Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Utisak je da smo krenuli malo zbunjeno bez ikakve potrebe, umesto da bude obrnuto..

Olanjinku ne volim od prvog nastupa jbg čovek ne ume da doda loptu najbližem do sebe. Sapliće sam sebe, 1 na 1 ne može proći nikoga, daje for u aut i sl.

Nije se Silas proslavio ali za njega možeš da se nadaš nečemu, za ovog ne možeš. Zatvara u odbrani, ok, ali i tu je kasnio kod prvog gola..

Milson je daleko opasniji u i oko 16-erca ali jbg neko bi trebalo da mu je donese ili doda tu, on sam teško. Mirko, Seol, Điga i Elšnik su bili dobri, Duarte kad god je u mogućnosti konkretan i sviđa mi se, ostali moraju bolje. Glazer isto razočarao, golman tog nivoa prima u svoj ugao.. Miloje mora da ima spremne sve varijante u glavi kod povreda, kartona, možda čak i uigrane neke varijante, za šta mu služi ova domaća liga itd. A ne da se 5 minuta premišlja šta i kako.

 

Elem, ima nas četvorica za Milano, mislio sam da će najteži deo gostovanja biti pregovori sa ženom, ustvari to ispade najlakše a nabaviti karte najteže..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Benfika osim što ima ozbiljan kvalitet, ozbiljno su nas,, pročitali" i iskoristili naše rupe u timu. Imao sam subjektivni osećaj da su nas razbijali brzim promenama strana. Sa leve na desno i obrnuto. Razvlačili nas kao pitu tim promenama strana i time iskoristili našu lošu poslednju liniju koja se poprilično sporo vraćala i pratila loptu i protivnika. Kroz sredinu su u malom broju slučajeva organizovali svoje napade. Njihova krila su redovno pravili višak i ubacivali loptu na drugu stranu. Ne sećam se jednom da su povratnu imali na prvu ili sredinu. Subjektivni osećaj sam imao i da Benfika igra koliko joj je dovoljno (što naravno joj išlo u prilog i brzi gol na početku) ali je celokupna njihova igra još neuigrana što je bila naša jedina prilika za pobedu ili bar nerešeno. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, CuaTheTime said:

Nebojsa Milosevic

Jel on zaduzen i za ofanzivni prekid? Mislim da je kod Dekija on radio defanzivni, a Milijas ofanzivni prekid. Tad smo bili bas jaki kod prekida ali smo imali i Milunovica ko je uvek bio opasan, a pozadi sve izbacio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, tsva said:

Mozes knjigu da mapises gde je pogresio. Slag svega je koliko je bio pogubljen da mu je trebalo 3 minuta da zameni Mimovica. 3 minuta je kontao i skontao da stavi Elsnika na levog beka. Posvadjale mu se obe mozdane celije koje ima.

Zaboleo me stomak od smejanja.

 

Cak se i uvek ravnodusni Ivanic iznervirao dok je cekao da se nesto uradi. 

Link to comment
Share on other sites

Bas sam ogorcen. 

Ne zbog poraza, nisam ni ocekivao da u LS nesto uradimo, ogorcen sam zbog cinjenice da nas vode ljudi koji nisu sposobni da dovedu dva beka 10 godina unazad. 

Sad ces derbi da igras sa tri stopera, delovaces kao raspustena banda, ova ekipa nije uigrana i plus menjanje formacije. 

O evropi bolje i da ne pricam. 

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas tacno da nas je Benfika rutinirala ekipa koja igra sa pola gasa da dva tri komada i drzi loptu a ne da dozvoli po 15 centsrsuteva u oba poluvrema protivniku. Svaki centarsut je opasnost i ekipe to nece dozvoljavati ako mogu da sprece al Benfika nije mogla to da spreci takodje posed lopte Benfika ne prepusta timovima u Portugaliji tako da nije to njihov stil cak obrmuto oni vole da drze loptu u posedu a juce su nama prepustili posed ne jer su hteli vec jer nisu mogli... Prostora za kritike ima ali daleko od toga da je Benfika kao nas rutinirala... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

S obzirom na nepostojanje bekova, verovatno ćemo preći na igru sa 3 štopera, recimo: 

Glazer - Spajić - Điga - Drkušić - Seol - Elšnik - Krunić - Ivanić - Milson (Olajinka verovatno) - Silas - Duarte.

Eventualno da ostanemo sa 4 pozadi, pa da probamo sa Drkušićem desno, mada nisam siguran kako bi to izgledalo.

 

Drugi problem je za predstojeći derbi i našu ligu gde nam sad fali drugi bonus…Pretpostavljam da će tu uskočiti Leković umesto Drkušića eventualno Spajića.

Link to comment
Share on other sites

Ajde ovako hladne glave. Benfika je odigrala taman toliko koliko im je bilo potrebno da nas pobede. Moramo da budemo svesni da ako hoćemo da igramo egal sa ekipama koje jesu "prirodno" u LŠ, onda moramo da imamo i drugačiji pristup igri, a tu pre svega mislim na postavku na terenu.

 

Igračima. što se mene tiče, nemam šta da zamerim. Borili su se svih 90 minuta, nije bilo dovoljno i ostaje samo žal za jeftino primljene golove.  Nepravedno se napada Krunić, pošto je odigrao dosta solidan meč, ako ne računamo grešku ili previd kod prvog gola. Takve stvari se dešavaju, ali neke taktičke stvari su sinoć bile jako pogrešne i to je po meni bilo ključno na kraju.

 

Veliko hvala Milojeviću koji nas je uveo u LŠ, ne samo sada. Milojević nije trener za LŠ, jednostavno sinoć smo taktički bili nadigrani. Naš napad se svodi da lopta ide na bok i da se ubacuje u 16, a to teško prolazi više i u našoj ligi, a kamoliko kod timova koji i te kako znaju kako da se brane, odnosno da brane te bočne lopte. Niti je lako igračima koji ubacuju loptu, niti je lako igračima koji čekaju centaršut da se izbore sa dobro postavljenom odbranom i to su samo bačene lopte. Gol koji smo dali je došao kombinacijom kroz sredinu, i to nije sluičano.  

 

Kod drugog gola, problem je u faulu koji je sudio Oliver, koji je sve samo ne za faul u izglednoj situaciji za gol. Na evropskom prvenstvu, mnogo očigledniji kontakti nisu svirani, a Oliver kao da je jedva čekao pa da dune. Jeste da mi je lik generalno odvratan, ali sinoć je u gotovo svim situacijama kada je bilo 50-50, sudio protiv nas. Glazer je napravio grešku što je krenuo na svoju desnu stranu, verovatno je trebao da čeka udarac, ali je pozicija takva da je jako teško bilo da se proceni u kojiu će stranu da šutira Turčin. Jak i precizan udarac, i dobro je pitanje, da li bi Glazer stigao loptu i da je krenuo na pravu stranu. Nisam zapamtio da li je naš zid pokušao da blokira udarac, ali to više sada nije toliko ni bitno. 

 

Elštik na boku je zločin, koji nas je unakazio, pre svega u kreativnosti na sredini terena. Ako već nemamo bekove, a nemamo, zašto neko iz omladinaca nije tu, baš za ovakve situacije? Zašto Lekovič nije uveden ako je več Drkušič navodno povređen, a bio je na klupi.

 

Imali smo lepu šansu da možda uzmemo bod juče, nismo uspeli, ne verujem da će to sada da bude presudno, ali eto čisto i zbog koeficijenta i zbog renomea kluba. Idemo dalje, ali neće biti lako da skupimo 3 boda, a kamoli 9 ili 10 o kojima se priča, Jednostavno, nemamo dovoljno dobro selektovan tim za tako nešto, niti imamo dovoljno kvalitetnog trenera na klupi.

 

Luka Ilić umesto Kange je takođe smešno, dečko ne zna gde udara. Srećom da ono vraćanje lopte  u 16 je ostalo bez posledica, pošto su i igrači Benfike bili zatečeni.

 

Plašim se da nas tek čekaju rezultatske blamaže, ovo sinoć nije bilo tako tragično kako pojedini mediji pokušavaju da predstave. Igrali smo protiv mnogo kvalitenijeg rivala i to je to.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Da su makar probali da dovedu nekog beka iz okoline, Trencin je imao zanimljivog beka, Kavcic imao sjajne partije u Sloveniji, Karnicnik koji nam je dao gol protiv Slovenije dobar beka. 

Ovo su neka random imena iz glave, ne kazem ja da bi bili pojacanja, niti sam sportski radnik da znam ko je pojacanje, da ne skacu pojedini odma.. 

Poenta je da nisu ni probali, doveli ovog iz Pazara i poslali ga na pozajmicu odma. 

Link to comment
Share on other sites

Benfika je ranjiva u ovom momentu i zato je steta sto nismo iscupali bar bod. Ali i mi smo ranjivi. Jasno je da smo mi, uprkos povecanim ulaganjima, po kvalitetu i dalje samo dno LS. U takvoj situaciji ti taj nedostatak kvaliteta moras da kompenzujes kontinuitetom i uigranoscu, a mi nemamo ni to. Ova ekipa je trenutno daleko od vrhunca, potencijal postoji, ali videcemo da li cemo vremenom uspeti da ga ostvarimo i da li ce tada biti kasno za nesto vise u LS. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Don Juan said:

Nepravedno se napada Krunić, pošto je odigrao dosta solidan meč

Izgoreo je u zelji

6 minutes ago, Igor_ said:

doveli ovog iz Pazara i poslali ga na pozajmicu odma

Vratili ga sa pozajmice i poslali ga opet na pozajmicu*

Link to comment
Share on other sites

Ja uopste ne vidim nikakav problem u pristupu - prvi gol je pao pre svega iz kombinacije dve individualne greske i srece: Prvo je Seol propustio sansu da odnese i Di Mariu i loptu u aut, vec je cekao sta ce ovaj sa loptom da uradi - Olajinka uklizava i lopta preskace sve (sreca), a onda amaterska reakcija Krunica, svaki krsten igrac bi tu loptu odvalio dok je u vazduhu u pravcu auta ili kornera, a on je pustio da padne na zemlju. Sve i da nije znao da je igrac iza njega (u sta ne verujem), ta lopta se ne prima i ne pusta da padne vec se izbija gde god. Neshvatljiva reakcija.

 

Medjutim, gol se desava i kad imas i kad nemas pristup, pogotovu ovakav srecan gol za Benfiku, ako si kvalitetan ti ces da stignes tu prednost. I Zvezda je bila bolja odmah nakon gola, videlo se da ce Benfika da primi gol kad tad ako se tako nastavi. Medjutim, utakmica je izgubljena kad se Mimovic povredio, i takticke rotacije, i vise nije bilo tog momentuma od 9-20 minuta gde sam mogao da se zakunem da ce Zvezda da da gol bez problema. 

Edited by diego
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Мџе said:

Oko tog drugog gola, hteo bih da dam neki kontekst.

 

Izraz lica Elšnika kada se Mimović povređuje

spacer.png

 

Reakcija Ivanića dva minuta kasnije na nepostojanje izmene

spacer.png

 

I onda lančano igrač za igračom gubimo fokus. Prvo Dalsio, pa Elšnik, pa Rade, pa ponovo Elšnik, pa Olajinka i na kraju Glazer.

spacer.png

 

 

Ne dovođenje beka je glavni krivac za primljanje drugog gola i verovatno zbog toga što nismo uzeli makar bod ovde. Ovo je pre svega uprava izgubila, ne igrači.

 

Иванић је и на прекиду код Сеолове повреде показивао клупи да нешто не ваља са Мимовићем који је отишао по лекарску помоћ скроз на други бок.

 

Оба примљена гола су сплет више лоших потеза тако да не може директно да се криви само један играч. Код првог Сеол је могао да буде конкретнији код оне дуге лопте и дуела са АДМ, Олајинка касни да испрати бека а на другој страни Крунић мора оно да очисти. С тим што ако се погледа наш напад из којег је уследила њихова транзиција, Олајинка се налази на њихових 7-8м приликом центаршута који је упутио Мимовић. Олајинка је претрчао цео терен а Мимовић се у кадру на 20метара појављује тек кад се лопта одбија од Олајинке. Тако да је Крунић као тај везни што је остао морао много боље да покрије простор који се отворио иза Мимовића.

 

Код другог гола такође више играча греши. У набрајању си уместо Спајића ставио Елшника. Спајић је онај што изгледа као да га је лопта погодила у главу и који после то исправља али такође је Спајић и играч који лопту из 16 уместо ка ауту шаље у средину.

Елшник који је везни а не бек по природи је у оваквој фази остао више у средини где би и био да игра ту позицију коју и треба да игра, а није раширио ка боку јер можда и први пут човек крпи место бека.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dabljuroligbringer said:

Код другог гола такође више играча греши. У набрајању си уместо Спајића ставио Елшника. Спајић је онај што изгледа као да га је лопта погодила у главу и који после то исправља али такође је Спајић и играч који лопту из 16 уместо ка ауту шаље у средину.

 

Da, u pravu si. U pitanju je igrač sa brojem 5, Spajić. Samim tim još gore da štoper onako odreaguje ali sve je po meni posledica potpune konfuzije koja je usledila nemanjem rezervnog štopera i situacijom na klupi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Glazer je napravio grešku što je krenuo na svoju desnu stranu, verovatno je trebao da čeka udarac, ali je pozicija takva da je jako teško bilo da se proceni u kojiu će stranu da šutira Turčin. Jak i precizan udarac, i dobro je pitanje, da li bi Glazer stigao loptu i da je krenuo na pravu stranu. Nisam zapamtio da li je naš zid pokušao da blokira udarac, ali to više sada nije toliko ni bitno. 

Nadovezao bih se na ovo pošto sam već pisao o toj situaciji. Nakon što sam video izjavu Glazera da nije ni video loptu u početku pogledao sam snimak ponovo, nekoliko puta što me je dovelo u ubeđenje da je Glazer očekivao da šutne Di Maria. Nije ni očekivao šut Kokčua. Svakako je morao mnogo bolje i to sve, da postavi živi zid, prati izvođača i reaguje na osnovu toga.

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakvog plana, živi se od danas do sutra. Da su normalni imali bi rezervnog beka pa makar to bio Nikolić ili Azarov, ali oni mute imaju penzionera i hodajuću povredu rodica, koji opstaje jer je ortak sa terzicem. Nemaš nikakve vajde od njega, jer i da je igrao napravio bi problem , dobio crveni, ili skrivio penal. Eto kakvog čoveka oni drže na klupi kao zamenu.  Drkusic je uspeo da se povredi na treningu. Lelemud Radonjic nije spreman , nije on džaba prvenstveno gledao ka Emiratima da uzme lovu . Katai je tu kao osigurač 888 krilnom igraču ako kojim slučajem zafali krilo. Licenciran je i povredjeni Lučić, koji je prosledjen IMT-u. 

Na sve su oni mislili samo nisu mislili na zamenu za bekove , zadnjeg veznog...

E sad neka improvizuju do sutra, nek gledaju ko i malo može levom nogom i tako krpe poziciju pored 32 licencirana igrača. Tri tima ti pravilo nalaze da imaš, ali oni nemaju ni za jedan.  

 

Kaže Miloje , pa znate da nemamo rezervnog beka!!?? Pa mi znamo koji pratimo i pišemo od prvog dana, a jel znaš ti i tvoj sportski sektor koji je zadužen za to ? Spiskali su milione , nabili 10 krilnih igraca, kao najveći amateri, a onda se nešto iscudjavaju. Onaj lopov terzić se nešto "duva" sa nekakvim izjavama,a posle poraza sakrije se u rupu. 

 

Najveći Laik vidi gde škripi, isto se odnosi na one iz KK sekcije koji takodje se prave ludi gde ljudi i svi koji i ole prate sport vide i pišu da treba igrač na poziciji 4, I da će da škripi samo se oni prave slepi. Kao što fk sekcija improvizuje na beku pa ga igra igrač sa sredine, tako će i tamo da krpi kalina...

 

Sinoć je samo trebalo staviti beka umesto beka I nikakvih problema ne bi bilo. Utakmica bu se nastavila, svako na svojoj poziciji i teraj.

 

Link to comment
Share on other sites

Znači u najboljem slučaju početkom decembra se vraća na teren. A ni jednog jedinog desnog beka nemamo u timu. Sad će Seul da bude prebačen na desno a Rodić kad se oporavi eto njega opet na levom beku. Baš mi je žao Mimovića, taman kad mu je poraslo samopouzdanje. Ali i volim ovakve šamare Terziću i Co. Veliki klub sa jednim desnim bekom. To nema ni u klubovima amaterskog ranga takmičenja. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...