značajnu ulogu s klupe, ne znam jel’ uopće igrao i minute na prošlom SP-u.

 

Edit: *ladno nisam ni skontao da Barišić nije na popisu 😁

Edited by neko me sabotira
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

Pongracic je Marin Pongracic? Momka se secam iz dvoboja Zvezda - Red Bull i bio je doslovno najgori igrac na terenu. Ni  u ludilu ne verujem da momak ima sanse da igra za jednu ekipu kao sto je Hrvatska ne velikom takmicenju. Prilicna sirovina.


Da, to je taj. Jučer je bio dobar, ranije ga nisam puno gledao. Ono što sam gledao Erlić je bolji igrač od njega. 
 

Sad kad razmislim malo bolje, mislim da će Dalić ipak početi s Gvardiolom na stoperu a Sosom lijevo, mislim da mu fali malo hrabrosti za, po meni, bolju odluku (Sosa out).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nisam ni ja za Barišića. Ne znam jel bio ozlijeđen, ali nije imao neku sezonu. U završnici je jednu počinjao, drugu bio na klupi.

Gvardiol je ubojica. S jedne strane, stoper mu je pozicija, s druge lik hladno može igrat u vezi. Zanima me baš riješenje. Moguće da si u pravu pošto je Sosa jedina druga opcija. Al opet, ako je u napadu Budimir, Sosa ima više smisla.

U biti, mislim da ćemo protiv Španjolske igrati kao jučer. S Budimirom/Petkovićem u napadu, i eventualno Perišićem na lijevom krilu.

22 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Pongracic je Marin Pongracic? Momka se secam iz dvoboja Zvezda - Red Bull i bio je doslovno najgori igrac na terenu. Ni  u ludilu ne verujem da momak ima sanse da igra za jednu ekipu kao sto je Hrvatska ne velikom takmicenju. Prilicna sirovina.

Da, da. To je taj. Imao je dobru sezonu u Lecceu, sazrio je u glavi izgleda. Vidjet ćemo.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Da svaku utakmicu odigraju sa 100% mogućnosti, da se na terenu bore maximalno i ponašaju sportski. Da ne prave skandale i cirkzćus tokom EP, već da ozbiljno shvate celo to takmičenje. To su uslovi da kažem "momci, pružili ste koliko možete, idemo dalje"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bugl Khan said:

Vida ide na EURO 6 godina nakon Rusije. To je brutalno. Ima 35 godina jbt, a nikad nije bio okretan. Nadam se da je tamo za zamjenu u 93. minuti


I ja isto. Mada mislim da je glavni razlog što je na popisu to što diže atmosferu. Treba barem jedan takav svakoj ekipi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...