Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

29 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Zašto bi i izlazili? Ljudi su otišli tamo gde im je bolje, a ne da ispravljaju krive drine tamo odakle su pobegli.

 

mozda jer su im tamo ostali ljudi do kojih im je stalo i zele im bolje ili bar manje lose...

ako im ne zele i to je u redu al' eto da probam da smislim neki razlog

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, woolgatherer said:

 

mozda jer su im tamo ostali ljudi do kojih im je stalo i zele im bolje ili bar manje lose...

ako im ne zele i to je u redu al' eto da probam da smislim neki razlog

 

Jednostavnije je da im pomognu da dođu ili da im šalju pare. Nisu oni svemoćni.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Na mestu napada se trenuno nalazi policija i hitna pomoć. Pozivamo nadležne državne organe da sprovedu istragu još jednog politički motivisanog napada i da pred lice pravde privedu počinioce. Najoštrije osuđujemo ovaj kukavički čin, a građankama i građanima Srbije ponovo poručujemo da se nismo uplašili i da smo još odlučniji da Srbiju oslobodimo od nasilja.

 

Edited by erwin
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Jednostavnije je da im pomognu da dođu ili da im šalju pare. Nisu oni svemoćni.

nisi u pravu. ima puno ljudi koji zive ovde i nameravaju da se vracaju u nekoj bliskoj buducnosti, zatim oni koji studiraju ili oni koji su na privremenom radu. svi oni bi trebali da uzmu ucesca na izborima. ja vec toliko dugo zivim vani da i srpski polako masim ako ne pazim pa opet nije mi tesko da izadjem i glasam. doduse ja iz razloga jer me trenutni bas nerviraju a ne iz razloga da bi neko drugi dosao, a i zivim bas blizu.

Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2023 at 5:35 AM, Div said:

U nekoj anketi, mislim da sam čitao na sajtu NovaS, lideri većine opozicije lista su odgovarali na pitanje, kojih 5 pitanja bi im bila prioritet u slučaju da osvoje dovoljno glasova i uđu u vladu. Jedino je Jeremić, bez dileme, stavio kao prioritet odbacivanje francusko-nemačkog plana, svima je na prvom mestu razvlašćivanje režima, pa idu mediji i institucije,onda dolaze Kosova i rusije, EU i NATO.

Obično ne glasam za neke političare jer im ne verujem, za Jeremića ne mogu da glasam jer mu verujem, vlada u kojoj bi on bio značajan deo bi bila, praktično, blokirana i samo bi dovela do vraćanja Vučića na na rednim izborima i to kao spasioca.

Miloš Jovanović kaže da su stranačka opredeljenja, ideologije i programi u drugom planu, da je prioritet smena režima i obezbeđivanje poštenih uslova za naredne izbore kada će se suprotstaviti programi i ideologije.

Verujem, skoro sam ubeđen, da Jeremič neče prči cenzus, da neće imati prilike da se "dokaže" ni u parlamenti, kamoli u vladi.

Ukupno, dobar rezultat bi bio ako opozicija, svi koji se tako predstavljaju, uzme Beograd i još neki grad, procenjuju se solidne šanse u Kruševcu, eventualno Kragijevac ili Kraljevo, Šabac, i Ako u parlamentu SNS i SPS ne mogu nemaju 50% bez malih stranaka, svejedno manjina ili preletača, bili bi uzdrmani, pojačale bi se unutrašnje tenzije u stranci i koaliciji, a kako bi izgledali naredni izbori zavisilo bi od opozicije više nego sada, sada je do slabljenja vladajuće koalicije dovela najviše sama koalicija, opozicione stranke i javnost je, relativno, spremno dočekala te slabosti, koliko ćeuspeti da održi nivo, videćemo.

 

Bez Jeremica i NS nema promene vlasti ni u BG i to kaze prosta matematika, ne treba ti neko preterano istrazivanje. Oni ce ili da uzmu oko 2% i ostati ispod cenzusa ili 3% i imati nekih 4 odbornika.

 

Prosli put je SNS imao 39%, SPS 7%, a na drugoj strani SSP+NS+DS+PSG 22%, Zelenovic + NDBG 11%, NADA 6,5% i NO (Dveri + Zavetnici) 6,3%. Jednostavno ce ti trebati ili NO ili NS za promenu vlasti i onda se postavlja pitanje - na koga mozes vise da se oslonis?

 

Takodje, itekako je dobro da sto vise lista predje cenzus i na republici i da SNS i SPS ni sa manjinama ne mogu da skrpe vecinu od 126 poslanika.

 

Dakle, situacija je jasna - ili je cilj rusenje SNS i Vucica ili nije, treceg nema. Te price, pa da, ja jesam za to, ali da onda moji dodju na vlast i imaju 126 poslanika inace necu da se igram, pa to je isti stav kao kad neko kaze da nece da glasa dok god se ne pojave novi ljudi koji nikada nisu bili ni u jednoj vlasti. Samo, za njih se uopste nema razumevanja, a ujedno se gura ovo prvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

nisi u pravu. ima puno ljudi koji zive ovde i nameravaju da se vracaju u nekoj bliskoj buducnosti, zatim oni koji studiraju ili oni koji su na privremenom radu. svi oni bi trebali da uzmu ucesca na izborima. ja vec toliko dugo zivim vani da i srpski polako masim ako ne pazim pa opet nije mi tesko da izadjem i glasam. doduse ja iz razloga jer me trenutni bas nerviraju a ne iz razloga da bi neko drugi dosao, a i zivim bas blizu.

 

Pitanje je da li će se vratiti. Mogu oni tako da pričaju, a šta će im doneti život, niko ne zna. Još ako je supruga Britanka, mogućnost da se vrate je sigurno manja. Razumem ja da će Steva stolar iz Svilajnca da se vrati kad ode u penziju, da će napraviti kuću na tri sprata i dovesti jednu mečku da mu zavide, ali oni sa malo više obrazovanja neće nužno da se vrate. Naprevodio sam se ja dokumenata za takve, i to prvenstveno za anglofone zemlje.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Poznata hrvatska pevačica Ivana Vrdoljak Vana i Adonis Ćulibrk Bojtronik tužili su koaliciju Saša Radulović (Dosta je bilo) - Boris Tadić (SDS) - Ana Pejić (Otete bebe) zbog neovlašćenog korišćenja pesme "Tek je 12 sati" u predizbornoj kampanji, navode iz advokatske kancelarije Petrovski koja zastupa Vrdoljak i Ćulibrka.


alo.rs/vesti/svet/843412/vana-tuzila-dosta-je-bilo-pokrenut-postupak-zbog-cuvenog-hita-oglasila-se-advokatska-kancelarija-hrvatske-pevacice-video/vest

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedva cekam sutra 🙂 

 

Ustanem pre svih, skuvam zeni kaficu, izadjem na glasanje (ona je na "devojackom" birackom mestu, posle cemo tamo), svratim do pekare po pica-burek, pa porodicni dorucak, pa onda idemo dalje, na sledece biracko mesto. 

 

Usput, poguramo i par apstinenata... 

 

A onda uvece da presabiramo i slavimo makar Beograd. 

 

Jbg, eto, optimista sam. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je zapisnik iz Londona s prošlih parlamentarnih. SNS je imao 23% (96 glasova od ukupno 415), a Ujedinjeni+Moramo zajedno 64% (156 i 110).

 

https://www.rik.parlament.gov.rs/extfile/sr/election_results/6249ed7943c83/@LONDON 23 PARL_01ec966b3363119da524111b9d3a1a03.pdf

 

SNS sa 23% prošle na 4% ove godine - nije loše, a proevropska opozicija sa 64% na 83%. Prvi -19 pp, drugi +19 pp.

 

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, erwin said:

Ovo je zapisnik iz Londona s prošlih parlamentarnih. SNS je imao 23% (96 glasova od ukupno 415), a Ujedinjeni+Moramo zajedno 64% (156 i 110).

 

https://www.rik.parlament.gov.rs/extfile/sr/election_results/6249ed7943c83/@LONDON 23 PARL_01ec966b3363119da524111b9d3a1a03.pdf

 

SNS sa 23% prošle na 4% ove godine - nije loše, a proevropska opozicija sa 64% na 83%. Prvi -19 pp, drugi +19 pp.

 

 

Znaš li koliko je birača izašlo u Londonu? Ako je kao prethodni put, to je na nivou jednog sela. Za Lisabon bolje i da ne pitam.

Link to comment
Share on other sites

Evo i apsolutnih brojeva:

 

 

Ovde su svi zapisnici s prošlogodišnjih parlamentarnih izbora, možete sami porediti kako budu pristizali rezultati sutra:

https://www.rik.parlament.gov.rs/zapisnici/288966 (kliknete na filter, unesete željenu opštinu ili pojam inostranstvo i izaberete željeno biračko mesto).

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Igor_ said:

Znaci samo je ambasadorka Ilic glasala za sns.. 

 

Teško, nju je Dačić tu ugurao.

 

Quote

Ana Ilić, nova ambasadorka Srbije, predala je na ceremoniji održanoj 17. novembra u predsedničkoj palati Belem, akreditivna pisma predsedniku Republike Portugalije Marselu Rebelu d Sozi, objavljeno je na zvaničnom Tviter nalogu naše ambasade.

U vreme kada je objavljena vest o njenom imenovanju u februaru ove godine, mediji su pisali da je Ana Ilić, spoljnopolitički savetnik Ivice Dačića, u to vreme u svojstvu predsednika Narodne skupštine.

Dok je Dačić u prethodnom mandatu bio ministar spoljnih poslova, Ana Ilić je bila šef njegovog ministarskog kabineta.

https://www.danas.rs/vesti/politika/nova-ambasadorka-srbije-u-portugalu-predala-akreditive-ko-je-ana-ilic-koja-dolazi-u-lisabon-posle-olivera-antica/

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Dakle, situacija je jasna - ili je cilj rusenje SNS i Vucica ili nije, treceg nema. Te price, pa da, ja jesam za to, ali da onda moji dodju na vlast i imaju 126 poslanika inace necu da se igram, pa to je isti stav kao kad neko kaze da nece da glasa dok god se ne pojave novi ljudi koji nikada nisu bili ni u jednoj vlasti. Samo, za njih se uopste nema razumevanja, a ujedno se gura ovo prvo.

 

Te price, pa da, ja jesam za to, ali da ja sa 3% podrške, u budućoj koaliciji odlučujem i odlučim da odlučko kažemo NE Evropi, to je priča Vuka Jeremića, skoro pa doslovno. 

Miloš Jovanović priča sasvim drugu priču, rušenje režima, institucije, zakoni, novi izbori, onda dolaze na videlo razlike, čovek barem zna šta treba da kaže.

 

 

6 minutes ago, Constantin said:

Kod tebe li je ključ od glasačko mesto 😋 

 

Nije, nego sam išao da probudim pekara da pravi burek.:classic_biggrin:

A, ti. Koje raboriš tako sabajle?

 

Edited by Div
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...