Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 minutes ago, McLeod said:

Sto se tice kradje, bar u Beogradu, na biralistu nije moguca.

 

Biće opstrukcije glasanja kako bi se usporilo (pa će opozicioni birači koji izađu u 19:30 da odustanu kada vide red). Biće pokušaja sabotaže kako bi glasanje na BM bilo poništeno, jer su ponovljeni izbori 31.12. Biće pokušaja vođenja duplih spiskova i isterivanja njihovih birača na glasanje. Biće uz to još svakakvih sitnih fora i forica. Sve to kvalitetnom kontrolom može da se spreči, ali nije baš ni trivijalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, NMX said:

To je i Boban Stojanovic pricao neki dan na N1/Nova ass. Ne sme da se ide na spavanje sa Vučićevim rezultatima a mi ćemo naše ujutru. Kad se opravi softver koji je crko (to se jebeno desilo). Nego u pola 10 najkasnije. Rezultate za Beograd. Imaju uzorak (to znam za sigurno). Vrlo reprezentativan.

 

Nije problem što je crko softver sa kojim su skupljali rezultate, nego što se rezultati u 22h na veče izbora ne dobijaju na osnovu svih obrađenih mesta, već na osnovu uzorka. Mnoga biračka mesta su se prebrojavala do 2 ujutro. Kontrolore koji su bili na biračkim mestima označenim za uzorak su izborni štabovi uvek jahali tokom celog dana i cimali ih da što pre jave izlaznost i rezultate brojanja. Za prošle izbore ili nisu imali uzorak, ili nešto nije radilo u lancu kontrolora kako treba. Lično mislim: jebali ih softveri, u vreme fiksnih telefona stranke su uspevale da dobave rezultat sa biračkih mesta do dva sata posle zatvaranja BM. Infrastruktura, odbori, odgovornost... Kapiram da nemaju dovoljno ljudi, ali valjda je tu bio barem neko ko je nekada radio ozbiljne izbore. Sada se nadam da imaju više iskustva, više resursa i efikasniju organizaciju, mada se kontrolori i dalje skupljaju bukvalno na ulici pošto članstva u partijama i dalje nema dovoljno. 

Za veče izbora, i ako nemaju rezultate, nek ih izmisle ofrlje. Tako je 24.9.2000. u Siminoj Čeda izašao pred novinare i prosto rekao da Koštunica ima 50 zarez nešto, iako u tom trenutnku nisu imali pojma koliko je zaista glasova dobio.

 

14 minutes ago, NMX said:

Da naši kažu opušteno ljudi, deremo ih u BG,

Ne, nije sada takva situacija, glasači opozicije koji su ključ za uspeh na ovim izborima su oni demoralisani, koji nisu izlazili dugo na izbore jer misle da nema šanse za promenu. Ovi koji su već opredeljeni će samo dodatno da se nalože. Možda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2023 at 2:28 PM, DJ_Vasa said:

 

Ja sam zapravo na osnovu toga i pisao jer se sećam da si na forumu rekao da slabo stoje. Ipak, jesam prevideo sa su izbori kasnije, što je moja greška, ali se nadam da će tokom proleća i Niš postati grad bez SNS-a na vlasti.

 

ProGlas.....⬇️⬇️⬇️

 

spacer.png

 

 

Šteta što nisu izbori u Nišu. Govedo zna kako stoji, pa ih je ostavio za proleće. Do proleća....ko zna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, erwin said:

Insajder TV će u izbornoj noći imati i besplatno dostupan strim.


 

  Hide contents

 

 

 

 

"Spektakl kao i otžrošle godine".

Od srce ne želim kao i prošle godine.

 

34 minutes ago, ciao said:

Ko je francuz? :default_sofa:

Miloš Jovanović, novi DSS, ima francusko državljanstvo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Pletilja said:

Ijao, sta bih dala da mogu da vidim lice AV dok gleda prenos sa trga N. Pasica, konvencija PROGLASA! Gleda, sigurna sam.

Bravo Bg, cujemo pametne reci, konacno da se u Srbiji govori o stidu, postenju, pravdi i slobodi.

 

 

....Daaa, bila je, sto bi se reklo,  praznicna atmosfera, nisam ih mnogo slusala, te govornike, to sve znamo ili bi trebalo da znamo. Posebno Lament nad Beogradom, to se nekad ucilo napamet po skolama? Recitovala Bojkovicka. .............

..............U Tebi nema besmisla, ni smrti.
     Ti sjajiš kao iskopan stari mač.
     U Tebi sve vaskrsne, i zaigra, pa se vrti,.............

 

A sto se tice AVa, cula sam, ljudi govorkali, da udara sve prekidace u kancelariji, po hodnicima i gde je stigao. Sve je porazbijao. Mozda i neciju njusku....Ne znam da li je istina...

 

 

23 hours ago, goldberg said:

 

Pogotovo kada mu je stav "narod je zasluzio Vucica jer ne zeli da usvoji moje stavove".

 

Vec sam pisao, za mene nema svrhe uopste raspravljati se sa ljudima kojima ovaj rezim ne smeta - imate svoj stav, moj je potpuno suprotan i nema tu nekog prostora za debatu o tom pitanju.

 

 

Nedobro je ovo zapazanje. Lici na stramputica na koju skreces poentu. Pod jedan, ispalo je kao da prvi put vidis sada vec cuveni stav da narod zasluzuje vucica, a zapravo je taj stav promovisan na prethodnom forumu jos pre jedne decenije, kasnije ali ubrzo nakon pomenute Promocije, nastavio je da to isto promovise Basara. Svako ko se uhvati tog stava kako narod zasluzuje vucica, je bivao veoma ruzno i veoma glupo etiketiran kao sendvicar ili vuciceva prodana dusa.

A tebi tek zasmetalo tek od skora kada to kaze fancy. Bas cudno.

 

Pod dva, kad si na forumu uvek ima svrhe raspravljati jer je to jedan od razloga zasto si na forumu. Da raspravljas, sto vidim i radis. Bezbroj puta si objasnio svoj sasvim -potpuno- krajnje suprotan stav. Takav tvoj stav je bio jasan jos prvog dana ovog foruma. A pod tri, varas se da ovaj rezim ne smeta tamo nekom komegod a jasno je da ovaj rezim smeta i da je apsolutno svima dosadio/dozlogrdio. Pitanje je samo kako se bori sa takvom smetnjom. Neko samo sedi i prica kako mu razim smeta i u moru izbora na glasackom listu, bira Guzijana ili Francuza, mozda Boskica. I kad vec pominjem pocetak ovog foruma, neki nabrojani su bili sasvim politicki  prihvatljivi, pa kada pocnem da crtam svoje misljenje o bezveznom boskicu, bivala sam gadjana eldepeom kao najgorom politkom koja je mogla zadesiti Srbiju. Posebno sam bila gadjana promoterima te politike. Zaboravio? Ja nisam. A imamo i arhivirano. Tako da tvoj stav nije iznenadjenje. Vodis se laznom zeljom za razlicitostcu misljenja a onda kazes nema svrhe raspravljati sa ovim ili onim ljudima jer im rezim ne smeta. Cak i da im ne smeta, sta s tim?

 

Evo kad bolje razmislim meni ne smeta nesto za sta nisam odgovorna i sto ne mogu da ispravim jer sam u manjini , a ovaj rezim je birala vecina. Samo pripaziti, nisu ih birali na birackom mestu onog dana kada su demokrate izgubile, vec mnogo ranije. Ovaj rezim je izabran od strane naroda jos Atentatom na Djindjica. Samo sto neki ne zele da to uvide. I zato - Ko smo mi da nam smeta narodna volja?

 

(...normalno znam da necu izbeci cedu da me neko pogodi njime u glavu ili nedajboze da sam pomenula.... iju taman posla -.cutacu)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sonic said:

Nažalost, bez udruživanja sa tim moronima je nemogućeskinuti sns sa vlasti čak ni u Beogradu. 

 

Ma znam da bez njih nema ni Beograda. Mislim na kukanje narodne na istrazivanja. Svi ti desnicari vrte jednu recenicu , ukupno imaju 15% a svi bi preko cenzusa. Kampanja im je nikakva, vise su napadali spn nego vlast. 

Za zavetnike se zna da su sektina ispostava, ostale ce da vidimo. Ne bi me cudilo da ih njihovi birace kazne. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, McLeod said:

 

Da se ne raspravljamo da li ce ili nece (ja mislim da nece 1.5% preci), ali ovo drugo sto kazes nije tacno. Odnosno, to moze da kaze svaka mala lista koja predje cenzus. Hipoteticki, da ga predju Tadic i Radulovic, oni su u toj poziciji.

 

Da, to može da kaže svaka od tih manjih lista oko cenzusa. Ali to ne znači da nije istina.

 

Meni je malo verovatna ta priča o "guranju" nekih lista da predju cenzus. Jednostavno premalo ljudi razmišlja na taj taktički način kao Goldberg, da bi napravili razliku.

 

A još nerealnije je, da sa razlogom "da se ne baci glas", preliješ glasove iz lista oko cenzusa u ove koalicije koje su iznad. Možeš možda da pomeriš neki promil, ali neki solidan deo baze od 5-6% nikako. Pa mi zato nije jasno, što se uopšte ide na tu priču. I tu ne mislim na nas ovde, političke laike, koji više maštamo o tome kako neke stranke ne bi smele ni da postoje, nego što ozbiljno analiziramo situaciju. Tu više mislim na ljude iz javnosti/politike. Kao recimo neki dan Pajtić u utisku nedelje, kad je govorio upravo to. Siguran sam da on zna da je ta priča totalno nerealna, odnosno neče imati željenog učinka. A po drugoj stran isto tako zna da su te liste potrebne da bi se uopšte došlo u poziciju za neke koalicione pregovore i smenu vlasti. Taj potez nije ništa drugo nego pucanj sebi u noge. Zašto?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Div said:

 

Kao razni forumaš, tvrdim da promene ne dolaze odozdo, može da ima nezadovoljstva, besa, ali da bi se desile promene mora neko da artikuliše nezadovoljstvo i da ga potstakne, i da organizuje i ponudi put promena i da prihvati odgovornost. Taj neko nije jedan čove, a nije ni nedefinisana masa.

 

Mislio sam na plemenski "moral" - loše je kad "oni" lapaju, a dobro je kad lapamo "mi", ali se lapanje ne dovodi u pitanje. To je tu normalno, da se lapa. Odlican primer je ovde postavio berti.

 

Ovo nije došlo dekretom odozgo, niti je uliveno u (šuplje) glave propagandom, nego to polazi iz kuće.  Od detinjstva to počinje. Podsticanje beskičmenjaštva, rajinskog mentaliteta, poltronstva, licemerja, prodavanja za šaku šećera itd umesto da se podstiče individualizam, da dete/čovek kasnije drži do sebe i ne dozvoli da bude ovako poživotinjen kao ovi sa snimka...

 

Smatram da su od svih organizacija crkve jedino što možda može da utiče na promenu ovakve nakaznosti, iako sam lično ateista, samo ne SPC, jer ona sve to podržava. Ali bez promene ovoga sa snimka, ostalo je besmisleno. Dobro, treba smeniti SNS zlikovce, ali suštinski to neće promeniti ništa dok je ovo sa snimka većinski stav, a jeste.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Smrtokapa said:

Sve to kvalitetnom kontrolom može da se spreči, ali nije baš ni trivijalno.

Može na bm i neposredno oko bm..neko njihov obično sedi u kolima tipa 50-100 m od bm i beleži..i javlja svom štabu ko re od Orka pojavio,a ko nije..mi smo prošli put izdejstvovali da predstavnik SnS ne može da vodi svoju evidenciju unutar bm..i opet ćemo.a izvan bm možemo samo da pozovemo policiju eventualno i to unesemo kao prigovor u dodatak zapisnika..

 

 

2 hours ago, Esli said:

Ne, nije sada takva situacija, glasači opozicije koji su ključ za uspeh na ovim izborima su oni demoralisani, koji nisu izlazili dugo na izbore jer misle da nema šanse za promenu.

Slažem se..moram priznati da sam prijatno iznenađen brojem ljudi koji posle dužeg vremena izlaze da glasaju..i mogu reći da su mnogi i od njih baš besni.. bar je to moje iskustvo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

Pod jedan, ispalo je kao da prvi put vidis sada vec cuveni stav da narod zasluzuje vucica

 

Nema ništa nelegitimno u ovom stavu, ono jes' taj stav je odraz ogorčenosti i frustracije, ali bože moj, normalno je da budemo ogorčeni i frustrirani zbog svega što se događa, nismo od kamena. Nego se postavlja pitanje šta da radimo povodom toga - s tim u vezi je i ova konstatacija da se ovaj stav ponavlja već duže od decenije - jeste, tako je, otuda i kontrakonstatacija "nema svrhe raspravljati" jer se ista priča vrti u krug godinama i godinama i jalovo je samo vrtimo.

 

Isto tako i za konstataciju da treba da se promeni mentalitet, sve tačno, samo što mentalitet ne možemo promeniti isključivo pričom da treba promeniti mentalitet. :classic_smile:

 

Odnosno ne smeta tu sam stav, nego defetizam i rezigniranost koja uz taj stav ide.

Edited by Smrtokapa
par reči
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Smrtokapa said:

samo što mentalitet ne možemo promeniti isključivo pričom da treba promeniti mentalitet. 

Pitanje je da li je to uopšte i moguće, pošto promene dolaze ili treba da dođu odozdo, a ne odozgo nekakvim ukazima, dekretima, zakonima, propagandom ili čime već. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sonic said:

Pitanje je da li je to uopšte i moguće, pošto promene dolaze ili treba da dođu odozdo, a ne odozgo nekakvim ukazima, dekretima, zakonima, propagandom ili čime već. 

 

Pa evo imamo dokaz da mogu da dolaze između ostalog i odozgo, to je ova snsovska vlast koja podstiče upravo takav mentalitet i dobro im ide podsticanje.

 

Znači kao što može da se podstiče u tom smeru i da to funkcioniše, tako može i u suprotnom - samo što je proces spor i treba vremena ali tako ti je to.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

 

Pa evo imamo dokaz da mogu da dolaze između ostalog i odozgo, to je ova snsovska vlast koja podstiče upravo takav mentalitet i dobro im ide podsticanje.

Možda sam pesimističan, ali je većina i to velika većina našla dušu u ovom sns režimu.

Zato, između ostalog sns, uprkos katastrofalnoj politici i masnim lagarijama i dalje već 10 godina niže 40+% na izborima. 

 

"Dosmanlije" kako ih oni zovu su im u velikoj meri bile strane i nametnute, u sns-sps baruštini se osećaju kao ribe u vodi. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

Narod ne zaslužuje ništa, narod je testo koje se oblikuje. A oblikuje ga vlast.

 

...

 

 

Pa nije baš uvek tako. Isti ti Nemci jesu denacifikovani, ali je istočni deo sada zajedničke države oblikovao SSSR. Pretpostavljam da nema potrebe da jurim slike rušenja onog famoznog zida. Čaušesku je još više „oblikovao” Rumune, i to toliko dobro da su ga izrešetali kada je zglajznuo, pa se sada i ostalim njihovim političarima tresu gaće kada ih malo više izađe na ulice. SSSR je jahao i Mađare, Čehe, Slovake, Poljake i Bugare, ali njihovi es-es-es-eronje su sasvim dobro prošli u odnosu na rumunskog kolegu. I Gadafi je „oblikovao” Libijce, a oni su ga u znak zahvalnosti bukvalno izobličili.

 

Pre bih rekao da je to njima došlo iz porodice i okruženja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Pa nije baš uvek tako. Isti ti Nemci jesu denacifikovani, ali je istočni deo sada zajedničke države oblikovao SSSR. Pretpostavljam da nema potrebe da jurim slike rušenja onog famoznog zida. Čaušesku je još više „oblikovao” Rumune, i to toliko dobro da su ga izrešetali kada je zglajznuo, pa se sada i ostalim njihovim političarima tresu gaće kada ih malo više izađe na ulice. SSSR je jahao i Mađare, Čehe, Slovake, Poljake i Bugare, ali njihovi es-es-es-eronje su sasvim dobro prošli u odnosu na rumunskog kolegu. I Gadafi je „oblikovao” Libijce, a oni su ga u znak zahvalnosti bukvalno izobličili.

 

Pre bih rekao da je to njima došlo iz porodice i okruženja.

 

I Honekera i Čaušeskua je narod "stavio pred zid" tek kad je shvatio da od njihovog propovedanja nema ništa, da su ih, prosto narodski rečeno, zajebali.

 

Hitler je recimo ispunio svoje propovedanje i revnosno tamanio Jevreje i ostale "niže rase", nije zajebao Hansa pekara. Taj isti Hans je posle rata i te kako i dalje podržavao Hitlera, samo ispod glasa, da ga niko ne čuje. Zato su obe Nemačke primljene u Ujedinjene nacije tek 1973. kad je od starosti izumrla generacija Nemaca koja je vodila Drugi svetski rat, a vlast u Nemačkoj preuzela ekipa koja je rasla i vaspitavana prvo od okupacione. a zatim od nemačke vlasti koju je tu postavila okupaciona vlast SAD, Velike Britanije i Francuske.

 

I ovdašnji narod se setio da stavi Miloševića "pred zid" tek kad je posle bombardovanja 1999. shvatio da od njegovog propovedanja "svi Srbi u jednoj državi" i linije "Karlobag, Ogulin, Karlovac, Virovitica" konačno nema ništa.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Issey said:

A nije se nešto pretrgao ni da se ujedini desnica... kao da je jedva čekao da propadnu pregovori

 

Ne da se nije pretrgao, več je po nekim pričama bio glavni obstruktor. 

 

Ok, procenili su da mogu sami da nakupe dovoljno u toj njihovoj koaliciji i želeli da idu samostalno. To je njihovo pravo. Ali se onda postavlja legitimno pitanje, dali je primarni cilj rušenje SNS-a, ili su ipak bitniji individualni rezultati i šta češ da nagrabiš za sebe...

 

No kakogod, ja sam mišljenja da bi bilo dobro da što više lista predje cenzus, pa nek se onda pokaže ko je legit a ko nije. Pored toga, što slabiji SNS, manje kontrole nad svojim satelitima. I tu uopšte nije isključeno da mu u jednom momentu okrenu ledja, kada dovoljno oslabi.

Link to comment
Share on other sites

Po prirodi nisam defetista,ali iznecu neki svoj osvrt na politicku situaciju kod nas.
Sve te vrijednosti koje propagira vecina nas na ovom forumu kao sto su npr sloboda medija,nezavisnost i efikasnost institucija,boljitak drustva u cjelini mozda imaju utemeljenje u max 20 ak posto gradjanski orjentisanih ljudi na nivou drzave,licno ne vjerujem da je taj broj veci.
Sa druge strane imamo jos manji basen tih tvrdokornih desnicarski orjentisanih,tu mozda 15-ak posto populacije po mojoj procjeni i onda dolazimo do najbrojnije grupe a to su oportunisti, ljudi koji uopste ne mare za opste dobro,imaju svijest samo o svom licnom interesu i svako od njih ima neku svoju cijenu,necija je cijena kilo brasna i hljeba,necija posao u drzavnoj upravi a necija skupljanje kajmaka u poslovima koji vrijede vise miliona eura.
Dok god vladajuca klika ima dovoljno sredstava da finansira tu svoju interesnu grupu oni su lagani i mirni, jedino sto po meni moze bas ozbiljno da ih destabilizuje je neka veca ekonomska kriza, to nesto procenata sto su opali potonjih par godina je opet posledica inflacije i slabljenja standarda,a ne milion nekih afera itd,cak stavise uvijek je stanoviste da svi mi mislimo da zapravo ljudima treba otvorit oci i objasnit i za Jovanjicu itd ,ali smatram da nije u pitanju neznanje vec jednostavno sistem vrijednosti, ljudi koji su dio interesne grupe uopste ne haju za to,samo da oni budu namireni.
Cak je i Slobo Milosevic u periodu najvece bijede,siromastva ,izgubljenih ratova uzeo skoro 2 miliona glasova i relativno tijesno izgubio,a za sada smo miljama daleko od takvog stanja, ne naravno zbog sposobnosti SNS vlasti vec zbog okolnosti koje su mu mnogo naklonjenije nego sto je Slobu bilo.
 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...