Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Nisam znao kako da zapocnem temu za novu sezonu, jer kako god se osvrnem na prethodnu sezonu, nije bilo bas tako sjajno, zar ne? (drugim recima: zasto li ste opet mene pogurali da je otvaram?!) 🙂 

 

 

Zvezda_Titula_24.jpg

 

Medjutim, rezultatski svakako nije bila losa, a to se na kraju i gleda - dupla kruna, cetvrta po redu, sedma uzastopna titula, ukupno 35. titula kao i igranje Lige sampiona (sedmi put uzastopno da igramo neku grupu u Evropi, od toga 3x LS). Medjutim, mnogo su veca bila ocekivanja pre svega u Ligi sampiona gde je 1 bod nedovoljan da zadovolji neki generalni napredak koji smo imali tih poslednjih 7 godina. Potom, i sami rezultati u domacoj ligi nisu za neku preveliku radost. Cak 2 poraza (Vozdovac i Cukaricki) u prvih 7 kola. Pa onda odlaganja derbija sa TSC (nakanadno odigrano nereseno) i sa Partizanom (naknadno odigrano i izgubljena utakmica), cine ovih prvih 10 kola (jer su to utakmice 8. i 9. kola) verovatno jednim od najgorih startova kluba u novijoj istoriji. Ako na to dodamo jos i da nismo bodovno pobedili Partizan (poraz, pa neresena, pa pobeda u ligi, i tek potom preokrecemo pobedom u kupu) iako smo ih nadigrali u prakticno sve 4 utakmice (ali, budimo realni, ovo je nikad gori Partizan), uz dugo kaskanje za njima na tabeli, onda svakako ne mozemo ovu sezonu da ocenimo nekom najvisom ocenom. Dobra je bila, ali... 

 

Tan2024-05-2521353194_4-960x640.jpg

 

E, a kako smo poceli... ugazili Fiorentinu na Marakani, pre toga dominantno uzeli trofej u Rusiji, sve je izgledalo preterano dobro, svi smo mislili "jbt ko nam je ono otvorio temu za novu sezonu?!" 😄 

 

WhatsApp-Image-2023-07-26-at-20.20.19-1-.jpeg

 

 

Ali trt. 

 

Moze Mora to bolje!

 

 

Evo malo zanimljive statistike:

Quote

Укупно утакмица: 48

Укупно победа: 36

Укупно постигнутих голова: 119

Укупно примљених голова: 44

Најубедљивија победа: Трајал (0:6)

Најстарији играч: Зоран Поповић (1988)

Најмлађи играч: Вељко Милосављевић (2007)

Укупан број играча: 37

Укупно стрелаца: 19

Укупно асистената: 23

Најбољи стрелац: Шериф Ендиаје (15)

Најбољи асистент: Гелор Канга, Осман Букари (10)

"Дабл дабл" учинак: Осман Букари (10, 10)

Највише наступа: Омри Глазер (44)

Бонуси: 18

 

 

Nova sezona - novi (stari) izazovi...

 

U menadzmentu nikakvih promena nema, Terza jase i dalje, pa ne treba ni ocekivati neke promene u nacinu rada, iako su usta puna raznih ideja i obecanja - ja sam slusao intervju u Mocartu da vi ne bi morali - i nemojte, bice vam lakse. Da nije "sportski radnik" sigurno bi bio politicar. Prodali/pozajmili (s pravom otkuka) smo dosta onog sto je dobro, jos tokom sezone (Erakovic, Lekovic, Nedeljkovic, Mijatovic, Azarovi, Kabic, pa i Bukari na kraju). Jasno je da moramo da prodajemo da bi preziveli ali to sto radimo svakako nije u skladu sa onim sto se prezentuje iz kluba, sto upravo govori i ovaj spisak prodatih igraca. 

 

maxresdefault.jpg

 

Cini mi se da iz ove sezone izlazimo sa slabijim rosterom nego prethodnih sezona sto smo izlazili. Bice potrebna znacajna pojacanja ako zelimo opet da zaigramo Ligu sampiona. A da bi je igrali u novoj sezoni ovoga puta moramo da prodjemo play-off rundu. Sa novim formatom LS bilo bi bas uzbudljivo biti deo nje i mozda napraviti neko iznenadjenje, ali "prvo skoci pa onda reci hop". 

 

Sastavu je potreban ozbiljan remont. A kako stvari stoje, ne bi me cudilo da ga i dodatno oslabimo, na primer prodajom Glazera ili Hwanga.

 

 

Golmani: iskreno se nadam da je ta pozicija u timu zacementirana i da im nece pasti na pamet da prodaju Glazera jer bi nam onda trebala 2 golmana. Ovako nam treba samo neki backup (a da to nije Borjan). Gutesa je dobio malo sansi na kraju a Popovic odlazi u penziju.

 

Moramo imati barem jos jednog golmana u sastavu, bez prodaje Glazera. Imamo ponudu za njega, ali je stavljen veto na njegovu prodaju i ne bi trebalo da ode.

 

 

Odbrana: odlaskom Dragovica ostaje ogromna rupa, ne samo u zadnjoj liniji nego i jedna praznina u timu, u vidu velikog coveka. To se nece nadoknaditi, ali njegovi igracki kvaliteti bi mogli. Odbrana je odavno spremna za remont, nadali smo se ostanku Erakovica i da ce on biti taj nosioc uz Dragovica, ali je prodat i prosto smo imali srece da su Djiga i Spajic bili spremni i u dobroj formi pa smo imali uvek 3 stopera na raspolaganju. Medjutim, nedovodjenjem levog beka a prodajom Azarovi-a, prodajom Erakovica pa i Lekovica odmah potom, kasnije i prodajom Nedeljkovica a nedovodjenje adekvatnih zamena, ova linija tima vapi za unapredjenjem. Nece ni oporavak Degeneka to resiti. Mimovic bi mogao biti igrac na koga se moze racunati na desnom beku, ali tek mu je 19 godina, trebace tu i neko sa iskustvom za jace utakmice. Terza ga vec hajpuje (da je bolji od Nedeljkovica) i plasim se na sta ce to izaci (na novu prodaju?). Tu je jos uvek i Lazar Nikolic da pokrpi na desnom beku u Superligi. Mijailovic je igrao najpre centralnog beka, pa zadnjeg veznog pa onda desnog beka vecim delom druge polovine sezone kad je Nedeljkovic bio povredjen ali zaista to ne bih opet zeleo da gledam... Na drugoj strani imati Rodica je kao cedjenje suve drenovine, Radojevic je dobio neke minute kao i Mimovic pred kraj sampionata ali daleko je to od toga da smo obezbedili tu poziciju. Levi bek se aktivno trazi, to je sigurno.

 

Ovde su potrebna najmanje 3 pojacanja, centralni, levi i desni bek. Dobar potez uprave/sportskog sektora je sto smo Djigu osigurali ugovorom. 

 

 

Sredina: dolaskom Hwang-a pokazali smo neku ozbiljnost u dovodjenju igraca. Sad treba da pokazemo da to nije bilo slucajno i da ga zadrzimo - trebalo mu je vremena da se uklopi u ekipu i nadje svoje mesto a setan je od defanzivnog veznog preko klasicnog srednjaka do ofanzivnog veznog, a formu i ulogu je nasao i svoj skill pokazao posebno u drugom delu sezone. Uz njega, za nase livade, ispostavilo se da nema fudbala bez 100ljetnog Kange, ali svi znamo da u jacoj konkurenciji to je jedna opasna nagazna mina koja ima dva ishoda - gubljenje lopte pred nasim golom ili dobijanje crvenog kartona. Stamenic je trebao da donese neku stabilnost, mladost i snagu kao zadnji vezni (kad smo vec prodali Stanica od kog sam ja ocekivao da moze da uradi nesto), i u pripremama i pocetku sezone to jeste delovalo tako, ali onda se negde izgubio. Ono sto mu je najvise manjkalo da bi moglo da se kaze da je odlican ubod, jeste njegova uzasna zavrsnica, gde je od desetine izglednih situacija on realizovao tek 2, a nije se pokazao ni kao neko ko moze biti asistent. Mirko Ivanic kad je zdrav i u formi je vazan sraf u nasem timu ali sa 30+ godina i 5 godina u Zvezdi, mozda ce pozeleti da se naplati negde a i mi da uzmemo neko obestecenje jer mu ugovor istice za godinu dana, ili ce ostati kao Katai da vremenom postane neki dzoker sa klupe. Kad smo kod Aleksandra, njemu bi trebalo da istice ugovor sada i mogao bi polako da zavrsi karijeru sa nekim light ugovorom kod nas, jer - majstor. Tokom sezoni napravili smo silan export/import igraca iz sredine terena - otisao je Kangwa na pozajmicu (sigurno zahvaljujuci i odlasku Bahara), prodali smo nedorecenog Mitrovica, pozajmili Prutsev-a koji i nije imao neku priliku da se pokaze (a pre se biti da je pokazao da nema dovoljno skilla), na pozajmicu je i Addo otisao za kog ni dan danas mi nije jasno sto smo ga doveli kad se i u Spartaku videlo koliko je propao, a najzanimljiviji import/export slucaj je svakako Kabic koga smo uzeli Vojvodini a onda ga pozajmili Torinu a da nije skupio ni poluvreme u ligi (da ne racunamo kup). Dobra stvar je sto smo promovisali neke mlade igrace iz naseg pogona, poput Knezevica i Sljivica, ali smo izgubili Lucica zbog teze povrede taman kad je imao redovnu priliku da igra. Braca Mituljikić i dalje ostaju u kategoriji talenata od kojih to bas i nismo videli jer ih i nema na terenu. Svih ovih 6 poslednjepomenutih igraca su igraci sa 21 ili manje godina.  Barem 2 ako pretvorimo u standardne clanove tima bice ok. Ali ja se tu najvise nadam Andriji Maksimovicu Mesiju kojeg cemo valjda imati prilike da gledamo u sezoni koja dolazi. 

 

Remont je poceo povratkom Luke Ilica sto mislim da nije los potez, ali ne sme biti jedini (treba nam barem jos jedan igrac evropskog kvaliteta) a pri tome ne sme otici Hwang. On ima dzentlmenski dogovor da moze da ode ako dobije adekvatnu ponudu iz Lige petice. 

 

 

Napad: Veliku gresku smo napravili prodajom Mijatovica. To ne mogu da prezalim. A dovodimo neke polupane igrace kojima treba tona prilika da daju gol (Ndiaye) ili neko titranje jajca ili sta vec da bi igrali odgovorno i pokazali skill koji evidentno poseduju (Krasso), ili jednostavno iako imaju volje, ipak ne pokazu mnogo skilla (Olayinka) (ali ne mozes se ljutiti na onog sto ne zna, vec vise na onog koji nece) ili su nekada prosto lowIQ/neodgovorni igraci (Bukari) iako imaju skilla (ali smo taj skill, zapravo brzinu, barem naplatili). Kad bi sklopili jednog od svega dobrog sto imamo u ova 4 igraca, ne bi se razbacivali toliko. Bukari je sada vec bivsi, i nismo tako lose pare uzeli, ali bice dzaba novci ako ih ne iskoristimo dobro. Doveden je Sremcevic kao neki zalog za buducnost, ali slaba je to zamena za Mijata... 

 

Pare na napadace smo uzeli, red je i da ih vratimo u napadace i dovedemo kvalitet a ne nesto sto cemo cekati ili nesto gde ce ucinak zavisiti od toga na koju je nogu ustao to jutro. Ndiaye je izgleda kupio svoje mesto nedavnim igrama (a i za njega postoji ponuda).

 

 

O imenima ne bih, nisam neki insajder, tu i tamo nesto cujem iz kluba, ali malo, ne volim da smaram kontakte 🙂 

 

 

U strucnom delu, zamenili smo Bahara za Milojevica. Sigurno downgrade, generalno gledano, ali dzaba visi plafon koji ima Bahar kad nije fit za klub (takav kakav smo). Tu svakako nece biti promena i to nam je sto nam je. 

 

 

Ocekuje nas prelazni rok, kao i Evropsko prvenstvo u fudbalu (14. juna - 14. jula), Copa America (20. juna - 14. jula - bice zanimljivo za prelazni rok) a nova sezona bi trebalo da pocne 19. jula.

Sto se tice Lige sampiona, 5. avgusta ce biti zreb da vidimo s kim igramo play-off rundu.

Pripreme nece biti toliko uslovljene obavezama igraca na EP, sreca u nesreci je sto iz trenutnog sastava samo Spajic i Micko su na prosirenom spisku i realno nece ici na EP, a Glazerov Izrael nije na EP ali U23 repka je na OI i mogu se povesti 3 igraca preko 23 godine. 

 

 

 

Uz manje nerviranja, do vecih uspeha! Mozemo mi to 🙂 Nova dupla kruna je svakako cilj kao i da uspemo da udjemo u LS pa u novom formatu da napravimo neko iznenadjenje. Ako ne LS onda je iskorak u LE obavezan zadatak. 

 

EUJM-E7WAAglYIE.jpg:large

 

Zivi bili pa videli, uzdravlje!

  • Like 33
  • Love 9
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Zvezdaši, srećan vam svima ovaj prelepi dan osvajanja Evrope od strane našeg voljenog kluba.

 

33 godina je prošlo, a meni je i dalje osećaj kao da se desilo juče. Olmeta se lomi, lopta ide poluvisoko u njegovu desnu stranu. 

 

"Jugoslavijo raduj se, dobila si prvaka Evrope"

 

 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Zašto Ranković nije u prvom timu, kakvu golčinu je dao na EP 😀

 

edit. dribling iz trka, to davno nisam video kod naših igrača.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Bojim se da olako shvatamo ovu priliku koja nam se pruža ovog leta. Povlašćeni smo u plej ofu LS, gde sam ulazak donosi 25 miliona, umesto dosadašnjih 15.

Takodje I sam ulazak u LE nosi 15.miliona.

Ne treba po svaku cenu prodavati igrače. Postoji i sportski motiv kroz kojih takodje možeš da zaradiš. Recimo ove godine pobeda u LS nosi 2,1 milion evra.

Povećan je nagradni fond za uspeh

 

 

Edited by No name
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Don Juan said:

Zašto Ranković nije u prvom timu, kakvu golčinu je dao na EP 😀

 

edit. dribling iz trka, to davno nisam video kod naših igrača.

 

Terza vec prima pozive za njega. Odigrao tekmu mali svaka cast

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cela generacija je jaka i iz naše omladinske škole. Imamo najtalentovanijeg stopera, beka, veznog i krilnog igrača. U teoriji i najtalentovanijeg golmana ali znamo koji su problemi oko Miladinovića. Jedino Cukaricki ima najboljeg napadača u vidu Cvetkovića.  

Link to comment
Share on other sites

Meni je Cvetković malo  vise spor, sto cu mu predstavljati ogroman problem, ako ne radi na tome.Mozda i grešim, nisam dovoljno gledao na drugim utakmicama.

 

Nego, sve moram ja :classic_biggrin:

 Na današnji dan, znate već...

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala kolegi @Kooineeperk na novom otvaranju fudbalske teme i to na ovaj praznicni dan.

Necu da kvarim, al mora da kazem da nema leba dok jasu jahaci apokalipse.

Selo nam je pretesno, a u gradu ce da nas samaraju - vreme bez promena, uglavnom lose.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Joj, meni je Leković nekako spor, trom..ružno je reći ali sav mi je neki "mutav", ne znam da bih se smio osloniti na njega kad ga pošaljem u pekaru. E sad, činjenica je da sam ga gledao možda 3 puta i to dok je imao 18-19 godina ali ne znam..Opet, neki dan čitam na netu da je stvarno Borusija bila zainteresovana (naravno, mogu i oni fulati ali ne vjerujem da bi doveli nekog ko je baš toliki vodonoša), evo i Viljareal, što znači da tu ima potencijala. Možda i pristati na manje keša ali nabaciti procente.

Link to comment
Share on other sites

Lekovic je igrao na pozajmici u Viljarealu ali gotovo da nije dobio sanse u A ekipi vec je odigrao sve u B ekipi u drugoj ligi. Imao je kratak debi u Primeri i jos malo u Kupu kralja. Svakako da je druga liga jaca od nase druge lige (recimo da je isao u OFK na kaljenje) ali je mogao recimo i u IMT, mada sam siguran da bi dobio sanse i u prvom timu Zvezde pa bi mu bila bolja opcija dvojna registracija za OFK i Zvezdu. 

 

Ovako, sada, nemamo mnogo pojma gde je, koliko je napredovao, mozda su u klubu pratili te igre u drugoj ligi. Ja nisam. 

 

Svakako, Lekovic ne bi bio igrac koji ce samo uskociti u Dragoviceve kopacke. Bio bi treci, eventualno cetvrti centralni defanzivac ako dovedemo nekog startera. 

Link to comment
Share on other sites

Nema bas mnogo mesta za Lekovica. Tu su Spajic, Djiga i verovatno Stojic, a od talenta dolaze Milosavljevic i Vukicevic. Ako tu neko treba da dolazi jos, onda stoper ekstra klase za nase uslove. Tako da bih pustio Lekovica i za 3+ miliona.

Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2024 at 3:14 AM, Kooineeperk said:

sreca u nesreci je sto iz trenutnog sastava samo Spajic i Micko su na prosirenom spisku i realno nece ici na EP

U međuvremenu su obojica upala na konačan spisak.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, božija noga said:

U međuvremenu su obojica upala na konačan spisak.

 

 

Auuuuu kako mi je ovo promaklo?! 😄 

 

Smehotres. 

 

Doduse ko je sve bio na prosirenom spisku, mozda i jesu u 26 najboljih sa tog spiska. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Jedan od stranih napadača kojeg sigurno neću nikad zaboraviti. Osim što nam je vratio dugo očekivanu titulu nakon mnogo godina uz to bio je pravi i jedan od boljih stranih napadača do danas. Ponovo kući. U poseti na jubilarnih 10 godina od osvajanja te čuvene titule. Abiola Dauda. ❤️

 

Edited by Čočo
  • Like 17
  • Love 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kooineeperk said:

Lekovic je igrao na pozajmici u Viljarealu ali gotovo da nije dobio sanse u A ekipi vec je odigrao sve u B ekipi u drugoj ligi

 

Pa on i jeste bio pozajmljen Viljarealu B, nije ni bio planiran za njihov prvi tim ... iskren da budem prilično sam bio iznenadjen da je uopšte i upisao minute u A timu ...

Link to comment
Share on other sites

Ja se Daude najviše sećam po onom tvitu kad su im lomili prozore na auta i kada je napisao nešto u fazonu, ko god to uradio kazniće ga Bog gvoždja. 

  • Love 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mare80 said:

 

Pa on i jeste bio pozajmljen Viljarealu B, nije ni bio planiran za njihov prvi tim ... iskren da budem prilično sam bio iznenadjen da je uopšte i upisao minute u A timu ...

Vidis, zanimljivo. Tehnicki gledano - zaista tako pise na Transfermarketu koji je merodavan, ali ocekivano sva komunikacija i prezentacija je isla preko Viljarealovih social media profila (ne znam ni da li uospte imaju profile za B tim). 

 

Nisam pratio sta su planirali sa njim. Normalno je bilo da ce igrati za B tim, ali sam ga ocekivao vise u A, iskreno. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...