Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Salu na stranu, i moje je misljenje da  su ovi izbori iskristalisali nekoliko pozitivnih trendova! Samo treba nastaviti u tom pravcu.

 

1. Pad SPS-a. Pogotovo od kako su doveli Slobinog unuka (samo nam je jos on trebao!!!). Nadajmo se da ce se takav trend nastaviti i da ce oni otici u politicku istoriju.

2. Zavetnici -Dveri ispod cenzusa. Isto i za njih vazi. 

3. Jacanje pro-gradjanske opozicije. Ovih 23 % je od 2012 naovamo najveci uspeh. Samo treba nastaviti raditi i vec na sledecim izborima ( i mozda u medjuvremenu i na nekim lokalnim izborima) stici ce rezultati.

4. Konsolidacija desne scene oko Milosa Jovanovica : ako vec treba da biramo izmedju sirokog dijapazona desnih opcija - najmanje lose resenja. Ima sanse da u buducnosti pokupi skoro sve desne glasove i dogura mozda do oko 10-ak %.

5. SNS - tj Vucic, upleten u svoju politiku ko macka u kucine! Jer, sada ce Zapad od njega ocekivati da konacno resi problem Kosova. AKo ga ne prizna - imace problem sa Zapadom. Ako ga prizna - imace problem sa narodom. Sta god da uradi nece valjati po njega, dugorocno gledano. 

6. Generalno ukprupnjavanje politicke scene u Srbiji. 

U ovom momentu je najkriticniji Beograd. Tu bi opozicija trebala da napravi pritisak da se izbori u Beogradu ponove na prolece. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

 

Ako negde ima fanatizma i ostrašćenosti kod glasača sns-a, ona je kod starih, bolesnih i nemoćnih. Kao kod jedne srdačne bake koja nam je svima podelila bombone i rekla kako joj je žao što više nema Golog otoka da se tamo pošalju ovi što se bune, da ne navodim druge primere. :classic_smile:

 

Kod njihovih kontrolora ni kod mene nije bilo toga, jedan od najrevnosnijih u rasterivanju pomagača prilikom glasanja bio je lik ispred sns-a koji je bio u fazonu "ne sme biti nikakvih nepravilnosti inače ćemo morati opet da dolazimo 31. decembra i dočekamo ovde novu godinu".


Meni deluju glasaci SNSa kao one babe koje navijaju za Novaka Djokovica i koje su jos pod uticajem kojekakvih diktatura (najpre Titoizma). To sa politikom i nema neke veze. Treba im osecaj pobede i cvrste ruke za mentalnu stabilnost (iako su labilni po svim kriterijama).

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Evo Maric za Nestora kaze tj komentarise sa jednim tamo na tv da jedno je u fazonu kada se zezamo sa vakcinama ovde a drugo je politika.

 

A ja u fazonu mamu ti tvoju zezaj se ti sa necim drugim a ne sa ozbiljnom stvari.

 

I Maric zna da je antivakser ali mu je tada odgovarlo. :S

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, MeanMachine said:

Jel vredelo odjebavanje Bote (kakav da je osvojio je neke glasove)? Nije. Takođe jel nije bilo nemoguće nekako napraviti jaču desnu koaliciju npr gde zavetnici ne mogu da ucenjuju? Moglo je. 

Pazi u politici 1+1 ne daju 2. Dakle prosto sabiranje nije moguće. Da je BoTa bio na listi, lista bi imala manje glasova.

Tadić treba da ode u penziju i da kao Obama pravi pivo i peoducira filmove. Koliko puta kao bivši predsesnik treba da se blamira?

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Constantin said:

Filip Filipović...Srdjan je moj prijatelj...

Bilo je pičvajza i u medicinskoj školi i u DJ Stanko....gde su odugvlačili na izbornim mestima.

Bojimse da do lokalnih izbora u Nišu nećemo moći da se otarasimo Žvalavog. Pokušaće da ispegla stvari, mnogo loše stoje u Nišu. Najhrabrije procene kažu da su čak ispod 20%. Imali smo mi iskustva, kao opozicioni grad, i bilo je mnogo teško. Krili smo pare kod Velje u Čačak inače sve bi nam počistili.....

 

Uopšte ne sumnjam da ćete ih rešite... prvo lokalno pa onda i - globalno :classic_biggrin:

Uostalom i 90ih je plamen promena krenuo iz Niš :thumbsup:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Don Juan said:

Pazi u politici 1+1 ne daju 2. Dakle prosto sabiranje nije moguće. Da je BoTa bio na listi, lista bi imala manje glasova.

Tadić treba da ode u penziju i da kao Obama pravi pivo i peoducira filmove. Koliko puta kao bivši predsesnik treba da se blamira?

 

Tacno je da 1+1 ne bi bilo 2. Odnosno 34.5%+1.5% ne bi bilo prostih 36% vec bi to bilo mozda 35.5% neka bude i 35% (mada stvarno ne mogu da zamislim mnogo onih koji bi odustali da daju glas jedinoj gradjanskoj inicijativi samo zato sto je u njoj skoro svako). Ali tih 35% je cisto i jasno. Tih 1% bi mozda apstinirao, ili bi mozda dao glas opet nekoj anti-Vucic opciji.  

 

Ovako imamo 34.5% i 1.5% koji je (grubo govoreci) trecinom otisao Vucicu, trecinom SPN i trecinom ostalima koji su presli cenzus. Dakle i Vucicu je podignut score, cak za malo vise neko SPNu. Prosto, totalno izgubljenih 1.5% glacova.

 

Plus Jeremic, plus Bosko+Milica... 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Don Juan said:

Pazi u politici 1+1 ne daju 2. Dakle prosto sabiranje nije moguće. Da je BoTa bio na listi, lista bi imala manje glasova.

Tadić treba da ode u penziju i da kao Obama pravi pivo i peoducira filmove. Koliko puta kao bivši predsesnik treba da se blamira?

 

Tadic, Seselj, Dacic, Ceda... to je sve politicka penzija. Ovo sto sad rade je mrcvarenje suve drenovina. Ljudi ih vise NE ZELE!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Nicklord said:

Ček, znači Đilas je kriv jer nije išao na izbore sa... Tadićem, Čedom i Jeremićem... lol

pa kako da budu krivi Cheda i lepi Boris i nestašni Jeremija, oni su najbolji nego ova banda oko Đilasa i Miloša neće da prizna tu činjenicu i sjebaše opoziciju

sad neka ti pametnjakovići idu svom pravom gazdi možda im da neki minut programa kod Marića i jeremićke

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svi ste sve u pravu, velika smo marva, ljudska beda i duhovna sirotinja pre svega (pa tek onda materijalna), nisu nam trebali ovi izbori da se to po milioniti put potvrdi. Mi imamo, u najboljem slučaju, tek jednu četvrtinu stanovništva koje je civilizacijski orijentisano. Tako je kako je, možda to i nije tako loše nakon svega. Ne znam kako zahvatiti u naprednjački korpus za neke sledeće izbore, g-đa Pletilja je lepo dijagnostikovala o čemu se tu radi. Izuzev usahlih dementnih penzionera i jednog zanemarljivog broja potpunih ludaka svih starosnih doba, jebe se tom šljamu za Vučića. Poći će za bilo kim drugim ko im obezbedi malo veću crkavicu jer oni nisu naučeni da je sami stvore već da im neko podeli kao prosjacima. Nekome dovoljna po jedna crvena i nešto osnovnih životnih namirnica, a nekog treba namiriti malo većim delom plena. To je sva filozofija. Demokratske ideje su toliko daleke od tih ljudi da tu pomoći nema. Slažem se i sa kolegom koji za čitavo stanje krivi i evropske podgojene administrativce koji su tu da uzmu svoje apanaže i da makar mikronskim koracima iskamče ono zbog čega i održavaju ovog stvora na vlasti, jebe im se tačno za sve ostalo dok u iznajmljenim vilama na Senjaku i Dedinju obavljaju diplomatske misije u vidu jagnjećih brigadiranja. Pa opet, zašto se i truditi oko društva u kome je tek jedna četvrtina svesna svoje nesvesti.

  • Like 15
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Don Juan said:

Pazi u politici 1+1 ne daju 2. Dakle prosto sabiranje nije moguće. Da je BoTa bio na listi, lista bi imala manje glasova.

Tadić treba da ode u penziju i da kao Obama pravi pivo i peoducira filmove. Koliko puta kao bivši predsesnik treba da se blamira?

 

"Jedinstvena" lista sa Čedom, ludim Radulom i Botom, pa čak i Jeremićem(*) (zašto se on nije priključio Francuzu?!?! Obojica su nedavači?!?) bi garant veću štetu nanela jedinstvenoj listi u procentima nego što bi (ako išta) donela.

 

Računam da su opo glasači pametniji i (ako izuzmemo ove pro-SNS "riđa-rđa" botove) da će da znaju šta da rade ako sledeći put bude bilo slične situacije. 

Ako ne - e pa jbg, to vam je to ne meniju, (evidentno je da mnogo ljudi to odobrava), a vi ostali s (ispod)jednoprocentnim rezultatom - uzmi ili poljubi i ostavi.

 

(*) Za Jeremića čujem da je kao NS tražio prvih 5 mesta na listi za odbornike... malo li je? :ajme:

Link to comment
Share on other sites

Ovo je poražavajuće. Kapiram forumaše koji vide stvari pozitivno ali pi meni ovi rezultati su katastrofa. 
 

U godini kada smo imali tri potpuno vandredna dodgadja, dva masovna ubistva i eroziju drustva, Banjsku i propast njegove Kosovo politike, inflaciju i propast ekonomske politike sa čuvenom parizer konferencijom, on uzme više glasova nego 2022. Ovo je dokaz da ako ne dodje do nekog sloma države i velikog sranja kao pod Slobom, on može da vlada još 20 godina. Sve te greške koje je Sloba pravio na medjunarodnoj sceni ovaj pegla odlično. 
 

Izbore je doktorirao i ne bi me čudilo da ih sam fiksira kroz davanje par procenata više opoziciji kako bi osećali barem neko zadovoljstvo. Realno nam se crno piše. Nismo ni blizu da menjamo neke stvari. Od 5. Oktobra smo barem 3 izborna ciklusa udaljeni.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

 
Obojica su nedavači?!?)
 
 
Aj života ti, definiši mi ovaj termin i kako mene svrstavaš....? Mnogo mi ide na živac kad čujem to "nedVČ"...
 

 
............propast njegove Kosovo politike...........
 
Kako propast, kad je na Kosovu dobio preko 75 %...da li to znači da ljudima na Kosovu odgovara politika prema statusu, i kako je vodi, ili ja nešto gledam ukrivo ?  :smiley24:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, 2000 kada je pao Milosevic, mi smo prethodno imali takve katastrofe koje su skoro pa neponovljive, plus nas je zapad podrzao. Sada smo sami, ostavljeni da se gasimo postepeno. Nema podrske zapada, nema toliko katastrofalnih dogadjaja da izazovu reakciju. Nema kriticne mase.

 

Meni je ovaj rezultat dobar. Imacu ljude iz SNP da me predstavljaju u parlamentu. Ovo je pocetak.

 

Ali ponovicu, bez ozbiljne logisticke podrske zapada, nas narod nema potencijal da bilo sta menja. Nas narod nema ni svest, sta ce oni crni da menjaju...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, lansky said:

...

 

Na kraju, ako ludi Nestor zaista kojim slučajem odigra pat poziciju čekaju nas novi izbori. Tu je jedina nada za pobedu opozicije da svi ovi što su ostali ispod cenzusa sa po 1 do 2% stanu u jednu kolonu i da se tako uzme Beograd. Ali to sada izgleda poprilično daleko i dosta je realniji scenario da neko od ,,opozicionih' odbornika dobije ponudu koja se ne odbija.

 

Ako dodje do ponovljenih, doznoljeno je da se koalicije na novo sklapaju? 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

Ako dodje do ponovljenih, doznoljeno je da se koalicije na novo sklapaju?

 

Čovek misli na nove izbore u hipotetičkoj situaciji da ne može da se sačini većina u skupštini grada. Pošto bi to bili novi izbori, moguće su i nove koalicije.

 

Ako se izbori na nekim bm ponavljaju zbog neregularnosti, liste su iste.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa opet, zašto se i truditi oko društva u kome je tek jedna četvrtina svesna svoje nesvesti.

 

Sve 5 za post, samo da se osvrnem na poslednju rečenicu. Jer uhvatim često sebe u tom razmišljanju. I malo sam u fazonu, moje je da glasam na izborima i to je to, use i u svoje kljuse, šta ima da se cimam oko društva koje nije svesno svoje nesvesti, kao što kažeš. Decenija i kusur ove vlasti je (srećom ili nesrećom, videćemo) iznedrila solidan broj ljudi koji normalno kritički razmišljaju ali i ok žive uprkos ali ne zahvaljujući ovoj vlasti. I onda sam u fazonu, izbori ok, šetnja ok, i to je to. Jbg, nek svako brine svoju brigu. Znam da sa kartelom na vlasti nemam niti ću ikada imati dodirnih tačaka i to je to.

 

A opet imam(o) ogromnu odgovornost da ne budemo toliko, da kažem tako, sebični. I da ovo društvo zaslužuje bolje uprkos svim svojim manama, uključujući tu i narod koji je skroz nesvestan šta radi. 

 

I onda se ta dva vuka bore u meni iz godine u godinu sve više. 

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, NMX said:

 

Evo, Dobrica se odjavio a istovremeno imamo zakazane proteste. Jebeno ću se ubiti od neozbiljnosti ljudi (ne mislim na Dobricu).


 

Najveci poraz naseg naroda sto je ovom liku dalo iole na nekoj vaznosti. Vucicev satelit

Edited by Mile1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mile1 said:

Najveci poraz naseg naroda sto je ovom liku dalo iole na nekoj vaznosti. Vucicev satelit

 

Za društvo koje je (na opozicionoj strani) progutalo razno razne udba političare, fejk (ili još gore, prave) ultradesničare, Đilasa kao lidera opozicije, Ćute, nedavače, bojkotaše i ostale, mislim da je Dobrica najmanji problem. Ma šta mislio o njegovim mogućnostima i kapacitetima. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...