Jump to content

Recommended Posts

nije za ovu sezonu, kao novotarija ali kao što kažu u tekstu koji sam pejstovao, vreme će vrlo brzo pokazati kako će se timovi i publika odnositi prema tome ubuduće

 

ja nisam neki optimista, jer ne vidim naročitu suštinu zbog koje bi se glavni igrači cimali za ovo na duže staze

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nele said:

Gledam malo snimke sa Boston vs Indiana, po atmosfera. Mozda ovaj turnir i nije toliki promasaj -parketi

 

Ma kakav promašaj, top priča iskreno.

 

Samo ljudi-Gargameli mogu da hejtuju ČINJENICU da novembar i decembar nikad nisu izgledali zanimljivije.

 

Umesto odmaranja glavnih igrača, blowout tekmi gde trećepozivci igraju garbage time, perioda godine koji prate samo fantazeri i kladioničari... sad imamo mini-plejof gasiranje, tekme se igraju na nož, navijači se lože, juri se koš-razlika... ne znam šta više od toga hoćete!? Plus - manji timovi i manji igrači sad imaju 500k motiva da se takmiče. To je možda i najrealniji faktor. 

Ni meni se ne sviđaju konzumeristički faktori u celoj priči, ali ne pričamo o EL nego o NBA tako da je to sasvim normalno... Las Vegas cirkus. IMHO poraditi na dresovima i terenima, da ne bude tolika štipaljka za oči i - bombonica. 👌

 

PS. HALI OF FAME je brat moj ❤️

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Davai Davai said:

 

Ma kakav promašaj, top priča iskreno.

 

Samo ljudi-Gargameli mogu da hejtuju ČINJENICU da novembar i decembar nikad nisu izgledali zanimljivije.

 

Umesto odmaranja glavnih igrača, blowout tekmi gde trećepozivci igraju garbage time, perioda godine koji prate samo fantazeri i kladioničari... sad imamo mini-plejof gasiranje, tekme se igraju na nož, navijači se lože, juri se koš-razlika... ne znam šta više od toga hoćete!? Plus - manji timovi i manji igrači sad imaju 500k motiva da se takmiče. To je možda i najrealniji faktor. 

Ni meni se ne sviđaju konzumeristički faktori u celoj priči, ali ne pričamo o EL nego o NBA tako da je to sasvim normalno... Las Vegas cirkus. IMHO poraditi na dresovima i terenima, da ne bude tolika štipaljka za oči i - bombonica. 👌

 

PS. HALI OF FAME je brat moj ❤️

 

Volim ovoliko faktova na jednom mjestu

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

nije za ovu sezonu, kao novotarija ali kao što kažu u tekstu koji sam pejstovao, vreme će vrlo brzo pokazati kako će se timovi i publika odnositi prema tome ubuduće

 

ja nisam neki optimista, jer ne vidim naročitu suštinu zbog koje bi se glavni igrači cimali za ovo na duže staze

Tu se delimicno slazem, uvek ce biti ultra kompetativnih igraca koji ce zeleti da pobede ali to je u danasnje vreme 10-20% lige i to sam darezljiv. Za ubuduce bi morali mozda da pojacaju nagradu npr. na milion i ja bi ubacio pored te nagrade da pobednik ima prednost domaceg terena u prvoj ili drugoj rundi po ako npr. u prvoj svakako imaju. To bi dalo motivaciju i jacim i slabijim ekipama da se takmice.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Video sam podatak da veliki broj igrača OKC igra za manje od 3 milke, trojica su na dvosmernim ugovorima. Takvoj ekipi je veoma stalo do osvajanja ovog kupa. A nešto slično je i MPJ pričao pre par nedelja.

 

ne samo takvima, kojih btw nema u ovoj završnici, već i (da opet citiram tekst) zvezdama kao što su haliburton, zion, ingram, koji nisu napravili još uvek neki veliki rezultat u karijeri.

 

uglavnom, meni je ta neka osnovna poruka teksta razumna: ove sezone je to premijerna zanimljivost ali to ne znači da će se turnir i zapatiti u narednih 2-3 sezone. videćemo.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nele said:

 i ja bi ubacio pored te nagrade da pobednik ima prednost domaceg terena u prvoj ili drugoj rundi po ako npr. u prvoj svakako imaju. To bi dalo motivaciju i jacim i slabijim ekipama da se takmice.

 

to bi zakucalo priču kao uspešnu ali i konačno uništilo regularnu sezonu, zbog koje se ovo i pravi, tj obesmislilo je

na stranu pravda i giljanje 82 tekme da uzmeš prednost domaćeg terena, kakve bi tek malverzacije padale kada bi u decembru znao da igraš doma prvo kolo :lol_2:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako Lejkersi/Lebron kojim slučajem osvoje ovaj turnir da vidiš kako će da mu skoči popularnost i da postane bitan. Ako osvoji Indiana ili Pelicansi ne verujem da će biti masovno oduševljenje, čak u tom slučaju očekujem narativ da je turnir skroz nebitan. Meni se lično sviđa priča iz više razloga ako izuzmemo da su parketi stvarno užasni i da predlagača tog dizajn rešenja treba usmeriti na neko drugo zanimanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

to bi zakucalo priču kao uspešnu ali i konačno uništilo regularnu sezonu, zbog koje se ovo i pravi, tj obesmislilo je

na stranu pravda i giljanje 82 tekme da uzmeš prednost domaćeg terena, kakve bi tek malverzacije padale kada bi u decembru znao da igraš doma prvo kolo :lol_2:

Ne kapiram kako bi to unistilo regularnu sezonu, sta PO ekipa koja osvoji se lupam ne bi cimala da bude npr. treca nego bi se zadovoljili i 6. mestom zbog prednosti u jednoj rundi ? Ja bas misli, da bi ovako nesto nateralo i najbolje ekipe da se iscimaju kako ne bi izgubili prednost koju su sticali. Da je pravedno nije ali bi ultra zanimljivo bilo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...