Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

26 minutes ago, CuaTheTime said:

Djiga je nas najbolji stoper (Drkusica ne racunam)
Mladi igraci su Terziceva zelja da moze da ih proda, Miloje voli iskusne igrace. Kad pre to shvatite lakse ce vam biti

Ne zna milojevic gde je levo...da ima svoje JA ne bi dozvolio da mu 30 igrača prisustvuje treningu,  da mu igraju nametnuti igrači poput spajica , rodica...On covek ne zna svojih najboljih 11 igrača...o čemu mi da pričamo....dok on sve njih izrotira, svima da šansu, svakog sa svakim upari, I proba da ubode dobitnu kombinaciju, polusezona će proći.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mister-no said:

De malo.. Neće da trepne Terzoni. U istom roku još niko nije doveo i prodao igrača, ući će u istoriju i zapaliti tompus.

2 reakcije na post, obje moje. Zapalit ću tompus.

7 hours ago, L' Imperatore said:

 

Ma to su automatski generisane ocene, koje koriste neke bezveze statističke podatke.

za razliku od pijanog novinara koji točno zna ko je bio najbolji za malo jagnjetine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

2 reakcije na post, obje moje. Zapalit ću tompus.

za razliku od pijanog novinara koji točno zna ko je bio najbolji za malo jagnjetine

Da sam dobio 100 evra kad god sam video da Darjan za Srnica napise "zvezdin vojnik sa nozem u zubima" bio bih milioner.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa, dugo čitam forum, ima zanimljivih likova, upisa, može svašta i da se nauči, pa evo malo da se priključim. 
 

Po meni ovo nam je trenutno najjači sastav i ovako treba da izgleda uža rotacija igrača u zavisnosti od forme i povrede.
Ostaviti tu još od ovih mladih i iskusnih: Katai, Kanga (zahvaliti im se na kraju sezone za sve sto su učinili), Knežević, Šljivić.
Sasvim dovoljan broj igrača, gde može lepo da se kombinuje.
Ostalo prodati, pozajmiti i to je to.
Igrati redovno sa prvom postavom da se igrači uigraju, steknu neki automatizmu u igri.

 

IMG_0559.thumb.jpeg.298ef6f80fe96629ee4f8442ea84fdff.jpeg

 

Najjradije bih voleo da dovedemo levog beka, ali s obzirom da se to neće desiti, probao bih da se Seol adaptira levo (ne mogu više da gledam Rodića) i Mimovic nek igra desno, ima pomoć i Pume na toj strani koji je solidno defanzivno odgovoran. Takođe, s obzirom da se Spajića nećemo rešiti sigurno, nek prodaju Lekovića. Đigu obavezno zadržati i on i Drkušić odličan stoperski tandem, jaki na lopti. U napadu definitivno prva opcija da bude Duarte koji je tehnicki mnogo jači igrač od Ndiayea, uz to može i da se izvlači desno i dodatno otvara prostor Pumi koji ulazi u sredinu. 
Jovanović mora dobiti ozbiljnu šansu, dečko ima potencijal, drskost, napada protivnika direktno i stvarno bi bila šteta da ne dobije šansu. Leva strana napadački ima potencijala da lepo funkcioniše.
Takođe, možda čak i Ivanica prodati, zasitio se, a mislim da tu poziciju možemo fino pokriti.
 

Nažalost najveći problem je stil fudbala koji forsira Miloje, a nadam se će bar koliko toliko da se prilagodi modernom stilu fudbala jer trenera sigurno nećemo menjati.

Verujem da prolazimo Bodo na Marakani, širi teren, više prostora, imamo kvaliteta, samo da igramo od starta utakmice hrabro i sa ciljem da napadnemo i da se ne povučemo na eventualnih 1:0.

 

Bilo bi lepo da u prvoj sezoni, budemo deo novog formata LŠ. 💪🔴

  • Like 19
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad bi Milojeviću ponudli Hamesa Rodrigeza, koji je kao slobodan igrač u pregovirma sa Rajom Valjekanom posle dobre sezone u Sao Paolu i dobrih nastupa na Kopa Americi, on tačno ne bi znao šta će sa njim.

 

Jer njemu igrač koji igra iza špica, u predmetnom slučaju Ivanić, stoji uvučen protiv velestrašnog Bodea u blok na dvadesetak metara od gola, a razlika u linijama do špica bude i preko 30 metara kad se odbranimo i krenemo da izlazimo iz bloka.

 

Njemu bi i Maradona bio malo od koristi kad linije tima uvuče u krilo golmanu jer se boji da izađe visoko protiv prosečnog evropskog tima, pa izgledamo kao Mladost iz Lučana kada dođe na Marakanu.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Miloje je deseti red problema Zvezde. Znaju i on i Terzić da je tu samo privremeno i da iskorak u igri + iskorak u Evropi ne može izvuče jer je limitiran šablon trener. Najveći problem je to što govnar iz Lovćenca mora da igra na sigurno i da titula mora se osvoji ubedljivo i to je jedino čime se realno bave i spremaju. Sad da ih pitaš garant ne znaju ni kako izgleda novi format LŠ, Mrkela ne bi skapirao ni onaj sažeti YT klip. Šipkaši bi potpisali ovako stanje u klubu narednih 15 godina. Njima banja, žive svoj Diznilend u svakom smislu tog pojma. 

 

I onda prirodno dolazimo do ipak logičnog paradoksa da posle pet onakvih evro sezona ne možeš nabereš ni 10k sezonskih kamoli 20 koje klub zaslužuje. Atmosfera 0, sve zamrlo i letargično.

 

Svima pismenima je jasno šta treba se uradi, kakvi potezi povuku, čemu klub da teži ali nema sa kime. Nismo za to ni projektovani. Nema više ni kritične mase za promene. Čuvenih pedera sa zapada da ispičkaraju sve živo i pored svih titula i lovorika. Ta kenjkava ali misleća manjina je gurala Zvezdu iz balkanskog taloga u evro giganta celu svoju istoriju, to zadovoljna većina nikad neće shvatiti. Konačno došlo vreme da i oni pobede u svojoj plitko-palanačkoj borbi. 

Edited by Molina23
  • Like 29
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Мџе said:

Šerif ima svoje kvalitete i slažem se sa par forumaša da je odigrao korektnu utakmicu, dosta je trčao i bio je svugde gde je mogao (tri puta je fauliran). Poenta je samo da treba raditi (trčati) pametno a ne mnogo i tu je ono gde Duarte sve Šerifove kvalitete pobija. Duarte se mnogo bolje kreće tj. mnogo lakše pronalazi prazne džepove u protivničkoj postavci, ima bolji prijem i bolju viziju gde se igrači kreću. Sa takvim kvalitetima uopšte mu nije potrebno da bude jak i da se dobro gradi jer i bez toga doneće više za ekipu nego Šerif. Stvarno ne vidim nijedan razlog kod Milojevića da Duarte ne počne svaku utakmicu. U bilo kojoj postavci. Evo par gifa da pokažem na šta mislim:

 

Spustio se dole i odličan, pravovremeni pas u prazan prostor za Mimovića.

spacer.png

 

Dobro postavljenje na visoko loptu i odličan pas glavom u pravcu kretanja Ivanića.

spacer.png

 

Dobar prijem na nezgodnu loptu golmana Ilića i onda se oslobodio dva čuvara. Nije imao potrebe da se gradi i bude fauliran.

spacer.png

 

 

Kolega respekt za trud i obrazlozenje onoga sto pises, zaista su ti kvalitetni upisi. Slicnog sam misljenja, ovdje se Serif predstavljao kao katastrofa partiju da je odigrao(od dostine) jednostavno mi nije izgledalo tako, imao je dosta osvojenih duela,borio se al sta je mogao da uradi kad Olayinka Mirko Ilic biki potpuno odsjeceni i bezkorisni. U onoj situaciji gdje mu je ponisten go cak se i odlicno snasao,imao je nesrecu da je milimetar u ofsajdu. Al opet pored svega Bruno je imao bolju utakmicu sto se vidi i na prikazanim snimcima, mislim da bi trebao da startuje u beogradu. Volio bih da ih vidim u domacoj ligi nekom random mecu u paru u spicu kako bi to izgledalo.

Najbitnije iz prve utakmice da Miloje uoci konkretbo svoje greske,jer ih je imao da je malo koja odluka bila dobra,osim zamjena... Prvo postava,pa taktika i mentalitet. Nekako sam ubijedjen da cemo proci ovo, nasa podloga,nas stadion,nasi navijaci,nece znati odakle im puca, samo da ne krenu eksperimenti naseg Clark Kenta kad povedemo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Evo, pre oko sat vremena, ušli smo u dan i datum na koji smo se pre 7 godina vratili tamo gde nam je i mesto. Na današnji dan pre 7 godina: Radonja volej od zemlje, Kanga iz svlačionice (tačnije sa terena iza juga stadiona), Borjan sa gol linije, Marakana počinje da gori, Donald sa kapitenskom trakom počasni krug oko stadiona, Boaći suze i klečanje na zemlji (svi mi to veče), Kanga na prečki, Žule i "naša rupa, naša Mara", pedantni stručnjak Klark Kent. Počelo je sa Florijanom, a završilo sa istorijom, emocijama i povratkom među velike. Zvezda. ❤️

Edited by Stanko1997
  • Like 7
  • Love 11
Link to comment
Share on other sites

Vojnik je trenutno slobodan igrač pošto je posle jedne sezone dobio nogobulj iz AELa koji je završio kao 9 u Kiparskom prvenstvu ...

Douše i to je bolje od Gobelje koji je sa Kifisijom uspeo da ispadne iz Grčke lige ...

Eto to je kvalitet tih "voli Zvezdu" , "vojnik" , "srce na terenu" "lepo peva sa navijačima" igrača koji se godinama vuku po klubu,uzimaju enormna primanja i kidaju nam živce ....

  • Like 14
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mediji navode da su spremne tri promene za revanš....Prva je da će Milson u prvu postavu...

 

Druga promena je izgleda Elšnik -Kanga...dakle neka akrobacija mora da postoji,  jer ne bi bio miloje...

 

Naravno rodić I spajic su sigurni, I oni ponovo počinju. 

 

Ako ovako bude ja nemam komentar. Još samo Katai da se nekako uvuče u tim , i bog da nas vidi. Micko da nije otišao i on bi našao svoje mesto.

Ne vidim apsolutno ni jedan razlog da onda na polusezoni ne vratimo Gobeljica, Srnica.

 

Zar je teško nešto ovako izvesti

 

                Duarte

Olajinka.   Ivanic.    Milson

 

          Hvang - Elšnik

 

Seol.  Djiga  Drkusic  Mimovic

 

          Glazer ako je spreman

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

Nasa famozna prednost domaceg terena je u velikoj meri mit. 

 

Ne znam na cemu se zasniva optimizam mnogih pred revans, posebno s obzirom na ono sto smo videli u prvoj utakmici, a takodje i s obzirom na nase rezultate na Marakani u utakmicama trece kola i/ili plejofa za LS. Od 2000 na ovamo, uspeli smo da dobijemo samo jednu utakmicu (3:2 protiv PSV-a 2004.) (u revansu izgubili 0-5). Ukupno: 12 utakmica, 10 neresenih, 1 poraz, i 1 pobeda.

 

A igrali smo sa:

 

2000/01 Dinamo Kijev 1:1 (prva utakmica 0:0)

2001/02 Bajer Levrkuzen 0:0 (druga utakmica 0:3)

2004/05 PSV 3:2 (druga utakmica 0:5)

2006/07 Milan 1:2 (prva utakmica 0:1)

2007/08 Rendzers 0:0 (prva utakmica 0:1 - jebeni Naco Novo)

2016/17 Ludogorec 2:4 (posle produzetaka)(prva 2:2)

2018/19 (trece kolo) Spartak Trnava 1:1 (druga utakmica 2:1)

2018/19 (plejof) Salcburg 0:0 (druga utakmica 2:2)

2019/20 (trece kolo) Kopenhagen 1:1 (druga 7:6 posle penala)

2019/20 (plejof) Jang Bojs 1:1 (prva 2:2)

2021/22 Serif Tiraspolj 1:1 (revans 0:1)

2022/23 Makabi Haifa 2:2 (prva 2:3)

 

 

Kad se na to dodaju trenutne forme obe ekipe i projektovani sastavi za revans, po meni, imamo oko 10% sanse da prodjemo, uz mnogo srece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedina prednost koju može Zvezda imati u sredu je ako temperature bude 35+ što uz 40000 navijača u rupi znači da će biti teško disati i da se tu Norvežani možda neće snaći. Sve ostalo je na strani ekipe iz Norveške.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Perkos2 said:

Jedina prednost koju može Zvezda imati u sredu je ako temperature bude 35+ što uz 40000 navijača u rupi znači da će biti teško disati i da se tu Norvežani možda neće snaći. Sve ostalo je na strani ekipe iz Norveške.

Pa de onda, ako bude hladno, da ne izlazimo na teren nikako ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stanko1997 said:

samo mi nije jasno čemu ovakav naziv za jedan istorijski stadion? Zna se dobro ko ga tako zove, bezveze...

 

Жуле Стојковић... ”Дошли су у нашу рупу, дошли су на нашу Мару” 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pero_Cameron said:

Bodo ligaškom pobedom od 6:0 stiže u Beograd.

Oni ne odmaraju pred evropske mečeve?

Kako bre niko u Evropi da prepiše taj recept od pedantnih stručnjaka i iskusnih sportskih radnika iz Super lige Srbije.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Treba nas izbaciti iz evropskih takmicenja i zabraniti da se takmicimo zbog ovog odlaganja utakmica. Sramota. 

Pa sto onda uopste tezimo da igramo LŠ ili EL, kad nismo u stanju na pocetku sezone da odigramo dvije utakmice u sedam dana pored 40 i kusur igrača.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Thor said:

Oni ne odmaraju pred evropske mečeve?

Kako bre niko u Evropi da prepiše taj recept od pedantnih stručnjaka i iskusnih sportskih radnika iz Super lige Srbije.

 

25 minutes ago, PERICA!!! said:

Treba nas izbaciti iz evropskih takmicenja i zabraniti da se takmicimo zbog ovog odlaganja utakmica. Sramota. 

Pa sto onda uopste tezimo da igramo LŠ ili EL, kad nismo u stanju na pocetku sezone da odigramo dvije utakmice u sedam dana pored 40 i kusur igrača.


Bode između Jagjelonije i nas nije igrao utakmicu domaće lige, tako da preterano kakite.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Logično je da ćeš da odložiš utakmicu kada su pripreme loše odradjene, neka pojačanja su kasno stigla i trener je pravio rotacije u prvom timu koje su se pokazale kao promašaj (npr. improvizacije sa Stojićem). 


Ovako su dobili osam dana da se fokusiraju na Bode i da pokušaju da se uigraju. Kako i zašto je došlo do ovoga je drugi par cipela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tunji Awojobi said:

Nasa famozna prednost domaceg terena je u velikoj meri mit. 

 

Ne znam na cemu se zasniva optimizam mnogih pred revans, posebno s obzirom na ono sto smo videli u prvoj utakmici.

Zato što teško da možemo gore od prvog meča i zato što je još veća razlika u kvalitetu bila nakon prvog meča u Krasnodaru, gde smo pukom srećom izbegli katastrofu, a onda ih izuli ovde. 

 

Naravno, ništa ovo ne znači, ali očekujem Milojevića u jednom od boljih izdanja, iako se zna da odavno nisam njegov fan. 

Mislim da će spremiti dobro utakmicu i da ćemo biti daleko bolji nego u prvom meču. Mi smo videli šta oni mogu, a oni od nas nisu videli apsolutno ništa, pa samo u prednosti xD

 

Zapravo, nekako sam ubeđen da prolazimo. 

(Iako bih ja radije gledao takmičarski fudbal u Ligi Evrope) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...