Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

10 minutes ago, Constantin said:

Kako propast, kad je na Kosovu dobio preko 75 %...da li to znači da ljudima na Kosovu odgovara polituka prema statusu i kako je vodi ili ja nešto gledam ukrivo ?  :smiley24:

Dobio je 75% onih koji su izasli na izbore. Mnogi nisu hteli u 'njegove autobuse'. Ionako je za ljude na Kosovu mnogo bitnije kakvi ce rezultati biti na lokalnim izborima, kao i da zauzmu institucije policije i opstine.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djura.net said:

Dobio je 75% onih koji su izasli na izbore. Mnogi nisu hteli u 'njegove autobuse'. Ionako je za ljude na Kosovu mnogo bitnije kakvi ce rezultati biti na lokalnim izborima, kao i da zauzmu institucije policije i opstine.

Tačno, ali tih 75% se broji i formira sliku o njegovoj politici. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2023 at 11:38 PM, Zvezdarac said:

https://www.kurir.rs/vesti/politika/4316344/ipsos-objavio-poslednju-procenu-pred-izbore
Necu da ulazim u procene ovog istrazivanja ali sam vec gore pisao da po kladionicama raste Nestorovic

E on ako predje cenzus onda stvarno ne znam sta da kazem.

Nije da je Nestorovic preveliko iznenadjenje,5% jeste ali cenzus nije.

Ovoga puta Ipsos pogodio u %,NSPM omasila drugi totalno irelevantni.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Constantin said:

 
Aj života ti, definiši mi ovaj termin i kako mene svrstavaš....? Mnogo mi ide na živac kad čujem to "nedVČ"...
 
 
Kako propast, kad je na Kosovu dobio preko 75 %...da li to znači da ljudima na Kosovu odgovara politika prema statusu, i kako je vodi, ili ja nešto gledam ukrivo ?  :smiley24:
 

na kom to Kosovu su bili izbori juče ?

jedino ako cirkus sa desetak autobuse koji voze do raške i vranja ne računaš u izbore

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mile1 said:

Najveci poraz naseg naroda sto je ovom liku dalo iole na nekoj vaznosti. Vucicev satelit

Jeste, bas je to najveci poraz.

Komentar ti je na nivou ovih botova, samo da udenes negde 619 miliona.

Edited by djura.net
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2023 at 2:43 PM, NMX said:

 

Recimo ovo istraživanje je ono zbog čega ponekad prezirem našu stranu. I nekad mislim da su gomila nesposobnih imbecila (često i jesu) i da je Vučiću prelako sa njima.


Dakle, istraživanje sprovede OFID. Za koje naravno niko nije čuo sem par entuzijasta. Me included.

 

I gle čuda, firma osnovana pre 3 meseca.

 

I gle čuda, isti lik osnivač za dinar i direktor.

 

I gle čuda, isti lik predstavnik Srbija protiv nasilja u RIKu.

 

I kako da se ne gadiš. Mislim ja nemam dileme za koga glasam u nedelju ali kad sledeći put naguzimo ono debelo rusofilsko govno od Djordja Vukadinovica za istraživanja koja NSPM radi, ili IPSOS i Bogosavljevića, bar da budemo iskreni i kažemo da su to prava istraživanja, sa uzorokom i rezultatima koje oni na kraju malo našteluju u svom pravcu.

 

 

I bi tako.

 

IPSOS maltene bez greške. Jbg, moramo da naučimo da su to profesionalci kada je konkretan zanat u pitanju. Da imaju metode i tehnike da naprave dovoljno reprezentativan uzorak da ne promase barem ne za 10%. Druga stvar je što su oruđe u rukama svake vlasti (ili nekog drugog) pa tako prošle godine onako lupe ili 2012. odvrate narod od glasanja istraživanjem  da boris vodi 58-42 u odnosu na Tomu grobara u drugom krugu. Kad hoće, IPSOS će vam dati maltene u procenat tačne rezultate, šta god istraživali. 

 

I šta naši urade? Kažu, pa hajmo i mi ćemo to isto. Uzmu Đilasovog potrčka iz RIKa, i njegov miki maus nepostojeći NGO i kažu evo ovaj je uradio istraživanje. I on nam da sledeće:

 

GBVpUunXwAAAdAb?format=png&name=large

 

Btw, to je isti onaj lik što je juče došao u Arenu i svađao se sa obezbeđenjem. 

 

Od cele opozicije, 425 stranaka, jedan lik u RIKu, jedan lik radi istraživanja, jedan lik razotkriva Arenu (koja nije ni 5% onog što su juče drpili) i to jedan isti lik. Đilasov potrčko. 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

kakvo glasanje kad na izbornim mestima gde su "glasali" Srbi sa Kosova nije bilo kontrolora, mogli su i svih 100% da ubeleže da su glasali

 

1 minute ago, djura.net said:

Pravo da ti kazem, sokiran sam da nisu upisali 95% dobijenih glasova.

 

To je jednom "prošlo" kad je u Glogovcu za Slobu glasalo 110% meštana....

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Mile1 said:

Najveci poraz naseg naroda sto je ovom liku dalo iole na nekoj vaznosti. Vucicev satelit

 

Al si ga provalio, svaka ti čast. Čovek živi u mom komšiluku, normalan građanin kao i ja, vodi dete u vrtić kao i ja, čeka red u Maksiju kao i ja, nije se obogatio od politike već ima isti životni standard kao i pre ulaska u istu. Bajo moj.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Gledam sad rezultate po Beogradskim opštinama, SPN ima više od SNS i to ubedljivo u svim najprosperitetnijim centralnim gradskim opštinama (Vračar, Stari Grad, Savski Venac, Novi Beograd), mala razlika u korist orkova na Paliluli, Čukarici i u Zemunu, ali zato SNS ubedljiv u svim prigradskim opštinama. Sve sam ovo već video, i ovu šumu, i ovu reku...

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ma što više razmišljam kapiram da ima neku aplikaciju sa podaci o svim 6,5-7 miliona birača (zajedno sa Srbima u okolnim državama=. To uopšte nije tako teško napraviti, platiš TSC u Indiji i gotovi su za godinu dana a on je imao 12. Verovatno je apdejtuju podacima iz Telekoma i Policije kao ko ima prebivalište i gde, ko koristi tel ovde a ko napolje itd i onda mogu da imaju tačne procene. Plus možeš lagano da apdejtuješ i putem društvenih mreža ili LinkedIn-a da vidiš ko kako razmišlja ili gde se nalazi. Dok za one koje nisu sigurni koriste ove kol centre da utvrde konačno stanje. 

 

Ako su ove pretpostavke tačne nema šanse da ga pobedimo. Izbori su samo predstava gde kao majmuni u cirkusu lupamo činele.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Gledam sad rezultate po Beogradskim opštinama, SPN ima više od SNS i to ubedljivo u svim najprosperitetnijim centralnim gradskim opštinama (Vračar, Stari Grad, Savski Venac, Novi Beograd), mala razlika u korist orkova na Paliluli, Čukarici i u Zemunu, ali zato SNS ubedljiv u svim prigradskim opštinama. Sve sam ovo već video, i ovu šumu, i ovu reku...

Opet će za neku nedelju da ide "krug dvojke ne valja" i slične stvari. Neverovatno je to da ljudi koji najbolje žive i jedino kolikotoliko imaju normalan život se (većinski) trude da promene nešto u Srbiji.

 

Razumem skroz kako je došlo do toga ali stvarno mi je neverovatno, i onda još ti koji loše žive mrze ljude koji rade za ogromnih 100 hiljada za neku stranu firmu.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Zakljucak nakon 14 sati angazmana kao nestranackog kontrolora delegiranog ispred koalicije liste 7,Srbija protiv nasilja, govorim o mom gradu u unutrasnjosti i desavanja na mom izbornom mestu:

SNS tim, organizovan kao vojna formacija, korektan prema nama, opozicionim kontrolorima, to jest, prema meni koja sam veci deo dana bila i jedini opozicioni kontrolor: od nas 3, jedan se nije ni pojavio na birackom mestu, drugi je, nemam dokaz ali imam osnovanu sumnju - radikalski "spavac", imenovan kao nestranacki kontrolor koji je jedva i bio prisutan tokom dana osim kada smo brojali glasove a on insistirao da broji glasove za Shselja: kada smo oboje shvatili da smo sami, dogovor je bio da on odmara kod kuce do 14 h pa da me zameni da ja mogu da se malo odmorim. U 14 h, pretsednik birackog odbora, SNS, ga imenuje za clana troclane ekipe koja odlazi da obidje 11 glasaca kod kuce. Dakle, do 17 h sam bila jedini kontrolor liste 7, zaduzenje mi je bilo da pratim izlaznost i dodajem 2 liste evidentiranim glasacima. Da skratim pricu: nista ja nisam mogla da kontrolisem, na listi je 1110 potencijalnih glasaca, ne vidim sta radi onaj sa UV lapmpom, ne vidim ono dvoje koji utvrdjuju identitet glasca u 2 izborna spiska, sedimo u istoj ravni za istim stolovima, ne znam sta se desava u blizini izbornog mesta jer ne mogu da budem na 2 mesta istovremeno. SNS ovci korektni, upozoreni smo da je svima u interesu da izbori na nasem izbornom mestu prodju bez greske "da ne bi 31 docekali NG na ovom istom  mestu".....oko podneva, kontrolor koalicije Tadic/Radulovic, 2 stolice dalje od mene - pada u nesvest, covek ima oko 40 godina, deluje mlado i jako ali se onesvestio u stolici. SNS ovci ga odnose u susednu kancelariju mesne zajednice, pratim ih, imam kod sebe merac pritiska, covek je mokar od znoja, bled, unezveren, ne moze ni da sedi, pozvana je hitna pomoc.....dok sam se ja bavila covekom, cca 10 minuta, u salu za izbore je mogao da udje i ruzicasti slon.....pretsednik BO smatra da ovo nije poremetilo izborni proces, nece da pravi zapisnik, nema nadoknade vremena.....preglasana sam. javljam izbornom stabu liste 7 sta se desava porukom, shaljem i fotografiju na kojoj se vidi prisustvo hitne pomoci na mom izbornom mestu....i tu dolazimo do poente: tokom celog izbornog dana, osim sto sam na neparan sat slala izvestaj o izlaznosti, upozoravala da sam sama kao kontrolor, nikakva reakcija iz staba nije dosla, ni slovca na Viber grupi kontrolora, niko nije dosao do izbornog mesta da vidi sta se desava, kao da su oni na Zemlji a ja na Marsu i kao da rezultati na izbornom mestu 28 nisu bitni i njikoga na interesuju.

SNS je militantna interesna grupa, to znamo. Ono sto ja nisam znala je da u lokalnom izbornom stabu liste 7 sedi dvadesetak ljudi koji nista nisu uradili po pitanju trijaze nestranackih kontrolora (obuka od 1,5 h se valjda podrazumeva), do samog otvaranja birackog mesta nisam znala ko su mi 2 zamenika od kojih se jedan nije ni pojavio) a o nekakvoj brizi o toku dana za glasanje - ni govora. Da nisam ponela 2 djevreka i termos sa cajem, verovatno bih se i ja srusila pored onog kontrolora ili bih bila primorana da se pocastim obilnom ponudom SNS, doneli su cak i posne sendvice za vernike. 

SNS je to sto jeste. Sta je koalicija liste 7 na mom lokalu, shvatila sam juce: "gradjani, posaljite me u pokrajinski/republicki parlament da se uhlebim  vi mozete posle izbora i da crknete. ko vas....."

Za ideale ginu budale, definitivno.

Eto, ja sam juce - izginula.

Edited by Pletilja
  • Like 13
  • Thanks 3
  • Tuzno 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Мџе said:

Ma što više razmišljam kapiram da ima neku aplikaciju sa podaci o svim 6,5-7 miliona birača (zajedno sa Srbima u okolnim državama=. To uopšte nije tako teško napraviti, platiš TSC u Indiji i gotovi su za godinu dana a on je imao 12. Verovatno je apdejtuju podacima iz Telekoma i Policije kao ko ima prebivalište i gde, ko koristi tel ovde a ko napolje itd i onda mogu da imaju tačne procene. Plus možeš lagano da apdejtuješ i putem društvenih mreža ili LinkedIn-a da vidiš ko kako razmišlja ili gde se nalazi. Dok za one koje nisu sigurni koriste ove kol centre da utvrde konačno stanje. 

 

Ako su ove pretpostavke tačne nema šanse da ga pobedimo. Izbori su samo predstava gde kao majmuni u cirkusu lupamo činele.

spacer.png

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...