Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Quote

Mala Radojica @MaliRadojica20
На мом БМ на Бановом Брду 3 контролора из опозиције и председник БО из ДСС. Други контролор из ДСС се није појавио, Двери/Заветници нико, Нестор нико. Руска странка 2 контролора итд, у сваком случају опет њих 11 на нас 4. Више нас је било у Моштаници прошле године. Имам одмор сат времена, па се враћам и тамо сам до краја. Изађите и гласајте, искористите бирачко право и не дозволите да други одлучују о судбини вас, ваше породице и ваше земље.
Срећно!

twitter.com/MaliRadojica20/status/1736283862412439555

Link to comment
Share on other sites

Bas iz tog razloga bojkotujem ove izbore. Teska srca ali odlucan sam u tome. 

 

Neki su krenuli u 5 jutros za Rasku, i glasali su tek malo pre, i sad u povratku kuci sledi redovno zadrzavanje od strane carinika kosova od po par sati. 

Svaki put isto. 

Edited by Igor_
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nesnadjeni članovi odbora. Naravno, nemam pojma ko je čiji ali pojma nemaju o poslu. Prvo je neka klinka u bundi zaboravila da mi proveri prst na ulazu (ja je podsetio).
Onda Žena (moja supruga) pre mene daje pozive i lk za sebe, ova iz b.o. konstatuje redni broj iz bir spiska, ja dajem moje, konstatuje isto broj, saopštava ovoj dvojici sa spiskom, malo sporije ide nalaženje, moja žena potpisuje i ide do drugog, ja krenem da se potpišem u prvi spisak kad ova iz bo meni "gospodine, niste mi pokazali ličnu kartu i jel imate pozive listice". Ja u šoku, ova dvojica sa spiskovima se smeju. Nije prošlo 30 sekundi od kad mi je vratila LK i saopštila ovima koji sam broj na spisku.
Nadam se da je iz sns...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Klotzen said:

Ne republičkim neka režim izgubi dvotrećinsku većinu i to je za ove izbore sasvim dovoljno

 

Bojim se da nije dovoljno. Dobija jos 4 godine full vladavine. Cementiranu republiku, osvojen Beograd.

 

Zato makar NESTO mora da izgubi ovaj put. I to nesto ne moze da bude neko manje mesto tipa KV.

 

Mora da izgubi Beograd, mora. U suprotnom, psiho dobija jos 4 godine neogranicene vlasti.

 

Ja cu se praviti naivan i verovati i dalje da im nisu trazeni izbori reda radi nego da zaista postoji sansa da se BG uzme.

 

I ako biram i da na republici odu dole tako da im se gace tresu od jebenog Dacica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ras kass said:

 

Quote

Na parlamentarne izbore na biralištima u Beogradu do 10 časova izašlo je 9,6 odsto birača (margina greške 0.1) što je više u odnosu na izbore 2022. kada je u ovom periodu u Beogradu izlaznost iznosila 8,4 odsto.

Crta

 

Dobar znak.

Link to comment
Share on other sites

Strepnja mi je veca od nade kad je BG u pitanju. 

 

ja: veca izlaznost u BG, redovi na birackim mestima, pada mamu mu jebem

 

also ja: kurac baki, to su sve ovi sto su ih u prebacili u BG iz gradova/opstina gde nema lokalnih izbora ove godine

 

ukratko, do 8 sam u Lazi 😒

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NMX said:

Strepnja mi je veca od nade kad je BG u pitanju. 

 

ja: veca izlaznost u BG, redovi na birackim mestima, pada mamu mu jebem

 

also ja: kurac baki, to su sve ovi sto su ih u prebacili u BG iz gradova/opstina gde nema lokalnih izbora ove godine

 

ukratko, do 8 sam u Lazi 😒

+ i utakmica danas - treba to izdrzati. :classic_unsure:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Crta

Do 10 sati na parlamentarne izbore izašlo je 9,8 odsto građana s pravom glasa (margina greške 0,4%). Poređenja radi, izlaznost na parlamentarnim izborima 2022. godine do 10 časova iznosila je 10 odsto.

Na parlamentarne izbore na biralištima u Beogradu do 10 časova izašlo je 9,6 odsto birača (margina greške 0.1) što je više u odnosu na izbore 2022. kada je u ovom periodu u Beogradu izlaznost iznosila 8,4 odsto.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...